Zavrieť

Porady

Je polystyren zdraviu škodlivý?

osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

nedavno sa dostala do sveta informacia,ze polystyren ktory sa pouziva na zateplovanie domov-tzv.fasada,je jedovaty a neodporuca sa.
my sme sa prave tento rok chystali na robenie takejto fasady ale tato info ma uplne odradila.
co si o tom myslite?alebo,je to pravdiva info alebo nie.kde by som sa dozvedela viac?
Usporiadat
VZDY VZDY

VZDY je offline (nepripojený) VZDY

No jediné, čo bolo škodlivé na EPS boli nátery formaldehydom... to sa za komunizmu hojne robilo, v 60.70.tych rokoch. Tá kombinácia ozaj uvoľňovala látky, čo zdraviu práve neprospievali. Ale preboha, to už sa minimálne 20 rokov nepoužíva. Polovica škandinávskych novostavieb je z EPS komplet a neverím, že nejaký Nór by si staval zdravotne závadný dom.
0 0
petervi petervi

petervi je offline (nepripojený) petervi

VZDY Pozri príspevok
No jediné, čo bolo škodlivé na EPS boli nátery formaldehydom... to sa za komunizmu hojne robilo, v 60.70.tych rokoch. Tá kombinácia ozaj uvoľňovala látky, čo zdraviu práve neprospievali. Ale preboha, to už sa minimálne 20 rokov nepoužíva. Polovica škandinávskych novostavieb je z EPS komplet a neverím, že nejaký Nór by si staval zdravotne závadný dom.
Ja som sa zase rozpraval s jednym Danom a ten sa cudoval, ze nam to poziarnici dovolia
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

alltracboy Pozri príspevok
videl som zaujimavu stavbu niekde v USA kde sa strecha drevodomu najprv zateplila vatou medzi krokvami, potom krizom sklenena vata a co ma dostalo, cez to vsetko isiel este EPS a az na to sadrokarton. v nemecku sa veselo predavaju EPS doplnky do domov. Ak by bol EPS tak skodlivy, tak to v zahranici zakazu skor ako tu. jedine ze by ten slovensky EPS bol vyrabany nejakou horsou metodou.. sak setri sa tu kde sa da. ked som kupil tu slovensky nobasil tak je to oproti nemeckemu uplny smejd.. dnes by som uz kupil isover alebo ursa zltu vatu.
isover = nobasil
continental = matador
mol = slovnaft
atď

K tomu zákazu však môže dôjsť, dávnejšie Nemci robili všetky stavby azbestu dnes hovoríme " U nás sú azbestové stavby to by sa v Nemecku stať nemohlo"
Snáď mi niekto nechce povedať že náterové látky s PCB vyvinuli na salaši v Ladičkovciach alebo DDT niekde na majeri všetko je obchod, uvedenie na trh toho čo je najlacnejšie, potom zase hromadné zakazovania.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misomiso Pozri príspevok
V Nemecku veselo predavaju aj dioxinove vajcia a kurcata
A to majú na všetko ISO certifikáty aby tam nikto kto ich nemá nemohol, to už nikto nespomína aféru so zhnitým mäsom ktoré sa pokúšali distribuovať do východnej cudziny
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

"Je polystyren zdraviu škodlivý?"

Po malých množstvách nie.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

su molitanove matrace skodlive? je prechadzka bratislavskym centrom skodliva? pokial je to tak skodlive, tak nech stat znizi dph na ekologicke vyrobky na 0 aby si ich clovek mohol dovolit. Naco su mi dotacie na solar ked viac potrebujem zateplit podlahu?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

a co igelit? pasivne domy su obalene zvnutra komplet igelitom.. to nieje skodlive? a natery na drevo proti skodcom...
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Či je polystyrén škodlivý? Rozhodne je, ale v akej miere to nepovie nikto, pretože sú v tom veľké peniaze. Kto si dovolí niečo také tvrdiť s rizikom žaloby a doživotného splácania prehratého súdu.
A keďže sa tu popísalo kadečo čo je škodlivé, nikto nenapísal, že najškodlivejšie je, narodiť sa.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
VZDY Pozri príspevok
No jediné, čo bolo škodlivé na EPS boli nátery formaldehydom... to sa za komunizmu hojne robilo, v 60.70.tych rokoch. Tá kombinácia ozaj uvoľňovala látky, čo zdraviu práve neprospievali. Ale preboha, to už sa minimálne 20 rokov nepoužíva. Polovica škandinávskych novostavieb je z EPS komplet a neverím, že nejaký Nór by si staval zdravotne závadný dom.
V Škandinávii sa nepredáva ten istý polystyrén čo na Slovensku.Polystyrén sám o sebe je neškodný.Škodlivý je v ňom stabilizátor starnutia ,horenia a uv žiarenia ktorý,torý sa do polystyrénu pridáva.Pridáva sa to len do fasádneho polystyrénu nie do podlahového.Neviem si spomenúť ,ako sa ta látka volá ale vo Švédsku je zakázaná.Tam sa používa iná látka ktorá polystyrén predraží o 150%.asi tak nejak.....a kto tvrdí že fasádny polystyrén je neškodný nech si ním obloží spálňu a kľudne si pospí ,ak sa do rána z toho smradu neposere a nedovracia tak mu zaplatím pivo a pol deci.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Gapo Pozri príspevok
Či je polystyrén škodlivý? Rozhodne je, ale v akej miere to nepovie nikto, pretože sú v tom veľké peniaze. Kto si dovolí niečo také tvrdiť s rizikom žaloby a doživotného splácania prehratého súdu.
A keďže sa tu popísalo kadečo čo je škodlivé, nikto nenapísal, že najškodlivejšie je, narodiť sa.
A je niečo čo škodí všetkým? Vraj vzduch, ten dýchajú predsa všetci. No niektorí si ho troška prefiltrujú, aby ten pre ostatných, viac zahnusili, oni môžu.

Gapo to je najškodlivejšie, človek nevie vôbec do čoho ide, čo mu môže uškodiť. A predstav si, že ktosi mal s toho radosť, kto asi?


A čo údaje, pomestili sa do tabuľky? Vypľula niečo?
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Nie je,no musí sa jesť s horčicou a veľa mäsa k tomu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať