Zavrieť

Porady

Skleróza multiplex

Ahojte,
chcela by som sa spýtať,či tu je niekto,kto má ochorenie sklerózu multiplex....Suseda v paneláku mala toto ochorenie, v BA na neurologickej klinike som zrazu zistila,že to ochorenie má na tom oddelení asi každý tretí pacient a čo je najhoršie,v tom čase v mojich rokoch alebo dokonca mladší odomňa...Ja osobne mám pred týmto ochorením obrovský rešpekt a dokonca väčší,ako pred rakovinou...Chcela by som vedieť,aký život majú takto chorí, ako sa s tou chorobou vyrovnávali, aký mala u nich postup...
Usporiadat
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Charon Pozri príspevok
Jáááj Syrik. Toto bolo zle pochopené. Toto je začiatok článku na ktorý smeruje link. Účelom tohto linku bolo, že "Vyskytuje sa častejšie u žien" tak ako som napísal vyššie a bola na to reakcia, "že nie, týka sa to rovnako mužov aj žien" Chcel som tým iba povedať, že ženy sú touto chorobou postihované častejšie ako muži.
Prosím, ja sa nechcem vôbec prieť o nejaké údaje. Ja som iba napísal časť toho čo viem. A žiaľ, viem o tejto diagnóze veľa.
Aha,tak som to špatne pochopila s tým začiatkom článku....ospravedlňujem sa...
0 0
kalinka kalinka

kalinka je offline (nepripojený) kalinka

Ahojte! Som jednou z tých čo sú postihnutí touto chorobou. Začalo sa to presne ako píšete zápalom očného nervu. A potom to už postupovalo dalšími príznakmi. Pred 10 rokmi som bola preliečená interferonom a vďaka Bohu zatiaľ je to OK. Momentálne som na materskej a mám krásnu 18 mes. dcéru.
Možno si niekto pomyslí, že som sa pobláznila / niekedy si to myslím aj ja /, ale pohľad na maličkú to ihned zaženie. Nerada čítam články o tejto chorobe, nakoľko to môže rozhádzať psychiku človeka. Nesnažím sa myslieť na to, najskôr som sa vrhla do práce a teraz mám inú "zábavku". A práve sa zobudila, takže nabudúce viac.
0 0
kalinka kalinka

kalinka je offline (nepripojený) kalinka

Ahojte! Som jednou z tých čo sú postihnutí touto chorobou. Začalo sa to presne ako píšete zápalom očného nervu. A potom to už postupovalo dalšími príznakmi. Pred 10 rokmi som bola preliečená interferonom a vďaka Bohu zatiaľ je to OK. Momentálne som na materskej a mám krásnu 18 mes. dcéru.
Možno si niekto pomyslí, že som sa pobláznila / niekedy si to myslím aj ja /, ale pohľad na maličkú to ihned zaženie. Nerada čítam články o tejto chorobe, nakoľko to môže rozhádzať psychiku človeka. Nesnažím sa myslieť na to, najskôr som sa vrhla do práce a teraz mám inú "zábavku". A práve sa zobudila, takže nabudúce viac.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

kalinka Pozri príspevok
Ahojte! Som jednou z tých čo sú postihnutí touto chorobou. Začalo sa to presne ako píšete zápalom očného nervu. A potom to už postupovalo dalšími príznakmi. Pred 10 rokmi som bola preliečená interferonom a vďaka Bohu zatiaľ je to OK. Momentálne som na materskej a mám krásnu 18 mes. dcéru.
Možno si niekto pomyslí, že som sa pobláznila / niekedy si to myslím aj ja /, ale pohľad na maličkú to ihned zaženie. Nerada čítam články o tejto chorobe, nakoľko to môže rozhádzať psychiku človeka. Nesnažím sa myslieť na to, najskôr som sa vrhla do práce a teraz mám inú "zábavku". A práve sa zobudila, takže nabudúce viac.
Nikto si nemyslí,že si sa pobláznila...túžba po dieťati je normálna a prirodzená vec...a čokoľvek Ti dodá odvahu bojovať, je len dobré... A myslím,že si k tomu zaujala správny postoj...pretože niekedy je lepšie,keď sa človek v tom nevŕta stále, nemyslí na to,čo bude,ale snaží sa prežívať naplno prítomný okamih...a možno práve to, že sa snaží na to nemyslieť,ale sa snažiť naplno vychutnať prítomnosť a teda bude aj optimistickejší mu môže veľmi prospieť v samotnej liečbe...Ja Ťa osobne veľmi obdivujem
0 0
Dana 22 Dana 22

Dana 22 je offline (nepripojený) Dana 22

ZŤPO-Sclerosis multiplex
Kalinka. užívaj si život a aj keď SM je zákerné ochorenie, najlepším liekom je určite pozitívny prístup k životu Raduj sa z toho čo máš - krásne dieťatko.
Dana 22
0 0
kalinka kalinka

kalinka je offline (nepripojený) kalinka

Ďakujem Vám za podporu! Až mi vyhŕkli slzy .... .

Kalinka
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

kalinka Pozri príspevok
Ďakujem Vám za podporu! Až mi vyhŕkli slzy .... .

Kalinka



0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
syrik Pozri príspevok
viem,že to bude zas ale vymaž si ss lebo mi nejde poslať dakujem a prepáčte za príspevok
0 0
tatiana116 tatiana116

tatiana116 je offline (nepripojený) tatiana116

lucy: 1-2 roky čakať na definitívne potvrdenie diagnózy je úplne zlý postup. Ak máš naozaj SM, treba nasadiť liečbu čo najskôr. Na Tvojom mieste by som sa snažila dostať na dr. Procházkovú, ktorá je najväčším odborníkom na Slovensku na SM a žiadala by som o ďalšie vyšetrenia.
0 0
Zuzu234 Zuzu234

Zuzu234 je offline (nepripojený) Zuzu234

Svinstvo ako svinstvo, zit sa s tym da, len to treba chciet a vcasne diagnostikovat
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Origos Pozri príspevok
Je to svinstvo... Má to aj sestra. Existuje nejaký skúšobný vzorok pacientov, ktorí sa môžu zúčastniť na liečbe s nejakým liekom - asi nový. Sestra získala súhlas organizátorov a začína s tým tento mesiac.
Tým skúšobným vzorkom sú všetci,ktorí túto chorobu majú.
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

http://www.edukafarm.cz/clanek.php?id=1060

Uvedený server je seriózny - informuje o oficiálnom kontinuálnom vzdelávaní zdravotníckych pracovníkov (Spoločnosť robí väčšinou tie isté prednášky aj na SK).

Uvádza sa tam aj aplikácia v internej medicíne - pri autoimunitných poruchách ako SM. Asi to nie je prielom ako absolútne vyliečenie, ale bolo by plus, ak by to pomohlo zmierniť ťažkosti či bolesti. Dôležité je vypočuť si názor odborníka na možnosti a hranice metódy - svojho lekára.
1 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

Takmer v každom okresnom meste je klub, vydáva sa časopis pre sklerotikov je tam kopec dobrých vecí, je veľa web stránok, nezanedbávaj pohyb, doslova sa núť chodiť, chodiť a ešte raz chodiť, prekonávať únavu , výborná je strava bez červeného mäsa, tukov, kravskeho mlieka, dobrý je med s materskou kašičkou denne lyžičku, b komplex, klíčky, zeleninové šťavy a šaláty s olivovým olejom, so sklerózou sa čo najskôr skamaráď, hnevať sa s ňou nemá cenu. Želám ti aby sa diagnóza nepotvrdila.
0 0
stamprdlo stamprdlo

stamprdlo je offline (nepripojený) stamprdlo

ahojte mam 23 a SM mam od minulého roka. Už pred tym som mal problémy ako napr. ě som nevládal stáť na nohách sa mi triasli:-( teraz mám interferonovu liečbu. a neprajem to ani nepriatelovi, lebo clovek chce si zarobiť nejake peniaze na buducnosť ale nevladze je to ponizujúce este ze frajerka ma povzbudzuje:-) a žiť sa s tým dá ale človek športoval mal rad Vysoké Tatry a teraz je niekedy rád že prejde aspoň nejaký kus cesty normálne bez zakopávania.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
stamprdlo Pozri príspevok
ahojte mam 23 a SM mam od minulého roka. Už pred tym som mal problémy ako napr. ě som nevládal stáť na nohách sa mi triasli:-( teraz mám interferonovu liečbu. a neprajem to ani nepriatelovi, lebo clovek chce si zarobiť nejake peniaze na buducnosť ale nevladze je to ponizujúce este ze frajerka ma povzbudzuje:-) a žiť sa s tým dá ale človek športoval mal rad Vysoké Tatry a teraz je niekedy rád že prejde aspoň nejaký kus cesty normálne bez zakopávania.
Niekedy je tazko poradit... poznam cloveka, co ma SM a chce sa vyliecit ale nemieni pre to spravit nic, len maximalne ist liecitelovi, lekarom tiez neveri, ale to je vsetko... On chce asi tym spôsobom, ze spravte to za mna a ked sa mu znepaci co povie liecitel/ka tak hlada dalsieho, potm dalsieho. Takze najskôr treba zacat od seba...
Môj stryko mal SM a ked mal 25 rokov povedali ze nebude zit viac ako 1 roik... a pozrime, dozil sa 50-ky... ale posiloval, cvicil, snazil sa a robil vseko preto aby vyzdravel...
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

SM je skutočne ochorenie , ktoré postihuje veľmi veľa ľudí aj tých, ktorí o tom ešte nevedia. Diagnostika je náročná, pretože symptómy, príznaky, evokujú rôzne ochorenia a vylúčiť ich je často zdĺhavé a obtiažne. Netreba však živiť strach, priebeh u každého chorého je individuálny, preto netreba zovšeobecňovať ťažkosti a dosah u jedného pacienta s tým "mojim" . Je dôležité nevzdávať sa a dôverovať odporúčaniu lekára, ale z mojej skúsenosti je veľmi prospešná kyslíková terapia, ktorej výsledky možno pozorovať v relatívne krátkom čase-nie je to však "liek", ktorý by prispel k vyliečeniu, ale výrazne napomáha ku kvalite života pacienta s SM.
Veľmi prospešné sú grepy a predovšetkým ich jadierka-rozžuť a zjesť. Samozrejmý je prirodzený pohyb na čerstvom vzduchu, teda prechádzky a cyklistika. Žiadne silové športové aktivity.
S dg SM je možné prežiť plnohodnotný život, užívať si materstvo, ako aj otcovské povinnosti a radosti
3 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ubka, môžeš prosím viac napísať o tej kyslíkovej terapii. Dcéra mojej známej má tiež SM vo veľmi mladom veku - vlani končila VŠ.
0 0
stamprdlo stamprdlo

stamprdlo je offline (nepripojený) stamprdlo

človek sa nechce vzdať ja chcem žit čo najdlchšie a robím dosť preto. snažim sa robiť a chcem robiť do vtedy kým to bude možne a hýbem sa dosť rozvážam pizzu a jedlá. síce je to niekedy velmi náročne ale snažim sa. no niekedy je tak, že to skoro ani nepocitujem a niekedy je tak, že spravým pár rozvozov a skoro už nevládzem na nohách stát a musím si oddýchnut. uvedomil som si jedno zdravie som bral ako samozrejmosť no ale keď som ho stratil tak si ho velmi vážim a ked som bol na liečeni na Kováčovej som tam videl pripady, že som si pomyslel ved ja tu nemám čo robiť, ale ony mali DMO
1 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

veronikasad Pozri príspevok
Ubka, môžeš prosím viac napísať o tej kyslíkovej terapii. Dcéra mojej známej má tiež SM vo veľmi mladom veku - vlani končila VŠ.
Samozrejme, medicínske kyslíkové prístroje koncentrujú kyslík, cez ionizátor prechádzajú hadicou a pomocou masky, prípadne "okuliarov" sa vdychuje 97%-kyslík v 30-40 minútových kúrach, potrebných pri liečbe 5-10 kúr.
Hodnota kyslíka v organizme sa meria prístrojom, alebo krvnou cestou , zisťuje sa parciálny tlak kyslíka.
Konkrétne pri SM sú zaznamenané na mozgu- pre laikov, tzv.žlté škvrny, ktoré sa po absolvovaní kyslíkovej terapie zredujujú. Podstatné však je, že pacient po absolvovaní, ba dokonca v priebehu terapie už pocíti zmenu k lepšiemu.
Všetky bunky v tele potrebujú kyslík, s výnimkou rakovinových, ktoré kyslík odmietajú.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať