Zavrieť

Porady

Dochodca-prosim pomoooooc

Dobry vecer,

jeden dochodca ma poprosil o vypracovanie DP. Kedze som sa s DP pre dochodcov este nestretla som s toho trosicku viac mimo
Takze moj dochodca mi doniesol len nejake doklady o predaji dobytka v celkovej sume 93.250,-. Nepotrebujem k tomu nahodou aj vysku dochodku? Alebo ako to mam vlasne spravit?
POMOOOOOOOOC
Usporiadat
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

DP typ A - r. 45 napíš nulu(opakuješ nulu na r. 54,56) r. 45 vypočítame daň a r. 54 dáme nulu.
r.62,63 vyplňuješ dane a na r. 65 sa Ti objaví preplatok.
Naposledy upravil Andyke : 12.03.09 at 19:32
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Andyke Pozri príspevok
DP typ A - r. 45 napíš nulu(opakuješ nulu na r. 54,56)
r.62,63 vyplňuješ dane a na r. 65 sa Ti objaví preplatok.
Neviem ako je to u Vás na DÚ, ale u nás DÚ v takýchto prípadoch chce na riadku 45 riadne vypočítanú daň a následne až na riadku 54 0,-- Sk
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Presne tak - na riadku 45 vypočítať daň, na riadku 54 uviesť nulu v prípadoch dane nižšej ako 500,- Sk alebo príjmu napresahujúceho polovicu nezdaniteľnej časti:

"Ak daňovník neuplatňuje nárok na daňový bonus a suma na r. 54 nepresiahne 500 Sk alebo ak daňovník neuplatňuje nárok na daňový bonus a jeho celkové zdaniteľné príjmy nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a) zákona, na r. 54 sa uvádza nula."
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Ďakujem za opravu, hľadala som tlačivo A na internete s vysvetlivkami. Už som opravila aj môj príspevok.
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
dobry vecer, chcela by som vas poprosit o odobrenie alebo opravu dp pre moju svokru. je uz tri roky na dochodku, mesacny dochodok cca 9000 mesacne, takze nema narok na NCZD. jej prijem bol cca 205700za rok. chcela by som vediet, ci som dobre vyplnila dp. zaskrtla som r.28
vyplnila r.32, r.33, r.34. podla potvrdenia zo zamestnania.
potom som vyplnila r. 36, do r. 41 som dala sumu podla potvrdenia z poistovne4122, zadala som preddavky na dan do r. 62, no a vysiel mi preplatok okolo 800 Sk. je to takto v poriadku?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

janka.mo Pozri príspevok
dobry vecer, chcela by som vas poprosit o odobrenie alebo opravu dp pre moju svokru. je uz tri roky na dochodku, mesacny dochodok cca 9000 mesacne, takze nema narok na NCZD. jej prijem bol cca 205700za rok. chcela by som vediet, ci som dobre vyplnila dp. zaskrtla som r.28
vyplnila r.32, r.33, r.34. podla potvrdenia zo zamestnania.
potom som vyplnila r. 36, do r. 41 som dala sumu podla potvrdenia z poistovne4122, zadala som preddavky na dan do r. 62, no a vysiel mi preplatok okolo 800 Sk. je to takto v poriadku?
môže to tak byť, ale ak napíšeš, aký mala základ dane, z riadku 34 a aké boli zrazené preddavky dane, tak ti poviem presne.
Naposledy upravil mzdarka renca : 13.03.09 at 20:46 Dôvod: preklep
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
mzdarka renca Pozri príspevok
môže to tak byť, ale ak napíšeš, aký mala základ dane, z riadku 34 a aké boli zrazené preddavky dane, tak ti poviem presne.
zaklad dane 178 099
poistne 4188
preddavky na dan 33830
vysiel mi preplatok 787

a este sa spytam, ked mozem. ak szco vlastne vobec ako szco nemal prijem, vlastne nepodnikal, mal len prijem zo zamestnania, tak aj tak musi podat danove priznanie typ B? a ako prijmy a vydaje uvedie nuly? ked som to tak spravila, tak mi vyslo, ze ma dan na uhradu 6 Sk. takze poda dp, ale tych 6 Sk nemusi uhradit... je to tak?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

janka.mo Pozri príspevok
zaklad dane 178 099
poistne 4188
preddavky na dan 33830
vysiel mi preplatok 787
je to správne, preplatok má vďaka poistke

a este sa spytam, ked mozem. ak szco vlastne vobec ako szco nemal prijem, vlastne nepodnikal, mal len prijem zo zamestnania, tak aj tak musi podat danove priznanie typ B? a ako prijmy a vydaje uvedie nuly? ked som to tak spravila, tak mi vyslo, ze ma dan na uhradu 6 Sk. takze poda dp, ale tych 6 Sk nemusi uhradit... je to tak? musí uhradiť nedoplatok
môže podať DP typ A a oznámi na DÚ, že nemal príjem zo živnosti. Nič nepokazíš, ak podá DP typ B a potom nemusíš nič oznamovať.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

nedoplatok do 100,- Sk platí len pri RZD.
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
mzdarka renca Pozri príspevok
môže podať DP typ A a oznámi na DÚ, že nemal príjem zo živnosti. Nič nepokazíš, ak podá DP typ B a potom nemusíš nič oznamovať.
srdecna vdaka.... potesila si ma, ze som to spravila dobre aj svokra sa potesi, vlastne moj maly, lebo vravela, ze ak jej nieco vratia, tak kupi nieco drobcovi :P nie je to sice vela, ale aj malickost potesi este raz DAKUJEM
0 0
ninuška ninuška

ninuška je offline (nepripojený) ninuška

Prosím Vás, môžete mi pomôcť s dp pre dôchodcu?
dôchodok 96.6810
úhrn príjmov 47.189
základ dane 42.687
zrážková daň 8.106 - je mi jasné, že mu príde vrátiť,
ale neviem:
- čo mám písať do III. odd., či ho vôbec vyplňovať
- akú sumu do r.37 /42.687?/
- je možné, aby si z jeho NCZD uplatnila časť aj jeho manželka, ak áno akú?
ďakujem
0 0
zita007 zita007

zita007 je offline (nepripojený) zita007

matka,manželka,podnikateľka
Prosím o radu:

Dôchodca (nemá nárok na NČ - je 1.1.2008 dôchodca a výška dôchodku vyššia ako NČ) mal v roku 2008 príjmy z práce na dohodu, 3 zamestnávatelia SR a 1 ČR. Ako mám postupovať pri DP?
Mojími podkladmi k DP sú potvrdenia o príjmoch FO od zamestnávateľov, v ktorých stojí:


čiastkový ZD úhrn predd. §35 NČ §11

1. zamestnávateľ 30 904,- 1 191,- 24 624,-
2. zamestnávateľ 19 988,- 678,- 16 416,-
3. zamestnávateľ 4 068,- 0 0

4.zam. ČR CZK 12 811,- 1 935,- -


Ďakujem za každý príspevok.
0 0
Eva Póčová Eva Póčová

Eva Póčová je offline (nepripojený) Eva Póčová

Ahojte,
spravila som DP pre dôchodkyňu, ktorej dôchodok je 86496 + 6140-dôchodok z maďarska = spolu 92636,-Sk. NČ je rozdiel - 5860,-SK a vyšlo jej zaplatiť daň 439,-Sk. Celý rok pracovala v maďarksu.
Chcem sa spýtať, či musím zarátať aj ten dôchodok z maďarska 6140,-Sk, pretože ak by som to vynechala, vôbec jej nevyjde daň na úhradu.
A musí zaplatiť daň 439,-Sk alebo nie, lebo do 500,-Sk sa nevyrubí alebo považuje sa to za nedoplatok a nie daň. povinnosť?
Ďakujem pekne za radu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zita007 Pozri príspevok
Prosím o radu:

Dôchodca (nemá nárok na NČ - je 1.1.2008 dôchodca a výška dôchodku vyššia ako NČ) mal v roku 2008 príjmy z práce na dohodu, 3 zamestnávatelia SR a 1 ČR. Ako mám postupovať pri DP?
Mojími podkladmi k DP sú potvrdenia o príjmoch FO od zamestnávateľov, v ktorých stojí:


čiastkový ZD úhrn predd. §35 NČ §11

1. zamestnávateľ 30 904,- 1 191,- 24 624,-
2. zamestnávateľ 19 988,- 678,- 16 416,-
3. zamestnávateľ 4 068,- 0 0

4.zam. ČR CZK 12 811,- 1 935,- -


Ďakujem za každý príspevok.
príjmy od slovenských zamestnávatelov sú zdanené zrážkovou alebo preddavkovou daňou ?
0 0
kristina11 kristina11

kristina11 je offline (nepripojený) kristina11

Do vysky dochodku sa zapocitava len starobny alebo aj vdovsky dochodok?
Dakujem.
0 0
zita007 zita007

zita007 je offline (nepripojený) zita007

matka,manželka,podnikateľka
príjmy sú zdanené preddavkovou daňou v 2 potvrdeniach a v 1 nie je zrazená daň žiadná.
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Ahojte,
prosím môže mi niekto potvrdiť či uvažujem správne.
Dôchodca - starobný dôchodok poberá od 24.02.2008.
Príjem 1-2/2008 61378,- Sk.
Môže si uplatniť celú výšku nezdaniteľnej časti?
Uvádza niečo v oddeile III?
Výška dôchodku cca 14000,- SK/mesiac.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

MartinkoK Pozri príspevok
Ahojte,
prosím môže mi niekto potvrdiť či uvažujem správne.
Dôchodca - starobný dôchodok poberá od 24.02.2008.
Príjem 1-2/2008 61378,- Sk.
Môže si uplatniť celú výšku nezdaniteľnej časti?
Uvádza niečo v oddeile III?
Výška dôchodku cca 14000,- SK/mesiac.
Má nárok na celú NČZD a III. oddiel nevyplňuješ.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Má nárok na celú NČZD. V odd. III nič neuvádzaš.
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

a prosím vás musí priložiť potvrdenie zo soc.poisťovne o poberaní dôchodku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať