Zavrieť

Porady

strikovanie

studentka na bani:)
ahojte
mam otazku ohladom strikovania. preco sa mi stacaju boky pri strikovani salu? este sa len ucim, ale myslim, ze to nesuvisi s prilisnym stahovanim ociek, lebo som uz skusala tak aj tak a vzdy je to rovnako takze, kde robim chybu, alebo to tak je vzdy? a kedy sa mi to konecne vyrovna?
vdaka za pomoc
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

no to je taká kapuca, ktorá vznikne z toho čo som myslela ja
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

baby, presne taku potrebujem.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

alaya1 Pozri príspevok
Tak, znova mam problem. Robila som dcerke sveter. Normalny, na gombiky. Chce vsak s tomu velku kapucnu.Ona nosi cislo 38. To som nikdy nerobila, ani som nenasla poriadne vysvetlene cez google. Mate niekto s tym skusenost?

Po tomto sverti ma caka este baretka- taka moderna, nejako vzadu ovisnuta.-) ta mopja dcerka si teda vymysla veci-)
Nás doma s dcérou pochytila zimná štrikovacia mánia, práve som jej dnes dokončila vestu, ktorú sme robili spoločne. Má 14 r. a doposiaľ sa učila na jednoduchých čiapkách a šálikoch, teraz už nabehla na vestu, samozrejme uberanie k rukávom, okolo krku atď. som asistovala ja, ale teším sa, že ju to baví.
Vymysleli sme vskutku zaujímavé dielko, priložím foto keď to bude úplne hotové aj s aplikáciami z flisu a prišitý zips.

Ale keď ste už dievčatá pri tých kapucniach, tak teraz som vyskúšala kapucňu úplne inak.
Po zošití zadného dielu s prednými som nahodila očká okolo krku, nie je to konkrétne u dcérinej vestičky, ale u môjho svetríka, ktorý tiež pomaly finišujem. Nerobila som to na okrúhlych ihliciach okolo krku, pretože sveter pletiem na veľmi hrubých ihliciach, ale princíp vytvárania oblého tvaru spočíva v tom, že nahodíte si napríklad 80 očiek, upletiete po 8O očiek do určitej výšky, povedzme 10cm a potom začnete presne v strede splietať po dve očká, čiže v momente rozhodnutia uberania do oblúka idete v strede spletenie 39 so 40 očkom a hneď vedľa toho opäť dve, tak po zoštrikovaní dvoch očiek ostáva na riadku 78 očiek.
V ďaľšom riadku opäť presne k stredu sa zoštrikováva 39 s 38 očkom a hneď vedľa toho ďaľšie dve očká zoštrikovať.
Na každom riadku postupne uberáte k stredu po dve očká, aby ste stále vytvárali strednú hranicu a vzniká vám vnútorný oblúčik. Štrikujete dovtedy, pokiaľ potrebujete dĺžku kapucne a môže sa stať, že sa zastavíte na polovici s 20 očkami. Takže vlastne na ihlici ostáva 40 očiek, ktoré sa ukončia a priadzu neustrihnite po ukončení nakrátko, pretože ňou zošijete kapucňu zhora od bokov do polovice.
Takto vznikne kapucňa od krku na jednej ihlici od krku.

Pánečku, neviem, či vôbec sama sebe rozumiem po tomto opise .

Pofotím, priložím, aby bolo vidno, ako to vyzerá.
A všetkým štrikuľkám a háčkuľkám prajem šikovné pršteky a pohodlnú pohovku.
Tie čo máte doma purbertiačky, naučte ich štrikovať, robí im to dobre na nervičky a zistíte, že odrazu nemajú toľko rečí a ponosov, takže zároveň liečia nervičky aj Vám .
8 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

danuska, no ak som to pochopila-), tak naberies 80 ocierk okolo celeho krku.t.j. zacnes naberat na prednom diele, naberas cely zadny diel a potom druhy predny diel- mas to na jednej obycajnej ihlici.

Potom pleties nejaku vysku, cca 10 cm.

Zacnes v strede kapucne spajat strdne ocka, t.j. napor.40+39 ocko spojis do jedneho ocka a strikujes dalej riadok, , otocis a strikujes dalej, prides zase k stredu a zistrikujes dalsie 2 stredne ocka atd.

No a top ukoncovanie kapucne, to som nepochopila-))

Pochopila som to uberanie spravne?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Nie Alaya, spájaš v prvej polovici riadku 39 očko so 40 a hneď vedľa neho 40 s 39tym , čiže z 8o očiek v riadku takto ostáva po speletení štyroch stredných očiek, z ktorých vzninú dve stredové - na ihlici ostáva 78 očiek.

Čiže opäť matematicky :
78 / 2 je 39.
V ďaľšom riadku teda spletieme 38 očko s 39 v prvej polovici a hneď vedľa neho v druhej polovici riadka 39 s 38, tak na ihlici ostane 76 očiek.

Opäť matematicky :
76 /2 je 38.
ČIže idem po 37 očko, spletiem dve očká a zas dve očká, vzniká na ihlici 74 očiek.
.
.
.
Opkaujem dovtedy pokiaľ kapucňa nedosiahne potrebnú dĺžku.

Vrch zošijem.

Možno vyzerá opis komplikovane, ale už po cca troch riadkoch uvidíš ako sa v strede očká zbiehajú, tie spletené stredové sa zbiehajú do takého uhla a tým pádom ten uhol vytvára oblúk kapucne.
Najprv som si myslela, že ten oblúk vytvorím tak, že v určitej výške, tu hovríme o názorných 10 cm budem pliesť na ihlici s dvoma priadzami teda od polovice riadkov si budem uberať na každom riadku a zošijem to, ale vlastne presne rovnaký efekt sa dá docieliť okamžite vnútorným spletaním, hoci zošitie je aj tak potrebné po ukončení riadka, takže je v podstae jedno, či to budeš robiť tak, ako píšem hore, alebo dvoma priadzami na ihlici.
Ale to už nejdem naozaj koplikovať ďaľším spôsobom, aby som ťa totálne nedomotala.


A tak ako si písala Alaya, ani ja neštrikujem podľa návodov, vždy je to o chytení ihlíc do ruky a uvidíme, čo vznikne. Na začiatku je len farba istá.
Naposledy upravil danushka : 10.01.12 at 11:22
1 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Príloha 107382Príloha 107383Príloha 107384Príloha 107385Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  S5.jpg
Zobrazení: 22
Veľkosť:  40.1 KB
Takže toto je dcérina vestička, ale tu sa kapucňa robila samostatne, pretože chcela ešte vnútorný golier, takže kapucňa sa prišívala samostatne.
Dielko je skutočne ešte čerstvé, vznikalo do rána, takže je neoprané a odstávajú sem-tam niekde aplikácie, po vypratí to bude tip-top .
Detajlíky som dcére urobila, ale inak jej to jej práca, ráno pred školou pišťala od radosti, viete si predstaviť asi ako 14tky prejavujú radosť .
1 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

No vidím, že tu nemôžem dať viac, ako jednu prílohu, vytvorím album vo fotkách, tam pozriete ...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

chapem, v kazdom riadku spojim 2x2 ocka. t.j. akoby si spojila 4 ocka a vzniknu 2-)))) uz rozumiem.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať