Zavrieť

Porady

Hospodarska kriza a co s nou

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ked sledujem niektore zavazne temy tu, na porade a v kontexte priblizujucej sa krizy aj k nam na Slovensko, ma napadlo, ze ak sa o nase nazory niekto zaujima, tak skusme si taky cvicny brainstorming /vymyvanie hlav/ a skuste seriozne porozmyslat, kazdy za seba, co by nam vsetkym podnikatelom pomohlo, aby sa zmenilo v zakonoch tohto statu a tym nam pomohlo prekonat toto vazne obdobie, ktore sa bezpochyby blizi, resp. uz je tu. Prosim o seriozne navrhy, mozno, ze ti, ktori to mozu navrhnut, sem pozru. Mam totiz vazne obyvy, ze nasi poniektori ekonomovia su sice mozno vyborni teoretici, ale o praxi nemaju ani sajnu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

My tu píšeme o Američanoch... a oni o nás natočili film .
Ale vážne - mám pocit, že ten komentár má niečo do seba. Jedným z problémov Slovenska je práve tá pasivita ľudí a tolerovanie hlúpeho a neprofesionálneho správania. Na polícii, na všetkých úradoch, v obchodoch, na ulici...

Tu je celý komentár: http://www.aktuality.sk/spravy/komen...rn-o-slovakoch
Vyberám z neho:

Mnohí zvyknú hovoriť: „Nezaujímam sa o veci verejné, lebo aj tak sú tam všetko darebáci.“ Lenže, keď sa poctiví občania o politiku vo svojom bezprostrednom susedstve, vo svojej obci, regióne, či na celoštátnej úrovni prestanú zaujímať, ovládnu verejný priestor zlodeji a klamári, pričom politika sa skôr či neskôr začne zaujímať o vás.

Každý človek môže zmeniť svet k lepšiemu, ale nemôže to urobiť sám. Strach a ľahostajnosť medzi ľudí vnášajú bariéry a oni sa potom nedokážu spojiť pre spoločnú dobrú vec. Toto majú gauneri radi: vystrašenú, ľahostajnú a atomizovanú väčšinu, ktorá sa voči nim nezmôže na odpor, aj keď tí zlí sú v menšine. Rozhodnutie sa pre krátkodobý pokoj môže mať za následok dlhodobú spoločenskú nespravodlivosť a v konečnom dôsledku nepokoj a neistotu ako permanentný stav v štáte.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

A to ste už počuli, ako Fico pripravuje svoje ovečky na krach?

Ak nás, sediacich vo vládnych laviciach, porazí svetová kríza, bude to čestný súboj. Ale neporazí nás ani protivládna tlač, ani pravicová opozícia


Neviem v čom to bude, že je tá tlač protivládna...

A čo sa týka čerpaní fondov EU, tak to vyzerá tak, že niekto nerobí to, čo by mal...

"Po dva a pol roku tejto vlády došlo k reálnemu čerpaniu zhruba 33,1 milióna eur (miliarda Sk),"
upozornil podpredseda SDKÚ-DS Pavol Kubovič, podľa ktorého druhá Dzurindova vláda dokázala za podobné obdobie vyčerpať 204,8 milióna eur (6,718 mld. Sk). "Stav čerpania eurofondov je dnes 6,5-krát pomalší," zdôraznil Kubovič.

Dôvodom je podľa neho to, že sa vládna koalícia prvý rok vládnutia nezaoberala čerpaním eurofondov, ale spormi o to, kto ich bude mať na starosti.
Zdroj: http://www.aktuality.sk/spravy/domac...o-cestny-suboj

Sústredia sa na boj s neviditeľnými nepriateľmi... Vymýšľajú iba krátkozraké riešenia. Iba urýchlia krach Slovenska...

Ten by nastal aj bez krízy, lebo nerobia nič iné, iba hľadajú za všetko vinníkov... Skoro som zabudol na jednu činnosť, ktorú ešte vykonávajú - robia si svoju reklamnú kampaň z našich peňazí. Ale je to dosť biedna kampaň, lebo pozostáva iba z omrviniek. Preto si ani nemôžu dovoliť, aby sa ľudia pozviechali... potrebujú ľudí ktorým stačia tie omrvinky. Tak ako je to v tom videu - dosiahnu svoj cieľ tak, že nikto nebude mať nič...




Jaká je naše strategie na vesnici? No?

???

No, aby všichni měli všechno, že ano!

No, to je samozřejmý, no.

To ví taky každej bulík. Jenže, jakou taktikou my se k tomu dostanem? No řekni, neboj.

???

Tím, že nikdo nebude mít nic.

Ale to snad ne?

Jo. Jenže mu to nebudu říkat. Právě tak, jako nesmíš připustit, aby si někdo myslel, že ty něčemu nerozumíš. Ty seš hlava obce, ergo kladívko musíš rozumět všemu.

No, to přece nemůžu.

No, to vim taky, že nemůžeš. Ale nesmíš to dát na sobě najevo. Hele, jediný co dovopravdy musíš vědet je to, že na každýho musíš něco vědět! Ale musíš bejt ostražitej. Hlavně pozor na ty, co tomu rozuměj!

Tatínku, kde jste tohle sebral?

A na ty přitroublý, na ty buď bodrej. Nedej na sobě znát, že to co říká von, je úplná pitomost. Jeho tím nepřesvědčíš a sám sobě ublížíš. Protože, jak nemáš na svý straně ukřivděný, ublížený a neschopný, tak to dlouho nepovedeš. To si piš!
Naposledy upravil Bastian : 18.04.09 at 06:40
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Bastian Pozri príspevok
My tu píšeme o Američanoch... a oni o nás natočili film .
Ale vážne - mám pocit, že ten komentár má niečo do seba. Jedným z problémov Slovenska je práve tá pasivita ľudí a tolerovanie hlúpeho a neprofesionálneho správania. Na polícii, na všetkých úradoch, v obchodoch, na ulici...

Tu je celý komentár: http://www.aktuality.sk/spravy/komen...rn-o-slovakoch
Vyberám z neho:

Mnohí zvyknú hovoriť: „Nezaujímam sa o veci verejné, lebo aj tak sú tam všetko darebáci.“ Lenže, keď sa poctiví občania o politiku vo svojom bezprostrednom susedstve, vo svojej obci, regióne, či na celoštátnej úrovni prestanú zaujímať, ovládnu verejný priestor zlodeji a klamári, pričom politika sa skôr či neskôr začne zaujímať o vás.

Každý človek môže zmeniť svet k lepšiemu, ale nemôže to urobiť sám. Strach a ľahostajnosť medzi ľudí vnášajú bariéry a oni sa potom nedokážu spojiť pre spoločnú dobrú vec. Toto majú gauneri radi: vystrašenú, ľahostajnú a atomizovanú väčšinu, ktorá sa voči nim nezmôže na odpor, aj keď tí zlí sú v menšine. Rozhodnutie sa pre krátkodobý pokoj môže mať za následok dlhodobú spoločenskú nespravodlivosť a v konečnom dôsledku nepokoj a neistotu ako permanentný stav v štáte.
To prečo sme takí akí sme je pekne napísané v knihe RNDr.Emila Páleša Duchovná úloha Strednej Európy, alebo.... http://www.sophia.sk/archiv.htm

Nemôžme sa večne porovnávať so západnou kultúrou a mentalitou. Sme proste iný...áno treba si v určitých veciach vziať príklad, ale to, aby si zo Slovanov spravil priebojných Germánov...to sa nikdy nepodarí. Jednoducho sa s tým treba zmieriť, a radšej hľadať pre nás vhodný spôsob na zmenu. Niečo čo je nám vlastné. Nejakého organizovaného, presne a účinne miereného odporu, nie sme schopní. O tom svedčia dejiny, ktoré sú plné toho, ako sme so sklonenými hlavami, neskonale dlhé stáročia žili v porobe. A oslobodenie? Znova musel prísť len niekto zvonka, aby rozhodol za nás, ako budeme žiť. Nechcem tvrdiť, že je to dobrá vlastnosť. Chcem len povedať, že tak ako človeku s krvnou skupinou A nemôžeš dať krvnú skupinu B, tak z nás nik neurobí priebojný ľud.
Ja však aj napriek tomu verím v zmenu. Tá však podľa mňa už nebude o tom kto je ako priebojný. Ľudstvo ako také už dozrelo na iný rozmer vedomia, akého sme boli svedkami doposiaľ. Tam sa už hádam tá naša mentalita prejaví ako pozitívna vec.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

cathyc Pozri príspevok
Jednoducho sa s tým treba zmieriť, a radšej hľadať pre nás vhodný spôsob na zmenu. Niečo čo je nám vlastné.
Podľa mňa sa s tým netreba zmieriť. Človek je tvor, ktorý je na rozdiel od zvierat schopný zmeniť svoje správanie (dokonca aj zvieratá do istej miery).

cathyc Pozri príspevok
Chcem len povedať, že tak ako človeku s krvnou skupinou A nemôžeš dať krvnú skupinu B, tak z nás nik neurobí priebojný ľud.
Podľa mňa toto porovnanie s krvou nie je dobrý príklad. Človek je schopný veľkých vecí - napr. aj zmeny myšlienok, správania, návykov... len je veľa takých tzv. bŕzd, ktorí ich presviedčajú o opaku.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Bastian Pozri príspevok
Podľa mňa sa s tým netreba zmieriť. Človek je tvor, ktorý je na rozdiel od zvierat schopný zmeniť svoje správanie (dokonca aj zvieratá do istej miery).


Podľa mňa toto porovnanie s krvou nie je dobrý príklad. Človek je schopný veľkých vecí - napr. aj zmeny myšlienok, správania, návykov... len je veľa takých tzv. bŕzd, ktorí ich presviedčajú o opaku.
Škoda nepochopil si ma. Skús si prečítať ten link čo som priložila. Ja s Tebou vo veľa veciach musím súhlasiť, len si myslím, že sú určité mantinely a agresivita nie je univerzálny liek na všetko.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

cathyc Pozri príspevok
Škoda nepochopil si ma. Skús si prečítať ten link čo som priložila. Ja s Tebou vo veľa veciach musím súhlasiť, len si myslím, že sú určité mantinely a agresivita nie je univerzálny liek na všetko.
Keď si nájdem čas, tak si ju určite prečítam. Rovnako ako Ty so mnou, tak aj ja s Tebou súhlasím vo veľa veciach. Ale si myslím, že by sa tie zmeny dali uskutočniť aj bez agresivity. Veď čo k tomu treba? Tak veľa?
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Bastian Pozri príspevok
Keď si nájdem čas, tak si ju určite prečítam. Rovnako ako Ty so mnou, tak aj ja s Tebou súhlasím vo veľa veciach. Ale si myslím, že by sa tie zmeny dali uskutočniť aj bez agresivity. Veď čo k tomu treba? Tak veľa?
Tak to ma naozaj zaujalo, nemyslím to ironicky. Ako si to predstavuješ? Ak existuje spôsob ako sa to dá nenásilnou formou...tak ja budem toho aktívny účastník. Skús to trošku priblížiť.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

cathyc Pozri príspevok
Tak to ma naozaj zaujalo, nemyslím to ironicky. Ako si to predstavuješ? Ak existuje spôsob ako sa to dá nenásilnou formou...tak ja budem toho aktívny účastník. Skús to trošku priblížiť.
Každý (aj keď si to neuvedomuje) je aktívny účastník niečoho. Aj Ty .

Každé jedno vyslovené (aj napísané) slovo má svoju váhu.

Každá jedna, aj keď iba mimochodom vyslovená poznámka, má vplyv na ostatných.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Bastian Pozri príspevok
Každý (aj keď si to neuvedomuje) je aktívny účastník niečoho. Aj Ty .

Každé jedno vyslovené (aj napísané) slovo má svoju váhu.

Každá jedna, aj keď iba mimochodom vyslovená poznámka, má vplyv na ostatných.
Máš pravdu, je to naozaj tak.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Bastian Pozri príspevok
My tu píšeme o Američanoch... a oni o nás natočili film .
Ale vážne - mám pocit, že ten komentár má niečo do seba. Jedným z problémov Slovenska je práve tá pasivita ľudí a tolerovanie hlúpeho a neprofesionálneho správania. Na polícii, na všetkých úradoch, v obchodoch, na ulici...

Tu je celý komentár: http://www.aktuality.sk/spravy/komen...rn-o-slovakoch
Vyberám z neho:

Mnohí zvyknú hovoriť: „Nezaujímam sa o veci verejné, lebo aj tak sú tam všetko darebáci.“ Lenže, keď sa poctiví občania o politiku vo svojom bezprostrednom susedstve, vo svojej obci, regióne, či na celoštátnej úrovni prestanú zaujímať, ovládnu verejný priestor zlodeji a klamári, pričom politika sa skôr či neskôr začne zaujímať o vás.

Každý človek môže zmeniť svet k lepšiemu, ale nemôže to urobiť sám. Strach a ľahostajnosť medzi ľudí vnášajú bariéry a oni sa potom nedokážu spojiť pre spoločnú dobrú vec. Toto majú gauneri radi: vystrašenú, ľahostajnú a atomizovanú väčšinu, ktorá sa voči nim nezmôže na odpor, aj keď tí zlí sú v menšine. Rozhodnutie sa pre krátkodobý pokoj môže mať za následok dlhodobú spoločenskú nespravodlivosť a v konečnom dôsledku nepokoj a neistotu ako permanentný stav v štáte.
No je to tak. V mene strachu sa vyvolavaju divadielka v mediach, sem tam je v spravach ukažka neschopnosti policie vyriesit banalny pripad, tak občan dostava do podvedomia signaly, že nič nefunguje. Grazli tuneluju štatny rozpočet a každy politik, čo viedol tutokrajinu, ma maslo na hlave. A jedno, či tvrdi, že je lavica, či pravica. To su iba kozmeticke nazvy pre občanov, aby mal akože dojem, že si nerozumia. No oni si dobre rozumia. Lebo ak by si nerozumeli, nepísala by každa nova vlada tie lumpoviny do kadejakych farebnych knih, ale museli by sa najst legalne sposoby, ako zlodejov potrestat. Nikto od novembra 1989 nesedel za tie zločiny a neprisiel o majetok. Pričom situacia sa pre obycajneho občana iba zhoršuju. Nefunkcne zdravotnictvo na jednej strane a ziskove zdravotne poistovne v protilklade. Rozbite cesty na jednej strane a desat milione vily a expanzia developerskej činnosti ako protiklad. Devalvovane školstvo, prebujnela štatna sprava a zlikvidovana polnohospodarska sebestačnost predurčuju slovensko zaradiť pomaly a potichu medzi rozvojove krajiny.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Fajn, že to vie pomenovať takto spravne niekto z odbornych kruhov:
http://video.google.com/googleplayer...64146264&hl=cs

12 minuta: nejde o peniaze, ide o pomale rozdelovanie majetku. Od chudobnejsich k bohatym.
21 minuta: automobilovy priemysel nie je produktivita, ale permanentna spotreba energie.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Tak pre zaujímavosť o kríze prikladám:
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

m.hladka Pozri príspevok
Tak pre zaujímavosť o kríze prikladám:
Ja keď vydelím 700 miliár 6,7 miliardy, vyjde mi to podstatne menej. Asi mám zlú kalkulačku.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

m.hladka Pozri príspevok
Tak pre zaujímavosť o kríze prikladám:
Ten španielsky divák si asi dal pred tým výpočtom "dúšok" vínka .
Ale čo tí, ktorí to preposielajú ďalej? Tiež si dali?

A možno si ani nedal to vínko... Ja mám podobné skúsenosti so Španielmi... čo sa týka počítania. Raz sme potrebovali zistiť, koľko centimetrov má mať jeden schod... tak sme delili a vyšlo nám už ani neviem asi 19,07 cm a v tom "matematik" zahlásil: "Nula je nič, to sa nepočíta - takže je to 19,7 cm . Trvalo to dlho kým som ho presvedčil, že sa mýli. On mi tvrdil, že ich to tak učili v škole .
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Martasch Pozri príspevok
Ja keď vydelím 700 miliár 6,7 miliardy, vyjde mi to podstatne menej. Asi mám zlú kalkulačku.
Tak neviem aké máte kalkulačky, ale mne vyšlo 104,47. Takmer tak isto ako v článku. A to mám takú praobyčajnú ešte z roku páne 1992. takže ak počíta zle...zbohom mojím výpočtom daní, ktoré ňou robím.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

cathyc Pozri príspevok
Tak neviem aké máte kalkulačky, ale mne vyšlo 104,47. Takmer tak isto ako v článku. A to mám takú praobyčajnú ešte z roku páne 1992. takže ak počíta zle...zbohom mojím výpočtom daní, ktoré ňou robím.
Takmer tak isto...

Tu máš ten výpočet z prílohy:
Na planete Zem zije momentalne 6,7 miliardy ludi. Ak vydelime len tych 700 miliard tymi 6,7 milardami, znamena to, ze KAZDY JEDEN obyvatel Zeme dostane 104 milionov Dolarov!!!!!!

Touto sumou by mohla byt jednym razom zlikvidovana chudoba na celom svete, ba co viac, kazdy obyvatel by sa stal milionarom!!!

Spanielsky divak dosiel k nasledujucemu zaveru:
Ocividne mame s rozdelovanim bohatstva malicky problem.

Pozrime sa ale na jeden blizsie leziaci priklad- v Spanielsku:

Spanielsky stat podporil banky sumou 30 miliard Euro, ktore pochadzaju z vrecka danovych poplatnikov, tym ze prevzal na seba dlhy bank vo vyske 30 miliard Euro.

Podla aktualnych udajov ma Spanielsko momentalne 46 063 511 obyvatelov.

A teraz opät trocha pocitania:

30.000.000.000 : 46.063.511= ca. 651 milionov Euro
!!!!pre kazdeho Spaniela!!!!
A ja že sú tu účtovníci...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Oblbovanie pokračuje: http://spravy.pravda.sk/kriza-slabne..._ekonomika_p01

[hore]Kriza slabne, radujme sa, veselme sa

ved to tak chcu až zpoza velkej mlaky. A až tomu uveríme, tak nas to vyfacka s omnoho väčšou dravosťou. Problemy sa odložili na neurčito!
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

cathyc Pozri príspevok
Tak neviem aké máte kalkulačky, ale mne vyšlo 104,47. Takmer tak isto ako v článku. A to mám takú praobyčajnú ešte z roku páne 1992. takže ak počíta zle...zbohom mojím výpočtom daní, ktoré ňou robím.
Kde ti vyšlo 104 miliónov? 700 000 000 000 : 6 700 000 000 = 104 000 000?
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Bastian Pozri príspevok
Takmer tak isto...

Tu máš ten výpočet z prílohy:


A ja že sú tu účtovníci...
Jasné, že mi vyšlo to isté, ale s menej nulami. Našťastie sa s miliardami nestretávam každý deň, inak by sa mi zavaril nie len mozog, ale aj tá moja stará kalkulačka. V každom prípade aj bez akýchkoľvek miliardových výpočtov mi je jasné, že kríza sa nedá vyriešiť nalievaním do preplnených pohárov, hlavne preto, že tieto poháre nemajú dno.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

duves Pozri príspevok
Oblbovanie pokračuje: http://spravy.pravda.sk/kriza-slabne..._ekonomika_p01

[hore]Kriza slabne, radujme sa, veselme sa

ved to tak chcu až zpoza velkej mlaky. A až tomu uveríme, tak nas to vyfacka s omnoho väčšou dravosťou. Problemy sa odložili na neurčito!
Toto mi pripomína scenár, ktorý som už kdesi zaregistrovala, najskôr veľká hrôza z krízy, potom fantastické správy o tom ako to veľký brat zvládol, aby sa ľudia prestali báť investovať, potom veľký tresk a korunky sú prerozdelené tam kde majú byť, len nie u chudákov. Takže sme teraz niekde v strede. Zatiaľ prognóza neklame, už len počkať či je celá pravdivá.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať