Zavrieť

Porady

darovacia zmluva

Pred nedávnom mne a mojej družke darovala jej mama svoj byt s tym,že ked bude nás syn jej vnuk dospely prepíšeme byt na neho.Najprv sme s tým nesúhlasily povedali sme jej,že ked bude náš syn dospelý nech si to prepíše potom na neho sama a ak by sa jej do v tedy niečo stalo aj tak to zdedí jej dcéra ktorá mu to može potom dat.Ale ked aj potom trvala na tom aby sa to prepísalo na nás tak v poriadku.Zavolal som právnikovy poprosil som ho o zpísanie darovacej zmluvy dal som mu vsetky podklady až na jeden jednalo sa o doklad ked,že sa jednalo o 1 izbový byt v bytovke bolo treba doložit doklad od správcu domu,že voči nemu nemá darca žiaden dhl.Ked som prisiel správcovy nastal problém dozvedel som sa,že je tam dlh cca 750Eur.Isiel som za svokru oznámyl som jej to ona sa samozrejme začala vyhovárat,že ona si všetko platý ale nokonec neuspela a tak nám povedala,že ten byt má omnoho vačšiu hodnotu aby sme dlh zaplatily mi.Ako prvé sme s dalí otázku,že ked to prepíšeme a dáme jej tam vecné bremeno doživotného užívania tak ona v byte ostane bývat a my budeme platit nájom.Nakonec sme sa dohodli,že nič prepisovat nebudeme a nech si to svokra rieši sama lebo keby sme je na dlh požičaly nikdy by nám to nevrátila.Svokre sme to oznámily a ona povedala že mozme jej verit a žiadne vecné bremeno tam nemusíme dávat.Tak dobre zmluvy sa napísali overili na matrike na kaster sa dal návrh na vklad.Len že ked toto bolo všetko urobené tak milá svokrička utekala na kataster v domienke,že ked má dlh voči správcovi bytu zaplateny,že na katasry všetko zruší na katasry si zmluvu peštudovali a zistily,že zmluvu je možné pozastavit
na základe,že nebolo presne definovane,že obdarovany 1.dostáva majetok v jednej polovici a odarovaný 2.dostáva druhú polovicu z jedného celku.Tak som volal právnikovy ten mi povedal,že toto sa v živote nestalo,že pri dvoch vlástníkoch si kataster toto vyžiadal ale dobre napísal dodatok na kataster kde bola chyba opravená tak som zavolal svokru bolo treba dodatky znovu overit svokra dodatky podpísala to som v tedy este nevedel,že ona na tom katasry sa to bola snažit zrušit a na základe toho to pozastavily co by inak podla právnika normálne prešlo.Ale jediné štastie bolo v tom,že ona si myslela,že ked podpíše tie dodatky tak nám to nepomože no mala to trošku pomotané.Dodatky so zavkladoval po nejakej dobe sme dostaly list vlastníctva tak som volal svokre,ze už je to vybavevené a,že či zaplatila do teraz nájom ako sme boli dohodnutý.Ona mi na to že čo nás po jej nájomnom,že ona je vlastík bytu ,že ona to všetko na katasry zrušila a vtedy sa prezradila že vlastne chcela spravit podvod aby jej niekdo zaplatil dlh a nie že ona bude velkodušne niekomu niečo darovat mam sa starat o seba a nie o jej nájomné tak som jej vysvetlil,že nech si ide pre list vlastnícta a nech sa mi ozve.Zistila že jej podvod nevišiel od jedu ju skoro rostrhlo a teraz sa vyhráža súdom a žiadem nájom platit nebude a ze neodide ani z bytu.Prosím poradte mi čo urobit aby nájom platila či ju mozme z bytu vyhodit ked je to darované a či jej músíme hladat náhradné ubytovanie.Vecné bremeno tam nemá.Dokonca sme jej ponúkly,že ken nám vrati všetok dlh čo sme do toho investovali tak jej byt vrátime a ona nato že sme ju okradly ona to dá na súd a nič nám nevráti.Dakujem dúfam že mi niekdo poradí
Usporiadat
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

Petra Nová Pozri príspevok
No tak skús, ako by asi prebiehal spor o neplatnosť darovacej zmluvy. Čo by nemusel preukazovať ten, čo čo sa domáha neplatnosti darovacej zmluvy, napísanej vo forme notárskej zápisnice , oproti tomu, čo uzavrel len dobrú darovaciu zmluvu?

P.S. S tým alkoholom to nemyslíš smrteľne vážne?
Áno vážne, alkohol, ale môžu to byť aj lieky, choroba - napr. niekto leží na smrteľnej posteli a ty tam prídeš s matrikárkou a dáš podpísať človeku v agónii nejakú zmluvu.

Pri verejnej listine mávaš s ňou v ruke a dokazuje protistrana, čo namieta jej obsah alebo neplatnosť.
Pri súkromnej zmluve, ak ja prídem s tromi svedkami a poviem, že som bol tri dni naložený v liehu a na nič sa nepamätám, a v takom stave robím žartíky, musíš poskytnúť protidôkazy, že to tak nebolo ...
Pri verejnej listine bol prítomný notár a žiadny opilci v delíriu
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Watson Pozri príspevok
Áno vážne, alkohol, ale môžu to byť aj lieky, choroba - napr. niekto leží na smrteľnej posteli a ty tam prídeš s matrikárkou a dáš podpísať človeku v agónii nejakú zmluvu.

Pri verejnej listine mávaš s ňou v ruke a dokazuje protistrana, čo namieta jej obsah alebo neplatnosť.
Pri súkromnej zmluve, ak ja prídem s tromi svedkami a poviem, že som bol tri dni naložený v liehu a na nič sa nepamätám, a v takom stave robím žartíky, musíš poskytnúť protidôkazy, že to tak nebolo ...
Pri verejnej listine bol prítomný notár a žiadny opilci v delíriu
Matrikárka je takým istým svedkom o stave spôsobilosti darcu, ako je notár. Sú obidvaja laikmi. Notárska listina negarantuje, že jedna zo strán nie je spôsobilá na právne úkony. Obdarovaný, by sa neplatnosti zmluvy asi nedomáhal, darca musel preukazovať, že právny úkon nemyslel vážne. Tak u verejnej listiny, ako aj u ktorejkoľvej dobre napísanej zmluvy. A musel by to urobiť každý, kto by bol v postavení žalobcu voči obdarovanému. Je logické, že žalobca vždy spochybňuje darovaciu zmluvu, buď vo forme verejnej listiny alebo inak spísanú prerfektnú darovaciu zmluvu. Lebo výsledok obidvoch je zápis zmeny vlastníctva do KN. A samozrejme to musí vedieť preukázať. Inak nemôže byť úspešný.
0 0
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

Petra Nová Pozri príspevok
Matrikárka je takým istým svedkom o stave spôsobilosti darcu, ako je notár. Sú obidvaja laikmi. Notárska listina negarantuje, že jedna zo strán nie je spôsobilá na právne úkony. Obdarovaný, by sa neplatnosti zmluvy asi nedomáhal, darca musel preukazovať, že právny úkon nemyslel vážne. Tak u verejnej listiny, ako aj u ktorejkoľvej dobre napísanej zmluvy. A musel by to urobiť každý, kto by bol v postavení žalobcu voči obdarovanému. Je logické, že žalobca vždy spochybňuje darovaciu zmluvu, buď vo forme verejnej listiny alebo inak spísanú prerfektnú darovaciu zmluvu. Lebo výsledok obidvoch je zápis zmeny vlastníctva do KN. A samozrejme to musí vedieť preukázať. Inak nemôže byť úspešný.
No moment, matrikárka je len svedok-laik. Jej úlohou je len overiť podpis, nič viac. Žiadny notár by však notársku zápisnicu neurobil s človekom, ktorého zdravotný stav z jeho reakcii a správania nasvedčoval tomu, že je v danom okamihu nespôsobilý na daný právny úkon.
Neplatnosť darovacej zmluvy najčastejšie napádajú tretie-nezúčastnené osoby, najmä potencionálni dedičia, aby v prípade dosiahnutia neplatnosti darovacej zmluvy zahrnuli predmet daru do majetkovej podstaty dedičstva.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Watson Pozri príspevok
No moment, matrikárka je len svedok-laik. Jej úlohou je len overiť podpis, nič viac. Žiadny notár by však notársku zápisnicu neurobil s človekom, ktorého zdravotný stav z jeho reakcii a správania nasvedčoval tomu, že je v danom okamihu nespôsobilý na daný právny úkon.
Neplatnosť darovacej zmluvy najčastejšie napádajú tretie-nezúčastnené osoby, najmä potencionálni dedičia, aby v prípade dosiahnutia neplatnosti darovacej zmluvy zahrnuli predmet daru do majetkovej podstaty dedičstva.
Myslím, že hovoríme o rôznych veciach. Mám tej poslednej zvýraznenej vete rozumieť ako ? Že tie tretie osoby sa nemôžu domáhať neplatnosti darovacej zmluvy vyhotovenej notárom, ale len neplatnosti zmluvy ním nevyhotovenej?
0 0
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

Petra Nová Pozri príspevok
Myslím, že hovoríme o rôznych veciach. Mám tej poslednej zvýraznenej vete rozumieť ako ? Že tie tretie osoby sa nemôžu domáhať neplatnosti darovacej zmluvy vyhotovenej notárom, ale len neplatnosti zmluvy ním nevyhotovenej?
Zjednodušene povedané - proti notárskej zápisnici majú minimálnu šancu oproti zmluvám, ktoré sú len súkromnými listinami. Všetko závisí aj od konkrétneho prípadu a dôkaznej situácie. Navyše za zmluvu vo forme notárskej zápisnice zodpovedá notár.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Watson Pozri príspevok
Zjednodušene povedané - proti notárskej zápisnici majú minimálnu šancu oproti zmluvám, ktoré sú len súkromnými listinami. Všetko závisí aj od konkrétneho prípadu a dôkaznej situácie. Navyše za zmluvu vo forme notárskej zápisnice zodpovedá notár.
Ničím sa nedá preukázať - nič. Naopak, ak žalobca má dôkazy, ktoré vedia preukázať neplatnosť darovacej zmluvy, budú rovnako úspešní proti verejnej listine, ako aj súkromnej darovacej zmluve.

Končím. Ďalej by sme len o tom istom. Ty svoje a ja tiež svoje Máme rôzne právne názory na právnu silu darovacej zmluvy vo forme notárskej zápisnice a darovacej zmluvy napísanej na kolene.
Naposledy upravil Petra Nová : 26.05.09 at 19:49
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Watson Pozri príspevok
No moment, matrikárka je len svedok-laik. Jej úlohou je len overiť podpis, nič viac. Žiadny notár by však notársku zápisnicu neurobil s človekom, ktorého zdravotný stav z jeho reakcii a správania nasvedčoval tomu, že je v danom okamihu nespôsobilý na daný právny úkon.
Neplatnosť darovacej zmluvy najčastejšie napádajú tretie-nezúčastnené osoby, najmä potencionálni dedičia, aby v prípade dosiahnutia neplatnosti darovacej zmluvy zahrnuli predmet daru do majetkovej podstaty dedičstva.
Si si istý týmto tvrdením? Videl si niekedy, že by notár preveroval zdravotný a psychický stav zúčastnených strán? Má vôbec na to kvalifikáciu? V praxi sa notárovi zadá objednávka na zmluvu, dodajú sa mu osobné údaje a pri podpise sú zúčastnenými stranami okrem pozdravu nemusia ani slova prehovoriť. Osoby len podpíšu zmluvu, predložia OP, notár overenie zaeviduje v centrálnom registri a tým to zhaslo. Myslíš, že notár má šancu za tých pár minút preveriť, nakoľko je duševne zdravá osoba?
0 0
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

Píšeš o notárskej zápisnici? Lebo pri notárskej zápisnici notár AKTÍVNE KOMUNIKUJE so stranou. Ty si asi pletieš notársku zápisnicu so zmluvou zbúchanou u advokáta. Vieš čo je to notárska zápisnica? Poznáš notára, ktorý je schopný spísať notársku zápisnicu s osobou, ktorá javí známky duševnej poruchy, ktorá ju robí na právny úkon nespôsobilou?

323/1992 Zb. Notársky poriadok

Notárske zápisnice o právnych úkonoch

§ 46

Notári spisujú účastníkom na základe ich vyhlásenia notárske zápisnice o zmluvách, závetoch a iných právnych úkonoch. V notárskej zápisnici môže pokračovať notár, ktorý notársku zápisnicu spísal, alebo iný notár so sídlom na území Slovenskej republiky. Pokračovanie v notárskej zápisnici je súčasťou notárskej zápisnice.



§ 47

Notárska zápisnica musí obsahovať

a) miesto, deň, mesiac a rok spísania notárskej zápisnice,

b) meno, priezvisko a sídlo notára,

c) meno, priezvisko, rodné číslo, dátum narodenia a trvalé bydlisko účastníkov, ich zástupcov, svedkov, dôverníkov a tlmočníkov,

d) vyhlásenie účastníkov, že sú spôsobilí na právne úkony,

e) údaj o tom, ako bola preukázaná totožnosť účastníkov a svedkov,

f) obsah právneho úkonu,

g) údaj o tom, že zápisnica bola po prečítaní účastníkmi schválená,

h) podpisy účastníkov alebo ich zástupcov, a ak boli prizvaní, tiež svedkov, dôverníkov a tlmočníkov,

i) odtlačok úradnej pečiatky notára a jeho podpis.



§ 48

(1) Ak notár nepozná účastníkov, svedkov úkonu, dôverníkov alebo tlmočníkov osobne, títo musia preukázať svoju totožnosť platným úradným preukazom alebo ich totožnosť musí byť potvrdená dvoma svedkami totožnosti.

(2) Svedkovia totožnosti pripoja svoje podpisy buď na záver notárskej zápisnice, alebo za záznamom o potvrdení totožnosti.



§ 49

Ak spisuje notár notársku zápisnicu s osobou, ktorá nemôže čítať alebo písať, priberie dvoch svedkov úkonu. Títo svedkovia musia byť prítomní pri prejave vôle účastníka o tom, čo sa má pojať do zápisnice, pri prečítaní zápisnice a jej schválení tým účastníkom, v záujme ktorého boli pribratí. Tieto okolnosti musia byť v zápisnici uvedené.



§ 50

Svedkami totožnosti a svedkami úkonu nemôžu byť maloletí, ďalej tí, ktorí pre svoj telesný alebo duševný stav nie sú schopní vydať svedectvo, alebo tí, ktorí nevedia alebo nemôžu čítať alebo písať. Ďalej nimi nemôžu byť osoby blízke /3/ účastníkom, tí, ktorí sú na veci zúčastnení, a zamestnanec notára, ktorý zápisnicu spisuje, prípadne jeho spoločník.

§ 51

(1) Ak je účastník hluchý alebo nemý, ak však môže čítať a písať, musí si zápisnicu sám prečítať a v nej vlastnou rukou pripísať, že ju čítal a že ju schvaľuje.

(2) Ak účastník nemôže čítať alebo písať, musí byť okrem svedkov úkonu pribratý i jeho dôverník, ktorý sa s ním vie dorozumieť. Prostredníctvom neho notár zistí a do zápisnice uvedie, či účastník zápisnicu schvaľuje.

(3) Dôverník musí mať vlastnosti spôsobilého svedka, môže ním však byť i osoba blízka účastníkovi.

§ 52

(1) Ak treba k spísaniu notárskej zápisnice pribrať svedkov úkonu, uvedie sa v závere zápisnice doložka obsahujúca vyhlásenie svedkov, že boli prítomní pri prejave vôle účastníka o tom, čo sa má pojať do zápisnice, pri prečítaní zápisnice a jej schválení účastníkom.

(2) Obdobne musí notárska zápisnica obsahovať v závere vyhlásenie dôverníka o tom, že s obsahom zápisnice oboznámil nemého alebo hluchého účastníka, ktorý nemôže čítať alebo písať, a že tento účastník obsah zápisnice schválil.

(3) V úvode notárskej zápisnice sa presne uvedie dôvod pribratia svedkov úkonu, prípadne dôverníka.

§ 53

(1) Ak účastník alebo niektorý svedok úkonu neovláda jazyk, v ktorom sa zápisnica spisuje (§ 41), priberie sa tlmočník, ktorý musí mať náležitosti spôsobilého svedka (§ 50); môže ním byť aj zamestnanec notára, ktorý zápisnicu spisuje.

(2) Ak notár ovláda jazyk, v ktorom koná účastník alebo svedok, možno upustiť od pribratia tlmočníka.

(3) V závere notárskej zápisnice je potrebné uviesť doložku o tom, že účastníkovi bol obsah zápisnice pretlmočený a že účastník s ním súhlasí. Ak bol pribratý tlmočník, pripojí na notársku zápisnicu svoj podpis.

(4) Tlmočníka si hradí účastník.



§ 54

Ak notár spíše formou notárskej zápisnice závet, listinu o vydedení alebo odvolanie týchto úkonov, zabezpečí bez zbytočného odkladu po vykonaní tohto úkonu jeho zaregistrovanie v Notárskom centrálnom registri závetov. V informácii pre Notársky centrálny register závetov uvedie, o akú listinu ide, dátum jej spísania, meno, priezvisko, rodné číslo, dátum narodenia a údaj o trvalom pobyte účastníka.

§ 55

Notárske zápisnice sa uschovajú v kovovej skrini v kancelárii notára. Do príslušného spisu sa založí odpis zápisnice.

http://www.notar.sk/dotnetnuke/Všeob...3/Default.aspx
Naposledy upravil Watson : 27.05.09 at 10:40
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Watson Pozri príspevok
Píšeš o notárskej zápisnici? Lebo pri notárskej zápisnici notár AKTÍVNE KOMUNIKUJE so stranou. Ty si asi pletieš notársku zápisnicu so zmluvou zbúchanou u advokáta. Vieš čo je to notárska zápisnica? Poznáš notára, ktorý je schopný spísať notársku zápisnicu s osobou, ktorá javí známky duševnej poruchy, ktorá ju robí na právny úkon nespôsobilou?

http://www.notar.sk/dotnetnuke/Všeob...3/Default.aspx
No, zaujímavé tvrdenie. To, o tej zmluve zbúchanej advokátom. Možno sú niektoré zbúchané, ale väčšinou nie. Ak by tomu tak bolo, potom by klienti za advokátmi nechodili. Rovnako zbúchané notárske zápisnice - verejné listiny som videla aj od notárov. Takže netreba paušalizovať.

Link , ktorý si pripojil - fajn. Škoda, že v tom bode "po druhé" nie je podrobne vysvetlené, ako verejnosť listiny treba aplikovať v prípade sporov, ktoré riešia neplatnosť tejto notárskej zápisnice.
0 0
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

Petra Nová Pozri príspevok
No, zaujímavé tvrdenie. To, o tej zmluve zbúchanej advokátom. Možno sú niektoré zbúchané, ale väčšinou nie. Ak by tomu tak bolo, potom by klienti za advokátmi nechodili. Rovnako zbúchané notárske zápisnice - verejné listiny som videla aj od notárov. Takže netreba paušalizovať.

Link , ktorý si pripojil - fajn. Škoda, že v tom bode "po druhé" nie je podrobne vysvetlené, ako verejnosť listiny treba aplikovať v prípade sporov, ktoré riešia neplatnosť tejto notárskej zápisnice.
Ak vieš aký je rozdiel medzi zmluvou spísanou vo forme notárskej zápisnice a zmluvou vyhotovenou advokátom, tak vieš aj, aký je rozdiel v právnej sile medzi verejnou listinou a súkromnou listinou.
Napadnúť neplatnosť verejnej listiny samozrejme môžeš, ale všetko, čo je v nej uvedené sa prezumpuje ako správne a ak tvrdíš opak, musíš to dokázať, na rozdiel od súkromnej listiny, kde sa v prípade sporu musí dokazovať všetko, čo je v nej uvedené, a čo nie je dokázané akoby nebolo.
0 0
orlica orlica

orlica je offline (nepripojený) orlica

Watson, skus si opäť prečítať, čo si napísal! Desím sa Tvojej "odvahy" a drzosti, ako sa vyjadruješ o advokátoch, bez konkretnych argumentov o " zbúchaných zmluvách" a detto o vyššej právnej sile verejnej listiny u notarov! To chceš povedať, že katastre pri povolení vkladu vlastníckeho práva alebo na súde z pohľadu hmotnoprávneho alebo procesno-právneho rozlišuje o je platnosti alebo neplatnosti,či ju písla notár alebo advokát alebo občan a nie podľa skúmania jej obsahu,či je v súlade s platným právnym poriadkom alebo v jej rozpore?
Preboha, co tu tak hrubym a nepravdivým spôsobom zavadzaš ! Robiš si klamlivú reklamu alebo to je nekalá súťaž pre notariáty?
Ehm, napokon asi nepozeráš média, koľko vlastníkov nehnuteľností prišlo o obrovské majetky, práve vďaka "poctivej práci, najmä týkajúcej sa zisťovania totožnosti a ich spôsobilosti na právne úkony " na niektorých notariátoch na Slovensku? Pre buducnost ,pls, zvažuj ,čo napíšeš,lebo porušuješ zákon, okrorý sa tak bohorovne "opieraš"!
Naposledy upravil orlica : 27.05.09 at 17:20
0 0
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

orlica Pozri príspevok
Watson, skus si opäť prečítať, čo si napísal! Desím sa Tvojej "odvahy" a drzosti, ako sa vyjadruješ o advokátoch, bez konkretnych argumentov o " zbúchaných zmluvách" a detto o vyššej právnej sile verejnej listiny u notarov! To chceš povedať, že katastre pri povolení vkladu vlastníckeho práva alebo na súde z pohľadu hmotnoprávneho alebo procesno-právneho rozlišuje o je platnosti alebo neplatnosti,či ju písla notár alebo advokát alebo občan a nie podľa skúmania jej obsahu,či je v súlade s platným právnym poriadkom alebo v jej rozpore?
Preboha, co tu tak hrubym a nepravdivým spôsobom zavadzaš ! Robiš si klamlivú reklamu alebo to je nekalá súťaž pre notariáty?
Ehm, napokon asi nepozeráš média, koľko vlastníkov nehnuteľností prišlo o obrovské majetky, práve vďaka "poctivej práci, najmä týkajúcej sa zisťovania totožnosti a ich spôsobilosti na právne úkony " na niektorých notariátoch na Slovensku? Pre buducnost ,pls, zvažuj ,čo napíšeš,lebo porušuješ zákon, okrorý sa tak bohorovne "opieraš"!
Čo ťa tak rozčúlilo? Vlastná nevedomosť alebo zlé skúsenosti? Každopádne ja za tvoj duševný stav nemôžem. Ak máš zlý deň, tak nereaguj na právne témy, ktorým nerozumieš!
Zmluva spísaná notárom vo forme notárskej zápisnice má VŽDY väčšiu právnu silu zhľadiska DOKAZOVANIA ako ktorákoľvek zmluva ZBÚCHANÁ KÝMKOĽVEK a KDEKOĽVEK. Notári sú tiež ľudia a môžu páchať trestnú činnosť ako ktokoľvek iný, teda aj uvádzaním nepravdivých údajov, ale to je iná vec.
A tvoju poslednú vetu som už od smiechu nedočítal
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Watson Pozri príspevok
Čo ťa tak rozčúlilo? Vlastná nevedomosť alebo zlé skúsenosti? Každopádne ja za tvoj duševný stav nemôžem. Ak máš zlý deň, tak nereaguj na právne témy, ktorým nerozumieš!
Zmluva spísaná notárom vo forme notárskej zápisnice má VŽDY väčšiu právnu silu zhľadiska DOKAZOVANIA ako ktorákoľvek zmluva ZBÚCHANÁ KÝMKOĽVEK a KDEKOĽVEK. Notári sú tiež ľudia a môžu páchať trestnú činnosť ako ktokoľvek iný, teda aj uvádzaním nepravdivých údajov, ale to je iná vec.
A tvoju poslednú vetu som už od smiechu nedočítal
Tak, toto je príspevok, ako keby ho písal jeden mladý, nevychovaný grobian.
V príspevku pisateľky je viac pravdy, než vo všetkých vyčítaných múdrostiach z notárskej komory. A to možno ani nemá právnické vzdelanie.
0 0
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

Petra Nová Pozri príspevok
Tak, toto je príspevok, ako keby ho písal jeden mladý, nevychovaný grobian.
V príspevku pisateľky je viac pravdy, než vo všetkých vyčítaných múdrostiach z notárskej komory. A to možno ani nemá právnické vzdelanie.
0 0
rasbal rasbal

rasbal je offline (nepripojený) rasbal

Potreboval by som radu este ohladom toho prvého príspevku kde to po zrušený TP dopadlo asi tak,že som dal vypracovat pre svokru nájomnú zmluvu na dobu neurčitú v zhadom na to že byt bol darovaný,tak z hladiska korektnosti som dal sumu za nájom iba taku ktorú vyžaduje spravca bytu za služby a fond oprav čiže mala platit tak ako povodne platila čiže bez zisku pre nás.Zmluvu som jej poslal dvojmo doporučene dovlastných rúk a dal som tam sprievodný list s tým,že do 15 dní ma jednu kopiu podpísanú poslat naspat a zaplatit nájom podla toho ako bolo v zmluve uvedené.V zhladom na to,že sa po petnástich dnoch nič neudialo tak som zašiel na Meský úrad a požiadal som prednostu či by sa nedal spravit úradný záznam ohladom nájomnej zmluvy so svokrov vysvetlil som mu očo presne ide on mi vyhovel predvolal svokru na zasadanie.Na zasadaný boli zúčasnený ja za seba aj za družku som mal splnomocnenie svokra a prednosta Mu mestkého úradu a vedúca ÚSŠZ ako svedkovia.Vysvetlil som svokre pred svedkami,že ak sa nedohodneme a nepodpiše nájomnú zmluvu tak dojde o strechu na hlavu a ona sa vyjadrilila,že odmieta s nami urobit akúkolvek dohodu a že ona požiadala súd o vrátenie daru.Tak sa úradný zaznam podpísal všetkými účastníky a šli sme domov.Chcel by som sa opytat či na tomto základe možem požiadat súd a vypratanie bytu a ked ano tak čo nato este potrebujem.A ohladom toho jej podania na súd viem z neoficionálneho zdroju a z jej tvrdenia.Do dnešného dna mi ešte nič zo žiadne súdu neprišlo.Dakujem
0 0
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

rasbal Pozri príspevok
Potreboval by som radu este ohladom toho prvého príspevku kde to po zrušený TP dopadlo asi tak,že som dal vypracovat pre svokru nájomnú zmluvu na dobu neurčitú v zhadom na to že byt bol darovaný,tak z hladiska korektnosti som dal sumu za nájom iba taku ktorú vyžaduje spravca bytu za služby a fond oprav čiže mala platit tak ako povodne platila čiže bez zisku pre nás.Zmluvu som jej poslal dvojmo doporučene dovlastných rúk a dal som tam sprievodný list s tým,že do 15 dní ma jednu kopiu podpísanú poslat naspat a zaplatit nájom podla toho ako bolo v zmluve uvedené.V zhladom na to,že sa po petnástich dnoch nič neudialo tak som zašiel na Meský úrad a požiadal som prednostu či by sa nedal spravit úradný záznam ohladom nájomnej zmluvy so svokrov vysvetlil som mu očo presne ide on mi vyhovel predvolal svokru na zasadanie.Na zasadaný boli zúčasnený ja za seba aj za družku som mal splnomocnenie svokra a prednosta Mu mestkého úradu a vedúca ÚSŠZ ako svedkovia.Vysvetlil som svokre pred svedkami,že ak sa nedohodneme a nepodpiše nájomnú zmluvu tak dojde o strechu na hlavu a ona sa vyjadrilila,že odmieta s nami urobit akúkolvek dohodu a že ona požiadala súd o vrátenie daru.Tak sa úradný zaznam podpísal všetkými účastníky a šli sme domov.Chcel by som sa opytat či na tomto základe možem požiadat súd a vypratanie bytu a ked ano tak čo nato este potrebujem.A ohladom toho jej podania na súd viem z neoficionálneho zdroju a z jej tvrdenia.Do dnešného dna mi ešte nič zo žiadne súdu neprišlo.Dakujem
Ten dar - byt vráť čím skôr naspäť svokre, lebo sa dostaneš do začarovaného kruhu, ktorého výsledkom bude to, že prídeš zbytočne o peniaze v podobe rôznych výdavkov a nakoniec aj o byt... Vykašli sa na ten danajský dar...
Naposledy upravil Watson : 29.05.09 at 16:58
0 0
rasbal rasbal

rasbal je offline (nepripojený) rasbal

No na takuto radu sa mi neoplatilo ani zapnut PC
0 0
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

Tak si urob čo uznáš za vhodné a nezapínaj počítač.
0 0
rasbal rasbal

rasbal je offline (nepripojený) rasbal

Tak nakonec milej svokričke prisiel zo súdu list a jej žalobu zamietol.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

rasbal Pozri príspevok
Tak nakonec milej svokričke prisiel zo súdu list a jej žalobu zamietol.
Som veľmi rád, že súd dal za pravdu tebe a žalobu zamietol. Takže moje tušenie sa naplnilo.

Chobot Pozri príspevok
Tak vidíš, zase si bol múdrejší, než pani, ktorá to mala vedieť. Bola asi príliš iniciatívna. Takže gratulujem aspoň k takémuto úspechu. Dúfam, že svokra pochopí a uzná svoje chyby a prestane do toho rýpať (aj keď tomu neverím, lebo si uvedomila, že vlastnou hlúposťou sa pripravila nechtiac o byt). Verím, že ak teda skutočne podala žalobu, tak jej to zamietnu.
A za teba som rád, že sa Watson zmýlil na plnej čiare, hoci si bol na 100% istý.

Watson Pozri príspevok
Keby to niekto z účastníkov tej darovacej zmluvy dal túto zmluvu na súd, tak ju súd zruší - je totiž neplatná!

§ 39 zák. č 40/1964 Zb. OZ

Neplatný je právny úkon, ktorý svojím obsahom alebo ÚČELOM odporuje zákonu alebo ho OBCHÁDZA alebo sa prieči dobrým mravom.

§ 628

Darovacou zmluvou darca niečo BEZPLATNE prenecháva alebo sľubuje obdarovanému a ten dar alebo sľub prijíma.
A taktiež ti ďakujem, že si nám dal vedieť, ako to dopadlo a že si neposlúchol túto radu:

Watson Pozri príspevok
Tak si urob čo uznáš za vhodné a nezapínaj počítač.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať