Zavrieť

Porady

maľovanie

maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Moji zlatí poraďáci,
potrebujem poradiť ohľadom maľovania izby. Potrebujem vymaľovať kuchyňu, ktorá je v dosť dezolátnom stave. Steny sú mastné (moje pomenovanie) a farba mi na to dáko divne chytá. Babka mi tvrdí, že maliar by to najskôr umyl "jarovou vodou". Máte s tým niekto skúsenosť, lebo škrabať sa mi to vôbec nechce. Maliar neprichádza do úvahy, lebo toho si babka do domu nepustí a ja som jej to v slabej chvíľke sľúbila.
Ďakujem.
Usporiadat
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Vevey
Teraz sa ho spytat nemozem, je v Rakusku, ale nejaky Du??x pouziva a ten chyta na vsetko a je strasne drahy. Ani jeho doklady tu nemam, ze by som sa pozrela ako sa ta farba vola, o primalexe nic neviem.
Daj si hlavne pozor pri umyvani mydlovou vodou, ak tam bolo viac vrstiev farby na sebe, vsetko to pojde postupne vo velkych mapach dolu!
A hlavne nemaluj farebnu (hlavne nie zelenu) stenu na bielu.
Vevey, ak ide o Duvilax, tak ten vraj nie je dobrý a vraj "nedýcha".

My tiež používame Jupol, ten vraj "dýcha" a tie chvály, čo tu dievčatá naň popísali len potvrdzujem, naozaj je krásne snehobiely, taký žiarivo biely.

A výrobca doporučuje dať najprv penetračný náter Jupol až potom farbu Jupol /2 nátery/. Že to lepšie drží. A po istom období vraj až 8 vrstiev sa môže aplikovať, kým sa to začne olupovať.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Tak to maľovanie mám hotové. Najskôr som to umyla jarovou vodou, potom som dala penetračný náter Primalex. Nakupovala som to u odborníkov a tam mi odporučili farbu kolor, po dvoch náteroch to malo ten správny odtieň jemne broskyňový a nebolo to fľakaté. Veľmi chválili farbu Dulux, ale 1kg stál cez 100,-Sk, čo bolo dosť. Mňa stála farba 11kg cca 450,-Sk.
Babka veľmi spokojná a aj vínko bolo, aby farba lepšie držala.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Marta L
Jarka a o tej renovacii dveri nenapises viac -ako si postupovala?
Neviem čo by si chcela vedieť, ale ja som ich nerenovovala že boli nejaké poškodené ale jednoducho sami zunovali a chcela som ich vykrášliť, tak som si kúpeľňové a záchodové natrela len s bielym Balakrylom, teraz je to niečo ako Slovkryl a potom som si urobila lepiacou páskou také trojuholníky v hornej a dolenej časti a s kanadskou stierkou som to aplikovala na tie trojuholníky. Je to taká pekná hmota ako vločky, ja som mala také svetlučko hnedé a zlaté bodky v tom boli také ako trblietky a to sú rôzné vzory. Hmota sa rozmieša s vodou a je na to taký špeciálny valček podobný ako na maľovanie ale ostrejší ktorým sa to nanáša. Je to pekné a môže sa aj na steny a robí to také akoby novú omietku a zároveň izoluje a dá sa to potom aj premaľovať ak už nechceš ale je to dosť drahé. To som Ti len jeden druh opísala, ale rôzne som upravovala dvere v celom byte podľa interiéru. Celkom sa mi to podarilo, ak by si chcela este nejaky typ tak som tu, poradím. Ja rada vymyšľam a aplikujem. Veľa ľudí mi hovorí, že som si zmýlila povolanie, lebo robím kadečo /obrazky, kvetináče maľujem a kedyčo/ No ale čo už keď učtovníctvo robím len akýchsi 27 rokov. Bože hrozne písať...
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Majka, čo sa neozývaš ako Ti to ide?
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Jara
Majka, čo sa neozývaš ako Ti to ide?
Mám to štastne za sebou, bližšie príspevok o 9.39.
Maja
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Všetkým, čo si doma radšej vymaľujú samé, blahoželám. Ak sa toto leto pustíme s polovičkou maľovať, tak určite si aspoň stierku vyhladím sama, lebo naozaj je chlapom jedno ako to vyzerá.
Len jedno - pozor na Primalex. Ak máte vlhkejšiu stenu, tak naozaj saje vlhkosť a potom steny rady plesnejú. My sme si tak krásne vystierkovali a vymaľovali spálňu, najprv to začalo plesnieť, potom odúvať a teraz len pomaly "obúchavam" a čakám, kedy sa do toho pustíme. Na severnú stenu už len špeciálnu stierku voči vlhkosti a možno aj farbu.
Rovnako nám to začali plesnieť rohy aj v kúpelni s Primalexom. Tak sme použili Slovakryl a okrem toho, že je umývateľný, tak je stále biely. (Ale ako nás jeden pán "potešil" - vraj to neprepúšťa vlhkosť a preto na povrchu je to biele, ale pod tým to plesnivie aj tak - tak si potom vyberte!)
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Majka gratulujem, som rada že ti to vyšlo a babka dala aj vinko...
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Jara, prosím ťa, kde chodíš na tie originálne nápady? Ak sa dá, tak občas prilep aj nejaké foto na inšpiráciu......budem rada a určite aj ostatné dievčatá na Porade.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Jara
Neviem čo by si chcela vedieť, ale ja som ich nerenovovala že boli nejaké poškodené ale jednoducho sami zunovali a chcela som ich vykrášliť, tak som si kúpeľňové a záchodové natrela len s bielym Balakrylom, teraz je to niečo ako Slovkryl a potom som si urobila lepiacou páskou také trojuholníky v hornej a dolenej časti a s kanadskou stierkou som to aplikovala na tie trojuholníky. Je to taká pekná hmota ako vločky, ja som mala také svetlučko hnedé a zlaté bodky v tom boli také ako trblietky a to sú rôzné vzory. Hmota sa rozmieša s vodou a je na to taký špeciálny valček podobný ako na maľovanie ale ostrejší ktorým sa to nanáša. Je to pekné a môže sa aj na steny a robí to také akoby novú omietku a zároveň izoluje a dá sa to potom aj premaľovať ak už nechceš ale je to dosť drahé. To som Ti len jeden druh opísala, ale rôzne som upravovala dvere v celom byte podľa interiéru. Celkom sa mi to podarilo, ak by si chcela este nejaky typ tak som tu, poradím. Ja rada vymyšľam a aplikujem. Veľa ľudí mi hovorí, že som si zmýlila povolanie, lebo robím kadečo /obrazky, kvetináče maľujem a kedyčo/ No ale čo už keď učtovníctvo robím len akýchsi 27 rokov. Bože hrozne písať...
V mojej predchádzajúcej otázke som zabudla kliknúť na citáciu, potom to už nešlo, reagovala som na tento tvorivý príspevok.
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Ahojte,
vie mi niekto poradiť ako pripraviť na stierkovanie a maľovanie stenu, na ktorej bola použitá hlinka? Je síce bledozelená, biela farba by ju prekryla ale po čase to začne odpadávať (vlastne odpadáva už tá súčasná farba).
Pred rokom sme v jednej izbe sme steny namočili valčekom a potom škrabkou. Červenej špiny sme sa potom nie a nie zbaviť, čistenie trvalo dlhšie ako celé maľovanie - vodou sa to rozpilo, no hrôza. Nepozná niekto nejaký zlepšovák ?

ĎAKUJEM.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Po úspešnom vymaľovaní kuchyne mám babke vymaľovať ďalšiu izbu. V tej izbe sa maľovalo stále len vápnom. Vápno babke došlo a teraz to treba premaľovať. Včera som bola v obchode a tam mi milá pani povedala, že nepomôže mi nič, len to zoškrabať, lebo na vápno mi nič nechytí, alebo sa to bude olupovať.
Poraďte prosíííím niečo, nech to nemusím škrabať.
Ďakujem
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Maja...
nepoteším ťa, ale musíš škrabať...alebo to natrieť znova vápnom.....na vápne ti fakt žiadna farba držať nebude
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Alebo kúpiť v Stavivách hasené vápno a vymaľovať.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

No radila som sa a na vápno sa maľovať iným ako vápnom dá. Naopak to nefunguje (vraj). Tak som kúpila penetračný náter a primalex, uvidíme či nebudem nakoniec škrabať. V pondelok podám hlásenie, ako som dopadla.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
opačne si sa mala radiť....
vápno musí ísť dole..ak tam chceš dať primalex...
na primalex môžeš vápnom.....ale opačne sa ti to oduje...a zbytočne si urobíš robotu....mám to odskúšané...
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Tak vymaľované!
Odborníci radili dobre. Primalex mi krásne chytil, ale najprv som to natrela penetračným náterom. Stena bola pôvodne ružová s červeno bordovým ornamentom a po dvoch premaľovaniach je to krásne biele.
Pekný deň.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
nuž.. ja mám teraz tiež po maľovke, chcela som pastelovú žltú, mám krikľavú žltú... ale musím uznať, že izba vyzerá nádherne. chcela som pastelovú modrú.. a mám tyrkysovo modrú, xii. ale tiež to vyzerá dobre... všetkým sa to páči.. farbu som použila mipa... je to nejaká dvojzložková, ktorá lepšie drží odtieň, nevybledne a dá sa umývať. tiež mi plesniveli steny, tak som to všetko musela dať dole, protiplesňový náter, nové stierky.. jaaj. hned je to tu krajšie..
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

babenko1, výrobca vie, čo je pekné

ja mám steny biele, ale už dlho pokukujem po rôznych farbách, ale keď vidím toľko odtieňov /napr. v baumaxe na tých papierikoch/ tak sa neviem rozhodnúť...
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
pyton
babenko1, výrobca vie, čo je pekné

ja mám steny biele, ale už dlho pokukujem po rôznych farbách, ale keď vidím toľko odtieňov /napr. v baumaxe na tých papierikoch/ tak sa neviem rozhodnúť...
joooj.. aj ja som mala problém si vybrať.. ale už som nechcela biele.. to je tak strašne fáááádne.. a preto som sa rozhodla, že už chcem iné.. a som veľmi spokojná, hned ten byt vyzerá ináč... naozaj veľa robí farba.. a potom aj doplnky...
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

V nejakom rozhovore v časopise tiež niekto hovoril o tom, že si premalovali byt na farebno, čo celý život mali biele a že tak sa im to páči, že nevedia pochopiť ako mohli mať biele steny...
inak, trochu sa bojím aj straty svetelnosti, neutrpel byt na svetelnosti?

/feng šuej radí steny béžové, už som to videla v jednej obývačke, vyzeralo to fakt skvele, bolo to "biele" a pritom také útulné, niečo na tom je/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať