Zavrieť

Porady

zmijovec

Neviete mi poradiť, kde by som mohla túto krásnu rastlinku zohnať? Ďakujem
Usporiadat
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

Dnes má 125 cm je trošku cítit ale jen zblízka asi půjde do vyhnanství
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

dnes nestíhám tak jen foto ale smrdí už je přestěhovanej u plynového kotle
Zm.19.1.jpg  
Zmijovec 19.1.jpg  
1/1
1 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Nádhera!!!
/už som si objednala cibuľku od kamarátky/
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
Radek je krásny, ako dlho bude takto kvitnúť a vlastne koľko ročná cibuľa po prvýkrát by mohla zakvitnúť?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

privát Pozri príspevok
Radek je krásny, ako dlho bude takto kvitnúť a vlastne koľko ročná cibuľa po prvýkrát by mohla zakvitnúť?
Zmijovec kvitne asi týždeň, po 2 - 3 týždňoch kvet úplne odschne.

Nie je presne dané, po koľkých rokoch zakvitne. To záleží od okolností a podmienok, za akých je pestovaný. Mne kvitol naposledy pred 8 rokmi, odvtedy rastú len listy.
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

přesně tak jak je psané nademnou a nám teď kvete nepřetržitě několik let po sobě
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
pekne ďakujem za odpovede. Keďže mám len trojročnú cibuľku, asi si na kvitnutie dlho počkám. To nevadí, len aby som sa niekedy dočkala.
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

říká se že kvetou po pěti letech poprvé
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
tak to si ma potešil. Pred troma dňami som skontrolovala cibuľku v zemi a už mala taký 3mm ružový púčik. Zdá sa, že sa zo spánku prebúdza.
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

ale může i dřív není to pravidlo
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

poslední foto květu moc se mu nalíbí ve vyhnanství
Zm.19.1.jpg  
Zmijovec 19.1..jpg  
zmijovec 19.1.jpg  
1/1
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Je nádherný. Ale je smutné, že keď je najkrajší, tak ho každý pre ten smrad odprace preč.
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Posielam pozdrav z B.B. - veľmi ma tešilo,že som mala možnosť sledovať, ako rástol ten nádherný kvet.
Alžbeta
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

děkuji teď usychá a pak budu pokračovat až poroste stonek ..
0 0
janakova29 janakova29

janakova29 je offline (nepripojený) janakova29

ra.cermak Pozri príspevok
poslední foto květu moc se mu nalíbí ve vyhnanství
Toto som ešte nevidela. Nádhera. Len škoda, že smrdí (
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

stavte se já vám dám cibulky už jsem dal i Zuzce
0 0
janakova29 janakova29

janakova29 je offline (nepripojený) janakova29

Stavila by som sa na exkurziu, určite je u Vás čo obdivovať. Ale asi by ma doma s tou "voňavou" dámou vyhodili, aj keď majú radi kvietky aj ostatní členovia rodiny.
0 0
matuma matuma

matuma je offline (nepripojený) matuma

Pestovatelia zmijovca, potrebujem poradiť. Tento rok nám zmijovec zakvitol. Potom ho manžel vybral z hliny nechal ho vyložený. Vytvoril sa mu taký maličký ružovkastý klíček, ale bol trochu iný ako po minulé roky a tak zvláštne na boku a preto manžel zmijovec znovu nezasadil. Teraz je zmijovec zo spodnej časti zvráskavený a mám pocit ako keby usychal. Ja ho chcem zasadiť naspäť do hliny, začať polievať a čakať či vyrastie. No a tu mám rozpor s manželom, lebo on ho nechce zasadiť a čaká na klasický klíček, ktorý sme mávali vždy na jar. Inak cibuľu každý rok po odkvitnutí vyberáme z kvetináča. Jeden rok sme ju nechali v kvetináči a neviem čo sa stalo ale jednoducho zhnila. Či ju omylom niekto cez zimu polial, no neviem. Od kamarátky sme dostali inú cibuľu a nakoľko tento zmijovec má už tiež dobrých pár rokov,už nám aj niekoľkokrát kvitol a dorastá už asi do výšky okolo 1,5 metra (len odhad) nechceme on prísť. Podľa toho, čo som sa dočítala, tak po odkvitnutí kvetu sme mali pokračovať v polievaní Otázka preto znie. Zasadiť cibuľu alebo čakať na nový klíček?
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

matuma Pozri príspevok
.... Zasadiť cibuľu alebo čakať na nový klíček?
Zasadením nič nepokazíš.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

matuma Pozri príspevok
Pestovatelia zmijovca, potrebujem poradiť. Tento rok nám zmijovec zakvitol. Potom ho manžel vybral z hliny nechal ho vyložený. Vytvoril sa mu taký maličký ružovkastý klíček, ale bol trochu iný ako po minulé roky a tak zvláštne na boku a preto manžel zmijovec znovu nezasadil. Teraz je zmijovec zo spodnej časti zvráskavený a mám pocit ako keby usychal. Ja ho chcem zasadiť naspäť do hliny, začať polievať a čakať či vyrastie. No a tu mám rozpor s manželom, lebo on ho nechce zasadiť a čaká na klasický klíček, ktorý sme mávali vždy na jar. Inak cibuľu každý rok po odkvitnutí vyberáme z kvetináča. Jeden rok sme ju nechali v kvetináči a neviem čo sa stalo ale jednoducho zhnila. Či ju omylom niekto cez zimu polial, no neviem. Od kamarátky sme dostali inú cibuľu a nakoľko tento zmijovec má už tiež dobrých pár rokov,už nám aj niekoľkokrát kvitol a dorastá už asi do výšky okolo 1,5 metra (len odhad) nechceme on prísť. Podľa toho, čo som sa dočítala, tak po odkvitnutí kvetu sme mali pokračovať v polievaní Otázka preto znie. Zasadiť cibuľu alebo čakať na nový klíček?
Ja ho mám zasadený neustále. Len vždy po zoschnutí vymením zeminu. Ale nenechávam nikdy vonku.

Podľa skúseností, kým nevyklíči, stačí polievať striedmo, len aby hľuza nevyschla. Pri raste stonky treba zalievať hojne, vypije veľa vody. V tom čase sa hľuza zmenší, lebo spotrebuje živiny a vodu na rast. Počas vegetatívneho obdobia sa potom hľuza opäť zväčší a pripraví sa na nový rast. Už v čase, keď odpadne list, tak pod odpadnutou stonkou je možné vidieť nový výhonok, ktorý ale nevyrastie hneď.

Takže jednoznačne zasadiť.

A neviem si predstaviť ten "bočný" výhonok. Skús ho odfotiť. Možno je to nová hľuza, ktorá sa nestihla oddeliť.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať