Zavrieť

Porady

§ 66 v praxi

Veľmi pekne prosím, nájde sa tu niekto, kto mi poradí ako funguje § 66 v praxi, či je treba nejakú pomocnú evidenciu, či sa to niekde zvlášť uvádza pri priznaní a pod.

Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Fulierová Pozri príspevok
    Veľmi pekne prosím, nájde sa tu niekto, kto mi poradí ako funguje § 66 v praxi, či je treba nejakú pomocnú evidenciu, či sa to niekde zvlášť uvádza pri priznaní a pod.

    Vopred ďakujem.
    § 66 čoho? Trestného poriadku ? Ak zadáš presnú otázku, možno nebudeš musieť toľko prosiť. Aj účtovníctvo je zákon.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Fulierová Pozri príspevok
    Veľmi pekne prosím, nájde sa tu niekto, kto mi poradí ako funguje § 66 v praxi, či je treba nejakú pomocnú evidenciu, či sa to niekde zvlášť uvádza pri priznaní a pod.

    Vopred ďakujem.
    Fulierová Pozri príspevok
    Prosím, prosím, prosím, už som z toho zúfalá
    Ja som občas zúfalá (dnes asi tretí raz) z toho, že hľadanie asi bolí. Predvčerom som v inej téme dávala tento link http://www.porada.sk/679536-post3.html. A to je iba jeden z mnohých, ktoré sa pri troške snahy dajú nájsť.
    Mohli by ste, prosím, používať vyhľadávanie ???

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Keďže sme v sekcii DPH, tak nepredpokladám, že by mohla nastať pochybnosť, či je to § 66 trestného poriadku.
    Je potreba viesť evidenciu tak, aby z nej bola jasna nákupná cena a doklad o kúpe jednotlivých tovarov, predajná cena s odkazom na doklad o predaji, vyčíslený rozdiel medzi KC a PC a k tomu prislúchajúca DPH. Do priznania to vstupuje po predaji.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    JankaO Pozri príspevok
    Keďže sme v sekcii DPH, tak nepredpokladám, že by mohla nastať pochybnosť, či je to § 66 trestného poriadku.
    Je potreba viesť evidenciu tak, aby z nej bola jasna nákupná cena a doklad o kúpe jednotlivých tovarov, predajná cena s odkazom na doklad o predaji, vyčíslený rozdiel medzi KC a PC a k tomu prislúchajúca DPH. Do priznania to vstupuje po predaji.
    Janka, akceptuj prosím môj názor, ako ja Tvoj a nerecenzuj ma. Ja som účtovník, a zo zadania otázky len jasnovidka môže uhádnuť, o aký paragraf sa jedná. Sekcie si často zamieňame. A rôznych evidencií máme požehnane aj v daniach, účte a všeličom inom. Dovoľ prosím preto, aby som mohla vyslať signál, že k paragrafu patrí aj zákon, čo nie je časovo náročné, bez ohľadu na sekciu. Ďakujem.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Baby nehádajte sa . § 66 funguje tak že ak chcete použiť tento paragraf musíte spĺňať podmienky § 66 ods. 2 inak ho použiť nemôžete. No a režim je o tom že zdaňujete len maržu a nie celé plnenie pričom vediete osobitnú evidenciu na účely tohot paragrafu pre kontrolu. Na faktúre neuvádzate výšku dane a ten kto nakupuje od Vás pod týmto § si nemôže uplatniť DPH na vstupe.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Úplne ale úplne mimo témy, za čo sa ospravedlňujem, ale nedá mi to.

    Práve študujem § 67 veľmi podrobne a zvnútra, začo patrí veľká vďaka Zuzianke, ktorá mi tento študijný materiál s láskou poskytla.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Takže sa tu vlastne všetci máme radi!
    Šťastné a veselé vospolok.

    Fulierová je offline (nepripojený) Fulierová

    Fulierová
    Ospravedlňujem sa, že som tu vyvolala nejakú roztržku. Samozrejme som mohla napísať, že § 66 zákona o DPH, nejako mi to ušlo.

    Všetkým ďakujem za odpoveď.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Danila Pozri príspevok
    Janka, akceptuj prosím môj názor, ako ja Tvoj a nerecenzuj ma. Ja som účtovník, a zo zadania otázky len jasnovidka môže uhádnuť, o aký paragraf sa jedná. Sekcie si často zamieňame. A rôznych evidencií máme požehnane aj v daniach, účte a všeličom inom. Dovoľ prosím preto, aby som mohla vyslať signál, že k paragrafu patrí aj zákon, čo nie je časovo náročné, bez ohľadu na sekciu. Ďakujem.
    Váš názor, tak ako kohokoľvek iného rešpektujem a akceptujem. Ak moja odpoveď vyvolala akúkoľvek pochybnosť, rozhodne to nebol úmysel. Rovnako, ako nebol úmysel vyvolávať hádky.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Fulierová Pozri príspevok
    Akú školu? Nerozumietm ti.
    Nad tým si nelám hlavu. Milan oslavuje Mikuláša.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Aby sme to uzavreli:

    Fulierová Pozri príspevok
    Veľmi pekne prosím, nájde sa tu niekto, kto mi poradí ako funguje § 66 v praxi, či je treba nejakú pomocnú evidenciu, či sa to niekde zvlášť uvádza pri priznaní a pod.

    Vopred ďakujem.
    Odpoveď je tu:

    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    Baby nehádajte sa . § 66 funguje tak že ak chcete použiť tento paragraf musíte spĺňať podmienky § 66 ods. 2 inak ho použiť nemôžete. No a režim je o tom že zdaňujete len maržu a nie celé plnenie pričom vediete osobitnú evidenciu na účely tohot paragrafu pre kontrolu. Na faktúre neuvádzate výšku dane a ten kto nakupuje od Vás pod týmto § si nemôže uplatniť DPH na vstupe.

    Ešte nejaké doplňujúce otázky ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.