Zavrieť

Porady

Skleróza multiplex

Ahojte,
chcela by som sa spýtať,či tu je niekto,kto má ochorenie sklerózu multiplex....Suseda v paneláku mala toto ochorenie, v BA na neurologickej klinike som zrazu zistila,že to ochorenie má na tom oddelení asi každý tretí pacient a čo je najhoršie,v tom čase v mojich rokoch alebo dokonca mladší odomňa...Ja osobne mám pred týmto ochorením obrovský rešpekt a dokonca väčší,ako pred rakovinou...Chcela by som vedieť,aký život majú takto chorí, ako sa s tou chorobou vyrovnávali, aký mala u nich postup...
Usporiadat
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
poznam dve dievčence, ktoré majú túto chorobu, jedna je už na vozíku a tu chorobu jej našli ked mala 16 rokov, dalšia chodí každý týždeň na injekcie čo jej na to troška pomáhajú. robia všetko normalne len ked sa im trasu ruky z tej choroby sa im zle píše alebo podobne manualne neci.
0 0
milada.miladka milada.miladka

milada.miladka je offline (nepripojený) milada.miladka

Ja osobne mám túto chorobu ale ma neliečia,nie je to v takom štádiu aby som si musela pychať.Liečba je vraj iba formou injekcií.Jedného rána som sa zobudila a všetko som videla dvojmo.Hneď som skončila v nemocnici s dg.SM.Tiež som o tom nikdy nepočula.Môžeš ísť na sclerosis maltiplex a tam sa dozvieš čo pacienti píšu o tejto chorobe.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Pasuliatko a ako sa toto ochorenie prejavovalo u tých dievčat?
Je to tažké...čítala som,že existujú lieky účinné na toto ochorenie,tak,že mnohí dokážu normálne fungovať v osobnom aj pracovnom živote...Ja to mám v pamäti na základe tej susedky spojené automaticky s vozíkom...s ňou to šlo strašne rýchlo...po pôrode druhého dieťaťa sa jej to prejavilo naplno...tá rodina mala veľmi ťažký život...to dievčatko je mentálne zaostalé, otec sa o nich príkladne staral a nakoniec zomrel na rakovinu...teraz sa o nich stará syn...niektorí ľudia majú veľmi ťažký osud...najhoršie je to vtedy,keď sa tá choroba objaví v čase,keď už sú na svete deti...
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Syrik, také lieky neexistujú. Taký liek by automaticky znamenal prevrat v medicíne. Sú lieky, ktoré znižujú početnosť atakov napr. o 60 - 70% ale tie 30 - 40% zvyšných Ťa dostane. Viem o čom vravím. A porovnanie s rakovinou? Ak máš rakovinu, a trocha šťastie, tak vyviazneš z nej živá a zdravá. Ak nemáš tak...
Pri SM je to iba o tom, ako rýchlo sa dostaneš najprv na vozík, potom do postale a potom smrť pri plnom fungovaní mozgu.

A priebeh? Vyššie opísané priebehy vlastne sú iba parciálne napísané na základe rozprávania pri káve. Dobré články o SM nájdeš na nete, na združení ľudí, ktorí sú postihnutý touto chorobou.
Naposledy upravil Charon : 09.12.08 at 09:54
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Charon Pozri príspevok
Syrik, také lieky neexistujú. Taký liek by automaticky znamenal prevrat v medicíne. Sú lieky, ktoré znižujú početnosť atakov napr. o 60 - 70% ale tie 30 - 40% zvyšných Ťa dostane. Viem o čom vravím. A porovnanie s rakovinou? Ak máš rakovinu, a trocha šťastie, tak vyviazneš z nej živá a zdravá. Ak nemáš tak...
Pri SM je to iba o tom, ako rýchlo sa dostaneš najprv na vozík, potom do postale a potom smrť pri plnom fungovaní mozgu.

A priebeh? Vyššie opísané priebehy vlastne sú iba parciálne napísané na základe rozprávania pri káve. Dobré články o SM nájdeš na nete, na združení ľudí, ktorí sú postihnutý touto chorobou.

Práve preto je to pre mńa väčší postrach,ako rakovina...Ale myslím,že je to dosť kruto napísané,najmä pre tých,ktorí navštevujú poradu a majú toto ochorenie....Nevieš náhodou o nejakej konkrétnej stránke? Vďaka
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Kruto? Nie, to nieje vôbec napísané kruto. Keby som mal napísať kruto, tak by som to písal inak. Ver mi. Mne je ľúto každého človeka, ktorý má SM, nádor, iné ochorenie. Toto myslím úprimne. Veľmi, veľmi ľúto.
Je aj zopár šťastlivcov, ktorí SM majú a registrujú ju iba tak, že im mravčí ruka, noha... resp. občasná slabosť.

Dobrá stránka je www.webmd.com a www.skleroza-multiplex.sk
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Charon Pozri príspevok
Kruto? Nie, to nieje vôbec napísané kruto. Keby som mal napísať kruto, tak by som to písal inak. Ver mi. Mne je ľúto každého človeka, ktorý má SM, nádor, iné ochorenie. Toto myslím úprimne. Veľmi, veľmi ľúto.
Je aj zopár šťastlivcov, ktorí SM majú a registrujú ju iba tak, že im mravčí ruka, noha... resp. občasná slabosť.

Dobrá stránka je www.webmd.com a www.skleroza-multiplex.sk
Ďakujem za stránky...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
syrik Pozri príspevok
Pasuliatko a ako sa toto ochorenie prejavovalo u tých dievčat?
Je to tažké...čítala som,že existujú lieky účinné na toto ochorenie,tak,že mnohí dokážu normálne fungovať v osobnom aj pracovnom živote...Ja to mám v pamäti na základe tej susedky spojené automaticky s vozíkom...s ňou to šlo strašne rýchlo...po pôrode druhého dieťaťa sa jej to prejavilo naplno...tá rodina mala veľmi ťažký život...to dievčatko je mentálne zaostalé, otec sa o nich príkladne staral a nakoniec zomrel na rakovinu...teraz sa o nich stará syn...niektorí ľudia majú veľmi ťažký osud...najhoršie je to vtedy,keď sa tá choroba objaví v čase,keď už sú na svete deti...
na jednej thak ,že sa pohybuje len na invalidnom vozíku,trasu sa jej ruky..atd. a postupne sa to zhoršuej. druha ta je na tom lepšie chodi na injekcie každý týždeň ale vedia sa jej strašne triasť ruky,
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Syrik vyskúšaj www.zdravie.sk tham sa o tom dozvieš viac
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Ahojte,
dnes o sm celkom zaujimavo pisali v pravde
http://zdravie.pravda.sk/myty-o-esem...sk-zpreven_p42
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

pasuliatko Pozri príspevok
Syrik vyskúšaj www.zdravie.sk tham sa o tom dozvieš viac
Ďakujem Ti moc
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

dana9 Pozri príspevok
Ahojte,
dnes o sm celkom zaujimavo pisali v pravde
http://zdravie.pravda.sk/myty-o-esem...sk-zpreven_p42
Zaujímavý článok...ďakujem
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
čo je napísané v Pravde, je pekné. Iba k dedičnosti ... čo stretávam ľudí na neurológii tak 51% z nich majú týmto ochorením postihnuté deti, resp. rodičov. Tento fakt ma desí. Neviem, ši mám "štastie" na týchto ľudí, ale štatistika, minimálne moja ma nepustí.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Charon Pozri príspevok
čo je napísané v Pravde, je pekné. Iba k dedičnosti ... čo stretávam ľudí na neurológii tak 51% z nich majú týmto ochorením postihnuté deti, resp. rodičov. Tento fakt ma desí. Neviem, ši mám "štastie" na týchto ľudí, ale štatistika, minimálne moja ma nepustí.

Pracuješ na neurológii??
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Nie...
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Túto chorobu má moja švagriná (38), jej rodičia ju nemali a nemajú, akurát jej teta.
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Veľmi dobrý článok, je o SM hoci ktorý od MUDr. L. Procházkovej. Nájdete ich bežne na nete. Ale nedeste sa.
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
jess Pozri príspevok
Túto chorobu má moja švagriná (38), jej rodičia ju nemali a nemajú, akurát jej teta.
Vidíš, je to v rodine. Teta je priamy príbuzný. V genetike AA a AB ak sa stretne vhodná kombinácia génov tak sa prejaví...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať