Zavrieť

Porady

Potvrdenie o príjme z ČR

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či máte niekto skúsenosť z potvrdením o zdaniteľnej mzde z ČR. Známa mi doniesla tlačivo z ČR, aby som jej urobila RZD. Neviem, či sa stala stala chyba na českej strane pri vyplňovaní tlačiva, alebo je to tak správne, ale uviedli tam tieto údaje: úhrn príjmov je 44.313,00 Kč, úhrn poistného plateného zamestnávateľom je 15.514,00 Kč a základ dane je 59.827, Kč. Pýtam sa, či je možné, aby bol základ dane vyšší ako úhrn príjmov a prečo sú tam uvedené odvody za zamestnávateľa a nie za zamestnanca. Ďakujem za pomoc
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

marcelaStanakova Pozri príspevok
Ja mám tiež tento prípad potvrdenie o zda.mzde z ČR mňa zaujíma Uhrn príjmov je v českých korunách ako sa toto prepočíta na slovenské koruny?
Záleží od toho, o aké obdobie sa jedná. Ak celý rok, tak priemerný ročný kurz je 1,255. Ak iné, tak si vypočítaš priemerný kurz podľa počtu mesiacov. Kurzy sú na stránke NBS. Tu som ti ich prilepila.

http://www.nbs.sk/sk/statisticke-uda...l-ksk-ksks2008
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Veľmi pekne ďakujem za ochotuprvý krát mám takýto prípad, takže sa prepočítajú všetky položky z roč.potv.ZM z českých korún na slovenské podľa kurzu priemerov mesiacov
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

marcelaStanakova Pozri príspevok
Veľmi pekne ďakujem za ochotuprvý krát mám takýto prípad, takže sa prepočítajú všetky položky z roč.potv.ZM z českých korún na slovenské podľa kurzu priemerov mesiacov
všetky položky, ale neviem, či sme sa pochopili, ty si vyrátaš len jeden priemerný kurz, napr. pracovala v ČR 10-12/08, tak spočítaš priemerné mesačné kurzy 10-12/08 a vydelíš v tomto prípade 4 a výjde ti priemerný kurz za toto obdobie a potom všetko prepočítaš na slovenské koruny.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať