Zavrieť

Porady

Osie hniezdo - ako mu zabrániť

Dnes som spozoroval zvýšený výskyt ôs v jednom kúte pri humne, poniže strechy. Pôjd je voľný, žiadne izolácie, iba krov a škridla, samozrejme množstvo špár kade sa môže hmyz (keby len ten) dostať dovnútra.
Vyšiel som na pôjd, tam to už riadne hučalo. Ale nespozoroval som žiadne miesto kam by sa osy už masovo pchali, takisto zvonku - všetko nasvedčuje tomu že zatiaľ sú to prieskumníci a hľadajú vhodné miesto na svoj developerský projekt. Existuje spôsob ako zabrániť osám vybudovať si hniezdo? Nejaká chémia, pachy, feromóny, neviem - poraďte. Ďakujem!
Usporiadat
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ak je osie hniezdo nedočiahnuteľné, tak neviem prečo ho aj s osami ničiť, skôr treba prijímať opatrenia aby sladké ovocie a jeho zbytky neboli voľne dostupné, treba ich včas kompostovať, netreba sa v jej prítomnosti zbytočne oháňať to ich len vydráždi ak neviete osa je po vtákoch jedným z najväších likvidátorov lariev chrobákov, ak však majú dostatok sladkej potravy tak asi na tie larvy kašlú.
0 0
emik emik

emik je offline (nepripojený) emik

priatel prave vcera objavil na balkone v byte osie hniezdo. Predchadzajuci majitel tam nechal botnik a rok sa tam nikto o to nestaral. Takze sa nastahovali mile osy. Skusim im naokolo dat tu bazalku, ale zrejme bude potrebne velke mnozstvo.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Nebude lepšie neskoro večer, alebo v noci vyniesť botník z balkóna? Ak ti záleží na botníku, je nutné osy zničiť.
Sú v tesnej blízkosti bytu, ak máte malé deti, o to viac nebezpečné...
overené v praxi :...k otvoru sa položí miska s trichlórom, alebo pár vstrekov do hniezda..
Naposledy upravil alla66 : 12.06.09 at 10:42
0 0
emik emik

emik je offline (nepripojený) emik

botnik sme praveze chceli vyhodit, len priatel ked zbadal hniezdo, tak to nechal tak, kedze je alergicky na osy. Momentalne nikto nebyva v tom byte. Cize v noci osy spia a malo by to byt bezpecne ich vyniest aj s botnikom von? Niekde som citala ze postrek nepomaha...no uvidime, urcite to pojde prec z balkona.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Vidíš ich cez deň poletovať? Ak nie, možno máte v botníku len prázdne hniezdo....
0 0
emik emik

emik je offline (nepripojený) emik

Urcite tam su, totiz ten botnik ma aj taky zaves a vcera hned vyleteli, ked priatel odhrnul ten zaves
0 0
jozef antl jozef antl

jozef antl je offline (nepripojený) jozef antl

teraz pracujem
Osy si spravia hniezdo kde chcú,ale najlepšie sa ničia hasiacim prístrojom,zmrazia sa a hotovo.
0 0
letula letula

letula je offline (nepripojený) letula

Tiež som mala problém s osími hniezdočkami,ale v po domácky robeným skleníkom.Stále sa tam sťahujú.Veru mi nebolo jedno,či sú tam.Tak som nastriekala Biolit,a bol ten rok pokoj.Po vyprchaní "smradu" pozhadzovala hniezda,s pocitom mám pokoj.Toto opisujem z vlaňajška,ale tento rok tam zase vidím...už sa na ne chystám!
0 0
Feli Feli

Feli je offline (nepripojený) Feli

Prosim, poradite aj mne? Dnes som si vsimla, ze v lodzii sa mi v kvetinaci, v ktorom pestujem ibistek asi zahniezdili osy. Vsimla som si, ako "vchadzaju" a "vychadzaju" cez diery do zeminy a zo zeminy :-(. Ako by som sa ich mohla zbavit bez toho, aby som poskodila rastlinu? Dakujem
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
V blízkosti kvetináča do malej fľašky od kečupu nalej 2 – 3 cm piva...výsledok uvidíš o dva dni
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
dolfort Pozri príspevok
Dnes som spozoroval zvýšený výskyt ôs v jednom kúte pri humne, poniže strechy. Pôjd je voľný, žiadne izolácie, iba krov a škridla, samozrejme množstvo špár kade sa môže hmyz (keby len ten) dostať dovnútra.
Vyšiel som na pôjd, tam to už riadne hučalo. Ale nespozoroval som žiadne miesto kam by sa osy už masovo pchali, takisto zvonku - všetko nasvedčuje tomu že zatiaľ sú to prieskumníci a hľadajú vhodné miesto na svoj developerský projekt. Existuje spôsob ako zabrániť osám vybudovať si hniezdo? Nejaká chémia, pachy, feromóny, neviem - poraďte. Ďakujem!
alla66
Poraďák
Re: Osie hniezdo - ako mu zabrániť
V blízkosti kvetináča do malej fľašky od kečupu nalej 2 – 3 cm piva...výsledok uvidíš o dva dni

V blízkosti špár ponalievaj do a aj okolo nich adekvátne množstvo benzínu , myslím si , že 5 litrový kanister postačí na celé humno ....
Potom stačí len škrtnúť zápalkou ...
Výsledok uvídíš , až hasiči odídu .....:rolleyes:

Poprípade sa opýtaj BANÁNA a PRCA .....
0 0
Feli Feli

Feli je offline (nepripojený) Feli

super, dakujem, urcite to vyskusam a napisem, ako to cele dopadlo :-)
0 0
Feli Feli

Feli je offline (nepripojený) Feli

myslela som, samozrejme, ze vyskusam to s tym pivom :-)
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

no veď preto, už som myslela, že benzín a zápalka to istia Ale inak aj ja doporučujem snehový hasiaci prístroj. Prípadne keď máš tzv vapku tak aj silný prúd vody by mohol pomôcť, tomu sa osy nebránia a radšej uletia a nie sú dokonca ani jedovité, lebo je to pre ne len veľký lejak a netušia že pôvodcom je človek.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Feli Pozri príspevok
Prosim, poradite aj mne? Dnes som si vsimla, ze v lodzii sa mi v kvetinaci, v ktorom pestujem ibistek asi zahniezdili osy. Vsimla som si, ako "vchadzaju" a "vychadzaju" cez diery do zeminy a zo zeminy :-(. Ako by som sa ich mohla zbavit bez toho, aby som poskodila rastlinu? Dakujem

willma Pozri príspevok
no veď preto, už som myslela, že benzín a zápalka to istia Ale inak aj ja doporučujem snehový hasiaci prístroj.
nepoškodíš kvetinu?
Prípadne keď máš tzv vapku tak aj silný prúd vody by mohol pomôcť, tomu sa osy nebránia a radšej uletia a nie sú dokonca ani jedovité, lebo je to pre ne len veľký lejak a netušia že pôvodcom je človek.
Naposledy upravil alla66 : 01.07.09 at 22:48
0 0
Feli Feli

Feli je offline (nepripojený) Feli

dakujem za dalsie rady :-)
naliala som vcera na zeminu horucu vodu, dnes je klud... len rozmyslam, ci nemohli do zeminy naklast iba vajicka a za nejaky cas si s krasnymi kvetmi ibisteka dopestujem aj roj os :-(( vyskusam este vodu, vela vody... :-)
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Feli Pozri príspevok
dakujem za dalsie rady :-)
naliala som vcera na zeminu horucu vodu, dnes je klud... len rozmyslam, ci nemohli do zeminy naklast iba vajicka a za nejaky cas si s krasnymi kvetmi ibisteka dopestujem aj roj os :-(( vyskusam este vodu, vela vody... :-)
Horúcu vodu do kvetináča? To nie je dobrý nápad. Radšej neskoro večer opatrne vyber ibištek a presaď do iného kvetináča...
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
alla66 Pozri príspevok
Horúcu vodu do kvetináča? To nie je dobrý nápad. Radšej neskoro večer opatrne vyber ibištek a presaď do iného kvetináča...
... moji milí, to boli super nápady takže, zober plátok síry , vlož ho do diery ale najsamprv zapáľ no a bude pokoj, je to odskúšané.
0 0
mklingacikra mklingacikra

mklingacikra je offline (nepripojený) mklingacikra

kto mi poradidi ako na trvalo zničiť osi na nepristupnom mieste-v zábradlí na balkone?niečo účinné?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať