Zavrieť

Porady

je postup správny?

čaute...

predstavte si situáciu... firma potrebuje prevádzkové prietory. majiteľ s.r.o.-čky chce kúpiť prevádzkové prietory a potrebuje na to úver. rozhodne sa, že tento úver vezme na seba - ako na fyzickú osobu - a potom prevádzkové priestory bude firme prenajímať, čím dosiahne vyššie náklady. je takýto postup z hľadiska rôznych zákonov správny?
ďakujem za odpovede...
Usporiadat
danusi danusi

danusi je offline (nepripojený) danusi

Je to bežne používaný spôsob, že úvery si berú konatelia na seba ako na FO, kúpia nehnuteľnosť, alebo peniaze vložia priamo do firmy a urobia zmluvu o úvere aj s úrokami. Pre FO je výsledok 000.000 ako bolo písané. Co sa týka nehnuteľnosti, FO, ktorá prenajíma nehnuteľnosť, si môže dať do nákladov skutočne vynaložené náklady - t.j. energie, vodu atď a myslím si že úroku z úveru na kúpu tejto nehnuteľnosti sú tiež preukázané náklady súvisiace s nehnuteľnosťou. Takže by to pred DU určite obstálo.
0 0
mirka0908 mirka0908

mirka0908 je offline (nepripojený) mirka0908

Dakujem za odpoved - s urokmi sa mi to zda jednoznacnejsie. (Aj ked pochybnosti som mala aj tam. Takze vdaka este raz )

K tomu odpisovaniu z porady, co povazujem za zuajimave je este http://porada.sk/t22325-dan-z-prenaj...utelnosti.html (keby niekto riesil podobny problem a narazil sem)

Moznost odpisovania mi nesedi najma preto, ze ak nehnutelnost predam, zdanujem zisk = prijmy z predaja - kupna cena preukazatelna zaplatena .

Zaroven, ak som si uplatnovala postupne v DP cast obstaravacej ceny v podobe odpisov pocas doby prenajmu - znamena to, ze si obstaravaciu cenu pre danove ucely uplatnujem ako vydavok hned 2x.
A tolka milosrdnost zo strany statu ?! Nijak raz sa mi to nezda...

Este raz § 6 ods. (11) pism b) Z o dani z prijmov:"Ak danovnik uplatnuje pri prijmoch uvedenych v odseku 3 (prijmy z prenajmu) preukazatelne vynalozene danove vydavky, vedie pocas celeho zdanovacieho obdobia evidenciu o hmotnom majetku a nehmotnom majetku, ktory mozno odpisovat."
Z coho mi vyplyva, ze je mozne majetok odpisovat. (Teda aspon nejaky majetok, kedze treba o takom viest evidenciu.) Ak by prenajimala nehnutelnost FO - SZCO - v jej majetku - tak by to bol prijem podla § 6 ods (1) pism b). A nemuseli by ho riesit v § 6 ods. (11).


Velmi sa mi to nezda, ale nenapada ma ziaden rozumny dovod preco tam ta cast o hmotnom majetku a nehmotnom majetku, ktory mozno odpisovat je.
Naposledy upravil mirka0908 : 09.11.06 at 13:38
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať