Zavrieť

Porady

Kontrola z inšpektorátu práce

anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
23_28_112[1].gif  
Popíšem včerajšiu kontrolu z inšpektorátu práce.

Včera sme mali kontrolu z inšpektorátu práce. Prišli dvaja, muž a žena, a nasilu sa chceli dostať do prevádzky. Pracovníčka na vstupe ich nechcela pustiť, že musí to oznámiť konateľovi. Kedže konateľ som ja, tak prišli ku mne a legitimovali sa a boli vyslovene drzí, že prečo nemôžu ísť do prevádzky. Tak som im povedal, že môžu, ale len s mojím sprievodom. Tak tam vtrhli, začali kontrolovať našich ľudí, a tí sa naraz všetci zobrali a odišli na šatňu, pretože mali pracovnú prestávku na kávu. Kontrolóri sa obuli do mňa, prečo som ich poslal preč, tak som im odpovedal, že či počuli niečo také odo mňa, aby som ich posielal preč. Teraz majú zákonný nárok na prestávku a tak ju aj robia. Tak mali také dlhé nosy, lebo s tým sa ešte nestretli. Potom hľadali v pracovných zmluvách, chceli evidenciu dochádzky, tú máme elektronickú, potom chceli vidieť zástupcu zamestnancov a pýtali sa ho na pracovné oblečenie, kedže niekoľko dní predtým sme vydávali nové montérky, každý mal nové montérky, potom padlo ešte niekoľko otázok a nakoniec komentár od nich - tu sme vôbec ani chodiť nemuseli.
Usporiadat
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Ani ku mne nemuseli chodiť. Keď nič nenašli, chceli "podpísané výplatné lístky"!!!!
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

fuha, vyplatne sa davaju podpisat? gratulujem
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
môže niekto uviesť, ktorý právny predpis určuje podpisovanie výplatných lístkov? ďakujem
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

a kontrolujú aj niečo take ako výšku mzdy? myslím tým, či je dodržaná hranica minimálnej mzdy? alebo niečo podobne? a dochádzku? ja mám evidenciu dochádzky ok, je tam kto koľko odpracoval a všetko ostatné, ale dochádzkovú knihu nemám, aj také chcú? presne s príchodmi a odchodmi zamestnancov?
a za aké obdobie kontrolovali?
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

ja mam tiez dochadzku vytlacenu z MRP-cka, nemam ziadnu knihu ani nic podobne a plus dvaja spolocnici v pracovnom pomere maju na salame nieco ako dochadzku a nikde sa nezapisuju. tak im davam do mzdy vzdy plny mesiac (este neboli chori... a dovolenka je tiez obcas) musim mat nejaku dochadzku aj od nich?
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

evae
fuha, vyplatne sa davaju podpisat? gratulujem
Pokiaľ posielaš výplatu prevodom na účet - nie. Hotovosť vyplácaš "proti" podpisu.
0 0
Majopa Majopa

Majopa je offline (nepripojený) Majopa

Pracujem vo veľkej firme. U nás kontrolovali knihu dochádzky, či má každý zamestnanec zapísaný čas príchodu a odchodu do práce, aj čas obedňajšej prestávky.

Bol som nedávno na obed v reštaurácii a prišli z akcie Vietor a tiež chceli knihu dochádzky. Hlavne kvôli dohodárom.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
vladan
môže niekto uviesť, ktorý právny predpis určuje podpisovanie výplatných lístkov? ďakujem
Vlaďka, nie výplatné lístky, ale výplatnú listinu. Ja potom k tomu vypíšem VPD a zaúčtujem výdaj cez pokladňu. Keď to ide prevodom, mám o tom výpis. Veď ako inak dokážem, že to skutočne prevzali? A kontrola ide dosť po mzdách!
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

U nás prebehla kontrola z inšpektorátu práce dosť obsiahle. Bolo to anonymné udanie jedného zamestnanca, ktorý mal súkromné nezhody z majiteľom. Kontrolovali podpísané dochádzkové lístky, pracovné náplne zamestnancov,pracovné zmluvy,nepravidelný pracovný čas a dĺžku pracovnej smeny, povinný prehľad o nadčasoch s vyjadrením sa od majiteľa o ich výnimočnosti. Vytkli nám neyhotovení plán dovoleniek na rok - už ho máme. No čo Vám budem hovoriť.Boli to ešte týždeň lietačiek na inšpektorát z rôznymi doplňovacími vyjadreniami. Nakoniec to neskončilo zle,ale pokuta bola. Kontrolór nám povedal, že v prípade anonymného udania pokuta musí byť. A to Vám poviem, že ma ani vo sne nenapadlo čo všetko môžu kontrolovať. A to nejdem spomínať, že najväčšie lietačky boli okolo bezpečnosti.
Naposledy upravil Denda : 12.06.05 at 14:18
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ondrejvla
Vlaďka, nie výplatné lístky, ale výplatnú listinu.
... ahá, tak potom som nič nepovedala ... ale v príspevku boli spomenuté výplatné lístky, tak preto som reagovala ... výplata hotovosti oproti podpisu je jasná!
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

vladan
... ahá, tak potom som nič nepovedala ... ale v príspevku boli spomenuté výplatné lístky, tak preto som reagovala ... výplata hotovosti oproti podpisu je jasná!
My sme tiež museli zdokladovať prevzatie výplaty a prevzatie výplatnej pásky. Urobila som to v názve výplatnice v hotovosti, kde som dopísala do nadpisu + prevzatie výplatnej pásky. A mám potvrdené aj prevzatie peňazí aj prevzatie výpl. pásky.
0 0
gbt gbt

gbt je offline (nepripojený) gbt

no my mame do firmy nahlasenu inspekciu na druhy tyzden v piatok, takze sa mame na co tesit.... teraz dorabam uplne vsetko co chyba a hlavne boli medzery v BOZP a v lekarskych prehliadkach....takze drzme sa teda...
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Môžem aj ja poprosiť čísla tých zákonov, ktoré nariadujú všetky tie evidencie dochádzky, podpisovanie výplat a čo ja viem čo ešte Platí to všade alebo len vo firmách od... zamestnancov? Ja okrem pracovnej zmluvy nemám nič, robím kedy treba, som samojediný zamestnanec... a mám viacerých takých klientov, ktorí sú jediní vo firme a určite nevedú žiadnu evidenciu príchodu či odchodu z práce...
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

luebchenko
Môžem aj ja poprosiť čísla tých zákonov, ktoré nariadujú všetky tie evidencie dochádzky, podpisovanie výplat a čo ja viem čo ešte Platí to všade alebo len vo firmách od... zamestnancov? Ja okrem pracovnej zmluvy nemám nič, robím kedy treba, som samojediný zamestnanec... a mám viacerých takých klientov, ktorí sú jediní vo firme a určite nevedú žiadnu evidenciu príchodu či odchodu z práce...
Podľa ZP § 99 - evidencia.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Práve odisla kontrola z inš. práce. Vsetko v poriadku. Hneď medzi dverami nás legitimovali, chceli prac. zmluvy a prihl. do poisťovní. Posedeli, napísali a odišli. V pohode.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
To čo ste tu spomínali..ich už až tak nezaujíma, pretože zistili, že v SP je neporiadok, tak sa sústreďujú na elektrické zariadenia . Pýtali protokol o určení prostredia atď. Zoznam pracovníkov, pracovné zmluvy, výplatné pásky, dochádzku žiadali tiež. Boli vo firme pred 2-mi týždňami a ešte nie je zápis!! Povedali mi, že mi donesú podľa akého § EU, robia tieto kontróly!

Hela
Naposledy upravil ALDA : 06.10.05 at 09:13
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
ALDA
To čo ste tu spomínali..ich už až tak nezaujíma, pretože zistili, že v SP je neporiadok, tak sa sústreďujú na elektrické zariadenia . Pýtali protokol o určení prostredia atď. Zoznam pracovníkov, pracovné zmluvy, výplatné pásky, dochádzku žiadali tiež. Boli vo firme pred 2-mi týždňami a ešte nie je zápis!! Povedali mi, že mi donesú podľa akého § EU, robia tieto kontróly!

Hela
ALDA, to je čo ten protokol o určení prostredia?
0 0
Mirka D Mirka D

Mirka D je offline (nepripojený) Mirka D

Tiež máme nahlásenú kontrolu z Inšpektorátu práce, takže naozaj máte také skúsenosti, že toto všetko kontrolujú (zhrnula som)
- BOZP
- pracovné oblečenie
- platenie úrazového poistenia
- prihlášky do sociálnej poisťovne?
- pracovné zmluvy, náplne?
- dochádzku
- vyhotovenie plánu dovoleniek
Najviac má trápi dochádzka (máme len takú, že pri dni a mene si zapíšem čiarku akože bol), nevyhotovujeme plán dovoleniek....
Naposledy upravil Mirka D : 31.01.06 at 08:04
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ja som im predložila dochádzku vypracovanú programom MRP, ale stále sa dožadovali klasickej knihy dochádzky pre zamestnancov. A dali mi to aj do zápisu.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Nám kontrolovali aj výpovede-rozviazanie pracovného pomeru.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať