Zavrieť

Porady

MLM sieťový marketing

Zdravim vsetkych, premyslal som ako zacnem pracovat na pasivnom prijme a napadlo ma zapojit sa do sietoveho marketingu.
Co poviete na tieto stranky?
cash.atlasweb. cz
V tomto roku sa rozbieha nova MLM spolocnost na slovensku ,monavi. com
Spolocnosti je strasne vela,no do ktorej sa pustit? To je pre mna otazka. Premysla som nad tymi dvoma, nakolko trh je uz presyteny inymi hlupostami.
Naposledy upravil Dav : 01.03.11 at 19:19
Usporiadat
niesisam niesisam

niesisam je offline (nepripojený) niesisam

Bývalý elektrofachman -silnoprúd, na volnej nohe - internet, ...viac
teraz pozerám že toto je poriadne stará otázka ...a viac sa s tým nezaoberal nikto ? asi sú už všetci zavodou ... to je super -ak sú ...
0 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

ZASE SI TU S TYMI HLUPOSTAMI?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

blavaciko Pozri príspevok
ZASE SI TU S TYMI HLUPOSTAMI?
Mozno sa mu niekto chyti na udičku....
0 0
niesisam niesisam

niesisam je offline (nepripojený) niesisam

Bývalý elektrofachman -silnoprúd, na volnej nohe - internet, ...viac
vy ste tu nie poradáci - ale vrtači - takže dobré vtanie prajem - medzi sebou ... ja sa porúčam ...
0 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

niesisam Pozri príspevok
vy ste tu nie poradáci - ale vrtači - takže dobré vtanie prajem - medzi sebou ... ja sa porúčam ...
dúfam, že už nadobro

lujzi, mozno sa mu niekto chytí, ale treba všetkých radšej varovať
0 0
niesisam niesisam

niesisam je offline (nepripojený) niesisam

Bývalý elektrofachman -silnoprúd, na volnej nohe - internet, ...viac
blavaciko Pozri príspevok
dúfam, že už nadobro

lujzi, mozno sa mu niekto chytí, ale treba všetkých radšej varovať
Ty to -vy to ozaj myslíte vážne že som zloduch ?????!!!! a treba ludí varovať - prečo ma nedáte hneď ukameňovať - alebo do basy ? fakt ste vy - gu -mo -va -ní... a čo je horšie -ste nevzdelaní - každý inteligentný človek vie rozlíšiť - MLM obchod - s MLM hrou alebo -kvázi obchodom - takže decká hor sa podať prihlášku na niektorú školu kde to vyučujú a až potom mrmlať a osočovať - rozumieme si ???? a podrazy a nechutné pripomienky si tu budete čítať iba sami - každý normálny človek odtialto po čase zdúchne... kôli takýmto chňupom... no pá
0 1
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

niesisam Pozri príspevok
Ty to -vy to ozaj myslíte vážne že som zloduch ?????!!!! a treba ludí varovať - prečo ma nedáte hneď ukameňovať - alebo do basy ? fakt ste vy - gu -mo -va -ní... a čo je horšie -ste nevzdelaní - každý inteligentný človek vie rozlíšiť - MLM obchod - s MLM hrou alebo -kvázi obchodom - takže decká hor sa podať prihlášku na niektorú školu kde to vyučujú a až potom mrmlať a osočovať - rozumieme si ???? a podrazy a nechutné pripomienky si tu budete čítať iba sami - každý normálny človek odtialto po čase zdúchne... kôli takýmto chňupom... no pá
Jednu vec Ti poradím,kedže sme na Porade,aby si mal so svojim MLM úspech je kľúčové,aby si si naštudoval psychologiu predaja.Pretože to čo Ty predvádzaš na Porade je tancovanie slona v porceláne.Celé zle.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

BXLmiami Pozri príspevok
Jednu vec Ti poradím,kedže sme na Porade,aby si mal so svojim MLM úspech je kľúčové,aby si si naštudoval psychologiu predaja.Pretože to čo Ty predvádzaš na Porade je tancovanie slona v porceláne.Celé zle.
Može študovať psychologiu predaja koĺko chce, može byť aj MBA a aj tak mu to nebude nič platné...

V tejto mentálne zaostalej,vyhlúpnutej a zakomplexovanej slovenskej spoločnosti su temy / a MLM je jedna z nich/,
na ktoré sa odmietne s ním baviť 10 ľudí z 10-tich a zo 100 ľudí odmietne 99.

Na Slovensku a v Čechách už pracovali s MLM ľudia ktorí s týmto systémom dosiahli za viac ako 10 rokov
vyznamné uspechy v Austrálii v USA a v iných krajinach, na Slovensku však neprerazili...

Ide tu o to,že MLM neponúka instantný a rýchly uspech, systém treba budovať roky a roky,kým začne živiť samotného budovateľa siete aj keď teoreticky je to jednoduché,
treba zapojiť do systému niekoĺko stoviek spotrebiteĺov, od cca 2000 ľudí zapojených do siete ,zakladateľovi takýto obchod
prináša každý mesiac pasívny príjem ako určité % z obratu tovaru,ktorý sa tejto sieti spotrebuje ...

Takže nič pre priemerného slovenského človiečika ,ktorý chce každý večer stráviť 5-6 hodín pred televízorom,
bohužiaĺ....
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Skor by som to videl tak, ze MLM ma svoje najlapsie roky uz davno za sebou, a to celosvetovo. Samozrejme, vzdy sa tu a tam najde mimoriadne sikovny clovek, ktory este aj zo zomierajucej technologie dokaze vytazit, taky nejaky "uspesny predavac VHS kaziet".

Ale buducnost pre MLM nevidim. Ludia to uz prekukli. najvacsiu slabinu vidim v tom, ze je to neriadena strela.

Ja som vraj vo svojom segmente dosiahol nevidany uspech, to teraz nevravim preto, ze sa potrebujem chvalit. Vravim to preto, ze za jeden z hlavnych klucov k tomu uspechu povazujem sofistikovany vyber tych najlepsich ludi. Takych, ktori sa hodia do spolocnosti a budu jej prinosom. My sme vyberali vzdy cca jedneho zo 100 a na ten vyber sme nesetrili prostriedky. Vyplatilo sa.

MLM je uplny opak. Tam budete pocut: "Nevadi, nad vyberom sa prilis nzamyslajte, skuste oslovit uplne vsetkych, ktorych poznate, este aj ludi na zastavke ak sa nehanbite, a niekto z nich sa chyti. Chyti sa par ludi, z toho ostane iba cast, ostatni zistia, ze sa na to nehodia, ale to nevadi, to je najlepsi prirodzeny vyber". Tiez nam odporucali citat rozne knihy, prevazne od US autorov.

No ak tak to aj vyzera. Zakladatel nema ani sajnu, aki ludia su v jeho mene verbovani a zapajani, a aki napokon aj naozaj zastupuju spolocnost.

Pred tym ako som sa odhodlal zalozit firmu som si ako statny zamestnanec skusel privyrobit v MLM. Bol to hnus a grc. Napokon ale tie skusenosti odtiel sa mi zisli pri budovani firmy, vedel som, coho sa urcite vyvarovat.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ano miso-miso máš pravdu s tou teoriou o výbere vhodných ľudí,

istý motivátor symbolicky prideľuje každému človeku nejakú číselnu hodnotu na stupnuci od 1 do 10

jednotky su bezvýznamní pasívní ľudia , kým deviatky a desiatky sú aktívni ľudia, vyspelé osobnosti s užitočnými návykmi skrátka ti najlepší hráči,
ktoré by chcel mať každý kouč,či manažer vo svojom tíme.
realita je ,že každý jeden z nás má určitú čiselnú hodnotu,podĺa toho ako sa ako človek a osobnosť vypracoval,či nevypracoval a táto pomyselná čiselná hodnota sposobuje,že väčšinou sa každý obklopuje ľudmi s nižšou číselnou hodnotou,prip.rovnakou hodnotou, kým veľmi zriedkavo udržiava nejaké spoločenské vzťahy s ľuďmi,ktorí sú "vyššie"

teda platí to aj pre MLM, že "5-ka" nedokáže osloviť "9-ku" ale oslovuje večšinou "4-ky" a "3-ky", kam to povedie
netreba rozpisovať , riešenie je posunuťsa na vyšši level stať sa "7-kou" alebo "8-kou"

a k tomu sú určené knihy pre osobný rast aby človek rozšíril svoje obzory a naučil sa ako dosahovať ciele,
a samozrejme stal sa lepší,kvalitnejším a hodnotnejším človekom
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Indeed Pozri príspevok

teda platí to aj pre MLM, že "5-ka" nedokáže osloviť "9-ku" ale oslovuje večšinou "4-ky" a "3-ky", kam to povedie
netreba rozpisovať , riešenie je posunuťsa na vyšši level stať sa "7-kou" alebo "8-kou"

a k tomu sú určené knihy pre osobný rast aby človek rozšíril svoje obzory a naučil sa ako dosahovať ciele,
a samozrejme stal sa lepší,kvalitnejším a hodnotnejším človekom
Ano, suhlasim, vzdelavat sa a rast treba stale, dokonca bez ohladu na to, co clovek robi. Lenze ak budem na sebe pracovat, aby sa zo mna stal lepsi a kvalitnejsi clovek, tak urcite nie za tym ucelom, aby sa tieto moje ziskane hodnoty rozplynuli kdesi v nejakom MLM.

Okrem toho, to clislovanie od 1 do 10 je trocha zjednodusene. Aj dvojka moze byt prinosom pre firmu. Nebude vediet nic predat, ale moze dobre zametat dvor a moze uctivo a slusne a vludne poradit pripadnym navsetvnikom, koho kde najdu. To vseko za predpokladu, ak je to dobrak a ak je pouceny o tom, co sa od neho vo firme ocakava.

Lenze v MLM je to inak. Tam ma kazdy pocit, ze jedine, co ma zmysel je predaj. Okamzity predaj, komukolvek, cohokolvek. Nanutit, presvedcit. Zarobit x krat 20 EUR. Tu a teraz. Bez ohladu na spokojnost zakaznika, bez ohladu na reputaciu firmy, bez ohladu na to, ze mi to bude dokonca nicit moje vlastne vazby a vztahy s priatelmi a znamymi. To je ta katastrofa.

V normalnej firme je to inak. U nas je napriklad x ludi zodpovednych za vyrobu, tych nepotrebujem skolit ani na konkurze skusat z toho, ako sa vedia spravat k zakaznikom. Potom su ludia zodpovedni za marketing a predaj. No a jednych aj druhych si starostlivo vyberam. Ludi s uvazovanim MLM nepustim cez prah. Ak by mi niekto predal tovar za 20.000 EUR ale nastval pritom zakaznika, pretoze by mu nanutil nieco, co nepotrebuje, tak takeho vo firme urcite nechcem.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

misomiso Pozri príspevok
Ano, suhlasim, vzdelavat sa a rast treba stale, dokonca bez ohladu na to, co clovek robi. Lenze ak budem na sebe pracovat, aby sa zo mna stal lepsi a kvalitnejsi clovek, tak urcite nie za tym ucelom, aby sa tieto moje ziskane hodnoty rozplynuli kdesi v nejakom MLM.

Okrem toho, to clislovanie od 1 do 10 je trocha zjednodusene. Aj dvojka moze byt prinosom pre firmu. Nebude vediet nic predat, ale moze dobre zametat dvor a moze uctivo a slusne a vludne poradit pripadnym navsetvnikom, koho kde najdu. To vseko za predpokladu, ak je to dobrak a ak je pouceny o tom, co sa od neho vo firme ocakava.

Lenze v MLM je to inak. Tam ma kazdy pocit, ze jedine, co ma zmysel je predaj. Okamzity predaj, komukolvek, cohokolvek. Nanutit, presvedcit. Zarobit x krat 20 EUR. Tu a teraz. Bez ohladu na spokojnost zakaznika, bez ohladu na reputaciu firmy, bez ohladu na to, ze mi to bude dokonca nicit moje vlastne vazby a vztahy s priatelmi a znamymi. To je ta katastrofa.

V normalnej firme je to inak. U nas je napriklad x ludi zodpovednych za vyrobu, tych nepotrebujem skolit ani na konkurze skusat z toho, ako sa vedia spravat k zakaznikom. Potom su ludia zodpovedni za marketing a predaj. No a jednych aj druhych si starostlivo vyberam. Ludi s uvazovanim MLM nepustim cez prah. Ak by mi niekto predal tovar za 20.000 EUR ale nastval pritom zakaznika, pretoze by mu nanutil nieco, co nepotrebuje, tak takeho vo firme urcite nechcem.
Áno, často je to tak v MLM. Ale to len preto, lebo to robí veľa ľudí a každý to robí po svojom AKO VIE :-) Jasné že niektorí tým nátlakom na svoje okolie pokazia čo sa dá.

Či už ide o bežné firmy alebo tie, ktoré to robia formou MLM, nájdu sa medzi nimi takí, čo iba kazia meno firme a aj takí, ktorí budujú značku.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ono dnes sa situacia už vyčistila,

predajcov cez MLM už takmer vobec NESTRETNETE,

nahradili ich obchodní zástupcovia,čo sprostredkujú dodávku tovaru do supermerketov od veĺkých firiem

a jazdia na služobných veĺkým logom označených autách...
0 0
boogie111 boogie111

boogie111 je offline (nepripojený) boogie111

V prvom rade je rozdiel medzi MLM a pyramídovým systémom. MLM ponúka vždy nejaké produkty, či už sú to výrobky alebo služby, zato pyramídové systémy produkt nemajú. MLM v žiadnom prípade nie je podvod, funguje na rovnakom princípe ako bežné podnikanie, rovnako potrebujete kapitál čas a vzdelanie napr na založenie obchodu s oblečením rovnako to potrebujete aj v MLM. Ten kto Vám povie, že zarobíte hneď na začiatku nehorázne paniaze je blbosť. Zarukou úspešného MLM je hlavne neustále sa vzdelávať a to čo sa naučíte vedieť predať ďalej, veľmi dôležitá je trpezlivosť a nenechať sa odradiť hned pri prvom odmietnutí, alebo po prvom mesiaci ked zistíte že ste za nehorázny čas zarobili 50€. Ako pri bežkom podnikaní je samezrejme potrebný kapitál, bez toho sa podnikať proste nedá. A reči ohľadom toho, že zarobí iba ten na vrchu je kravina. Samozrejme každý, kto je nad Vami má provízie z obratu celej Vašej skupiny, ale aj ten, kto je navrchu si niaku tú sieť musel vybudovať, to sú hodiny školení, sedení, predaja a ja neviem ešte čoho...Mnoho ľudí sa na MLM vykašlalo iba z dôvodu, že nebudú robiť aby si tam ten navrchu žil ako prasa v žite...aspoň tak to prezentujú, pritom hlavným dôvodom bolo, že boli neuspešný, nesebavedomý, nedokázali sa zmieriť s tým, že ich pri predaji niekto odmietol...Predstavte si, že ja chodím do roboty aby som mohol zaplatiť účty, bývanie, stravovanie, odievanie a som kávičkár tak aj vela miniem po kaviarňach pritom chodím do kavierne kde režinné náklady na výrobu kávy sú cca 0,30€ ale predávajú ju za 1,30€ ale tu si nikto nepovie, ze na nas iba zarábaju ale pri MLM áno? Nechápem....
1 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

FX trader Pozri príspevok
Čaute som expert v oblasti investícií a burzového obchodovania a táto príležitosť ku mne prišla ako blesk z jasného neba.

Spojenie MLM a forexu? To je čo za haluz? Som veľmi spokojný so systémom práce, s výsledkami spoločnosti, odmeňovaním a hlavne transparentnosťou.

Ak má niekto eminentný záujem sa dozvedieť viac, kludne ma kontaktuje telefonicky na 0915 505 164, teším sa na prípadný kontakt aj osobný kontakt.

A prosím Vás, neverte nikomu kto povie, že MLM má najlepšie roky za sebou. Sú to bludy.

www.investujdobuducnosti.com
"...som expert v oblasti investícií a burzového obchodovania..." a ďalej som ani nemusel čítať
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

FX trader Pozri príspevok
ak sa mladý pán vyjadrí možme pokračovať v diskusií.
mladý pán som už dlho nebol, ďakujem

ak niekto ide microloty demo 8 týždňov a je +5,74% už je "expert v oblasti investícií a burzového obchodovania"? Tvoja najväčšia strata v pips bola viac než 2x väčšia ako najvyšší zisk, priemerná strata je o 20% vyššia ako priemerný zisk, výborný MM
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

FX trader Pozri príspevok
ale to je v podstate uplne jedno, dolezite je ze to co robime je skvele udrzatelne, kazdy rok novy ucet , kazdy rok +30%.
gratulujem, takže nie je problém zadlžiť seba, celú svoju rodinu, všetkých kamarátov a behom dvoch rokov ísť do finančného dôchodku
0 0
sebestula sebestula

sebestula je offline (nepripojený) sebestula

ja osobne som nikdy ale naozaj nikdy neverila MLM systémom až pokial ma neoslovil jeden aj so zaujmavou technologoiu a inymi ekologickými produktami ide o biokatalyzátor pridavany do paliva a do všetkych spalovacich motorv. Výsledok - uspora pohonných hmot od 10-20% a znizene emisie o 80-90% toto ma dostalo ale len za základe vlastnej skúsenosti s týmto produktom.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

sebestula
ja osobne som nikdy ale naozaj nikdy neverila MLM systémom až pokial ma neoslovil jeden aj so zaujmavou technologoiu a inymi ekologickými produktami ide o biokatalyzátor pridavany do paliva a do všetkych spalovacich motorv. Výsledok - uspora pohonných hmot od 10-20% a znizene emisie o 80-90% toto ma dostalo ale len za základe vlastnej skúsenosti s týmto produktom.
MLM systém, je MLM systém,

a nejaký biokatalyzator je biokatalyzator

tieto dve veci nemajú vzájomne NIČ spoločné.
0 0
Kat74 Kat74

Kat74 je offline (nepripojený) Kat74

I když je to celkem stará diskuse nedá mi to na ni nereagovat.
Ja osobně si myslím, že síťový marketing ANO, ale být opatrný se v tomto biznise vyplatí. V současné době jsou lidé zahlceni všemožnými nabídkami na zbohatnutí. Většina lidí očekává, že se z nich za dva měsíce stanou milionáři. V pruměru se člověk vypracuje k slušným příjmum za 2 - 4 roky. Samozřejmě existují i vyjímky.
Tudíž pokud by mi někdo tvrdil, že za měsíc budu vydělávat pohádkové příjmy určitě ho odmítnu.
Pokud člověk o síťovém marketingu přemýšlí, měl by hledat něco co ho osloví a tím nemyslím možnost výdělku, ale produkt či službu.
Pokud vás osloví nějaká nabídka, ale nebude se vám pozdávat člověk, který vám ji dal. Najděte si jiného, protože s takovým člověkem budete uzce spolupracovat.
Nejlépe když vás osloví člověk, který nebude zamlžovat žádné informace a hned vám zdělí, že se jedná o síťový marketing
Začínající MLM společnosti jsou velice lákavé, ale tady bych si dala veliky pozor. Většina takových firem krachuje po 2 letech, protože jejich odměnovací systém nefunguje a pravě tehdy se stává, že se opravdu nabalí ti co MLM společnost založili.
Bohužel stejně jako kdekoliv jinde se i v síťovém marketingu objevuje spousta podvodníku.
Na trhu existuje pár dobrých MLM společností i když vám bude každý mlmák tvrdit že ta jeho je nejlepší.

A co se týká této diskuse docela se mi nelíbilo jak tu jeden pán nutil k osobní schuzce někoho kdo očividně neměl zájem. Myslím si že takové praktiky nejsou moc dobré.

Chápu námitky některých, kteří jste měli bohužel špatné zkušenosti.

A co se týká naivity lídí. Mě příjde naivní myslet si, že pokud budu 40let chodit do prace tak se v duchodu o mne postará stát.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať