Zavrieť

Porady

Usporiadat
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

dogicka Pozri príspevok
Nemám ho písomne, tiež to mám zo školenia. Ja chodím na školenia s Ing. Borákovou, metodička dane z príjmov na DRSR Žilina, školí aj daňových kontrolórov. Je to odborník, na svojom mieste. Čo nám povie, za tým si stojí.
A ako som už písala, na základe jej odporúčania som DP podala "po termíne", bolo to ešte v roku 2008 za rok 2007, pokuta vyrubená nebola.
Bodaj by to bola pravda. Podávam rodičom DP za rok 2009 aj za 2008. V 2008 mali daň z úrokov vo výške 1.600 Sk. Dôchodcovi sa hodí každá korunka, teraz cent. Pri ich nízkom dôchodku je tá tisícka dosť vysoká pokuta, je to viac ako polovica, DÚ si nechá 1000 Sk a chudákovi dôchodcovi dá 600 Sk. Viem, že je to moja chyba, že som im mala urobiť DP aj vlani,no nenapadlo ma to.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Nechcem povedať, že len somár sa učí na vlastných chybách. Ale o tom je život. Komu štia na hlavu a tvrdí, že je to májový daždík, tomu dík. A zaslúži si aj pomník!???
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja zastávam názor , že pokiaľ dôchodca nepodal DP v termíne /aj keď nebol povinný podávať daňové priznanie / a požiada o vrátenie dane z úrokov v neskoršom termíne resp.o rok,o dva , že bude pokutovaný zo strany DU .
Predplatitelia DRAKA majú možnosť si to tam nájsť v príspevku od pána Mihála.

Príklad do 31.3. 2009 má možnosť podať DP za rok 2008 i napriek tomu že nedosiahol požadovaný príjem v roku 2009 .Toto mu umožňuje zákon .On nevyužil túto lehotu do 31.3.2009 a podá v roku 2010 za rok 2008 riadne DP , tak už je tam možnosť a povedala by som povinnosť DU na sankcionovanie .

Jedná sa o úroky z úspor pri skutočnosti, že iný príjem nemal .
4 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Na školení v NR nám povedal prednášajúci, že takéto podania DP (veď oni vidia, z akého dôvodu sa DP podáva) nebudú sankcionovať.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Rozalka Pozri príspevok
Na školení v NR nám povedal prednášajúci, že takéto podania DP (veď oni vidia, z akého dôvodu sa DP podáva) nebudú sankcionovať.
Na DÚ v ZA mi povedali, že pokuta bude 1000, ale že nevedia kedy ju vyrúbia. Možno na mňa zabudnú / teda na moju mamu,za kt. priznanie podávam/
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Teraz o tom hovorili na TA3 a upozorňovali, že pri podaní DP za staré roky bude pokuta.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Tuším som zachytila nejaké tamtamy, ktoré hovoria, že vznik daňovej povinnosti pri opakovanom dodaní sa od nového roka vráti do starých koľají. A údajne aj tento rok budú posudzovať "aleternatívne " )
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Dáša_ Pozri príspevok
Tuším som zachytila nejaké tamtamy, ktoré hovoria, že vznik daňovej povinnosti pri opakovanom dodaní sa od nového roka vráti do starých koľají. A údajne aj tento rok budú posudzovať "aleternatívne " )
Tak to by bolo fajn, keby si uvedomili, čo narobili a keby to čo najskôr napravili...
2 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Bola som nedávno na školení, školiteľka povedala, že v žiadnom prípade sa to nemôže vrátiť, lebo by sme tým porušili predpisy EÚ.

No podotkla, že niekedy poslanci schvália úplne nezmysly, takže aká-taká nádej tu je ...
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Proti tomuto sa urcite najdu lobbisti - majitelia restauracii, ktorym by klesli trzby.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Skôr myslím, že budú lobbovať podnikatelia s poukážkami. Pre nich to sakra výborný džob.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mozno budu lobbovat spolocne. Su navzajom previazani a obchody by sa im pokazili.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Zdravím, JPP, že vraj ak s.r.o.robí pre iné firmy dodávateľsky účtovníctvo, tak nemôže táto s.r.o. podpisovať výkazy a DP pre firmy ktoré účtovala...Vraj by sa to považovalo za nepodanie uzávierky....bolo by to možné?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

JM1968 Pozri príspevok
Zdravím, JPP, že vraj ak s.r.o.robí pre iné firmy dodávateľsky účtovníctvo, tak nemôže táto s.r.o. podpisovať výkazy a DP pre firmy ktoré účtovala...Vraj by sa to považovalo za nepodanie uzávierky....bolo by to možné?
ja som nikdy nikomu (ani vlastnému manželovi) výkazy ani DP nepodpísala. Robím to už od roku 1994.
Raz tu tuším Kejka veľmi trefne poznamenala, že keby niekto chcel, aby podpísala, tak každý jeden podpis si cení na 500€ .

Ale je pravda, že toto nerieši problém, či je alebo nie je uzávierka podaná...
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Dáša_ Pozri príspevok
ja som nikdy nikomu (ani vlastnému manželovi) výkazy ani DP nepodpísala. Robím to už od roku 1994.
Raz tu tuším Kejka veľmi trefne poznamenala, že keby niekto chcel, aby podpísala, tak každý jeden podpis si cení na 500€ .

Ale je pravda, že toto nerieši problém, či je alebo nie je uzávierka podaná...
Ďakujem, ináč DP si podpisovali sami, len vyhotovil bolo moje meno, detto na výkazoch si podpisovali sami, len osoba zodpovedná za zostavenie uč.závierky bolo moje meno. Ja som zamestnanec tej s.r.o., ktorá robí dodávateľsky pre iných, mne nikto nič za podpis nedá...V podstate ani nechcem, je to moja práca a preberám za ňu zodpovednosť, len fakt aby nebol problém s podaním
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Podľa mňa je podpis vo "vyhotovil" v poriadku. Ja sa tiež podpisujem v kolónke vyhotovil.
Ale ak by som si dávala robiť účtovníctvo, tak ako podnikateľka by som sa odmietla podpísať v tejto kolonke, keď som nič "nevyhotovila".
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
ja som nikdy nikomu (ani vlastnému manželovi) výkazy ani DP nepodpísala. Robím to už od roku 1994.
Raz tu tuším Kejka veľmi trefne poznamenala, že keby niekto chcel, aby podpísala, tak každý jeden podpis si cení na 500€ .

Ale je pravda, že toto nerieši problém, či je alebo nie je uzávierka podaná...
, žeby ? nepamatám si.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Podľa mňa je podpis vo "vyhotovil" v poriadku. Ja sa tiež podpisujem v kolónke vyhotovil.
Ale ak by som si dávala robiť účtovníctvo, tak ako podnikateľka by som sa odmietla podpísať v tejto kolonke, keď som nič "nevyhotovila".
Ďakujem, aj mne to tak logicky pripadá...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

JM1968 Pozri príspevok
Ďakujem, aj mne to tak logicky pripadá...
na danovom priznani je kolonka "Vypracoval" tam napíšem svoje meno a telefon, ale nepodpisujem, lebo tam podpis nie je.

na suvahe a vysledovke su nasledujúce položky na podpis


Podpisový záznam osoby zodpovednej za vedenie účtovníctva
Podpisový záznam osoby zodpovednej za zostavenie účtovnej závierky
Podpisový záznam člena štatutárneho orgánu


Ani jedno nie je vyhotovil... A pri Vypracoval nie je miesto na podpis
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať