Zavrieť

Porady

Prijem zo živnosti alebo ostatné prijmy

Mam drobny problem, podnikatel ktorému vediem ucto v roku 1999 vložil do podnikania nehnutelnost, na ktoru som zriadil inventarnu kartu /avšak neprepisal na katastri vlastníka - je to ten isty človek len tam chyba IČO/. Dnes chce budovu predat, ma kupcu a neviem zaradit prijem:

1. príjem z podnikania - ved som uplatnoval odpisy
2. ostatný príjem - predaj nehnutelnosti vo vlastníctve fyzickej osoby neoslobodený od dani z príjmov /služil na podnikanie/

Kto vie poradiť?!!!!!! Prosím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Podľa mňa je to príjem z podnikania, nakoľko bola nehnuteľnosť vložená do podnikania a uplatňovala FO odpisy.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Je to určite príjem z podnikania - ostané zdaniteľné príjmy. A nevadí, že v katastri nemal zaznamenané IČO pokiaľ je to FO, je to jeho majetok, ktorý bol zaradený v roku 1999 do podnikania.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Jednoznacne prijem z podnikania. Do nakladov sa mozu dat pripadne naklady na znalecky posudok a ine nalezitosti. A nezabudnut poziadat o zapis aj kataster.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Určite do príjmu z podnikania, tak ako tvrdia predomnou!

    Prijem zo živnosti alebo ostatné prijmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.