Zavrieť

Porady

daňová kontrola za február 05

Ideme mať kontrolu na DPH za február. Už teraz viem, že je problém- je tam došlá faktúra za el.energiu za január. Robí to nejakých 10.000,- v DPH. Je mi jasné, že ju daňováci vyhodia, keďže sme nedoplatok uhrádzali ešte 21.2.05., teda neprešla by ani výhovorka, že do 25.nedošla. Zaujíma ma, či túto daň bude treba doplatiť, koľko bude sankcia a či si ju budem môcť odpočítať dodatočným DP za január.....
Prosím, poraďte, lebo sa idem zmyšiť
Usporiadat
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Ja neviem, ale ja tam zatiaľ problém nevidím, el. en. za jan., predpokladám, že fa prišla vo februári, nie ? Takže OK.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
valeriam
Ideme mať kontrolu na DPH za február. Už teraz viem, že je problém- je tam došlá faktúra za el.energiu za január. Robí to nejakých 10.000,- v DPH. Je mi jasné, že ju daňováci vyhodia, keďže sme nedoplatok uhrádzali ešte 21.2.05., teda neprešla by ani výhovorka, že do 25.nedošla. Zaujíma ma, či túto daň bude treba doplatiť, koľko bude sankcia a či si ju budem môcť odpočítať dodatočným DP za január.....
Prosím, poraďte, lebo sa idem zmyšiť
A to už vo februári vystavili Energ.závody konečnú fa za január? Nejedná sa o splátkový kalendár? Kedy si uhradila prvú splátku, keď nedoplatok máš zaplatený 21.2.05?
0 0
valeriam valeriam

valeriam je offline (nepripojený) valeriam

Veď hej, ale par.51 ods.2 hovorí, že odpočítanie dane vykonám v zdaňovacom období, v ktorom vzniklo (toto bolo 31.1.05) alebo v nasledujúcom, ak nemám daňový doklad do podania DP......asi ťažko budem argumentovať, že sme ho nemali do 25.-ho, keď sa fa. uhrádzala 21.-ho.
Ale preveľmi dobre sa to čítalo, pyton, potvrď mi prosííím, že nebude problém
0 0
valeriam valeriam

valeriam je offline (nepripojený) valeriam

faktúry sa uhrádzajú preddavkovo každý mesiac, potom príde vyúčtovanie, táto fa bola vystavená 2.2.05 a zdanitelné plnenie 31.1.05
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
No tak to ti asi neprejde! Mala si si to dať do januára. Ale ešte sa môžeš utešovať, že to nezbadajú. Alebo ak ešte neboli na kontrole, tak nadzvukovou rýchlosťou daj dodatočné DP DPH za január aj za február 2005. Iné ti neviem poradiť, možno niekto sa nájde, kto kontrolu previedol obutú cez vodu!
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
valeriam, prosím ťa, môžeš tu citovať ten spomínaný § 51 ods. 2 celý? ... niečo sa mi marí, že si môžeš vybrať obdobie, do ktorého tú faktúru dáš ... oľem mi ho odcituj
0 0
valeriam valeriam

valeriam je offline (nepripojený) valeriam

A to ešte môžem podať dodatočné, keď už sú nahlásení???
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

A čo urobiť internú smernicu, že faktúry prijaté napr. po 10-tom nasledujúceho mesiaca budete účtovať do zdaniteľného obdobia, v ktorom prišli ? Teda faktúra so zdaniteľným plnením 31.1 došla 11.2. ,zaúčtovaná vo februári?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
valeriam
A to ešte môžem podať dodatočné, keď už sú nahlásení???
Nie som si istá, ale myslím, že pokiaľ ti ešte nezistili rozdiely, máš právo podať dodatočné DP DPH. Ale teraz si ma uviedla do pomykova, musím sa ísť pozrieť do múdrej knižky.
Vlaďka, ja sa obávam, keď čítam ten § 51, ods.2 nevidím tam inú možnosť, lebo ona doklad už mala.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
... takže sa s tým paragrafom so mnou nepodelíte???
0 0
valeriam valeriam

valeriam je offline (nepripojený) valeriam

Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa par49 ods,2 písm.a),c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa ods.1 písm a), c), alebo d), ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm a), c), alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa ods.1 písm a), c), alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa par.49 ods.2 písm.b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa par.70.Dúfam, že som sa nikde nepomýlila...
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ďakovala ... áno, asi v tom bude problém ... takže daňové priznanie si odovzdala asi (ako každý slovenský účtovník ) 25teho a tú faktúru si obdržala pred týmto dátumom a ešte si ju aj pred týmto dátum aj uhradila?
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ak ma nahlasenu kontrolu tak už nemože podať dodatočné.
Ja som minulý mesiac mala problém s bločkami, ktoré mi zabudol šef dať a činilo to cca 10 000 DPH. Volala som daňovačke a ta mi presne odcitovala §51 a že si možem uplatniť v marci aj keď som mala bločky z februára. A netykalo sa to tovaru ako sa piše v tom paragrafe.
0 0
valeriam valeriam

valeriam je offline (nepripojený) valeriam

Vladi, asi celkom dobre nerozumiem Tvojmu príspevku, ale v podstate.....áno.... Už mi to došlo
Naposledy upravil valeriam : 05.05.05 at 18:27
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

My sme tiež mali prípad, že sme DPH uplatňovali na vstupe o mesiac neskôr, ako bolo zdaniteľné plnenie a dodanie služby na faktúre, kontrola to nevyhodila.
Skôr by mali výhrady , keby to bolo skôr, nie neskôr.... /tá naša slovenčina.../
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Valéria nepanikár.....veď bolo usmernenie, momentálne neviem číslo, mám to vo firme, ale hovorí sa v ňom, že sa môžeš rozhodnúť či to dáš do januára alebo do februára...nemáš to zle...nehovorí sa tam, že to musíš dať do predchádzajúceho obdobia.
0 0
valeriam valeriam

valeriam je offline (nepripojený) valeriam

emily prosím Ťa napíš mi zajtra to číslo usmernenia, skúsim ho vyhľadať.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Kolegovia, ja neviem nájsť, kde sa píše o tom, kedy môžem ešte podať dodatočné DP, či aj po nahlásení kontroly, alebo ešte pred jej vykonaním! Poraďte! Hľadám v zákone o správe daní a poplatkov, nemôžem tam nájsť, či je možné dodatočné pred začatím daňového konania, ale neviem, či deň daňového konania nie je deň doručenia o oznámení kontroly.

Ale myslím si, že Valéria si to môže uplatniť aj vo februári, i keď mala daňový doklad pred podaním DP DPH. Viem, že voľakedy si si to nemohla uznať skôr, neskôr áno, ale, teraz som už v pomykove!
Naposledy upravil ondrejvla : 05.05.05 at 18:44 Dôvod: doplnenie
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

vladan
valeriam, prosím ťa, môžeš tu citovať ten spomínaný § 51 ods. 2 celý? ... niečo sa mi marí, že si môžeš vybrať obdobie, do ktorého tú faktúru dáš ... oľem mi ho odcituj
súhlasím s vladan a s ďalšími, ktorí ti to odobrujú, je to naozaj OK, tiež viem, že si to obdobie môžeš vybrať /a bolo to už v týchto dňoch pospomínané aj na Porade v iných príspevkoch a celkom presne/
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

valeriam
emily prosím Ťa napíš mi zajtra to číslo usmernenia, skúsim ho vyhľadať.
valéria, je mi ľúto, ale zajtra nepôjdem do tej firmy, kde to mám. Až v utorok.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať