Zavrieť

Porady

Odovzdanie účt. závierky s.r.o.

Chcem sa opýtať - je s.r.o. povinná odovzdávať na nejaky úrad (okrem daň.úradu) účtovnú závierku? Ďakujem.
Usporiadat
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Prosím Vás,
ak do Zbierky listín pošlem len účtovnú závierku a Vyhlásenie konateľa o schválení tejto závierky, musím poslať aj výročnú správu?
Kde by som mohla nájsť na toto odvolávku?
Vopred vďaka všetkým.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Gabi03 Pozri príspevok
Prosím Vás,
ak do Zbierky listín pošlem len účtovnú závierku a Vyhlásenie konateľa o schválení tejto závierky, musím poslať aj výročnú správu?
Kde by som mohla nájsť na toto odvolávku?
Vopred vďaka všetkým.
Zákon o účtovníctve
§ 20
Výročná správa
(1) Účtovná jednotka, ktorá musí mať účtovnú závierku overenú audítorom podľa § 19, je povinná vyhotovovať výročnú správu, ktorej súlad s účtovnou závierkou zostavenou za to isté účtovné obdobie musí byť overený audítorom, s výnimkou výročnej správy podľa osobitného predpisu.27) Výročná správa obsahuje účtovnú závierku za účtovné obdobie, za ktoré sa vyhotovuje výročná správa, a správu audítora k tejto účtovnej závierke, ak osobitný predpis neustanovuje inak, a najmä informácie o


Obchodný zákonník
§ 40
(1) Akciová spoločnosť, spoločnosť s ručením obmedzeným, družstvo a štátny podnik ukladajú riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku do zbierky listín po jej schválení príslušným orgánom. Iná zapísaná osoba má túto povinnosť, len ak jej to ukladá osobitný zákon. Príslušný orgán akciovej spoločnosti, spoločnosti s ručením obmedzeným, družstva a štátneho podniku je povinný predložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku na schválenie do šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia.

(2) Ak príslušný orgán akciovej spoločnosti, spoločnosti s ručením obmedzeným, družstva a štátneho podniku neschváli účtovnú závierku predloženú podľa odseku 1 do troch mesiacov od predloženia, ukladá sa do zbierky listín obchodného registra neschválená účtovná závierka. V tomto prípade je akciová spoločnosť, spoločnosť s ručením obmedzeným, družstvo a štátny podnik povinný uložiť neschválenú účtovnú závierku do 30 dní od márneho uplynutia trojmesačnej lehoty.

(3) Ak osobitný zákon zapísanej osobe ukladá povinnosť overiť účtovnú závierku audítorom, ukladá sa do zbierky listín účtovná závierka overená audítorom spolu s audítorskou správou, menom, bydliskom fyzickej osoby alebo obchodným menom, sídlom a identifikačným číslom právnickej osoby a s evidenčným číslom zápisu overujúceho audítora v zozname audítorov. Ak je audítorom právnická osoba, uvádza sa aj meno a bydlisko fyzických osôb, ktoré za audítora vykonali audit. Ak osobitný zákon zapísanej osobe ukladá povinnosť vyhotoviť výročnú správu a táto výročná správa obsahuje účtovnú závierku overenú audítorom, účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.

0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý deň,
prosím Vás,keď s.r.o. vznikla 25.7.2009 (napísaná na Obch.registri
na daňové priznanie uvádzam obdobie 25.7.2009 - 31.12.2009
rovnako aj do vykazu Z a S, aj do súvahy?

ďakujem moc
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Do výkazu a súvahy uvádzaš 07 -12 2009.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

azla Pozri príspevok
Zákon o účtovníctve
§ 20
Výročná správa
(1) Účtovná jednotka, ktorá musí mať účtovnú závierku overenú audítorom podľa § 19, je povinná vyhotovovať výročnú správu, ktorej súlad s účtovnou závierkou zostavenou za to isté účtovné obdobie musí byť overený audítorom, s výnimkou výročnej správy podľa osobitného predpisu.27) Výročná správa obsahuje účtovnú závierku za účtovné obdobie, za ktoré sa vyhotovuje výročná správa, a správu audítora k tejto účtovnej závierke, ak osobitný predpis neustanovuje inak, a najmä informácie o


Obchodný zákonník
§ 40
(1) Akciová spoločnosť, spoločnosť s ručením obmedzeným, družstvo a štátny podnik ukladajú riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku do zbierky listín po jej schválení príslušným orgánom. Iná zapísaná osoba má túto povinnosť, len ak jej to ukladá osobitný zákon. Príslušný orgán akciovej spoločnosti, spoločnosti s ručením obmedzeným, družstva a štátneho podniku je povinný predložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku na schválenie do šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia.

(2) Ak príslušný orgán akciovej spoločnosti, spoločnosti s ručením obmedzeným, družstva a štátneho podniku neschváli účtovnú závierku predloženú podľa odseku 1 do troch mesiacov od predloženia, ukladá sa do zbierky listín obchodného registra neschválená účtovná závierka. V tomto prípade je akciová spoločnosť, spoločnosť s ručením obmedzeným, družstvo a štátny podnik povinný uložiť neschválenú účtovnú závierku do 30 dní od márneho uplynutia trojmesačnej lehoty.

(3) Ak osobitný zákon zapísanej osobe ukladá povinnosť overiť účtovnú závierku audítorom, ukladá sa do zbierky listín účtovná závierka overená audítorom spolu s audítorskou správou, menom, bydliskom fyzickej osoby alebo obchodným menom, sídlom a identifikačným číslom právnickej osoby a s evidenčným číslom zápisu overujúceho audítora v zozname audítorov. Ak je audítorom právnická osoba, uvádza sa aj meno a bydlisko fyzických osôb, ktoré za audítora vykonali audit. Ak osobitný zákon zapísanej osobe ukladá povinnosť vyhotoviť výročnú správu a táto výročná správa obsahuje účtovnú závierku overenú audítorom, účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.

Áno, medzitým som to našla. Ale mám ešte zopár otázok:

1. "postup úkonov" je nasledovný: a) vyhotovenie účtovnej závierky; b) overenie závierky audítorom; c) vytovrenie výročnej správy; d) overenie výročnej správy audítorom; d) uloženie do ZL výročnú správu?
2. kto musí podpísať výročnú správu? musí ju vôbec niekto?
3. v obchodnom zákonníku sa spomína osobitný zákon. Je to zákon o účtovníctve? nakoľko som odvolávku nenašla
4. posledná veta Obch.zákonníka, §40 ods. 3 hovorí o tom, že výročná správa MUSÍ alebo MôŽE BYŤ uložená v ZL?

Vopred vďaka za odpovede.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

JarkaL Pozri príspevok
Do výkazu a súvahy uvádzaš 07 -12 2009.
Ďakujem Jarka
a do daňového priznania rovnako , teda 7-12 2009?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Gabi03 Pozri príspevok
Áno, medzitým som to našla. Ale mám ešte zopár otázok:

1. "postup úkonov" je nasledovný: a) vyhotovenie účtovnej závierky; b) overenie závierky audítorom; c) vytovrenie výročnej správy; d) overenie výročnej správy audítorom; d) uloženie do ZL výročnú správu?
2. kto musí podpísať výročnú správu? musí ju vôbec niekto?
3. v obchodnom zákonníku sa spomína osobitný zákon. Je to zákon o účtovníctve? nakoľko som odvolávku nenašla
4. posledná veta Obch.zákonníka, §40 ods. 3 hovorí o tom, že výročná správa MUSÍ alebo MôŽE BYŤ uložená v ZL?

Vopred vďaka za odpovede.
Osobitný zákon sa myslí zákon o účtovníctve. - lebo ten Ti to ukladá.

Ak osobitný zákon zapísanej osobe ukladá povinnosť vyhotoviť výročnú správu a táto výročná správa obsahuje účtovnú závierku overenú audítorom, účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.

Toto si ja vykladám tak, že Výročná správa musí byť uložená (ak Ti to zákon ukladá)
A ak Ti to zákon ukladá, tak môžeš uložiť:
a)
VS (overenú auditorom)
UZ (overenú auditorom)

alebo

b) Výročnú správu (ktorej súčasťou je závierka) - všetko v jednom

Výročnú správu robí predstavenstvo pre akcionárov a má byť uvedené, kto ju zostavil alebo predkladá.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

azla Pozri príspevok
Toto si ja vykladám tak, že Výročná správa musí byť uložená (ak Ti to zákon ukladá)
A ak Ti to zákon ukladá, tak môžeš uložiť:
a)
VS (overenú auditorom)
UZ (overenú auditorom)

alebo

b) Výročnú správu (ktorej súčasťou je závierka) - všetko v jednom

Výročnú správu robí predstavenstvo pre akcionárov a má byť uvedené, kto ju zostavil alebo predkladá.
Azla, ak máš ešte trpezlivosť so mnou....
My sme sro. Kto robí VS?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Podľa môjho názoru (zostavia "včeličky") predkladá štatutárny organ spoločnosti.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

tibor1000 Pozri príspevok
Ďakujem Jarka
a do daňového priznania rovnako , teda 7-12 2009?
Nie, do daňového priznania uvádzaš obdobie 25.7.2009 - 31.12.2009. Sú tam na to okienka (chlieviky).
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Zdravim, mozno hlupa otazka, ale chcem poradit, ako odovzdavate uzavierku do Zbierky listin, v nejakom sanone, pripadne iba tak zopnute spinkou? To iste na danovy urad.. Dakujem.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Prima73 Pozri príspevok
Zdravim, mozno hlupa otazka, ale chcem poradit, ako odovzdavate uzavierku do Zbierky listin, v nejakom sanone, pripadne iba tak zopnute spinkou? To iste na danovy urad.. Dakujem.
Na DÚ nezopnuté - scanujú to...
Do zbierky zopnuté, poslané v obálke....
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Do zbierky listin treba dat Suvahu, Vykaz ziskov a strat a poznamky opeciatkovane Danovym uradom na prednej strane?
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Prima73 Pozri príspevok
Do zbierky listin treba dat Suvahu, Vykaz ziskov a strat a poznamky opeciatkovane Danovym uradom na prednej strane?
nie, ale musia byť schválené a dávaš i vyhlásenie, že dokumenty boli schválené.
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

grammatika Pozri príspevok
nie, ale musia byť schválené a dávaš i vyhlásenie, že dokumenty boli schválené.
Dakujem za rychlu odpoved.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Aké sú presne sankcie za neododvzdanie dokumentov do zbierky listín a obchodného vestníka? Ďakujem.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Od financnej pokuty az po vymaz spolocnosti z orsr.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

michelle84 Pozri príspevok
Aké sú presne sankcie za neododvzdanie dokumentov do zbierky listín a obchodného vestníka? Ďakujem.
Pokiaľ viem, ... tu je skôr oveľa dôležitejšie rozobrať si otázku, nie okolo prípadných sankcií ( inak najvyššia možná sankcia konateľovi spoločnosti bola, ak si dobre pamätám, vo výške 100000,00 Sk, nehovoriac o tom, že tento konateľ takto koná v rozpore so spoločenskou zmluvou spoločnosti, resp. zakladateľskou zmluvou, či zmluvou o výkone funkcie konateľa ... a takto sa postih viaže priamo naňho), ale skutočnosti, že ak takáto osoba neodovzdá takúto účtovnú závierku za obdobie napr. dvoch rokov posebe, tak týmto vlastne " vyhlási", že nevykazuje žiadnu činnosť, že ide o tzv. "spiaci" právny subjekt a akotaký je ho možné zo zákonných dôvodov vymazať z Obchodného registra, podotýkajúc, že je to veľmi zjednodušene povedané, ale možné ...

Ja osobne chápem Zbierku listín ako " ustanovizeň", ktorá slúži preto, aby sa k takýmto cenným ( t. j. aj účtovným) informáciám legálne ( za poplatok) dostal každý, kto túto informáciu potrebuje, napr. prípadný nový klient a pod. ... a to bez vedomia tej ktorej konkrétnej právnickej či inej osoby.

Na záver je ale potrebné aj uviesť, že nie som právnik ... a takto som si iba vysvetlila literu zákona ... .
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Lianka Pozri príspevok
Od financnej pokuty az po vymaz spolocnosti z orsr.
Vieš mi prosím Ťa dať aj konkrétne paragrafy na sankcie?

Ak napr. za r. 2008 neboli odovzdané dokumenty a za r. 2009 už boli odovzdané, môžu byť sankcie? Je lepšie ich ešte odovzdať?
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... existuje nejaký pádny dôvod prečo túto účtovnú závierku nemôžeš, aj keď dodatočne, odovzdať na uloženie do Zbierky listín?

Na margo Ti môžem povedať, že som predčasom takto tiež po termíne ukladala do Zbierky listín účtovné závierky za roky 2004, 2005 atď. nakoľko konateľ zabudol takto učiniť ... išlo pre mňa o nového klienta ... a zatiaľ žiadnu pokutu nedostal ... ale ako sa hovorí = čert nikdy nespí.

... a paragrafy? Sú v Obchodnom zákonníku. A dodatočne po príspevku č. 63 od Eviny: aj v Zákone o Obchodnom registri.
A na záver je ešte dôležité uviesť, že by to mala byť už schválená účtovná závierka, nakoľko je dnes už 5.8.2010.
Naposledy upravil promont maja : 05.08.10 at 08:07
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať