Zavrieť

Porady

Dotácia učtovanie

Ahojte poradaci?
Neviem si dať rady ako zaúčtovať nasledujúci prípad. S.r.o. bola pridelená dotácia a to takou formou, že zamestnávateľ ked uhradí odvody do socialnej poisťovne,ktoré za seba aj tie čo zrazil zamestnancovi z výplaty tieto odvody sa mu vrátia späť v prospech zamestnanca aj zamestnávala. Ďakujem za poradenie.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zia Šabová Pozri príspevok
Ahojte poradaci?
Neviem si dať rady ako zaúčtovať nasledujúci prípad. S.r.o. bola pridelená dotácia a to takou formou, že zamestnávateľ ked uhradí odvody do socialnej poisťovne,ktoré za seba aj tie čo zrazil zamestnancovi z výplaty tieto odvody sa mu vrátia späť v prospech zamestnanca aj zamestnávala. Ďakujem za poradenie.
Priznanie dotácie: 346,347/648.
0 0
Krtko Krtko

Krtko je offline (nepripojený) Krtko

AK 648 - znamená to, že dotácie bez ohľadu na použitie idú do výnosov a sú zdaniteľným príjmom PO?
s.r.o. dostala dotáciu, na základe preukázaného výdavku do hmotného majetku(nákup strojov) vo výške 30% výdavku zo št.rozpočtu a 35% výdavku z EU štr.fondov od min.hospodárstva.
Konatelia majú predstavu, že táto dotácia by mala ísť do zdaniteľných príjmov vo výške 65% ročných daňových odpisov. Vôbec nikde nemôžem nájsť ani zmienku o niečom takom, ale ani im to neviem vyvrátiť.
Prosím poraďte, ďakujem vopred
0 0
Krtko Krtko

Krtko je offline (nepripojený) Krtko

[quote=Krtko;859952]AK 648 - znamená to, že dotácie bez ohľadu na použitie idú do výnosov a sú zdaniteľným príjmom PO?
s.r.o. dostala dotáciu, na základe preukázaného výdavku do hmotného majetku(nákup strojov) vo výške 30% výdavku zo št.rozpočtu a 35% výdavku z EU štr.fondov od min.hospodárstva.
Konatelia majú predstavu, že táto dotácia by mala ísť do zdaniteľných príjmov vo výške 65% ročných daňových odpisov. Vôbec nikde nemôžem nájsť ani zmienku o niečom takom, ale ani im to neviem vyvrátiť.
Prosím poraďte, ďakujem vopred!
0 0
Dotusik Dotusik

Dotusik je offline (nepripojený) Dotusik

Dobrý deň: mám podobný problém: Máme uzatvorenú dohodu o poskytnutí príspevku s ÚPSVaR (podpora udržania v zamestnaní zamestnancov s nízkymi mzdami). V dohode je uvedené, že ÚP bude prispievať zamestnávateľovi na odvody ale aj zamestnancovi na odvody s tým, že odvody ktoré sa sťahujú zamestnancovi zo mzdy zaplatí zamestnávateľ zamestnancovi a uvedie mu to vo výplatách a ÚP zamestnávateľovi tieto odvody, na základe žiadosti zaplatí. Chcela by som vedieť či je moje účtovanie správne (Dohoda bola podpísaná v roku 2008, prvá platba bola zaslaná v roku 2009, zamestnancovi sa vyplatili odvody v novembri a v decembri 2008)
1. Zaúčtovanie príspevku na základe dohody max. výška príspevku 105.000,- Sk, ktorý je rozdelený na:
- odvody platené zamestnávateľom: 76 056,- Sk 346/384
- odvody platené zamestnancom: 28 944,- Sk 346/331
2. Mzda za november a december 2008:
- odvody za zamestnávateľa účtované v nákladoch 2x3169: 384/648
- odvody za zamestnanca 2x1206 331/221
3. Príjem príspevku v roku 2009 z ÚPSVaR na bankový účet za november a december 8750,- (290,45 €) 221/346
4. Zúčtovanie nevyužitej dotácie mesačne (napríklad z dôvodu DPN zamestnanca) 384/346
Takto to účtujem celých 24 mesiacov. Vopred ďakuje za akékoľvek informácie.
0 0
MADELEIN MADELEIN

MADELEIN je offline (nepripojený) MADELEIN

Dobrý deň, mám niečo podobné, nasledujúci mesiac máme vyplatiť odvod (zrážku zo mzdy) zamestnancovi, ktorý bude ÚPSVAR-om poukázaný spolu s odvodom zamestnávateľa za tohto zamestnanca.
Samozrejme všetko na základe dohody §50a zákona č. 5/2004 Z.z.
Pomohol mi príspevok od Dotušika ale nemám to komplet doriešené.
0 0
MADELEIN MADELEIN

MADELEIN je offline (nepripojený) MADELEIN

Znovu riešim tento problém a nie som si istá či tento príjem sa zamestnancovi zdaňuje. Podľa dohody v zmysle zákona 5/2004 Z.z. kde sa píše že je to pripočítateľná položka ku mzde, po odpočítaní povinných odvodov do poistných fondov platených zamestnancom z tejto mzdy. Poraďte prosím ak máte takýto problém vyriešený.
0 0
IvoM IvoM

IvoM je offline (nepripojený) IvoM

Napíš ešte raz konkrétne čo potrbuješ vyriešiť, a najmä čo chceš zdaniť zamestnancovi.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Nárok na dotáciu - odvody zamestnávateľa 110,90 € 346/648
Nárok na dotáciu - odvody zamestnanca 42,14 € 346/333

Pridanie dotácie zamestnancovi do výplaty 42,14 € 333/331

Príjem dotácie na BÚ 153,04 € 221/346
0 0
MADELEIN MADELEIN

MADELEIN je offline (nepripojený) MADELEIN

Na upresnenie, nie som si istá či odvod poistného do SP a zdravotnej poisť. zamestnanca, ktorý sa mu zráža v bežnom mesiaci a v nasledujúcom v zmysle dohody s ÚPSVaR vo výške
max. 46,46 Eur zamestnávateľ vypláca zamestnancovi mesiac pozadu ako príspevok, ktorý je pripočítateľnou položkou ku mzde zamestnanca, po odpočítaní povinných odvodov do poistných fondov platených zamestnancom z tejto mzdy. Tento príspevok ÚPSVaR zamestnávateľovi na základe žiadosti potom vypláca spolu s odvodmi platenými zamestnávateľom.
0 0
MADELEIN MADELEIN

MADELEIN je offline (nepripojený) MADELEIN

Odpoveď som si zistila v Drakovi, tam je táto téma rozoberaná. Podľa Dr. Miháľa sa tento príspevok nezdaňuje a nezahrnuje sa ani do VZ pre odvody poistného.
0 0
MADELEIN MADELEIN

MADELEIN je offline (nepripojený) MADELEIN

Je mi to trápne do tretice, ale našla som aktuálnejší príspevok kde sa odvoláva aj na stanovisko DrSR a uzáver zdaňovať.
0 0
darianelid darianelid

darianelid je offline (nepripojený) darianelid

Zdravím, chcela by som vás poprosiť o pomoc. Účtujem v PU. Každý mesiac po preložení výkazov a zaplatení odvodov nám UPSVaR prepláca mzdy a odvody pre ZťP zamestnancov- CHD. Prosím o radu ako to mám účtovať, keďže všetky platby spojené so zamestnancami sú zaplatené. Ďakujem za každú radu, som začiatočník.
0 0
Chrusťa Chrusťa

Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

My máme naopak príspevok v zmysle §50e zákona 5/2004 zaujímalo by ma účtovanie príspevku za zamestnancov. Tiež 346,347/648 a po nabehnutí na účet 221/346? Ďakujem za rady
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Chrusťa Pozri príspevok
My máme naopak príspevok v zmysle §50e zákona 5/2004 zaujímalo by ma účtovanie príspevku za zamestnancov. Tiež 346,347/648 a po nabehnutí na účet 221/346? Ďakujem za rady
Prečo dávaš otázku dvakrát? Odpoveď máš tu:
http://www.porada.sk/t123653-dotacia...ml#post1459169
0 0
darianelid darianelid

darianelid je offline (nepripojený) darianelid

Dakujem za pomoc, takže ak som pochopila správne
keď prídu peniaze na účet 221/346
potom 346/648 - k tomuto zápisu aký doklad doložím?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

darianelid Pozri príspevok
Dakujem za pomoc, takže ak som pochopila správne
keď prídu peniaze na účet 221/346
potom 346/648 - k tomuto zápisu aký doklad doložím?
Najprv urobíš predpis na základe listu o priznaní dodácie 346/648, potom keď uhradia 221/346.
0 0
darianelid darianelid

darianelid je offline (nepripojený) darianelid

ďakujem velmi pekne. Ešte by som rada sa opýtať. Peniaze, ktoré prišli z UPSVaR sú len na pokrytie miezd a odvodov ZŤP zamestnancov.Mala by som to ešte nejako účtovať na účty 336,,331
0 0
darianelid darianelid

darianelid je offline (nepripojený) darianelid

predpis na základe listu? ID doklad, ku ktorému priložim kópiu dohody s UPSVaR . To každý mesiac takto ID doklad, pretože sú to mesačné platby
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

darianelid Pozri príspevok
predpis na základe listu? ID doklad, ku ktorému priložim kópiu dohody s UPSVaR . To každý mesiac takto ID doklad, pretože sú to mesačné platby
Áno, na základe listu, ten predpis na celú dotáciu naraz, potom už len mesačne splátky cez 221/346.
0 0
veseluska veseluska

veseluska je offline (nepripojený) veseluska

Dobrý večer, prosím vás môže niekto poradiť. 1.3.2010 bola priznaná dotácia 9612,- € z UPSVaR na refundáciu minimálnej mzdy na dva roky.
Účtovanie:
1.3.2010 priznanie dotácie 364/648 ID na základe
keď prídu peniaze na účet 221/346 výpis z účtu
Mám to ešte nejako účtovať v súvislosti so mzdami alebo odvodmi alebo ako?
Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať