Zavrieť

Porady

nici ma exekutor zo starymi pokutami

prosim o radu, chodia mi neustale stare pokuty od dopravnej policie s pred troch rokov, z 1000sk na 3200sk aj s trovami exekucnymi, tento mesiac mi prisli 3 upovedomenia na zacatie exekucie, vstky tri su pokuty od policie 3X 1000sk, zvlasne je to ze su tam rozdielne trovy exekucie.. odchylkou aj 1000sk.. ale k veci. chodim do prace zarabam 350euro, 180euro mam mesacne splatky co mi strhaju z uctu ako pozicku, byvam v podnajme s priatelkou, skladame sa po 130euro, ostane mi 40euro mesacne na stravu a atd, s toho tazko prezivam, a ani sa mi neda splatit tu exekuciu, a pravdepodobne ani nesplatim, som bezmajetny a trvaly pobyt mam stale u matky.. bolim sa len do akej miery mi moze exekutor siahnut na plat? pripadne na moj ucet, kde mam momentalne -23000sk, nebude rozumnejsie skoncit v praci a ostat na podpore?? robim uz 3 roky a mam na nu narok, s exekutorom sa neda rozpravat, je arogantny a nechce sa somnou dohadovat, da mi exekutor pokoj ked nebude mat co strhat?, zastavi sa ta exekucia?? dakujem, za kazdu radu... fero
Usporiadat
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

777FERO čítal si Exekučný poriadok a to, že exekútor má nárok na zákonnú odmenu 20% z vymáhanej sumy? Tie sumy nie sú len tak z brucha. Tiež každá zásielka do vlastných rúk stojí skoro 2eurá a to nejde do vačku jemu, ale pošte.
p.s. A kým sa budeš sťažovať na exekútora, zamysli sa, prečo si svoj dlh nezaplatil skôr, ale až na výzvy exekútora. Mám rada, keď niekto hrá mŕtveho chrobáka, napr. nezaplatí 5000cový účet za telefón lebo "na to nemá", nejde do tel. spoločnosti a čaká, čo sa bude diať, neprevezme rozhodnutie súdu a myslí si, že há há ako som s nimi vybabral a keď exekútor od neho po piatich rokoch pýta 35000 (čo predstavuje dlžnú sumu, sankcie a poplatky tel. spoločnosti a 20% z toho sú jeho trovy+hotové výdavky a pod.) tak tu niekto ide vykrikovať o nespravodlivosti.
0 0
777FERO 777FERO

777FERO je offline (nepripojený) 777FERO

iriska Pozri príspevok
777FERO čítal si Exekučný poriadok a to, že exekútor má nárok na zákonnú odmenu 20% z vymáhanej sumy? Tie sumy nie sú len tak z brucha. Tiež každá zásielka do vlastných rúk stojí skoro 2eurá a to nejde do vačku jemu, ale pošte.
p.s. A kým sa budeš sťažovať na exekútora, zamysli sa, prečo si svoj dlh nezaplatil skôr, ale až na výzvy exekútora. Mám rada, keď niekto hrá mŕtveho chrobáka, napr. nezaplatí 5000cový účet za telefón lebo "na to nemá", nejde do tel. spoločnosti a čaká, čo sa bude diať, neprevezme rozhodnutie súdu a myslí si, že há há ako som s nimi vybabral a keď exekútor od neho po piatich rokoch pýta 35000 (čo predstavuje dlžnú sumu, sankcie a poplatky tel. spoločnosti a 20% z toho sú jeho trovy+hotové výdavky a pod.) tak tu niekto ide vykrikovať o nespravodlivosti.
20% z 1000sk je 200sk a nie 3000 ako mam ja, je to uzera a su to vsetko nenazrany podvodnici, uz to dufam dlho trvat nebude a klepne im stat po prstoch, staznosti je tu na nich milion po celom internete, aj tam sa raz musi skoncit zlata bana..
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

777Fero, ak zavoláš exekútorovi, možno sa s ním dohodneš na inej sume. V prvom rade uhraď istinu exekučného vymáhania a dohodni si splátkový kalendár. Môj muž tiež raz dostal pozdrav od exekútora a dohodol sa s ním na inej sume, samozrejme písomne. Ale dohidu musíš dodržať, exekútori sú neúprosní a nekompromisní.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

777FERO v jednom máš pravdu: 20% z 1000 je 200, ale máš to trojmo. Za tie tri roky ti však pekne narástli úroky z omeškania (počítaj za každý započatý mesiac omeškania ti nabieha - nechcem hádať - poriadny úrok). Potom sa nediv, keď po troch rokoch je z tisícky hneď viac ako 3000.
Ja sa ti len čudujem, prečo si tie pokuty nezaplatil. Zapamätaj si, štátne orgány majú dosť dobrú "pamäť" pokiaľ ide o ich peniaze, ale veľmi veľkú sklerózu, pokiaľ ti peniaze majú poslať.
0 0
777FERO 777FERO

777FERO je offline (nepripojený) 777FERO

misoft Pozri príspevok
777FERO v jednom máš pravdu: 20% z 1000 je 200, ale máš to trojmo. Za tie tri roky ti však pekne narástli úroky z omeškania (počítaj za každý započatý mesiac omeškania ti nabieha - nechcem hádať - poriadny úrok). Potom sa nediv, keď po troch rokoch je z tisícky hneď viac ako 3000.
Ja sa ti len čudujem, prečo si tie pokuty nezaplatil. Zapamätaj si, štátne orgány majú dosť dobrú "pamäť" pokiaľ ide o ich peniaze, ale veľmi veľkú sklerózu, pokiaľ ti peniaze majú poslať.
ale v podstate ma ani nesere kolko ani za co, skor ma sere, ze je ten zakon je na ich strane, podla sedliackeho rozumu a logiky, by mali vzdy najskor upozornit dlznika, aj o zacati exekucie pokial neuhradim bla bla, alebo aspon jedna upomienka... ASPON, pretoze niekedy clovek ani nevie, ze ma pokutu.. napr za zle parkovanie.. ked je listok za husteho dazda za stieracom, co si malokto vsimne, alebo ho odfukne, je to mala moznost, ale je. kedysi som bol podstivka, vsedci sa cvachtali v jazerach chodili bez prilieb na motorkach chodila im pokuta za pokutov, a ja chodil po brigadach a vsetko splacal, a nakoniec sa mi smialy aky som blby, ze prisla amnestia a vsetky pokuty su odpustene... a tak to aj bolo. od vtedy som chronicky neplatic a az teraz na mna doslo a nejde tu len o 70 euro, tych pokut tam bude asi 200.. a to neratam co ma este caka z poistovne, ked mam na seba asi 10 aut a uz su zosrotovane bude to kruty zivot ale mozno ma zrazi zajtra auto
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

777FERO Pozri príspevok
20% z 1000sk je 200sk a nie 3000 ako mam ja, je to uzera a su to vsetko nenazrany podvodnici, uz to dufam dlho trvat nebude a klepne im stat po prstoch, staznosti je tu na nich milion po celom internete, aj tam sa raz musi skoncit zlata bana..
Dobrý výpočet, ale ten Ex.poriadok si nečítal. 20% z 1000 je 200,-Sk, ale minimálna odmena exekútora je vždy a všade 1000,-Sk, t.č. 33,19 EUR + hotové výdavyky + DPH.
p.s. Isteže sú prípady, že človek naozaj o pokute alebo nejakej sankcii nevie, ale ver, že reálne je týchto ľudí menej ako tých, čo sú si vedomí svojich dlhov a len sa snažia zo všetkého vykrútiť. Preto asi taký prístup zo strany exekútorov. Myslím, že každý už mal nejakého toho neplatiča a riešime to s nimi rôzne, však? Spomeň si na to, keď ti zamestnávateľ nevyplatí mzdu alebo dobrý kamarát nevráti 100tisíc, ktoré si mu požičal...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať