Zavrieť

Porady

Odpocet na manzelku za rok 2008

Mohli by ste mi poradit: v roku 2008 som mala prijem od zamestnavatela od 1.1.2008 do 31.3.2008. Od 1.4.2008 som nastupila na matersku dovolenku, popri tom som dostavala prispevok v nudzi, nakolka moja materska bola nizsia ako zivotne minimum. Od 1.10.2008 poberam rodicovsky prispevok. Manzel si chce uplatnit odpocet na mna za rok 2008, rata sa do prijmu materska, prispevok v nudzi a rodicovsky prispevok? Ake doklady potrebuje odo mna jeho zamestnavatel? Dakujem velmi pekne za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    babulka31 Pozri príspevok
    Mohli by ste mi poradit: v roku 2008 som mala prijem od zamestnavatela od 1.1.2008 do 31.3.2008. Od 1.4.2008 som nastupila na matersku dovolenku, popri tom som dostavala prispevok v nudzi, nakolka moja materska bola nizsia ako zivotne minimum. Od 1.10.2008 poberam rodicovsky prispevok. Manzel si chce uplatnit odpocet na mna za rok 2008, rata sa do prijmu materska, prispevok v nudzi a rodicovsky prispevok? Ake doklady potrebuje odo mna jeho zamestnavatel? Dakujem velmi pekne za odpovede.
    Bol to naozaj príspevok v hmotnej núdzi ?
    Ak je materské nižšie ako rodičovský príspevok, nedopláca sa ododňa pôrodu rodičovský príspevok ?

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    babulka31 Pozri príspevok
    Mohli by ste mi poradit: v roku 2008 som mala prijem od zamestnavatela od 1.1.2008 do 31.3.2008. Od 1.4.2008 som nastupila na matersku dovolenku, popri tom som dostavala prispevok v nudzi, nakolka moja materska bola nizsia ako zivotne minimum. Od 1.10.2008 poberam rodicovsky prispevok. Manzel si chce uplatnit odpocet na mna za rok 2008, rata sa do prijmu materska, prispevok v nudzi a rodicovsky prispevok? Ake doklady potrebuje odo mna jeho zamestnavatel? Dakujem velmi pekne za odpovede.
    do tvojho vlastného príjmu sa ráta tvoja zdanitelná mzda, náhrada mzdy pri dočasnej PN, materské, príp. nemocenské, ošetrovné,

    do tvojho vlastného príjmu sa neráta rodič.príspevok takže predpokladám, že ani doplatok RP počas poberania materského - lebo ide o štátne sociálne dávky. pozri zákon o dani z príjmov § 11 ods.5

    Zamestnávatel tvojho manžela nepotrebuje k tomu žiadne podklady, on to čestne prehlasuje a podpisuje pravdivosť údajov v žiadosti o ročné zúčtovanie dane. Stačí ked bude vedieť výšku tvojho vlastného príjmu.

    Ty si samozrejme požiadaj o ročné zúčtovanie u zamestnávatela tiež, príp. si podaj DP. Dostaneš vrátenú dan, ak si nejakú zaplatila.

    Odpocet na manzelku za rok 2008

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.