Zavrieť

Porady

študent a dohoda

Táto téma tu už bola veľakrát rozoberaná,aj som si našla príspevky k tomuto,len je toho tak strašne veľa,že to do večera ani neprečítam,tak som sa rozhodla radšej dať otázku a dúfam,že mi niekto na nu v skratke odpovie. Zamenstnávam študenta,ak u mńa zarobí viac ako 3000,-sk musím za neho odviesť odvody do soc. a zdravotnej poisťovne,tých 0,8 % viem že áno,ale čo ostatné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzka1 je offline (nepripojený) Zuzka1

    Zuzka1
    súhlasím s beou. Len 0,8% úrazového do SP. Ak by prekročil hranicu 3.000,- Sk všetky povinnosti vyplývajúceho z toho ako napr. zdravotné poistenie si musí vybaviť sám.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    ak nemá inde iné dohody a nemá inde podpísané vyhlásenie k odpočtom, daj mu ho podpísať a nebudeš ani daň platiť...ak zarobí menej ako je odpočitateľná položka samozrejme...a tie všetky stovky príspevkov v témach si radšej predsa len prečítaj...

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Zuzka1
    súhlasím s beou. Len 0,8% úrazového do SP. Ak by prekročil hranicu 3.000,- Sk všetky povinnosti vyplývajúceho z toho ako napr. zdravotné poistenie si musí vybaviť sám.
    Nemá žiadne povinnosti ani po prekročení hranice 3000,-- Sk. Zdravotné poistenie by mal platiť až vtedy, ak jeho ročné príjmy presiahnu 78000,-- Sk a podá ročné zúčtovanie do zdravotnej poisťovne.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Zuzka,píšeš,že všetky povinnosti so zdrav.poistením si musí vybaviť sám.Práve o to mi ide,že či bude musieť platiť postenie,keď bude pracovať počas 3 mesiacov a za ne spolu zarobí 25 000,- sk,to bude všetek jeho príjem v r. 2005.Čo všetko bude musieť zaplatiť?Ďakujem

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Do 1.9.2005 môže na dohody zarobiť koľko len chce a zdravotné platiť nebude.

    Od 1.9.2005 do konca roka 2005 môže na dohody zarobiť max.12999 Sk a poistné na zdravotné platiť nebude.

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    Plati to len pre studentov? Do 1.9. som na RD a rada by som za svoju pracu v 1 firmu, ktoru som od zac. roka nemala zaplatenu (kratili by mi RP o viac nez by som zarobila). Mozem si dat zaplatit na dohodu v juli a auguste povedzme aspon nejakych 90.000, aby mi pokryli aspon nezdanitelnu cast ZD a vznikol narok na danovy bonus za 2 deti, kedze je manzel dlhodobo nezamestnany? Pravdepodobne pojde o fiktivny prijem, lebo moji sefovia platobnou disciplinou netrpia, len by ma potesilo tych 19% dani vratenych od DU v aprili buduceho roka. Aj na ten danovy bonus mi asi inak narok nevznikne, lebo zamestnavatel (gymnazium) tvrdi, ze na moj navrat po RD nema peniaze.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.