Zavrieť

Porady

audit a OZ

dobrý deň prosím o názor a radu, či organizačná zložka zriadená na slovensku ktorá má materskú firmu v čechách, OZ je zapísaná v obchodnom registri na slovensku je povinná robiť audit za OZ , keď splnila podmienky podľa § 19 zákona o účtovníctve, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no ja neviem ale ja v tom § 19 organizačné zložky nevidím...takže mi vychádza z toho že povinnosť auditu nemáte.

    daryl je offline (nepripojený) daryl

    daryl
    prečítala som si pozornejšia paragraf 19 a asi je to tak , lebo organizačná zložka tam nie je lebo je to právnická osoba ako s.r.o., len s tým rozdielom že nevytvára vlasné imanie na slovensku
    človiečik Vladimír Ozimý
    daryl Pozri príspevok
    prečítala som si pozornejšia paragraf 19 a asi je to tak , lebo organizačná zložka tam nie je lebo je to právnická osoba ako s.r.o., len s tým rozdielom že nevytvára vlasné imanie na slovensku
    základná vec je tá že organizačná zložka nemá vlastnú právnu subjektivitu preto nemá ani logiku aby bola podrobená auditu...auditu môže byť podrobená len spoločnosť ktorej org. zložka patrí...tá si vykoná audit vo svojej krajine vrátane aj slovenskej org. zložky
    enad ak má materská firma povinnosť auditu v ČR, na Slovensku je organizačná zložka, táto organizačná zložka postupuje v účtovníctve tiež akoby mala povinnosť auditu? Jedná sa mi napr. o rozpúšťanie rezervy na dovolenku. Ak má firma povinný audit, musí rozpúšťať mesačne, ale aj iné špecifiká pre firmy s povinným auditom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.