Zavrieť

Porady

Môžme uzatvárať zmluvu o prenájme rek.plochy?

Dobrý deň,
riešim jeden problém a potrebujem radu aj od Vás milí poraďáci.
Sme občianske združenie /športový klub/ a platíme nájomné obci za používanie športového účel.zariadenia /kabíny, kancelária/. Nájom platíme aj za ihrisko, vlastne nemáme žiadny majetok. A tu začína moja dilema, či môžme uzatvoriť zmluvu o prenájme reklamnej plochy v areáli ihriska a za použitie priestorov účel. zariadenia.../, keď vlastne nič nevlastníme.
Podľa mňa je obec výhradným vlastníkom aj vo vzťahu k prenájmu reklamných plôch a ostatných využiteľných priestorov? Mýlim sa, poznáte riešenie? Poraďte prosím.
Vedieme jednoduché účtovníctvo, nepodnikáme.
A ako vlastne rozumne preinvestovať prostriedky, ktoré obec získala z prenájmu rekl. plôch do športového klubu?
Ďakujem za Vaše príspevky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Mate dve moznosti podla mna :
    - do najomnej zmluvy s obcou doplnit klauzulu ze mozete prenajimat plochu tretim osobam a potom prijmy z prenajmu reklamneho priestoru zdanit
    - nech prostriedky za prenajom plochy inkasuje obec a vam ich dalej posunie ako prispevok na cinnost alebo dar, vtedy budu pre vas tieto prijmy oslobodene od dane

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    nokia901 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    riešim jeden problém a potrebujem radu aj od Vás milí poraďáci.
    Sme občianske združenie /športový klub/ a platíme nájomné obci za používanie športového účel.zariadenia /kabíny, kancelária/. Nájom platíme aj za ihrisko, vlastne nemáme žiadny majetok. A tu začína moja dilema, či môžme uzatvoriť zmluvu o prenájme reklamnej plochy v areáli ihriska a za použitie priestorov účel. zariadenia.../, keď vlastne nič nevlastníme.
    Podľa mňa je obec výhradným vlastníkom aj vo vzťahu k prenájmu reklamných plôch a ostatných využiteľných priestorov? Mýlim sa, poznáte riešenie? Poraďte prosím.
    Vedieme jednoduché účtovníctvo, nepodnikáme.
    A ako vlastne rozumne preinvestovať prostriedky, ktoré obec získala z prenájmu rekl. plôch do športového klubu?
    Ďakujem za Vaše príspevky
    To sú teda šoky ! Vy, ako OZ a športový klub, pôsobiaci v obci platíte /? !/ obci /? !/ za obecné športové zariadenia ??? Veď vy máte v zmysle § 7, ods. 4 zákona č. 583/2004 o rozpočtových pravidlách samosprávy právo žiadať dotáciu na podporu športu, ako verejnoprospešného účelu a poskytnutie športových zariadení zdarma. Obec musí mať na to prijaté všeobecnozáväzné nariadenie, kde sú pravidlá na poskytovanie dotácií z rozpočtu obce. Žiadajte si naplánovanie aspoň malej dotácie teraz, keď sa zostavujú rozpočty obcí. Obehajte si pár poslancov /lobby/, aby žiadosť vášho OZ podporili. Diskutujte o tom viacerí na schôdzach obecného zastupiteľstva, ktoré musia byť aspoň každé dva mesiace. Veď obec podľa § 4, ods. 3, písm. g zákona č. 369/1990....utvára podmienky pre....telesnú kultúru a šport. Pozrite si nájomnú zmluvu na ihrisko, či tam nemáte, že reklamné plochy môžete dať do podnájmu cez zmluvu s podnikateľmi o umiestnení reklamy. Ak nie, žiadajte o doplnenie tohto ustanovenia do nájomnej zmluvy a nájomné na 1 Euro za rok. Alebo dohodnite, že peniaze za reklamu umiestnenú na športoviskách, ktorú vy dojednáte a zabezpečíte, vám obec pridá k dotácii a priestory poskytne zdarma. Ak nepochodíte, tak v budúcoročných komunálnych voľbách voľte takého starostu a takých poslancov, ktorí podporia šport v obci z obecných zdrojov. Pozri si pár www stránok niektorých obcí a ich rozpočty, koľko dávajú v kapitole rozpočtu 08.1.0 Rekreačné a športové služby na podporu športu. Veľa zdaru !

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Môže o.z. podnikať s reklamou? Podľa zákona o reklame predsa nie. Ak sa mýlim, opravte ma prosím, samého ma to zaujíma.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Jozef Mihál Pozri príspevok
    Môže o.z. podnikať s reklamou? Podľa zákona o reklame predsa nie. Ak sa mýlim, opravte ma prosím, samého ma to zaujíma.
    Pán doktor....kuk do § 12, ods. 3, ZoDP, kde je vymenované aj o.z.....potom kuk do ods. 2, kde ....reklama u daňovníkov nezaložených na podnikanie je jeden z charakteristických očakávaných príjmov neziskového sektoru, ktorý podlieha dani z príjmov. Nejde o podnikanie v reklame, ale o poskytovanie priestoru ...a hlavne publika ....pre reklamu. Teda viac ide o prenájom miesta, ako o podnikanie. A nájom nie je obchodnoprávna....ale občianskoprávna činnosť, na ktorú prvotne netreba žiadne povolenia, iba registrovanie subjektu poberajúceho príjmy z prenájmu pre dppo na daňovom úrade.

    Môžme uzatvárať zmluvu o prenájme rek.plochy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.