Zavrieť

Porady

čerpanie sociálneho fondu

adad adad

adad je offline (nepripojený) adad

Účtujem v s.r.o., neviem či môžeme použiť sociálny fond napríklad na kozmetiku alebo kaderníctvo pre zamestnancov.
Naposledy upravil adad : 06.05.05 at 07:35
Usporiadat
martinala martinala

martinala je offline (nepripojený) martinala

SF je určený okrem iného na regeneráciu pracovnej sily. kozmetika ani kaderníctvo tu podľa mňa nespadá a osobne by som to neriskovala. kontrola nebude naháňať zamestnancov, ktorým to bolo preplatené, ale Vás. bežne účtujem cez sf posilovňu, saunu, fitnes, atď.
martina
ps. ako to tu vlastne chodí ? zo slušnosti zatiaľ vykám, ale mám pocit, že sa tu pozná každý s každým a všetci si tykajú :-) že by som sa pridala ?
martina
0 0
adad adad

adad je offline (nepripojený) adad

jasne všetci sa tu pozname...
0 0
martinala martinala

martinala je offline (nepripojený) martinala

ďakujem, prajem pekný deň !
0 0
adad adad

adad je offline (nepripojený) adad

Som naspäť s tým SF. Ja som mala na mysli služby kozmetického salónu a tam spadá napr. aj masáž tváre a dekoltu a to by sa dalo zaradiť k regenerácii pracovnej sily. Teda dúfam že masáže môžem v pohode preplácať zo SF.
Ďakujem
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

ale nech ti aj nablokuje masaže
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

Ahojte,mam otazocku, mozem si zo SF preplatit cestu autobusom, ked zamestnanci firmy isli na jednu firemnu akciu?
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Ja zase: my SF iba tvoríme a na nič nepoužívame. Zatiaľ, pretože máme malé príjmy a nič by nám z toho veľmi nevyšlo vyplatiť zamestnancom. Porušujeme tým niečo? Môžem teraz jednorazovo vyplatiť niečo zamestnancom, keď tam máme už nazbieranú nejakú sumičku? Díky.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

tusim vydavky a prispevky zo SF su po novom nedanove vydavky. Tiez mame v umysle urobil nejaku firemnu poradu v rekreacnom zariadeni. nie je to tak ze sumu ktoru vyplatis zamestnancovi zo SF si on musi zdanit?
0 0
zuzi zuzi

zuzi je offline (nepripojený) zuzi

také celkom obyčajné dievča, čo má rado účtovanie, ale dane nie... ...viac
Majka
tusim vydavky a prispevky zo SF su po novom nedanove vydavky. Tiez mame v umysle urobil nejaku firemnu poradu v rekreacnom zariadeni. nie je to tak ze sumu ktoru vyplatis zamestnancovi zo SF si on musi zdanit?
Je to pre zamestnanca nepeňažný príjem.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

a kto to potom zdani?
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Majka
tusim vydavky a prispevky zo SF su po novom nedanove vydavky. Tiez mame v umysle urobil nejaku firemnu poradu v rekreacnom zariadeni. nie je to tak ze sumu ktoru vyplatis zamestnancovi zo SF si on musi zdanit?
Výdavky zo SF sú stále nedaňovými výdavkami - na strane zamestnávateľa. Mám dojem, že okrem príspevku na stravovanie je u zamestnanca ostatné čerpanie SF príjmom zamestnanca a teda vstupuje do základu dane pre výpočet mzdy.

Poraďte prosím, kto máte skúsenosti z praxe.

Tiež budem mať prípad, keď zamestnávateľ organizuje pre zamestnancov výlet na termálne kúpalisko Podhájska. Potrebujem si poriešiť autobusovú dopravu, vstupenky na kúpalisko a obed.

Želám pekný zbytok dňa a celý víkend.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

My sme potrebovali rýchle minúť zbytok SF, zamestnanci končili k 30.4. tak som im to dal do výplaty a zdanil 19%. /každý po 304,- Sk/
Pekný večer želám...
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Prostriedky zo SF sa použijú i na doplatok k stravným poukážkam. Je potrebné si urobiť kalkuláciu, a zamestnancom prispievať. Ak je tam dosť prostriedkov, tak netreba dávať 1-3,- Sk, ale môže sa dať i viac. V tomto prípade sa nezdaňujú!
Tvorba SF je daňovým nákladom, aj bola, ale čerpanie nikdy nebolo! Vedie sa o ňom evidencia v knihe SF.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Poraďte prosím, kto máte skúsenosti z praxe.

Tiež budem mať prípad, keď zamestnávateľ organizuje pre zamestnancov výlet na termálne kúpalisko Podhájska. Potrebujem si poriešiť autobusovú dopravu, vstupenky na kúpalisko a obed.

Predpokladám, že výdavky budú cca 17000,-. Zúčastní sa 40 ľudí - zamestnanci + rodinní príslušníci. Vychádza mi to 425,- Sk/osoba. Ak bude mať zamestnanec manželku + dieťa, mala byniť 3*425,- Sk.

Účtovníčky - pomocníčky raďte.

Srdečná vďaka.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Zásady použitia sociálneho fondu by mal mať zamestnávateľ zakotvené v kolektívnej zmluve, pokiaľ u neho nepôsobí odborová organizácia, tak aspoň v internej smernici na tvorbu a čerpanie sociálneho fondu. Možnosti použitia SF
u organizácie bez kolektívnej zmluvy sú však podstatne obmedzenejšie, na čo možno SF u týchto zamesnávateľov použiť, je taxatívne uvedené v § 7 ods. 3 zákona č. 152/1994 Z.z. o sociálnom fonde.
Ak nie je kolektívna zmluva, čerpať zo SF môžu len zamestnanci, rodiní príslušníci nie. Keďže zákon umožňuje čerpanie SF aj na služby spojené s regeneráciou pracovnej sily, lístky na kúpalisko (len pre zamestnancov, ak nie je kol.zmluva) je možné zo SF uhradiť, o možnosti čerpať SF na dopravu na kúpalisku nie som presvedčený, použitie SF na úhradu obeda počas zájazdu podľa môjho názoru nie je veľmi v súlade so zákonom.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Jedná sa o zamestnávaťeľa FO, ktorý zamestnáva 35 ľudí, žiadna kol.zmluva, žiadne odbory, len zákon. Doteraz sa SF čerpal na doplatok k stravnému, nejakú kiltúru a šport.
Trez je tu ten výlet. Dovoľte mi písomne porozmýsľať.
doprava - NZD
vstup 20 zamestnancov SF - 25 rod. príslušníkov - NZD
obed - NZD

resp výdaje neovplyvňujúce základ dane vôbec neúčtovať?

Vstup u zamestnaca zdaniť vo výplate?

OK?
Naposledy upravil baranovicova : 09.05.05 at 13:47
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
baranovicova
Jedná sa o zamestnávaťeľa FO, ktorý zamestnáva 35 ľudí, žiadna kol.zmluva, žiadne odbory, len zákon. Doteraz sa SF čerpal na doplatok k stravnému, nejakú kiltúru a šport.
Trez je tu ten výlet. Dovoľte mi písomne porozmýsľať.
doprava - NZD
vstup 20 zamestnancov SF - 25 rod. príslušníkov - NZD
obed - NZD

resp výdaje neovplyvňujúce základ dane vôbec neúčtovať?

Vstup u zamestnaca zdaniť vo výplate?

OK?
Pochopila som, že korunky chceš minúť? - ak áno - môžeš prispieť len zamestnancom, je to nedaňový náklad - len čerpanie soc.fondu, pekne si rozdelíš na zamestnancov, žiadnych rodinných príslušníkov a zamestnancom príspevok zdaníš rovnou daňou.
Ani jeden z výdavkov, ktoré spomínaš vyššie ti neovplyvňuje základ dane.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Srdečná vďaka, Vlastička. On dobráčisko im - zamestnancom urobí raz za dva roky výlet. Keď som mu hovorila, že väčšina tých výdavkov je neovplyvňujúcich, tak mi povedal, že to čo on chce, nič z toho ja nechcem. Predtým sa robili pre zamestnancov vianočné posedenia s pečeným prasiatkom a všetkým, čo k tomu patrí a tiež to nešlo do výdavkov. Takže asi nevadí, len to chcem mať zaúčtované správne.
Naposledy upravil baranovicova : 09.05.05 at 16:24
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Takže chceš len minúť zostatok zo SF? A nebudeš ho už potrebovať?! Prečo ste radšej nezvýšili príspevok zamestnancom na stravné poukážky?! Ale ste ho mali taký vysoký? - nechápem, prečo sa musí minúť? - veď ho môžeš použiť i neskôr!
0 0
jks jks

jks je offline (nepripojený) jks

Keď už spomínate SF, tak ja som počula takú informáciu, že nevyčerpaný SF sa má na konci roka stornovať z výdavkov OZD. Je to naozaj tak?
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať