Zavrieť

Porady

Usporiadat
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Tiež som zistila len som nepozerala čo nové nám nesie...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
muzicek muzicek

muzicek je offline (nepripojený) muzicek

od tohto pondelka je spustena internetova upgrade verzia MoneyS3 vo verzii 10.022 . Zmeny, ktore prinasa, mozte najst v ceste:

http://www.money.sk/nastiahnutie/akt...wss3_10022.asp
0 0
marek32 marek32

marek32 je offline (nepripojený) marek32

Vo verzii 10.022 je chyba, max.hodnota základu pre zdravotné tam uvedená
47 475,-.

Správna hodnota maximálneho vymeriavacieho základu pre zdravotné poistenie je 43 095,- a platí do konca roka 2005.
Naposledy upravil marek32 : 14.07.05 at 10:30
0 0
Iveta Iveta

Iveta je offline (nepripojený) Iveta

Poslala som do Ciglera upozornenie v tomto znení a poslali mi dnes takéto vyjadrenie:
Konzultoval som tuto vec s nasou analytickou a ta ma ubezpecila, ze sa vyska max. vymeriavacieho zakladu pre ZP od 1.7.2005 zvysuje na hodnotu 47 475,- SK.
Podľa mňa sa mení VZ od 1.7. 2005 len pre SP a nie pre ZP.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

každá nová verzia prinesie nejaké nemilé prekvapenie zo strany Cígleru. Ja sa už bojím keď je zmena zákona čo zase dopletú. Inak súhlasím s Ivetkou
0 0
Iveta Iveta

Iveta je offline (nepripojený) Iveta

Našla som aj odpoveď na stránke VšZP:

Výška preddavku na poistné je najviac 4 (2) % z trojnásobku priemernej mesačnej mzdy - momentálne 43 095 Sk. Bude od 01. 07. 2005 podľa predpisu č.163/2005 Z.z. zvýšená táto suma na 47 475 Sk?

Výška maximálneho mesačného preddavku na poistné je 14 % (7 % u zdravotne postihnutých osôb) zo 43 095,-- Sk. Táto suma (predstavuje 3-násobok priemernej mesačnej mzdy v hospodárstve SR za rok 2003) sa od 1. júla 2005 meniť nebude, ale platí pre celý kalendárny rok 2005.

Odpoveď vypracoval: JUDr. Dušan Kopecký, OP, dňa 28.6.2005

Poslala som to Ciglera, uvidíme, čo odpíšu.
0 0
Iveta Iveta

Iveta je offline (nepripojený) Iveta

Iveta
Našla som aj odpoveď na stránke VšZP:

Výška preddavku na poistné je najviac 4 (2) % z trojnásobku priemernej mesačnej mzdy - momentálne 43 095 Sk. Bude od 01. 07. 2005 podľa predpisu č.163/2005 Z.z. zvýšená táto suma na 47 475 Sk?

Výška maximálneho mesačného preddavku na poistné je 14 % (7 % u zdravotne postihnutých osôb) zo 43 095,-- Sk. Táto suma (predstavuje 3-násobok priemernej mesačnej mzdy v hospodárstve SR za rok 2003) sa od 1. júla 2005 meniť nebude, ale platí pre celý kalendárny rok 2005.

Odpoveď vypracoval: JUDr. Dušan Kopecký, OP, dňa 28.6.2005

Poslala som to Ciglera, uvidíme, čo odpíšu.
Prišla mi odpoveď od p. Garaja z Cigler SW:
Dobrý deň,
máte pravdu. Napriek tomu, že všetky tradičné odborné zdroje, ktoré používame (poradca podnikateľa, enoviny uvádzajú novú hodnotu vymeriacieho základu vo výške 47 475, správna hodnota (potvrdená zdravotnými poisťovňami)je 43 095 – teda pôvodne platná od 1.1.2005.
Tabuľku si samozrejme môžete opraviť a to odporučíme aj našim zákazníkom.
Vďaka za upozornenie.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ahojte, viete mi poradiť? stiahla som si cez internet aktualizáciu 11010, dala som stiahnuť celý balík slovenská verzia, ako vždy, zrazu mám na obrazovke 2 ikonky Money S3, v obidvoch to isté, čo s tým mám urobiť?
A ešte nastavila som si duálne zobrazenie, v doklade sa mi zobrazí, ale keď dám tlač dokladu tak na doklade je len v SK
Naposledy upravil Pru : 10.07.08 at 13:34
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

nevie mi nikto poradiť, mám zapaté duálne zobrazovanie, na doklade pri vystavení mi zobrazí, ale pri tlači mi nevytlačí, čo treba nastaviť? dík
0 0
Atreides Atreides

Atreides je offline (nepripojený) Atreides

O aky doklad ide? Postup spravneho nastavenia je uvedeny na stranke Cigleru: http://www.money.sk/clanky/557025
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

mám to nastavené presne podľa návodu, zobraziť mi to zobrazuje všade, ale ked dám vytlačiť napr. pokl. doklad, mám iba v Sk.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

poradí mi niekto, čo s tým? prečo mi to nevytlačí aj duálne, ale keď otvorím doklad, tam to mám zobrazené.
0 0
Atreides Atreides

Atreides je offline (nepripojený) Atreides

Podla Generalneho zakona o zavedeni eura podklanicne doklady nepodliehaju dualnemu zobrazeniu.

A ani v materialoch od CSW sa nic o pokladnicnych dokladoch nepise.

Predpokladam, ze faktury su u Vas zobrazene dualne korektne. Potom je to iba v uprave formulara. Je potrebne doplnit premennu pre dualne zobrazenie.

Ak sa s tym nechcete piplat sami, upraveny formular podkladnicneho dokladu vraj poslu z ciglera na poziadanie.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ale napríklad záväzkový doklad mi tlačí s duálnou menou. Pri synchronizácii mi stále vypína duálnu menu, neviem prečo? mám to nastavené podľa návodu.
0 0
Atreides Atreides

Atreides je offline (nepripojený) Atreides

Ved ano. Opakujem: pokladnicne doklady nie je potrebne dualne zobrazovat.

Synchronizacia preto vypina dualny kurz, lebo v case zverejnenia verzie este nebol definitvne znamy. Pravdepodobne preto ho do verzie nezaradili. Je potrebne zosynchronizovat zoznamy, nastavit kurz a dalej uz nesynchronizovat. Uz nie je dovod. Az pri instalacii dalsej verzie.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Robím dph a v novej verzii je nové tlačivo, dá sa odovzdať na DU, alebo by ho neakcetovali? ja si vždy vytlačím a prepisujem cez daňové riad. ale pozerám že nové tlačivo je skoro ako originál.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

odovzdáva niekto dph na DU z programu MoneyS3? Mám všetko pozadávané, ale mi chýbajú v tlačive názov firmy, adresa už je, neviem prečo?
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

mohol by mi niekto poradiť ako nastaviť názov firmy, mám ho zadaný ale do tlačiva dph mi ho neberie. dáva niekto tlačivo z money na DU? prosím
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, chcem sa len opýtať, či sa niekomu z Vás čo využíva Money po naištalovaní verzie 11,010 dá vytvoriť tlačová zostava: Stav záväzkov a pohľadávok ku dňu? Odkedy ju mám naištalovanú tak mi nevytvára túto zostavu. Ďakujem.
0 0
Polly404 Polly404

Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

Ešte som neskúšala dať toto tlačivo na DÚ, ale za 3.Q to skúsim. Myslím, že nemôžu nič namietať. Máš zadaný názov firmy aj v Sprievodcovi tlačou DPH strana 1/7?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať