Zavrieť

Porady

Dobropis z EÚ

Prosím Vás , neviem nájsť odpoveď , a tak skúsim, možno ma niekto navedie. Mám dobropis z EÚ, dám to do riadkov 23,24,25 mínusom-ako dbrp Sk, alebo do riadkov tam kde sú zahraničné fa 16,18.... ?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinala je offline (nepripojený) martinala

    martinala
    osobne si myslím, že všetky dobropisy a ťarchopisy by podľa § 25 - oprava základu dane by mali ísť do r. 23, 25, 25.
    martina

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Dobropis z EÚ dávam: ZD r.23 s mínusom, DPH r.24 s mínusom, r.25 DPH s mínusom

    Nadena je offline (nepripojený) Nadena

    Nadena
    Ludkovia, prosim pomoc. V marci 2005 som dostala fa z EU na nakup tovaru. Chyba sa stala na oboch stranach. Dodavatel registrovany pre DPH v EU nam vystavil fa z DPH. Podotykam, ze sme platcovia DPH. Vobec som si nevsimla, ze fa je z DPH. Tak som ju pekne celu samozdanila, aj uplatnila narok na odpocet DPH. A dnes som dostala dobropis od dodavatela. Co teraz. Prosim pomoooc. Vopred dakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Já by som odporučila opravné DP .

    Nadena je offline (nepripojený) Nadena

    Nadena
    Mne to tiez tak vychadza, len mam obavu z nejakej novej pokuty co si na nas povymyslali. Dakujem a idem sa na to vrhnut.

    Blindman je offline (nepripojený) Blindman

    Blindman
    Paula
    Dobropis z EÚ dávam: ZD r.23 s mínusom, DPH r.24 s mínusom, r.25 DPH s mínusom
    MirkaV
    Re: Dobropis z EÚ
    Dobropis z EÚ: r.23 a r.24 mínusom, r.25 plusom.

    Tak, ktoré je teraz správne????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.