Zavrieť

Porady

Kandidovanie na starostu

Dobrý deň,
ako prebieha kandidácia na starostu? Kedy je potrebné podať papiere na kandidovanie? Čo potrebujem splniť ako nezávislý kandidát? Keby som sa rozhodla pre zastupovanie politickej strany, čo preto potrebujem spraviť? čo je podľa Vás lepšie?
Ak máte niekto možnosť, resp. systém ako pri tom postupovať, budem rada ak mi odpíšete.
ďakujem
Usporiadat
avoke avoke

avoke je offline (nepripojený) avoke

učiteľka
Petra Nová Pozri príspevok
Čo už sa len dá napísať na takúto argumentáciu? Možno len to, čoho sa snažím celý život pridržiavať. Aj aj slepé črevo si dám vyoperovať radšej chirurgovi, ako začínajúcemu medikovi. A to napriek panujúcemu názoru, že slepé črevo je schopný vyoperovať vrátnik v nemocnici.
Pýtala si sa nejakého dobrého chirurga, ako je to s tým slepým črevom operovaným na vrátnici?....Musím ti povedať, že tak ako ja neviem všetko o správe vecí verejných /to budem študovať vo dne v noci v prípade, keď ma voliči zvolia/, tak ty vieš pramálo o komplikáciách so slepým črevom a následkami , keď príznaky akútneho stavu nie sú odhalené....Ani najlepší chirurg by ti nepomohol, keby nejaký dobrý internista, alebo lekár so schopnosťami rozpoznať príznaky nezasiahol včas...môžem ti o tom niečo súkromne napísať!!!!
0 0
Janka 52 Janka 52

Janka 52 je offline (nepripojený) Janka 52

avoke Pozri príspevok
Milá Petra! Neznalosť zákonov neospravedlňuje, máš pravdu. Ja len v tomto období potvrdzujem to, čo je v našej spoločnosti všeobecne známe, že právne povedomie občanov je nízke. V mojom prípade je to preto, že mi doteraz tieto zákony neboli potrebné pre prácu a nezaťažovala som sa nimi. Venovala som sa problémom svojej profesie, kde mám celkom slušné poznatky a dovolím si tvrdiť, že aj vedomosti o právach a povinnostiach ustanovených v zákonoch. Neviem o škole, ktorá by cieľavedome pripravovala občanov do obecných zastupiteľstiev, ak mi budeš oponovať vzdelaním právnickým, sociálnym...a pod., tak samozrejme nenamietam, ale vzdelanie tohoto smeru ešte nerobí zo zvolených ľudí dobrých starostov. Kde si nechala ľudskosť, flexibilitu, organizačné schopnosti, schopnosť získať potrebné vedomosti pomocou ľudí k tomu vzdelaných /priatelia, poradcovia na telefóne?/Už dávno skončili doby kalokagatie a špecializácia na odvetvia sa začala hlboko pred stredovekom. Vieš mi povedať, načo by som mala naštudované poznatky a zákony o voľbách, pokiaľ som ich špeciálne nepotrebovala? Ale dosť by ma zaujímalo, či starostovia prešli nejakou prípravou,kde sa anučia poznatkom zo psychológie? Pracujú predsa s ľudským potencionálom a ten je nad všetky profesionálne zvládnuté znalosti zákonov. Ďakujem všetkým, ktorí mi poradili počas tohoto obdobia a ušetrili mi tak čas , ktorý by som musela venovať podrobnému naštudovaniu a výkladu zákonov. Veď zákruty paragrafov sú taK DOKONALE PREPOJENé, že je lepšie poradiť sa s ľuďmi, ktorí v tomto procese už dlhšie bežia. Veľmi sa teším na TVOJE protiargumenty na kandidátov, ktorí sa doteraz venovali svojej profesii, sledovali síce dianie v politike, ale nepatrili k politickému a úradníckemu aparátu, ktorý sa zaoberá politickými zákonmi a sledovanie novelizácie zákonov, či zákonmi samotnými sa dennodenne zaoberá!
PS. Náš pán starosta sa za 20 rokov práce na OÚ mal kedy naučiť všetky zákony, vie dokonale používať mečiarovskoficovskú manipuláciu s argumentami a má schopnosť pôsobiť na ľudí z pozície svojej funkcie...ale zabudol chodiť a rozprávať sa s ľuďmi...
Tak ako je ťažká a záslužná práca lekára, nemenej ťažká a zodpovedná je práca starostu obce, primátora mesta. Pokiaľ lekár zodpovedá za zdravie svojich pacientov, starosta takej - čo aj malej obce má na krku zodpovednosť za celú obec - vypadne elektrina, voda, plyn, telefón, cesta cez dedinu je v zlom stave, otváracie hodiny v materskej škôlke nevyhovujú všetkým občanom, poštový úrad by mal byť otvorený dlhšie, oznamy v rozhlase by mali byť vvysielané aj v neskorších hodinách - kto je na vine? Podľa niektorých občanov - predsa - obrazne povedané za všetko starosta /hoci uvedené záležitosti majú na starosti úplne iné inštitúcie/. Každý sa rozčuľuje, nadáva, osočuje.
Ťažko sa robí v ambulancii - ale o nič lepšie - dovolím si tvrdiť že aj horšie je to v obci. Dobrému starostovi je aj 24 hodín málo.
A že sa za 20 rokov naučil zákony - a to dokonale - to je mu len na česť. Netreba všetko dopredu zatracovať, porovnávať vysokú - podľa avoke mečiarovskoficovskú politiku s tou komunálnou. Tá si ide svojou cestou, závisí od občanov, od ich zodpovedného prístupu riešiť veci verejné.
Jedným slovom: Ani mne sa nepáči, keď niekto dopredu zatracuje svojich predchodcov.
Veď radiť sa treba - ale prečo nie aj s tými, čo to predo mnou robili 20 rokov? Či naozaj robili všetko zle?
0 0
avoke avoke

avoke je offline (nepripojený) avoke

učiteľka
Janka 52 Pozri príspevok
Tak ako je ťažká a záslužná práca lekára, nemenej ťažká a zodpovedná je práca starostu obce, primátora mesta. Pokiaľ lekár zodpovedá za zdravie svojich pacientov, starosta takej - čo aj malej obce má na krku zodpovednosť za celú obec - vypadne elektrina, voda, plyn, telefón, cesta cez dedinu je v zlom stave, otváracie hodiny v materskej škôlke nevyhovujú všetkým občanom, poštový úrad by mal byť otvorený dlhšie, oznamy v rozhlase by mali byť vvysielané aj v neskorších hodinách - kto je na vine? Podľa niektorých občanov - predsa - obrazne povedané za všetko starosta /hoci uvedené záležitosti majú na starosti úplne iné inštitúcie/. Každý sa rozčuľuje, nadáva, osočuje.
Ťažko sa robí v ambulancii - ale o nič lepšie - dovolím si tvrdiť že aj horšie je to v obci. Dobrému starostovi je aj 24 hodín málo.
A že sa za 20 rokov naučil zákony - a to dokonale - to je mu len na česť. Netreba všetko dopredu zatracovať, porovnávať vysokú - podľa avoke mečiarovskoficovskú politiku s tou komunálnou. Tá si ide svojou cestou, závisí od občanov, od ich zodpovedného prístupu riešiť veci verejné.
Jedným slovom: Ani mne sa nepáči, keď niekto dopredu zatracuje svojich predchodcov.
Veď radiť sa treba - ale prečo nie aj s tými, čo to predo mnou robili 20 rokov? Či naozaj robili všetko zle?
Ani jedným slovom som nezatracovala výsledky práce nášho starostu, písala som o spôsobe presadzovania vlastných názorov. Nepísala som ani kritiku, lebo si vážim jeho zberateľskú činnosť, vyhľadanie všetkých historických záznamov a publikačnú propagáciu a súhlasím s tým, že komunálna politika nemá takmer/!?/nič spoločné s politikou strán.Je to politika "rodinných klanov", ako mi to raz bolo povedané:-) Dokonca si myslím, že každý nový starosta by mal v práci dokončiť zámery predchodcu a každý odchádzajúci starosta, ak mu na obci záležalo, mal by sa stať poradcom novozvoleného!!!Po voľbách sa skúsim spýtať v koľkých obciach nastala táto spolupráca!
Teší ma, že sa viacerí zapájate do diskusie, asi je to problém viacerých z nás!
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Pre avoke.
Trochu štatistiky. Na Porade si založila 5 tém a asi 19 príspevkov v čase, keď som zareagovala v tejto téme. Bol to prvý dojem, ktorý vyvolal u mňa Tvoj súbor otázok a odpovedí . Predpokladám, že si uvedomuješ, že príspevky, ktoré si napísala na Porade, to bola Tvoja dovtedajšia prezentácia navonok. Ako občianky, ako kandidátky na miesto starostky. Tú moju reakciu skús vziať tak, že je to úvaha možno jednej z Tvojich potenciálnych voličiek, ktorá si utvorila názor na základe toho, čím, a ako navonok prezentuješ svoju pripravenosť zvládnuť funkciu starostky. Nepoznám Ťa osobne a preto moje vyjadrenia nemali nič spoločné s Tvojimi znalosťami a predpokladmi vo vzťahu k práci, ktorú doteraz vykonávaš. Nepochybujem, že ju robíš dobre. Ak usiluješ o niečo iné, tak daj pozor na to, aby nebolo vidieť, že si úplný začiatočník. To je moja dobre mienená rada a zmyslel môjho príspevku, aj keď bol poriadne ostrý. A teraz prijmi odo mňa kompliment. Vieš pracovať s ľuďmi a to je veľmi vzácna schopnosť v každej profesii.
2 0
avoke avoke

avoke je offline (nepripojený) avoke

učiteľka
Petra!
Naozaj je ťažké zamaskovať, že som v niektorých veciach nováčik, ale ani som netušila, že niekto ma môže tak dôkladne sledovať, že si pozrie všetky moje príspevky, aj tie úplne najsamprvšie, že si z nich urobí úsudok a podľa toho reaguje. Môžem sa TI len poďakovať, že si bola ostrá a že si ma tým vlastne upozornila na niečo, čo som doteraz v živote nepotrebovala - nemusela som si dávať pozor na : "raz vypovedané viac ani párom volov späť nevrátiš!" - platí to stonásobne o niektorých napísaných príspevkoch. Porada bola pre mňa miestom, kde som hľadala a hľadám rýchlu pomoc, kde sú ľudia, ktorí majú určité skúsenosti a chcú sa s nimi podeliť...ja zmýšľam podobne. Som dosť prekvapená reakciami, ktoré sú ostré, takmer ubližujú...ale sme len ľudia, každý z nás reaguje po svojom a keď sa mi to nepáči, zruším to tu...idem hľadať inde. Ale mne sa zatiaľ páči :-) a teraz momentálne aj tvoj záujem o moje problémy. Znamená to, že nie som ti ľahostajná:-))))
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

avoke Pozri príspevok
Petra!
Som dosť prekvapená reakciami, ktoré sú ostré, takmer ubližujú...ale sme len ľudia, každý z nás reaguje po svojom a keď sa mi to nepáči, zruším to tu...idem hľadať inde. Ale mne sa zatiaľ páči :-) a teraz momentálne aj tvoj záujem o moje problémy. Znamená to, že nie som ti ľahostajná:-))))
Áno , s prvou vetou súhlasím. Poslednú poopravím. Je to záujem o veci verejné, ktorý vždy vylučuje ľahostajnosť, ako jednu z ľudských vlastností.
To je odo mňa všetko v tejto téme.
0 0
mabas mabas

mabas je offline (nepripojený) mabas

Dobrý deň,chcem sa Vás spytať co je potrebne ako pvé spraviť ,aby som mohol kandidovať ako nezavislý kandidát na starostu obce?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mabas
Dobrý deň,chcem sa Vás spytať co je potrebne ako pvé spraviť ,aby som mohol kandidovať ako nezavislý kandidát na starostu obce?
nepísať svoje otázky x-krát.....
1 0
Drobec4 Drobec4

Drobec4 je offline (nepripojený) Drobec4

Dobrý deň,

prečítal som tému http://www.porada.sk/t106200-p2-kand...-starostu.html asi 10x avšak potrebujem sa opýtať niekoho skúseneho, kto už kandidoval. Poprosím o radu.

Petícia má na každej strane hlavičku? alebo iba na prvej a na ostatných sú už iba podpisy a očislovanie strán ? Môžem do vzoru petície dorobiť tabuľku (najmä kvôli starším ľuďom???), aby sa lepšie podpisovalo ?

Keď petíciu mám vypodpisovanú , odnesiem ju na obecný úrad ? a tam mi potvrdia, že som ju odovzdal? Alebo ako funguje, celý ten proces... Čítal som zákony (o voľbách, o peticiach, atď...) ale nie je to úplne popísane.

Ospravedlňujem sa, ak to tu znova omielam, ale na tieto otázky som nikde nenašiel odpoveď
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať