Zavrieť

Porady

daňový bonus

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať či k nároku na daňový bonus sa môže zrátať príjem zo závislej činnosti + príjem zo živnosti a dokopy to môže tvoriť tých 47 tis /nárok na daň bonus/ alebo len z jednej činnosti musí dosiahnuť potrebný príjem pre uplatnenie daňového bonusu. Ďakujem
Usporiadat
Kelis Kelis

Kelis je offline (nepripojený) Kelis

Dobrý, robím DP klientke, ktorá má príjmy zo závislej činnosti aj zo živnosti - typ B. Jeden mesiac bola nezamestnaná a evidovaná na úrade práce. Môže si uplatniť v DP 2008 celý daňový bonus na dieťa?

Ďakujem krásne,.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Kelis Pozri príspevok
Dobrý, robím DP klientke, ktorá má príjmy zo závislej činnosti aj zo živnosti - typ B. Jeden mesiac bola nezamestnaná a evidovaná na úrade práce. Môže si uplatniť v DP 2008 celý daňový bonus na dieťa?

Ďakujem krásne,.
Predpokladám, že splnila podmienku príjmu za rok = 6 x minimálna mzda, potom áno, nezáleží, že bola 1 mesiac nezamestnaná.
0 0
Kelis Kelis

Kelis je offline (nepripojený) Kelis

O.K. áno, výška príjmu na daňový bonus bola splnená. Ďakujem krásne za odpoveď. Pa pa
0 0
KatarínaL KatarínaL

KatarínaL je offline (nepripojený) KatarínaL

Môže si zamestnanec uplatniť DB na deti, ak s nimi oficiálne nežije v jednej domácnosti? Majú rozdielne trvalé bydliská, ale bývajú všetci spolu...
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

KatarínaL Pozri príspevok
Môže si zamestnanec uplatniť DB na deti, ak s nimi oficiálne nežije v jednej domácnosti? Majú rozdielne trvalé bydliská, ale bývajú všetci spolu...
sú jeho tie deti? alebo jeho manželky?

ak žijú v jednej domácnosti, tak áno. Trvalé bydliská nie sú podstatné.
0 0
pali433 pali433

pali433 je offline (nepripojený) pali433

Môžem si uplatniť daňový bonus na deti aj vtedy ak budem pracovať na Dohodu o pracovnej činnosti s príjmom 800 € mesačne?
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

pali433 Pozri príspevok
Môžem si uplatniť daňový bonus na deti aj vtedy ak budem pracovať na Dohodu o pracovnej činnosti s príjmom 800 € mesačne?
Áno, ak podpíšeš Vyhlásenie na zdanenie, uplatníš si daňový bonus a doložíš všetky potrebné doklady-rodné listy detí a ak majú 16 a viac rokov, tak potvrdenie o návšteve školy. To vyhlásenie však môžeš podpísať len u 1 zamestnávateľa.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

pali433 Pozri príspevok
Môžem si uplatniť daňový bonus na deti aj vtedy ak budem pracovať na Dohodu o pracovnej činnosti s príjmom 800 € mesačne?

áno, môžeš a ešte si môžeš uplatniť NČZD na daňovníka, ale musíš vypísať a podpísať u zamestnávateľa Vyhlásenie na zdanenie príjmov...., pokiaľ si tieto nároky neuplatňuješ inde, napr. ak praciješ na prac. pomer aj inde.
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Za mesiac február je podpísaná dohoda o vykonaní práce na
110€ .
Od marca bude podpísaná prac. zmluva .
1. Je v tomto prípade nárok na daňový bonus za mesiac február alebo si nárok zamestnanec uplatní v ročnom zúčtovaní _?
2. Je potrebné mať podpísané vyhlásenie ... 2x - aj na dohodu aj na zmluvu _?

ďakujem
emily2
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

emily 2 Pozri príspevok
Za mesiac február je podpísaná dohoda o vykonaní práce na
110€ .
Od marca bude podpísaná prac. zmluva .
1. Je v tomto prípade nárok na daňový bonus za mesiac február alebo si nárok zamestnanec uplatní v ročnom zúčtovaní _? nie, nakoľko jej príjem bol nižší ako 1/2 minim. mzdy/mesiac. Ak za celý rok bude mať príjem minimálne 6 násobok minim. mzdy, tak sa DB doplatí
2. Je potrebné mať podpísané vyhlásenie ... 2x - aj na dohodu aj na zmluvu _? iba 1x

ďakujem
emily2
odpoveď v texte
0 0
v.balogova v.balogova

v.balogova je offline (nepripojený) v.balogova

Zdravím, dohoda o vykonaní práce 54.800 za celý rok, evidencia na úrade práce, 3 deti. V tomto prípade je nárok na daňový bonus. Uvažujem správne?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

v.balogova Pozri príspevok
Zdravím, dohoda o vykonaní práce 54.800 za celý rok, evidencia na úrade práce, 3 deti. V tomto prípade je nárok na daňový bonus. Uvažujem správne?
Áno, pokiaľ si ich neuplatňuje partner.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

v.balogova Pozri príspevok
Zdravím, dohoda o vykonaní práce 54.800 za celý rok, evidencia na úrade práce, 3 deti. V tomto prípade je nárok na daňový bonus. Uvažujem správne?
Áno, nárok vzniká.
0 0
v.balogova v.balogova

v.balogova je offline (nepripojený) v.balogova

Ďakujem za odobrenie.
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
abel Pozri príspevok
Príjem 48600.- Sk musí byť dosiahnutý buď zo závislej činnosti, alebo zo živnosti, nedá sa príjem zrátať spolu.
Berie sa príjem uvedený na r. 33 DP typ B alebo príjem na r. 11 DP ?
Ďakujem.
Naposledy upravil Ludula : 26.03.09 at 11:28
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
beatam Pozri príspevok
§ 33 ZDP
1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa §5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy a l e b o
ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa §6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy a vykázal základ dane .....atď

takže musí dosiahnuť požadovanú výšku podľa §5 alebo §6
Prosím Vás poraďaci v takom tesnom termíne ešte poradiť.
Mám synovca, ktorý bol v roku 2009 aj živnostník a mal aj príjem zo závislej činnosti a to z prac. pomeru aj z dohody.
Príjmy mal nasledovné: ako SZČO vo výške 75000Sk, dohoda +prac.pomer
48545,-
Ide mi hlavne o doplatenie daň.bonusu na 1 dieťa. V prac. pomere mu vyplatili
DB za mesiace 9-12/09 vo výške 2328 Sk. Má môj synovec nárok na doplatenie DB za rok 2009 vo výške 4494 Sk?
Príjem zo závislej činnosti nedosiahol vo výške 48600 Sk ale ako SZČO áno.
Ja neviem hlavne to či keď mal DB vyplatený v prac. pomere môže sa k doplateniu DB brať do úvahy príjem nad 48600 SK zo živnosti?
Prosím poraďte kto viete.
Ďakujem
Ludula
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Ludula Pozri príspevok
Prosím Vás poraďaci v takom tesnom termíne ešte poradiť.
Mám synovca, ktorý bol v roku 2009 aj živnostník a mal aj príjem zo závislej činnosti a to z prac. pomeru aj z dohody.
Príjmy mal nasledovné: ako SZČO vo výške 75000Sk, dohoda +prac.pomer
48545,-
Ide mi hlavne o doplatenie daň.bonusu na 1 dieťa. V prac. pomere mu vyplatili
DB za mesiace 9-12/09 vo výške 2328 Sk. Má môj synovec nárok na doplatenie DB za rok 2009 vo výške 4494 Sk?
Príjem zo závislej činnosti nedosiahol vo výške 48600 Sk ale ako SZČO áno.
Ja neviem hlavne to či keď mal DB vyplatený v prac. pomere môže sa k doplateniu DB brať do úvahy príjem nad 48600 SK zo živnosti?
Prosím poraďte kto viete.
Ďakujem
Ludula
Ak nebol v § 6 v strate, tak má nárok na doplatenie DB...
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
Anja111 Pozri príspevok
Ak nebol v § 6 v strate, tak má nárok na doplatenie DB...
Nie nebol v strate, mal daň. základ 34701,- Sk
Veľká vďaka za odpoveď, ktorá ma potešila.
Dobrú noc.
0 0
Janiča Janiča

Janiča je offline (nepripojený) Janiča

Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť s nasledujúcicm problémom. Máme zamestnanca zamestnaného na základe dohody o vykonaní práce, ktorá je uzavretá na obdobie jedného mesiaca s odmenou 1500 eur. Môžem tomuto zamestnancovi uplatniť daňový bonus? Odmena nedosahuje 6-násobok minimálnej mzdy, takže neviem, či jeho celkový ročný príjem dosiahne túto hranicu a či teda bude mať nárok na uplatnenie DB. Za odpoveď vopred ďakujem.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Janiča Pozri príspevok
Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť s nasledujúcicm problémom. Máme zamestnanca zamestnaného na základe dohody o vykonaní práce, ktorá je uzavretá na obdobie jedného mesiaca s odmenou 1500 eur. Môžem tomuto zamestnancovi uplatniť daňový bonus? Odmena nedosahuje 6-násobok minimálnej mzdy, takže neviem, či jeho celkový ročný príjem dosiahne túto hranicu a či teda bude mať nárok na uplatnenie DB. Za odpoveď vopred ďakujem.
traba pozrieť lepšie podmienky na vyplatenie DB .. stačí aj 165 eur ak dobre rátam
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať