Zavrieť

Porady

ziadost o radu-zatekanie do bytu

ziadam o radu nakolko byvam v byte pod strechou 5 rokov mi zateka do bytu a nasledne mam pliesen na stenach.Riesila to aj poistovna,ale do bytu vzhladom na poskodenu strechu zateka nadalej.Maju sa stavat podkrovne byty,ale stale sa ich vystavba oddaluje.Predseda SVB caka spominanych 5 rokov na vystavbu bytov kedy sa ma aj rekonstruovat strecha.Mne sa vsak devastuje a znehodnocuje byt nakolko trvale odstranujem pliesen.Neviem na aku instituciu sa mam obratit pri rieseni tohto problemu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Elena Navrátilová
    Chobot Pozri príspevok
    V krajnom prípade to môžeš riešiť aj súdnou cestou, ktorý by zaviazal SVB opravou alebo výmenou strechy. Aj v našej bytovke je podobná situácia, čaká sa na zatepľovanie (čo je v nedohľadne) a medzitým zateká deravá strecha bytom pod strechou. Jedni si už strechu nad ich bytom aj na vlastné náklady opravovali.
    To máte akého správcu? Nemyslíš vážne že niekto opravuje spoločnú časť domu na vlastné náklady. Správcovia si zvyšujú poplatky, nárokujú na provízie z opráv a platiaci za služby za výkon správy si dáva opraviť spoločnú časť domu na vlastné náklady? To máte akého zástupcu vlastníkov? Hrozné... či už máte zástupcu vlastníkov alebo predsedu SVB, radu majú sa fakt začo hanbiť.
    Naposledy upravil Elena Navrátilová : 18.04.09 at 18:48

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    dana62 Pozri príspevok
    ziadam o radu nakolko byvam v byte pod strechou 5 rokov mi zateka do bytu a nasledne mam pliesen na stenach.Riesila to aj poistovna,ale do bytu vzhladom na poskodenu strechu zateka nadalej.Maju sa stavat podkrovne byty,ale stale sa ich vystavba oddaluje.Predseda SVB caka spominanych 5 rokov na vystavbu bytov kedy sa ma aj rekonstruovat strecha.Mne sa vsak devastuje a znehodnocuje byt nakolko trvale odstranujem pliesen.Neviem na aku instituciu sa mam obratit pri rieseni tohto problemu.

    V krajnom prípade to môžeš riešiť aj súdnou cestou, ktorý by zaviazal SVB opravou alebo výmenou strechy. Aj v našej bytovke je podobná situácia, čaká sa na zatepľovanie (čo je v nedohľadne) a medzitým zateká deravá strecha bytom pod strechou. Jedni si už strechu nad ich bytom aj na vlastné náklady opravovali.

    alena024 je offline (nepripojený) alena024

    alena024
    ked to neni schopný správca vybavit, dajte si spravit cenovu ponuku na opravu strechy na: oprava.strechy (zavináč) gmail. com
    ked ju schvalia vlastnici dajte si ju opravit a správcovi zaneste fakturu k uhrade z vasho uctu vlastníkov.
    ked nieje iniciatívny on, tak budte vy, sak ide o Vás majetok!

    majkii je offline (nepripojený) majkii

    majkii
    dana62 Pozri príspevok
    ziadam o radu nakolko byvam v byte pod strechou 5 rokov mi zateka do bytu a nasledne mam pliesen na stenach.Riesila to aj poistovna,ale do bytu vzhladom na poskodenu strechu zateka nadalej.Maju sa stavat podkrovne byty,ale stale sa ich vystavba oddaluje.Predseda SVB caka spominanych 5 rokov na vystavbu bytov kedy sa ma aj rekonstruovat strecha.Mne sa vsak devastuje a znehodnocuje byt nakolko trvale odstranujem pliesen.Neviem na aku instituciu sa mam obratit pri rieseni tohto problemu.
    Predseda sám o sebe nemôže rozhodnúť o oprave strechy, to môžu len vlastníci na zhromaždení. Ja by som preto problém riešil na najbližšom zhromaždemi, kde by som navrhol a trval na hlasovaní o oprave strechy minimálne v nevyhnutnom rozsahu (keďže je v pláne výstavba podkrovných bytov) tak, aby sa odstránilo zatekanie. Totiž veľmi silným argumentom je, že ti na tvojom majetku vznikajú škody, čím sa podstatne sťaží jeho úžívanie. Vlastníci bytov sú podľa obč. zákonníka zodpovení za škodu, ktorá ti vzniká na tvojom majetku neodstránením závady a máš právo vymáhať si náhradu škodu od toho, kto ju spôsobil t.j. od vlastníkov. Pokiaľ by vlastníci nechválili opravu strechy minimálne v nevyhnutnom rozsahu, obrátil by som sa na súd ako prehlasovaný vlastník, aby súd rozhodol. Súd by pravdepodobne rozhodol v tvoj prospech, pretože podľa §415 Obč. zák. je každý povinný počínať si tak, aby nedochádzalo ku škodám na zdraví, majetku, prírode či životnom prostredí.
    Naposledy upravil majkii : 18.04.09 at 19:44

    bbazsova je offline (nepripojený) bbazsova

    bbazsova
    Dobrý deň, som tu nová a neviem odpovedať na tému pretože sama hľadám pomoc. Kúpili sme pred rokom byt, ktorý je na najvyššom poschodí a to znamená že,susedí zo strechou.Mal fľaky na strope a zatekance po stenách. Po vyspravení stien a následnej maľovke fľaky zmizli nie však na dlho. Prudký dážď a topenie snehu spôsobili opäť podobné fľaky, ktoré sú len na strope a majú aj pleseň. Rozhodne som nahlásila túto skutočnosť spoločnosti BYSPRAV. Povedali mi , že strecha má dva roky, čiže je v podstate nová.Ja som však trvala na prešetrení tohto problému a prišla firma, ktorá robila strechu a zkonštatovala, že strecha je v poriadku. Ja však nie som presvedčená, že je strecha v poriadku.Dostala som aj informácie, že by to mohli spôsobovať aj odkvapy alebo zničené zateplenie celej bočnej strany paneláku. Podobný problém majú aj všetci susedia pod nami, im zatekajú bočné steny. Mne je však srdečne jedno či to spôsobuje strecha či odkvapy. Ja potrebujem tento problém odstrániť.Susedia sa vraj sťažovali na tento problém už dávno a zdá sa, že zatiaľ nebol schopný nikto tento problém riešiť. PROSÍM O DOBRÚ RADU, ČO BY SOM MOHLA V TEJTO VECI UROBIŤ.!!!!Napadlo ma, že by sme mi všetci teda tí, ktorím zateká do bytu voda a teda sme poškodení spísali petíciu zo žiadosťou o odstránení závady a odovzdali to domovníkovi nech to rieši... Ale neviem. Prosím o RADU VÁS!!!! ĎAKUJEM

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Ak je strecha nová, tak určite je záruka a správca by mal konať. Napíš písomnú žiadosť a dobre by bolo, keby sa pridali aj tí vlastníci bytov, ktorým tiež zateká.
    Sťažovať sa a potom to nechať tak, je zbytočné, nikto to za Vás nevyrieši.
    Dobré by bolo aj vyjadrenie hygieny. Správca je povinný na základe sťažností zvolať schôdzu vlastníkov a na základe ich rozhodnutia zjednať nápravu.

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Dana,
    nenechajte to tak. Veď doba 5 rokov je strašne veľa. Tebe vzniká škoda, ktorej náhradu si môžeš uplatniť od spoločenstva.
    Skús cez hygienu a jej vyjadrenie daj aj predsedovi spoločenstva a správcovi.
    Všetky náklady, ktoré si už vynaložil na čiastočné opravy strechy by ti spoločenstvo malo uhradiť. Veď vkladáš svoje prostriedky do spoločného. Myslím si, že si sa už načakal dosť a ešte sa pokús písomne požiadať o opravu a podaj návrh na súd.

    ziadost o radu-zatekanie do bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.