Zavrieť

Porady

Odvody z DVP

Porebujem sa uistiť :Budem mať dohodára. Má trvalý PP, nie však u mňa. Ja ho len zamestnám na DVP. Ide mi o odvody. Zmenilo sa niečo, alebo odvody mu robí jeho hlavný zamestnávateľ, ja len zdaním, odvediem úrazové a to je všetko ?

Ďakujem.
Usporiadat
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

Áno len zdaníš a odvedieš úrazové poistenie. Ale nezabudni ho pred začatím trvania DOVP prihlásiť do Sociálnej poisťovne na registračnom liste FO.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Este by som dala pozor na preddavky do ZP podľa vysky odmeny za DOVP, ktoru nam Nika_B neuviedla.
0 0
GABRIELA GABRIELA

GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

Jani y dohôd sa platia preddavky do ZP? Dlho som dohodárov nemala a asi som niečo zmeškala .
0 0
Zaira Zaira

Zaira je offline (nepripojený) Zaira

O tých preddavkoch teda ani ja nič neviem pokial mám byť úprimná.
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Mne povedali (čo sa týka dohodárov), ak má príjem zo závislej činnosti, musí platiť preddavky na ZP. Ale podľa mňa, ak nemá príjem (hrubý) 6.500,-Sk - čo predstavuje minimálny vymeriavací základ - platiť nemusí.
0 0
Nika_B Nika_B

Nika_B je offline (nepripojený) Nika_B

Ospravedlňujem sa, že sa ozývam až teraz, ale práve som sa vrátila z banky a hneď som sa vrhla na poradu, všetkým veľmi pekne ďakujem za urýchlené reakcie a ešte dodávam, že výška hrubej je odmeny 3400.- Sk. Prajem pekný deň
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Olgica
Mne povedali (čo sa týka dohodárov), ak má príjem zo závislej činnosti, musí platiť preddavky na ZP. Ale podľa mňa, ak nemá príjem (hrubý) 6.500,-Sk - čo predstavuje minimálny vymeriavací základ - platiť nemusí.
Nie, preddavky neplatí ani pri tak vysokej mzde (ak nie je náhodou spoločníkom v tej firme). Iba ak by mu dokopy za celý rok prekročili dohody súčet minimálnych miezd a nebol nikde zamestnaný, zaplatil by poistné, ale to sa ho netýka. Navyše ročné zúčtovanie sa za 1-8 robiť nebude. Teda pokojne môže zarobiť koľko chce, ZP sa neplatí.
0 0
Alenocka Alenocka

Alenocka je offline (nepripojený) Alenocka

Ak je uzavretá dohoda o vykonaní práce s osobou, ktorá má
uzavretú aj pracovnú zmluvu (aj mimo vašej organizácie)
neplatí do zdravotnej poisťovne.
Len Zamestnávateľ odvedie 0,8 % na úrazové do sociálky.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
ricij
Nie, preddavky neplatí ani pri tak vysokej mzde (ak nie je náhodou spoločníkom v tej firme). Iba ak by mu dokopy za celý rok prekročili dohody súčet minimálnych miezd a nebol nikde zamestnaný, zaplatil by poistné, ale to sa ho netýka. Navyše ročné zúčtovanie sa za 1-8 robiť nebude. Teda pokojne môže zarobiť koľko chce, ZP sa neplatí.
Ak dovolíš Riči - 1*
(a teším sa na Krahule)
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Musí sa príjem z DOVP započítať v ročnom zúčtovaní k príjmu z TPP?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Áno .
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Ďakujem pán Mihál.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Jozef Mihál
Áno .
Jožko, ako sa dá poslať taká krátka odpoveď ?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ani mne to nikdy nejde, len tak krátko
0 0
mbulkova mbulkova

mbulkova je offline (nepripojený) mbulkova

Keď sa už bavíte o dohode, moja sestra-študentka má u viacerých zamestnávateľov uzatvorenú dohodu o brigádnickej práci študentov. Ani ona nie je povinná platiť preddavky, ak nepresiahne jej celkový príjem zo všetkých dohôd 12-násobok minimálnej mzdy (t.j. 78.000,-Sk)?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
somij
Jožko, ako sa dá poslať taká krátka odpoveď ?
Tak, že napíšeš text:

"Áno" + "(cca 7 medzier)"+"."
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Vďaka. Ja som skúšala medzery pred text, za text, ale pred bodku ma to nenapadlo.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
mbulkova
Keď sa už bavíte o dohode, moja sestra-študentka má u viacerých zamestnávateľov uzatvorenú dohodu o brigádnickej práci študentov. Ani ona nie je povinná platiť preddavky, ak nepresiahne jej celkový príjem zo všetkých dohôd 12-násobok minimálnej mzdy (t.j. 78.000,-Sk)?
Ani ona nie je povinná platiť preddavky na ZP.
Na platenie preddavkov na ZP nie je podstatný ani počet dohôd, ani výška zárobku.
Výška zárobku je podstatná na určenie povinnosti podať ročné zúčtovanie poistného a samozrejme na výšku následného poistného, vypočítaného v roč.zúčtovaní.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

mbulkova
Keď sa už bavíte o dohode, moja sestra-študentka má u viacerých zamestnávateľov uzatvorenú dohodu o brigádnickej práci študentov. Ani ona nie je povinná platiť preddavky, ak nepresiahne jej celkový príjem zo všetkých dohôd 12-násobok minimálnej mzdy (t.j. 78.000,-Sk)?
Nemusí platiť predavky.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
somij
Vďaka. Ja som skúšala medzery pred text, za text, ale pred bodku ma to nenapadlo.
.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať