Zavrieť

Porady

maľovanie

maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Moji zlatí poraďáci,
potrebujem poradiť ohľadom maľovania izby. Potrebujem vymaľovať kuchyňu, ktorá je v dosť dezolátnom stave. Steny sú mastné (moje pomenovanie) a farba mi na to dáko divne chytá. Babka mi tvrdí, že maliar by to najskôr umyl "jarovou vodou". Máte s tým niekto skúsenosť, lebo škrabať sa mi to vôbec nechce. Maliar neprichádza do úvahy, lebo toho si babka do domu nepustí a ja som jej to v slabej chvíľke sľúbila.
Ďakujem.
Usporiadat
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Potrebovala by som poradiť s maľovaním. Chystám sa vymaľovať izby v paneláku. Predtým sme tam mali len bielu farbu, teraz sa chystáme použiť aj nejaké pastelové farby.
Problémom sú však popraskané rohy v niektorých miestnostiach. Potrebovala by som poradiť, ako to pred maľovaním upraviť, aby bola čo najmenšia pravdeopodobnosť, že zase popraskajú. S akým postupom máte dobré skúsenosti?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
viete mi prosím poradiť akým spôsobom sa robí patina na syntetickej farbe?
0 0
jan222 jan222

jan222 je offline (nepripojený) jan222

KOLKO LATEXU DO PRIMALEXU? alebo ako prekryt valcek ktory bol už 3 krat premalovany kvalitnou farbou a furt preraza a čim dalej tym viac......pripadne co pridat do farby aby ten valcek prekryla môže latex ? kolko? ....alebo aku farbu kupit?........momentalne zoškrabujem špachtlou posledne 3 natery ale ten valcek tam zostava
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

hanelie Pozri príspevok
viete mi prosím poradiť akým spôsobom sa robí patina na syntetickej farbe?
Skús tu
Kreatívne techniky_basf
Kreatívne techniky
Fasádne štúdio/Kreatívne techniky
Naposledy upravil Marína : 29.07.08 at 13:21
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

jan222 Pozri príspevok
KOLKO LATEXU DO PRIMALEXU? alebo ako prekryt valcek ktory bol už 3 krat premalovany kvalitnou farbou a furt preraza a čim dalej tym viac......pripadne co pridat do farby aby ten valcek prekryla môže latex ? kolko? ....alebo aku farbu kupit?........momentalne zoškrabujem špachtlou posledne 3 natery ale ten valcek tam zostava
Nepomohlo by to umyť teplou saponátovou vodou?
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

jan222 Pozri príspevok
KOLKO LATEXU DO PRIMALEXU? alebo ako prekryt valcek ktory bol už 3 krat premalovany kvalitnou farbou a furt preraza a čim dalej tym viac......pripadne co pridat do farby aby ten valcek prekryla môže latex ? kolko? ....alebo aku farbu kupit?........momentalne zoškrabujem špachtlou posledne 3 natery ale ten valcek tam zostava
pouzitie latexu do farby nedoporucujem. jedneho dna ked to budete musiet oskrabat zosteny, tak zistite
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Myslím, že to už teraz zisťujú, veď do tých valčekov sa do primalexu niekedy dával latex, aby sa neotierala farba. No a teraz to nijako nejde dole...
0 0
jan222 jan222

jan222 je offline (nepripojený) jan222

no už viem ze latex nepridavat.......na radu maliara lebo časom všetko popraska a môze opadat......ked tak max. 1/2deci latexu do 5kg primalexu.....ale rozhodol som sa že nepridam nič......malovali prof. maliari a preraza(a hovorili ze ked oni to robia tak nebude) tak teraz skusim sam a uvidim.....nech bude čo bude.......a ked zase prerazi spodny valček tak hodim bombu a bude
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

jan222 Pozri príspevok
no už viem ze latex nepridavat.......na radu maliara lebo časom všetko popraska a môze opadat......ked tak max. 1/2deci latexu do 5kg primalexu.....ale rozhodol som sa že nepridam nič......malovali prof. maliari a preraza(a hovorili ze ked oni to robia tak nebude) tak teraz skusim sam a uvidim.....nech bude čo bude.......a ked zase prerazi spodny valček tak hodim bombu a bude
no je dobre povodnu farbu umyt, resp. ju zoskrabat zo steny, potom uz nema co prerazat
0 0
Danica2210 Danica2210

Danica2210 je offline (nepripojený) Danica2210

Pekny večer.
Ked tu tak pekne pisete o praci spytam sa tu ja,ako samaluju steny teraz ,dnes som umyvala mastne steny v kuchyni vyzera vysledok super ale uvidime to až zajtra za svetla.Potom idem natiet steny penetratorom.Ale chcem sa spytat ci aj plafon sa natiera farebno poradte alebo len steny natriem kde je linka vyraznejsie atri strany bledsie zlte alebo poradte farbu .Skusim dat link kuchyne.Dakujem
0 0
Danica2210 Danica2210

Danica2210 je offline (nepripojený) Danica2210

http://uloz.to/976726/Snímek 029.jpg
0 0
atomika atomika

atomika je offline (nepripojený) atomika

Ahoj, dovoľujem si otvoriť túto tému, pretože potrebujem radu. Rozhodla som sa končene vymaľovať naše nemožné steny. Vysvetlím prečo nemožné: Máme vcelku dá sa povedať novostavbu a murári nám na omietky naniesli akýsi fajnpuc či ako sa to volá. Možno je to dobrý nápad, ale asi by to musel robiť niekto schopnejší. Skrátka a dobre: steny máme krivé, ale to by ani tak nevadilo, ale začali praskať, na čo môjmu mužovi ktosi múdry poradil, že to treba tmelom vyplniť a teraz máme po stenách takých "hadov" (tak to aspoň vyzerá). Skrátka otrasné.
Tak ma napadlo, že teraz sú všelijaké nátery aj plastické, či s tým nemáte skúsenosti. Aby to teda prekrylo tie nerovnosti a zároveň aby to nepraskalo.
0 0
Yaya Yaya

Yaya je offline (nepripojený) Yaya

Ahoj, tak dobrú radu by som tiež ocenila, murári odborníci mi
len potvrdili" aj tak to bude stále praskať".
Možno na Porade nájdeme - viac hláv viac rozumu či skúseností-.
0 0
viliams viliams

viliams je offline (nepripojený) viliams

uz to neni asi aktualne, ale co sa tyka praskania stien-ak tie praskliny nie su velke je na to farba s plnicom, ktora tie pukliny vyplni.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Chcem poprosiť o radu či skúsenosť. Chcela som kúpiť na maľovanie farbu SAN 2000, je to proti pliesňam. Potrebujem vymaľovať izbu, kde v zime asi pri väčšej vlhkosti sa objavuje plieseň v horných rohoch. Chcem to všetko umyť, postriekať (neviem či savom , alebo niečim podobným) prípravkom proti pliesni a potom vymaľovať. Keďže však v obchode (H...u) bol veľmi neochotný pracovník, pátrala som sama a objavila som -
Vápenný náter-.


Akosi sa mi zdalo, že to je lepšie nakoniec ako môj pôvodný zámer.

Len neviem ako potom bude reagovať a čo bude treba neskôr pri ďalšom prípadnom maľovaní s inými nátermi, s týmto vápenným. To vápno sa m i zdá byť klasika ako sa maľovalo kedysi a možno to trocha porieši aj vlhkosť.
Ak som urobila zle nevadí, náter použijeme na vymaľovanie pivnice. Vďaka za prípadné rady.
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Ja som sa tiež trapila s pliesňou v byte po rohoch miestnosti. Skúšala som savo proti pliesni, domestos a musím ti povedať - K.....de, som kúpila LARIN prozi pliesni - nastriekala a pokieľ som si našla nejakú handru, že zotriem, čierna farba pliesni bola preč. Tak som vystriekala ešte viac, plieseň celkom zmizla. Sledujem to, nemám ju tam. A vlhkosť, nevyriešiš farbou, nesúš prádlo v byte, var len s pokrievkou na hrnci, dobre vetraj, skrátka obmedz vlhkosť.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Mne už ani o tú pleseň tak veľmi nejde, ako o to aké má kto skúsenosti s týmto -vápenným náterom-, čo to správí potom keď to bude treba premaľovávať, prípadne iným druhom náteru.
0 0
viliams viliams

viliams je offline (nepripojený) viliams

ak ste pod ten vapenny nater podklad zapenetrovali ,je vsetko v poriadku .ak nie je predpoklad ze to bude opadavat. a na vapenny nater je najlepsie pokracovanie s vapnom.
0 0
maserko maserko

maserko je offline (nepripojený) maserko

Vápno je vápno ale už by som ním nemaľoval. Keďže nemá takú priľnavosť ako moderné nátery, pri natieraní na viac vrstiev sa môže stať že žačne odpadávať (hlavne ak je maľovka mastná alebo sanitrová). V tom prípade je penetrácia nevyhnutná. Inak dnešné interiérové farby sa už môžu kombinovať ľubovoľne. Potvrdil mi to včera predavač v odbornej predajni.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať