Zavrieť

Porady

Odovzdanie účt. závierky s.r.o.

Chcem sa opýtať - je s.r.o. povinná odovzdávať na nejaky úrad (okrem daň.úradu) účtovnú závierku? Ďakujem.
Usporiadat
tony.ck tony.ck

tony.ck je offline (nepripojený) tony.ck

V prípade jediného spoločníka sa tam posielajú aj výkazy a ešte asponň ja to tak robím, tam posielam rozhodnutie spoločníka o účtovnej závierke... namiesto zápisu z VH
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nechcem strašiť, ale neodovzdanie dvoch závierok (po sebe) do ZL je dôvod na výmaz firmy z OR.
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

Veď práve, firma nepodala ešte ani raz dokumenty do Zbierky listín a nič sa nedeje???
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
to sú naše súdy....ale nech sa nikto nečuduje, ak zajtra zistia, že je firma vymazaná.
radšej treba zjednať nápravu, ked sa už o tom vie......
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

KEJKA Pozri príspevok
to sú naše súdy....ale nech sa nikto nečuduje, ak zajtra zistia, že je firma vymazaná.
radšej treba zjednať nápravu, ked sa už o tom vie......

No hej, nápravu a akú, poslať všetky roky spätne alebo iba za rok 2008???
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
samozrejme, že náprava má byť komplexná.....
poslať všetko aj spätne. myslím že prvá povine odovzdávaná uzavierka bola za rok 2002. Boli tam dohady v súvislosti s dátumom účinosti novely, aj právnici si vysvetľovali rôzne, že za ktorý rok je to už povinné. nepamätám sa, ale otvor si pár firiem na OR - Zbierku a zistíš. Nie je to také hrozné, lepšie neskoro ako nikdy.
Mala som podobný prípad - dva roky dozadu ,,,,,,,,posielali do Vestníka,ale do Zbierky nie.
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

KEJKA Pozri príspevok
samozrejme, že náprava má byť komplexná.....
poslať všetko aj spätne. myslím že prvá povine odovzdávaná uzavierka bola za rok 2002. Boli tam dohady v súvislosti s dátumom účinosti novely, aj právnici si vysvetľovali rôzne, že za ktorý rok je to už povinné. nepamätám sa, ale otvor si pár firiem na OR - Zbierku a zistíš. Nie je to také hrozné, lepšie neskoro ako nikdy.
Mala som podobný prípad - dva roky dozadu ,,,,,,,,posielali do Vestníka,ale do Zbierky nie.

Do akeho Vestnika??? Myslela som, ze sa zavierka posiela IBA na Danovy urad a do Zbierky listin Okresneho sudu. Vestnik sa tyka iba uctovnej jednotky s povinnostou auditu?
Naposledy upravil Prima73 : 18.01.10 at 08:27
0 0
IvoM IvoM

IvoM je offline (nepripojený) IvoM

Áno, len firmy s povinným auditom.


Na zverejnenie účtovnej závierky subjektov, ktorým zo zákona vyplýva povinnosť auditu, je potrebné do redakcie Obchodného Vestníka zaslať nasledujúce podklady :
  • žiadosť o zverejnenie údajov (sprievodný list)
  • fotokópie súvahy a výkazu ziskov a strát v plnom rozsahu
  • fotokópia dokladu o zaplatení úhrady (výška úhrady je stanovená v Prílohe č. 2 nariadenia vlády SR č. 42/2004 Z. z. o Obchodnom vestníku v znení neskorších predpisov)
  • informáciu, aký názor správa audítora obsahuje, prípadne skutočnosti, ktoré chcel audítor zdôrazniť a ktoré nemali vplyv na vyjadrenie jeho názoru ( § 21 ods.2, 4 zák. č. 431/2002 Z.z.)
  • internetovú adresu, na ktorej je účtovná závierka zverejnená ( § 21 ods. 5 zák. č. 431/2002 Z.z. – týka sa subjektov stanovených v § 17a citovaného zákona
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

IvoM Pozri príspevok
Áno, len firmy s povinným auditom.


Na zverejnenie účtovnej závierky subjektov, ktorým zo zákona vyplýva povinnosť auditu, je potrebné do redakcie Obchodného Vestníka zaslať nasledujúce podklady :
  • žiadosť o zverejnenie údajov (sprievodný list)
  • fotokópie súvahy a výkazu ziskov a strát v plnom rozsahu
  • fotokópia dokladu o zaplatení úhrady (výška úhrady je stanovená v Prílohe č. 2 nariadenia vlády SR č. 42/2004 Z. z. o Obchodnom vestníku v znení neskorších predpisov)
  • informáciu, aký názor správa audítora obsahuje, prípadne skutočnosti, ktoré chcel audítor zdôrazniť a ktoré nemali vplyv na vyjadrenie jeho názoru ( § 21 ods.2, 4 zák. č. 431/2002 Z.z.)
  • internetovú adresu, na ktorej je účtovná závierka zverejnená ( § 21 ods. 5 zák. č. 431/2002 Z.z. – týka sa subjektov stanovených v § 17a citovaného zákona

Dakujem za informaciu. Len take celkove zhrnutie pre sro ktora nema povinnost auditu.

Napr:
10.2.2010 zostavenie Suvahy, Vykazu ziskov a strat, Poznamok k zavierke r.2009
12.2.2010 Valne zhromazdenie sro - schvalenie zavierky za r.2009
20.2.2010 Odoslanie Danoveho priznania PO + originalov Suvaha, Vykaz ziskov a strat, Poznamky na DÚ
20.2.2010 Odoslanie kopii Suvahy, Vykazu ziskov a strat a Poznamok do Zbierky listin na Okresny sud + Vyhlasenie ze valne zhromazdenie schvalilo zavierku (predpokladam ze v tomto pripade Zapisnicu z valneho zhromazdenia uz nie je potrebne prilozit) + Sprievodny list k tomu vsetkemu.

Moze to takto byt - hlavne tie terminy?

Este otazka - plati sa za zalozenie do Zbierky listin nejaky poplatok alebo kolky?

Dakujem za odpoved.
0 0
IvoM IvoM

IvoM je offline (nepripojený) IvoM

Môže, ale prečo sa tak ponáhlať, napríklad na schválenie účtovnej závierky je čas 6 mesiacov od skončenia účtovného obdobia, a v tomto období sa dá stále do tohto účtovného obdobia vstupovať.
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

IvoM Pozri príspevok
Môže, ale prečo sa tak ponáhlať, napríklad na schválenie účtovnej závierky je čas 6 mesiacov od skončenia účtovného obdobia, a v tomto období sa dá stále do tohto účtovného obdobia vstupovať.
Dakujem za odpoved.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Rozalka Pozri príspevok
Nechcem strašiť, ale neodovzdanie dvoch závierok (po sebe) do ZL je dôvod na výmaz firmy z OR.
ja tiež teraz riešim takýto problém - Okresný súd poslal Návrh na zrušenie spoločnosti - predložeie dokladov.
1. doložiť do ZL individuálnu ÚZ za najmenej 2 účt.obdobia nasledujúce po sebe s poukazom na ustanovenie §68 ods. 6 písm. f, Obch.zákonníka
2. preukázať, že sa v minimálnych zákonných lehotách konajú valné zhromaždenia

1. mi je jasná, len neviem čo znamená: s poukazom na ..... ????
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

janaGT Pozri príspevok
ja tiež teraz riešim takýto problém - Okresný súd poslal Návrh na zrušenie spoločnosti - predložeie dokladov.
1. doložiť do ZL individuálnu ÚZ za najmenej 2 účt.obdobia nasledujúce po sebe s poukazom na ustanovenie §68 ods. 6 písm. f, Obch.zákonníka
2. preukázať, že sa v minimálnych zákonných lehotách konajú valné zhromaždenia

1. mi je jasná, len neviem čo znamená: s poukazom na ..... ????
s prihliadnutím,...odvolávajúc sa....
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

evina Pozri príspevok
s prihliadnutím,...odvolávajúc sa....
takže to znamená, že ak doložíme účtovné závierky, tak súd odstúpi od návrhu na zrušenie spoločnosti?

Ďalej sa píše:
V právnej veci obchodnej spoločnosti xxx v konaní o zrušenie spoločnosti, Vás žiadame v lehote 30 dní k vyššie uvedenej spisovej značke odstrániť dôvod zrušenia spoločnosti s odkazom na ustanovenie § 68 ods. 7 Obch.zákonníka konkrétne:
- doložiť do ZL individ. úz najmenej za 2 účt.o odiba nasledujúce po ssebe s poukazom ....
Naposledy upravil janaGT : 16.02.10 at 12:43
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

janaGT Pozri príspevok
takže to znamená, že ak doložíme účtovné závierky, tak súd odstúpi od návrhu na zrušenie spoločnosti?

Ďalej sa píše:
V právnej veci obchodnej spoločnosti xxx v konaní o zrušenie spoločnosti, Vás žiadame v lehote 30 dní k vyššie uvedenej spisovej značke odstrániť dôvod zrušenia spoločnosti s odkazom na ustanovenie § 68 ods. 7 Obch.zákonníka konkrétne:
- doložiť do ZL individ. úz najmenej za 2 účt.o odiba nasledujúce po ssebe s poukazom ....
Dá sa predpokladať ...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

evina Pozri príspevok
Dá sa predpokladať ...
?????????
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Vidíš, a ja mám jednu firmu, kde sa spoločníci rozlieztli po svete a nemá ju kto zrušiť, ja za nich len každý rok podávam DP, aby sa nepovedalo, ale VZ sa nekonajú, na súd nič neposielam... Keby ich tak súd zrušil, nech mám pokoj.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

janaGT Pozri príspevok
?????????
No áno právny dôvod zanikne.....ale môžeme u nás niečo povedať a 100 percent.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

evina Pozri príspevok
No áno právny dôvod zanikne.....ale môžeme u nás niečo povedať a 100 percent.
to máš pravdu, na Slovensku je všetko možné.
Zajtra tam zavolám, uvidím ako pochodím.
Potom napíšem.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

takže som volala na súd, povedali mi, že stačí ak budú doložené chýbajúce účtovné závierky a že sudkyňa ukončí konanie o zrušení obchodnej spoločnosti. Tak to bežím vybavovať
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať