Zavrieť

Porady

maľovanie

maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Moji zlatí poraďáci,
potrebujem poradiť ohľadom maľovania izby. Potrebujem vymaľovať kuchyňu, ktorá je v dosť dezolátnom stave. Steny sú mastné (moje pomenovanie) a farba mi na to dáko divne chytá. Babka mi tvrdí, že maliar by to najskôr umyl "jarovou vodou". Máte s tým niekto skúsenosť, lebo škrabať sa mi to vôbec nechce. Maliar neprichádza do úvahy, lebo toho si babka do domu nepustí a ja som jej to v slabej chvíľke sľúbila.
Ďakujem.
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ja mám nový dom a maľujem 2 protiľahlé steny na farebno, a ostatné steny na bielo. Snažím sa to robiť tak, aby boli farebné steny tie, kde sú okná a dvere - lebo tie sú biele. Aby vynikli.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
spálňu mám celú žltučkú, ale obývačku mám bielo modrú, t.j. oproti sebe biele a modré steny... a vyzerá to super
pyton - k tej svetelnosti.. neboj sa toho, nestratíš ju, len nesmú tie farby byť vyslovene tmavé...
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

To je nejaká nová móda maľovať dve steny tak a dve steny inak?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

[QUOTE=pyton]To je nejaká nová móda maľovať dve steny tak a dve steny inak?
Asi áno, ale je to fakt pekné. Vyskúšaj!
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

JanaGT, mne by stačil ten nový dom, chi-chi-chi
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ja som sa tým nechcela chváliť, ja som to myslela tak, že teraz poväčšine - teda čo aspoň ja viem - novopostavené domy sa nemaľujú na bielo, ale buď tak ako som písala ja, alebo celé izby na farebno.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Niečo na inšpiráciu pre nás váhavých, krásna žltá:

0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

pyton
To je nejaká nová móda maľovať dve steny tak a dve steny inak?
1. vďaka za smajlíka do mojej zbierky .
2. dve a dve steny inak.... sa maľovali a maľovať budú, najmä pre optické "upratanie" rozmerov miestnosti, ak je ako štrúúúúdľa. Jednoducho, aby ako štrúdľa nevyzerala aspoň na prvý pohľad.
0063.gif  
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
pyton.. tak takúto žltučkú izbu mám aj ja
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mili poradaci - maliari, nemate nahodou niekto skusenost s tym zazracnym pristrojom na malovanie stien, ktory ukazuju obcas v TV reklamach? Maluju tam dvaja pani vo frakoch, naberu farbu do valceka a maluju, farba sa pekne rovnomerne roztiera a hlavne nestrieka. Ma to niekto, ma s tym skusenosti, je to skutocne take vynikajuce ako to vyzera? Alebo je to zasa len "navonana zdochlina" ako to obycajne v takychto reklamach byva?
0 0
GINO GINO

GINO je offline (nepripojený) GINO

[quote=janaGT]
pyton
To je nejaká nová móda maľovať dve steny tak a dve steny inak?
Asi áno, ale je to fakt pekné. Vyskúšaj!
gino-To nie je nová móda , to tu už bolo ,ale tmavé farby sa zle potom odstraňuju . Bola to móda 70-rokov .
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Z celého maľovania som si zapamätala z príspevku č. 6, že milenec sa hladí do stratena a že večer si mám dať fernet s tonicom. Nechcete niekto vymaľovať?
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

abel
Z celého maľovania som si zapamätala z príspevku č. 6, že milenec sa hladí do stratena a že večer si mám dať fernet s tonicom. Nechcete niekto vymaľovať?
No konečne sme správne pochopili celé maľovanie. Veď práve o tom to je.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

milé maliarky a maliari. Hľadala som takúto tému, lebo je mi momentálne aktuálna. Malujem kuchyňu, dve žlté a dve hnedkasté steny. Teraz a to láka viacej si zútulniť tento priestor a preto hľadam nejaké šablony na ovocie - jednoduché, aby som si to mohla dať na stenu, npr. jablčka a hrušky.
predstavu už mám, ako by to malo celé vyzerať, ale neviem nájsť vhodnú predlohu. Preto sa obraciam na Jaru. Jarka ak pri tvojom malovaní kvetináčov a pod. používaš niečo také, ako by som potrebovala, hodiš to sem???? Alebo má niekto typ na nejaký link, kde by som to mohla stiahnuť? Skúšala som na vyšívaných vzoroch, ale to nebolo ono. Mám jeden košík, ale ja potrebujem ovocie. Moja babka mala voľakedy dávno také maľované hrozná, aj zvieratká na chodbe. Šablóny sa prekladli jedna cez druhu. Poradí niekto??? Potom sa pochválim s výsledkom.
PS. Mohli by to možno byť aj poľné kvety- maky,margaréty, slnečnice, tak, aby sa dali použiť 2-3 odtiene farby na vzor. Má to niekto na dosah?
0 0
Peterf Peterf

Peterf je offline (nepripojený) Peterf

Ahojte vsetci co sa chystate malovat, ja som pred tyzdnom maloval kuchynu a kupelnu. V kuchyni si moja draha vymyslela, ze bude robit modne machule. Kupili sme preto dva odtiene modrej ktore potom rozmazavala s tupovacim stetcom. Robi sa to tak, ze nanesiete dva odtiene jeden tmavsi a bledsi tesne vedla seba a potom rozotriete. Ja som si na to netrufal, robil som len strop a tu kupelnu.
Pouziovali sme namiesane farby od nemeckeho vyrobcu ICI a v kupelni som mal tzv. peknu bielu zn DULUX je to akrylatova matna biela tiez od ICI.
Predtym ako sme zacali malovat sme povrch natreli disperznou zakladnou farbou co je taky biely roztok a nanasa sa hlavne kvoli tomu aby sa nerobili cmuhy.. a povrch bol rovnomerne natrety.
Inak odporucam ak chcete nieco mat biele pouzit ten DULUX je to ta najhnusnejsia farba aku som videl- velmi husta, takmer vobec sa neriedi ale ma super prekryvaciu schopnost uz po prvom natere.
A cenou sa vyrovna PRIMALEXom.
Zelam vela stastia pri malovani.. A este predtym ako zacnete kupte si igelity a lepiace papierove pasky ktorymi oblepite zasuvky a pod. Je to super pomoc len to strhnete a je umyte..
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

tu sú nejaké šablóny:
http://www.kreativnysvet.sk/scripts/....php?id_odk=17
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

ja by som Vám odporúčala natrieť steny pred malovaním penetračným náterom,dobre chytí farba, nebudete mať plieseň ani flaky.samozrejme náter na vnútorné priestory.
0 0
Peterf Peterf

Peterf je offline (nepripojený) Peterf

sklenkova
ja by som Vám odporúčala natrieť steny pred malovaním penetračným náterom,dobre chytí farba, nebudete mať plieseň ani flaky.samozrejme náter na vnútorné priestory.
Ja len ze som napisal aby sa pouzivala zakladna disperzna farba co je to iste ako penetracny nater
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

--- PYTON - dakujem za link na šablóny, niečo som si už stiahla, no a možno ešte niekto poradí..........
..ešte by som sa chcela spýtať na tie dvere:
citujem Jarku:To som Ti len jeden druh opísala, ale rôzne som upravovala dvere v celom byte podľa interiéru. Celkom sa mi to podarilo, ak by si chcela este nejaky typ tak som tu, poradím.
Jarka chcem niečo na kuchynskú linku, mám latkové dviera - bola to sekt. kuchyňa UKN a tiež by som rada hodila na to niečo zaujímavé.
Steny v kuchyni sme už vymalovali atypicky - chcem tam ešte hodiť šablónami nejaké jablčka, alebo hrušky, prípadne nejaké kvety viď môj príspevok vyššie, no ešte niečo na tie kuchynské dvierka, malo by to byť asi do žlta.... s hnedou.....
Má niekto nejaký dobrý typ na to????
0 0
Jozef R Jozef R

Jozef R je offline (nepripojený) Jozef R

Babenky. prepáčte ale podla čoho ste ich vyberali?!!
Tak to potom tak vyzerá- nielen do voza ale i do koča, to stále platí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať