Zavrieť

Porady

Odovzdanie účt. závierky s.r.o.

Chcem sa opýtať - je s.r.o. povinná odovzdávať na nejaky úrad (okrem daň.úradu) účtovnú závierku? Ďakujem.
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

michelle84 Pozri príspevok
Vieš mi prosím Ťa dať aj konkrétne paragrafy na sankcie?

Ak napr. za r. 2008 neboli odovzdané dokumenty a za r. 2009 už boli odovzdané, môžu byť sankcie? Je lepšie ich ešte odovzdať?
§11 zákona 530/2003 v zn.n.p. o OR

§ 11
Sankcie
1/ Registrový súd uloží zapísanej fyzickej osobe alebo fyzickej osobe oprávnenej konať v mene zapísanej právnickej osoby pokutu do výšky 3 310 eur, ak si táto osoba nesplní povinnosť
a) podať návrh na zápis zmeny zapísaných údajov alebo návrh na výmaz zapísaných údajov v lehote ustanovenej zákonom,
b) predložiť registrovému súdu listiny, ktoré sa ukladajú do zbierky listín, v lehote ustanovenej zákonom,
c) ustanovenú podľa osobitného predpisu.
2/ Registrový súd uloží fyzickej osobe alebo fyzickej osobe oprávnenej konať v mene právnickej osoby pokutu do výšky 3 310 eur, ak
a) uvedie v návrhu na zápis nepravdivé údaje,
b) doloží návrh na zápis listinami, ktoré nezodpovedajú skutočnému stavu,
c) predloží registrovému súdu na uloženie do zbierky listín listiny, ktoré nezodpovedajú skutočnému stavu.
3/ Pri uložení pokuty sa postupuje podľa osobitného zákona.

Samozrejme všetko odovzdať aj dodatočne. Tá pokuta sa udeľuje priamo konateľovi. O ktorých viem, že už udelili bola cca 2000 SK.
5 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

evina Pozri príspevok
§11 zákona 530/2003 v zn.n.p. o OR

§ 11
Sankcie
1/ Registrový súd uloží zapísanej fyzickej osobe alebo fyzickej osobe oprávnenej konať v mene zapísanej právnickej osoby pokutu do výšky 3 310 eur, ak si táto osoba nesplní povinnosť
a) podať návrh na zápis zmeny zapísaných údajov alebo návrh na výmaz zapísaných údajov v lehote ustanovenej zákonom,
b) predložiť registrovému súdu listiny, ktoré sa ukladajú do zbierky listín, v lehote ustanovenej zákonom,
c) ustanovenú podľa osobitného predpisu.
2/ Registrový súd uloží fyzickej osobe alebo fyzickej osobe oprávnenej konať v mene právnickej osoby pokutu do výšky 3 310 eur, ak
a) uvedie v návrhu na zápis nepravdivé údaje,
b) doloží návrh na zápis listinami, ktoré nezodpovedajú skutočnému stavu,
c) predloží registrovému súdu na uloženie do zbierky listín listiny, ktoré nezodpovedajú skutočnému stavu.
3/ Pri uložení pokuty sa postupuje podľa osobitného zákona.

Samozrejme všetko odovzdať aj dodatočne. Tá pokuta sa udeľuje priamo konateľovi. O ktorých viem, že už udelili bola cca 2000 SK.
A keď došlo k zmene konateľa, od ktorého budú vymáhať pokutu? Ide o zahraničných konateľov.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

michelle84 Pozri príspevok
A keď došlo k zmene konateľa, od ktorého budú vymáhať pokutu? Ide o zahraničných konateľov.
Tomu, ktorý je oprávnený konať v mene zapísanej právnickej osoby...bez ohľadu na štátnu príslušnosť
Tým, že sa vymení konateľ sa nemaže minulosť s.r.o. a terajší je zodpovedný za všetko ...
1 0
JANA LC JANA LC

JANA LC je offline (nepripojený) JANA LC

Prebrala som účtovníctvo, prenášali sa zostatky na účtoch 429 a 428. V príspevku č.2 som našla super vzory rozhodnutia spoločníka ..., keď je
jednoosobová s.r.o..
Chcela by som spracovávať nielen PÚ, ale aj zasielať listiny do ZL.

Vie mi niekto poradiť, ako zapísať do rozhodnutia spoločníka ... tieto prípady? Spracúvam DPPO za rok 2010, odsúhlasiť RUZ 15.03.2011.

1., uhradiť /v účtovníctve/ stratu min. rokov / v DPPO už umorená v r.2008/ ostala "visieť" na účte 429, potom účt. zápis 15.03.2011 428/429

2., použiť "zbytok" nerozdelený zisk z r.2008,2009 na podiely na zisku, potom účt. zápis 15.03.2011 428/364

3., vyplatiť podiel na zisku jedinému spoločníkovi , potom účt. zápis 15.03.2011 364/221,211.

4., a posledné rozhodnutie, ponechať nerozdelený zisk za rok 2010.

Mala by som pekne očistené účtovníctvo a ešte by som ušetrila za právnika.
Vie mi to niekto preložiť /tie prípady na odsúhlasenie/ do právnického a hlavne jazyka PÚ.
Doteraz som spracúvala len JÚ.
Ďakujem za pomoc!
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
a ty si konateľ, spoločník?
ved nemôžeš rozhodovať za iných.
okrem toho - podobný príspevok tu už je.
Len doplním, že do rozhodnutia či zápisnice VZ sa účtovanie nepíše.
0 0
JANA LC JANA LC

JANA LC je offline (nepripojený) JANA LC

Ešte mám jednu vec,
pozrela som si minulé roky, aké dokumenty boli zasielané do ZL, preštudovala som si aj príspevky a vyšlo mi toto:
/pozn. sme jednoosobová s.r.o., nemáme povinnosť auditu/

1., predtým sa zasielala aj výročná správa, naštudovala som si to správne - NEMUSÍME, /pozn. sme jednoosobová s.r.o., nemáme povinnosť auditu/, stačí len rozhodnutie spol.... príspevok č.2 ???

2., v tom vzore je napísané - nahrádzajúce valné zhromaždenie (v zmysle §132 Obch.z.) - mám to chápať tak, že keď je jednoosobová s.r.o., nemusí zasadať VZ a spisovať sa zápisnica z VZ každý rok?

3., Potom stačí do ZL zaslať schválenú RUZ + rozhodnutie spoločníka o ÚZ za príslušné obdobie?

Pochopila som to správne ? Právnik vypracovával toľko papierov, treba ich čítať, zoberie kopec peňazí a v tých vzoroch v prísp. č.2 je to také jednoduché a zrozumiteľné.
Ďakujem za odpoveď!
0 0
JANA LC JANA LC

JANA LC je offline (nepripojený) JANA LC

KEJKA Pozri príspevok
a ty si konateľ, spoločník?
ved nemôžeš rozhodovať za iných.
okrem toho - podobný príspevok tu už je.
Len doplním, že do rozhodnutia či zápisnice VZ sa účtovanie nepíše.
Viem KEJKA, že sa nepíše, ale keď zapíšem účtovný zápis, nemusím okolo toho prípadu toľko opisovať.
Nie som konateľka, je to môj manžel, ovládam len JÚ progr. ALFA, v júli prichádzam o prácu, manžel má fungujúcu s.r.o., kúpil mi na Vianoce progr. OMEGA, aby som to skúsila, chce ma zamestnať vo svojej firme ako účtovníčku. Mám 42 a tu je ťažko dostať prácu, hlúpa nie som, chcem sa to naučiť.
Ďakujem !
0 0
helaba helaba

helaba je offline (nepripojený) helaba

A čo v prípade, keď sro dala DP 0 v roku 2008, aj 2009. Musí niečo dať do ZL, alebo niekde inde?
0 0
JANA LC JANA LC

JANA LC je offline (nepripojený) JANA LC

helaba Pozri príspevok
A čo v prípade, keď sro dala DP 0 v roku 2008, aj 2009. Musí niečo dať do ZL, alebo niekde inde?
Ak som dobre porozumela, bolo podané nulové DPPO, spoločnosť nevykonávala v daných rokoch žiadnu hospod. činnosť, nevykazovala žiadny zisk, ani stratu, aj tak má povinnosť zaslať do ZL schválenú RUZ /súvaha,výkaz ziskov a strát a poznámky / a rozhodnutie spoločníka o ÚZ za príslušné obdobie.

Na DÚ treba samozrejme odovzdať aj "nulové" DPPO včetne ostatných dokumentov.

Inde sa to neodovzdáva, ak nemáte povinnosť auditu.
0 0
helaba helaba

helaba je offline (nepripojený) helaba

Ďakujem, som totálny začiatočník, tak mám hlavu v smútku.
Takže aj keď dal nulové DP, musí odovzdať do ZL súvahu, výkazy + schválenie jediným spoločníkom aj za tie minulé roky.
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Nechcem zbytočne zakladať novú tému - zistila som teraz, keď idem odosielať do ZL, že na Súvahe a Výkaze som na str. 1 uviedla zle dátum namiesto k 31.12.2011 k 15.3.2012. Súvaha, Výkaz a DP majú inak všetky údaje správne, ide len o preklep. Takéto listiny s chybou som zaslala v marci na DÚ. Keďže daň ani HV sa nemenili predpokladám, že nemám podávať dodatočné. Ako mám postupovať, pošlem S a V so správnym dátumom a sprievodný list? Taká hlúpa chyba..
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... asi by si to mala opraviť ... oporu v zákone k tomu máš ...

... máš už aj schválenú účtovnú závierku? ... mala by si ju mať do 30. 6. 2012 ... ak nie, tak by som ju riadnu a schválenú ( a aj s opravou) zaslala na daňový úrad ... čo ty na to?
1 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
promont maja Pozri príspevok
... asi by si to mala opraviť ... oporu v zákone k tomu máš ...

... máš už aj schválenú účtovnú závierku? ... mala by si ju mať do 30. 6. 2012 ... ak nie, tak by som ju riadnu a schválenú ( a aj s opravou) zaslala na daňový úrad ... čo ty na to?
Schválená je, chybu som zistila, keď som práve išla tlačiť schválenú pre ZL na okr. súd. Takže pošlem okrem do ZL aj na DU. Nechápem, ako som to prehliadla..

Ale pošlem len opravené, nemusím robiť celé DP dodatočné????
Naposledy upravil witch : 28.06.12 at 13:21 Dôvod: doplnok
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
witch Pozri príspevok
Schválená je, chybu som zistila, keď som práve išla tlačiť schválenú pre ZL na okr. súd. Takže pošlem okrem do ZL aj na DU. Nechápem, ako som to prehliadla..

Ale pošlem len opravené, nemusím robiť celé DP dodatočné????
DPPO nerobíš, ved tam zmena nie je a dátumy máš v poriadku.
Oprav výkazy - prvú stranu a zaškrtni že je schválená plus doplň dátum schválenia. A takto to pošli. Ved VZ isto schvaľovalo RUZ k 31.12., nie k 15.3.
2 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Ďakujem Kejke a Maje za rady! Prajem pekný deň!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať