Zavrieť

Porady

Vlastný príjem - a nezdaniteľné príjmy SÚRNE

Zapájam sa naspäť do debaty, lebo tam kde som dala pôvodne otázku sa ubrala debata iným smerom ako som chcela a nikto mi už neodpovedá k veci. V účtovaní dotácie mám jasno. Ale:
Mam pred sebou Poradcu c.6/2009, kde sa pise. Uvadza sa, ze vyska vlastnych prijmov manzela/manzelky nevychadza zo zakladu dane. Ale zavisi od vysky prijmov. Dotacia je vo vztahu ku zakladu dane neutralna, ale je to prijem. Tak ako teda pri vypocte nezdanitelnej casti. V Poradcovi sa este pise, ze do vlastnych prijmov sa zahrnaju vsetky prijmy aj tie, ktore su podla Zakona o DP od dane oslobodene.

ide o toto:
čerpaná dotácia: 49.000,-Sk...PNZD
použitá: 37.000,-Sk POZD

ale na zistenie vlastných príjmov (na uplatnenie Nezd.ČZD u manžela)mi podľa PORADCU č.6 vychádza, že ako príjem zahrniem celú dotáciu - čiastku 49.000,-Sk. Aj keď ma to neteší. VIE NIEKTO ZAREAGOVAŤ??? Musím to do zajtra mať urobené.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zita007 je offline (nepripojený) zita007

    matka,manželka,podnikateľka zita007
    Proísím o radu:

    Má nárok manžel na NČ na manželku, ak manželka v roku 2008 nemala žiadné vlastné príjmy (poberala len rodičovský pr.)? V Septembri dostala od ÚP príspevok vo výške 103900,- na začatie SZČ. V roku 2008 prečerpala cca 50%. Príjem z podnikania nemala žiaden - vykazala stratu.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    zita007 Pozri príspevok
    Proísím o radu:

    Má nárok manžel na NČ na manželku, ak manželka v roku 2008 nemala žiadné vlastné príjmy (poberala len rodičovský pr.)? V Septembri dostala od ÚP príspevok vo výške 103900,- na začatie SZČ. V roku 2008 prečerpala cca 50%. Príjem z podnikania nemala žiaden - vykazala stratu.
    nie nemá, nakoľko dotácia z úradu práce sa ráta celá

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    zita007 Pozri príspevok
    Proísím o radu:

    Má nárok manžel na NČ na manželku, ak manželka v roku 2008 nemala žiadné vlastné príjmy (poberala len rodičovský pr.)? V Septembri dostala od ÚP príspevok vo výške 103900,- na začatie SZČ. V roku 2008 prečerpala cca 50%. Príjem z podnikania nemala žiaden - vykazala stratu.
    Ak robila účtovníctvo a jej príjem bol nižší ako NČ, tak má nárok na rozdiel NČ a jej príjmu, minus zaplatené odvody...

    barborenka je offline (nepripojený) barborenka

    barborenka
    mzdarka renca Pozri príspevok
    nie nemá, nakoľko dotácia z úradu práce sa ráta celá
    Tiež som riešila tento problém,teraz som sa ubezpečila, že to mám dobre.Ale potrebujem poradiť, kam mám zapísať dávky v hmotnej núdzi do daňového priznania typ A? Riešim totiž jednu dohodárku, ktorá celý rok poberala túto dávku a 3 mesiace si privyrobila na základe Dohody o vyk.práce, z čoho sa jej odviedla zrážková daň.
    V konečnom dôsledku po odrátaní NČ by sa jej táto daň mala vrátiť po podaní DP.Ale kam zapísať tie dávky v hmotnej núdzi?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    barborenka Pozri príspevok
    Tiež som riešila tento problém,teraz som sa ubezpečila, že to mám dobre.Ale potrebujem poradiť, kam mám zapísať dávky v hmotnej núdzi do daňového priznania typ A? Riešim totiž jednu dohodárku, ktorá celý rok poberala túto dávku a 3 mesiace si privyrobila na základe Dohody o vyk.práce, z čoho sa jej odviedla zrážková daň.
    V konečnom dôsledku po odrátaní NČ by sa jej táto daň mala vrátiť po podaní DP.Ale kam zapísať tie dávky v hmotnej núdzi?
    dávky v hmotnej núdzi do DP nedávaš. je to príjem oslobodený od dane.

    Vlastný príjem - a nezdaniteľné príjmy SÚRNE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.