Zavrieť

Porady

Skleróza multiplex

Ahojte,
chcela by som sa spýtať,či tu je niekto,kto má ochorenie sklerózu multiplex....Suseda v paneláku mala toto ochorenie, v BA na neurologickej klinike som zrazu zistila,že to ochorenie má na tom oddelení asi každý tretí pacient a čo je najhoršie,v tom čase v mojich rokoch alebo dokonca mladší odomňa...Ja osobne mám pred týmto ochorením obrovský rešpekt a dokonca väčší,ako pred rakovinou...Chcela by som vedieť,aký život majú takto chorí, ako sa s tou chorobou vyrovnávali, aký mala u nich postup...
Usporiadat
Poola Poola

Poola je offline (nepripojený) Poola

Skvrny - lezie (plaky) – loziska nicenia myelinu -demyelinizacia bielej hmoty mozgu a miechy. Co ma potesilo v predchadzajucom prispevku bolo ze po absolvovani kyslikovej terapie sa vedia lezie redukovat.. ?? Neviem ci tomu mozem verit, vsade citam ze SM ka je v podstate neliecitelne ochorenie a krivka ide zvacsa dole...
Naposledy upravil Poola : 02.03.11 at 06:36
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Poola Pozri príspevok
Skvrny - lezie (plaky) – loziska nicenia myelinu -demyelinizacia bielej hmoty mozgu a miechy. Co ma potesilo v predchadzajucom prispevku bolo ze po absolvovani kyslikovej terapie sa vedia lezie redukovat.. ?? Neviem ci tomu mozem verit, vsade citam ze SM ka je v podstate neliecitelne ochorenie a krivka ide zvacsa dole...
sama si napisala je "v podstate" neliecitelne ochorenie.... to v podstate je dost dolezite. Vela chorôb je v podstate neliecitelnych a vzdy sa najde niekto kto sa z choroby nejakym " zazrakom " ( ja hovorim nie zazrakom ale nejakym pricinenim ) dostal tak preco nie zrovna ty ?
0 0
Poola Poola

Poola je offline (nepripojený) Poola

mas pravdu, najdolezitejsia je vôla a odhodlanie. Je to ale narocné.. .bodaj by tej sily bolo viac a unavy, bolesti menej...
Ja som na zaciatku svojej cesty. Ako sa vodí strýkovi?
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Ahojte, obraciam sa na vas ktori ste touto chorobou postihnuti. Mojej 15 r. dcere na VEP vysetreni potvrdili poz. nalez. Ma podozrenie na SM. Caka ju vysetrenie v Ba na det. neur. -punkcia, ci lumbalka. Chcem sa spytat, je to velmi bolestive? Da sa priplatit nieco co by tuto bolest zmiernilo? Som velmi vystrasena, nikto z rodiny tuto chorobu nema a len cosi som sa docitala na nete. Moze sa stat, ze sa tato diagnoza aj pri naleze na mozgu nepotvrdi? Su aj ine, lahsie dg? Budem vdacna za kazdu odpoved.
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Nikto mi neodpovie?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať