Zavrieť

Porady

Materska a skoncenie prac. pomeru dohodou

Dobry den,
prosim o radu. Koncim na materskej dovolenke, dcera nastupuje do skolky k 02. septembru 2008. Ja nastupujem do noveho zamestnania 17.9.2008. Neviete mi poradit k akemu datumu mam ukoncit pracovny pomer s predchadzajucim zamestnavatelom? Podotykam, ze rodicovska dovolenka mi zanika od 02.9.2008. Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    MartinCe Pozri príspevok
    Dobry den,
    prosim o radu. Koncim na materskej dovolenke, dcera nastupuje do skolky k 02. septembru 2008. Ja nastupujem do noveho zamestnania 17.9.2008. Neviete mi poradit k akemu datumu mam ukoncit pracovny pomer s predchadzajucim zamestnavatelom? Podotykam, ze rodicovska dovolenka mi zanika od 02.9.2008. Dakujem za odpoved.
    Najprv by sa k tejto otázke mal vyjadriť aj bývalý zamestnávateľ. Ak bude súhlasiť, skončiť môžeš aj 2.9.2008 (potom ale budeš nepoistená 2 týždne - môžeš sa ale prihlásiť na úrad práce) alebo 16.9.2008 (v tomto prípade zase budeš musieť pracovať od 3.9. do 16.9. alebo mať nejaké iné voľno - napr. neplatené).

    A ak nebude zamestnávateľ súhlasiť so skončením dohodou, tak budeš musieť dať 2 mesačnú výpoveď.

    veronika1 je offline (nepripojený) veronika1

    veronika1
    Do kedy mám nárok na pracovné miesto podľa pracovnej zmluvy?
    - iba po skončení materskej dovolenky
    - alebo aj po ukončení rodičovske?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    veronika1 Pozri príspevok
    Do kedy mám nárok na pracovné miesto podľa pracovnej zmluvy?
    - iba po skončení materskej dovolenky
    - alebo aj po ukončení rodičovske?
    Iba do skončenia materskej dovolenky. Potom môže ponúknuť primerané iné vhodné miesto.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    veronika1 Pozri príspevok
    na základe akého § sa môže zamestnávateľ odvolať
    § 157 ZP:


    Ak sa zamestnanec vráti do práce po skončení výkonu verejnej funkcie alebo činnosti pre odborovú organizáciu, po školení alebo po skončení mimoriadnej služby alebo alternatívnej služby alebo zamestnankyňa (zamestnanec) po skončení materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky (§ 166 ods. 1) alebo ak sa zamestnanec vráti do práce po skončení dočasnej pracovnej neschopnosti alebo karantény (karanténneho opatrenia), je zamestnávateľ povinný zaradiť ich na ich pôvodnú prácu a pracovisko. Ak to nie je možné preto, že táto práca sa nevykonáva alebo pracovisko je zrušené, musí ich zamestnávateľ zaradiť na inú prácu zodpovedajúcu pracovnej zmluve.

    Materska a skoncenie prac. pomeru dohodou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.