Zavrieť

Porady

daňový bonus

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať či k nároku na daňový bonus sa môže zrátať príjem zo závislej činnosti + príjem zo živnosti a dokopy to môže tvoriť tých 47 tis /nárok na daň bonus/ alebo len z jednej činnosti musí dosiahnuť potrebný príjem pre uplatnenie daňového bonusu. Ďakujem
Usporiadat
Janiča Janiča

Janiča je offline (nepripojený) Janiča

Veď som si to celé preštudovala, ale nebola som si istá. Asi na tento prípad sa dá použiť §33 ods. 7.
Ďakujem za reakciu.
0 0
manus manus

manus je offline (nepripojený) manus

Som kto som :-)
Janiča Pozri príspevok
Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť s nasledujúcicm problémom. Máme zamestnanca zamestnaného na základe dohody o vykonaní práce, ktorá je uzavretá na obdobie jedného mesiaca s odmenou 1500 eur. Môžem tomuto zamestnancovi uplatniť daňový bonus? Odmena nedosahuje 6-násobok minimálnej mzdy, takže neviem, či jeho celkový ročný príjem dosiahne túto hranicu a či teda bude mať nárok na uplatnenie DB. Za odpoveď vopred ďakujem.
Ak ti podpíše vyhlásenie, v ktorom si uplatní nárok na DB a doloží všetky potrebné doklady - sleduješ len mesačnú mzdu, ktorá dosiahla stanovenú výšku pre daňový bonus (1/2 minimálnej mzdy za mesiac), takže ten daný mesiac mu ho môžeš vyplatiť.
Naposledy upravil manus : 15.08.12 at 11:40
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

manus Pozri príspevok
Ak ti podpíše vyhlásenie, v ktorom si uplatní nárok na DB a doloží všetky potrebné doklady - sleduješ len mesačnú mzdu, ktorá dosiahla stanovenú výšku pre daňový bonus (1/2 minimálnej mzdy za mesiac), takže ten daný mesiac mu ho môžeš vyplatiť. Ak by nemal už žiadne iné príjmy tento rok, teda by nedosiahol ročnú hranicu pre DB (6-násobok min.mzdy), vtedy by ho musel vrátiť v rámci daňového priznania. Ale ty teraz sleduješ len daný mesiac a mesačnú hranicu stanovenú pre daňový bonus.
.. nie je to pravda - nič nebude musieť vracať, keď by aj celoročný príjem bol len napr 200 evri !!!
(iba ak, cez burčiakovú sezónu sa vracia)

1 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
manus Pozri príspevok
Ak ti podpíše vyhlásenie, v ktorom si uplatní nárok na DB a doloží všetky potrebné doklady - sleduješ len mesačnú mzdu, ktorá dosiahla stanovenú výšku pre daňový bonus (1/2 minimálnej mzdy za mesiac), takže ten daný mesiac mu ho môžeš vyplatiť. Ak by nemal už žiadne iné príjmy tento rok, teda by nedosiahol ročnú hranicu pre DB (6-násobok min.mzdy), vtedy by ho musel vrátiť v rámci daňového priznania. Ale ty teraz sleduješ len daný mesiac a mesačnú hranicu stanovenú pre daňový bonus.

§ 33

Daňový bonus
(7) Ak daňovník v zdaňovacom období dosiahol zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške polovice minimálnej mzdy len v niektorých kalendárnych mesiacoch a zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) priznal v týchto kalendárnych mesiacoch daňový bonus, nestráca nárok na už priznaný daňový bonus.

Ak aj nedosiahol ročnú hranicu príjmu pre DB, už priznaný DB sa NEVRACIA.
1 0
manus manus

manus je offline (nepripojený) manus

Som kto som :-)
kn-alka Pozri príspevok

§ 33

Daňový bonus
(7) Ak daňovník v zdaňovacom období dosiahol zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške polovice minimálnej mzdy len v niektorých kalendárnych mesiacoch a zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) priznal v týchto kalendárnych mesiacoch daňový bonus, nestráca nárok na už priznaný daňový bonus.

Ak aj nedosiahol ročnú hranicu príjmu pre DB, už priznaný DB sa NEVRACIA.
Ďakujem za upozornenie a usmernenie, už som opravila svoj príspevok. Bola som nepozorná, nedočítala som § do konca, čo sa nevypláca
0 0
Janiča Janiča

Janiča je offline (nepripojený) Janiča

Ďakujem všetkým zúčastneným za príspevky.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať