Zavrieť

Porady

mzdy - dovolenka

Dobrý deň!
Prosím poradte mi niekto....jedna naša zamestnankyňa je na materskej dovolenke uz druhý raz posebe, čiže do práce nenastúpila od prvej materskej.
a jej nevycerpaná dovolenka sa mi kopí, neviem ci jej ju preplatiť, alebo aky je čas, po ktorom zaniká nárok na dovolenku...............ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuna0305 Pozri príspevok
    Dobrý deň!
    Prosím poradte mi niekto....jedna naša zamestnankyňa je na materskej dovolenke uz druhý raz posebe, čiže do práce nenastúpila od prvej materskej.
    a jej nevycerpaná dovolenka sa mi kopí, neviem ci jej ju preplatiť, alebo aky je čas, po ktorom zaniká nárok na dovolenku...............ďakujem za radu
    V žiadnom prípade jej ju nemôžeš teraz preplatiť. Nárok na ňu jej stále ostáva. Môže si ju vyčerpať po skončení RD.

    D123 je offline (nepripojený) D123

    D123
    Podla mna, ak jej ju chcete preplatit, moze vas zamestnankyna pocas rodicovskej (nie materskej) poziadat:
    ze chce prerusit RD, nastupit do zamestnania s cielom cerpat dovolenku a ze po jej skonceni bude pokracovat dalej v rodicovskej.
    Pre vas to bude znamenat na zaklade prerusenia rodicovskej klasicke nahlasenie a po docerpani dovolenky odhlasenie.
    Ak to urobi napr. tak, ze zacne cerpanie dovolenky od 5. v mesiaci, a skonci cerpanie pred koncom nasledujuceho mesiaca, bude mat narok aj na rodicovsky prispevok za tie 2 mesiace.
    Suma sumarum, pre vas trocha administrativy, pre zamestnanca posilnenie domaceho rozpoctu :-D.
    Maja

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Zuna0305 Pozri príspevok
    Dobrý deň!
    Prosím poradte mi niekto....jedna naša zamestnankyňa je na materskej dovolenke uz druhý raz posebe, čiže do práce nenastúpila od prvej materskej.
    a jej nevycerpaná dovolenka sa mi kopí, neviem ci jej ju preplatiť, alebo aky je čas, po ktorom zaniká nárok na dovolenku...............ďakujem za radu
    Treba pred zadaním otázky najprv skúsiť VYHĽADÁVANIE, hm?
    Odpoveď nájdeš napríklad aj v tejto téme :
    http://www.porada.sk/t76679-rodicovs...darny-rok.html

    Ďalšia vec...názov témy treba uvádzať vecne...

    A po tretie : odporúčam ti prečítať si pravidlá a aj etiketu Porady, hm?
    Pekný deň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.