Zavrieť

Porady

Práca v štátnej správe

Dobrý deň prajem,
mal zopár otázok a dúfam že mi niekto bude vedieť poradiť. Som študentom VŠ v 5. ročníku v odbore manažment, marketing a o cca. 2 mesiace by som mal absolvovať štátnice, a preto je najvyšší čas poobzerať sa po nejakom zamestnaní. Zaujímam sa o prácu vo verejnej správe ako: daňový úrad, sociálna poisťovňa, mestský alebo obecný úrad, UPSVaR, Obvodný úrad, a iné...
1. Chcel by som vedieť kde konkrétne posielať svoje žiadosti o prijatie do zamestnania, kedže tieto úrady (inštitúcie) patria pod štát.
2. Ako by mala vyzerať žiadosť?
Usporiadat
stefan-s stefan-s

stefan-s je offline (nepripojený) stefan-s

Možno sa bude táto otázka zdať niekomu trápna no neviem ako by malo byť správne uvedené číslo vyberového konania na obálke:
1. zaujíma v ktorej časti obálky to číslo vyberového konania napísať
2. či je potrebné napísať aj slovné spojenie: "číslo vyberového konania", alebo rovno len číslo
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

stefan-s Pozri príspevok
Možno sa bude táto otázka zdať niekomu trápna no neviem ako by malo byť správne uvedené číslo vyberového konania na obálke:
1. zaujíma v ktorej časti obálky to číslo vyberového konania napísať
2. či je potrebné napísať aj slovné spojenie: "číslo vyberového konania", alebo rovno len číslo
Prečo?
V pravom dolnom rohu je adresa prijímateľa , v pravom hornom rohu je známka, kedže predpokladám, že budeš posielať obálku doporučene tak v ľavom hornom rohu bude tvoja adresa, a ostáva len jediné miesto kde to číslo máš napísať a to v dolnej pravej polovici.
A čo sa týka textu napísania, tak ja by som napísala :VK 2009/2222 (proste číslo čo máš mať ).
0 0
deexter deexter

deexter je offline (nepripojený) deexter

stefan-s Pozri príspevok
Zdravím, no nedopadol som najlepšie nakoľko nás na výberovom konaní bolo 25 a test ktorý sme dostali spravil len jediný uchádzač. Celkovo bolo 25 otázok a na úspech bolo potrebne zodpovedať min. 20 správne (ja som zodpovedal 19 ). Mám to šťastie, že stálu prácu mám, takže beriem to ako dobrú skúsenosť do budúcnosti, resp. bral som to ako výzvu. Viem, že do budúcnosti sa musím lepšie pripraviť.
A či to je fraška? To teraz posúdiť neviem, nakoľko som sa k osobnému pohovoru nedostal, no na druhej strane si myslím že podmienky boli pre všetkých rovnaké. A či ten pán ktorý ako jediný uspel mal test dopredu (alebo vedel otázky dopredu) - tak o tom môžeme len a len polemizovať. Ja musím zodpovedne povedať za seba - neuspel som lebo mi chýbala jedna správna odpoveď.
ahoj stefan-s, prosim ta ak mozes aky okruh otazok bol, ja idem zajtra a netusim co tam bude na teste...dakujem
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

deexter Pozri príspevok
ahoj stefan-s, prosim ta ak mozes aky okruh otazok bol, ja idem zajtra a netusim co tam bude na teste...dakujem
Súčasťou pozvánky na výberové konanie je okruh otázok, stačí preštudovať zákony, ktoré sú tam uvedené. Otázky v teste sú z týchto zákonov.
0 0
elaurie elaurie

elaurie je offline (nepripojený) elaurie

Dav Pozri príspevok
Súčasťou pozvánky na výberové konanie je okruh otázok, stačí preštudovať zákony, ktoré sú tam uvedené. Otázky v teste sú z týchto zákonov.
Väčšina otázok bude zrejme zo zákonov (prípadne iných právnych predpisov), ale otázky môžu byť aj napríklad z medzinárodných zmlúv (podľa toho o akú pozíciu ide), môže sa vyskytnúť aj nejaká otázka z praxe...
0 0
deexter deexter

deexter je offline (nepripojený) deexter

Dav Pozri príspevok
Súčasťou pozvánky na výberové konanie je okruh otázok, stačí preštudovať zákony, ktoré sú tam uvedené. Otázky v teste sú z týchto zákonov.
dakujem :-) ..takze asi budu citovane zakony v spravnej a nespravnej forme a na mne je vybrat si najlepsie tu spravnu asi...lebo ucit sa naspamat zakony s ktorymi som sa nestretaval..dufam to nechcu
0 0
deexter deexter

deexter je offline (nepripojený) deexter

Dav Pozri príspevok
Súčasťou pozvánky na výberové konanie je okruh otázok, stačí preštudovať zákony, ktoré sú tam uvedené. Otázky v teste sú z týchto zákonov.
snazil som sa ich prestudovat...aspon keby som vedel asi kolko bude tych otazok z konkretneho zakona
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

deexter Pozri príspevok
snazil som sa ich prestudovat...aspon keby som vedel asi kolko bude tych otazok z konkretneho zakona
1 ? 5? Môžu byť úplné samozrejmosti, alebo naopak, nejaké chytáčiky.Môže byť otázka na číslo zákona, pri DPH napr. obrat pre registráciu, ale aj miesto dodania služby - uskutočnenie koncertu skupiny z ČR slovenským organizátorom v Rakúsku...
0 0
deexter deexter

deexter je offline (nepripojený) deexter

a neviete prosim vas nahodou ake otazky mozem ocakavat na osobnom pohovore pred komisiou
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

deexter Pozri príspevok
dakujem :-) ..takze asi budu citovane zakony v spravnej a nespravnej forme a na mne je vybrat si najlepsie tu spravnu asi...lebo ucit sa naspamat zakony s ktorymi som sa nestretaval..dufam to nechcu
A ešte si pozri Ústavu a zákon o štátnej službe.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

deexter Pozri príspevok
a neviete prosim vas nahodou ake otazky mozem ocakavat na osobnom pohovore pred komisiou
Podobné ako v teste.
0 0
deexter deexter

deexter je offline (nepripojený) deexter

Dav Pozri príspevok
Podobné ako v teste.
dakujem, "nasu" ustavu som si cital , a novy zakon o statnej sluzbe este preberam...dakujem :-)
0 0
elaurie elaurie

elaurie je offline (nepripojený) elaurie

deexter Pozri príspevok
a neviete prosim vas nahodou ake otazky mozem ocakavat na osobnom pohovore pred komisiou
Už som to raz písala v inej téme, na osobnom pohovore sa zisťuje odborná znalosť z problematiky, ktorej sa obsadzované miesto týka, pokiaľ sa vyžaduje znalosť cudzieho jazyka, môže byť na osobnom pohovore nejaký ten preklad (to sa týka pozícií, pri ktorých zverejnení bolo uvedené "znalosť ... jazyka vítaná", v preklade: treba ho vediet), ďalej sa môžu pýtať na Tvoju motiváciu, t. j. prečo chceš pracovať práve na tom mieste, doterajšiu prax, atď.
0 0
swovie swovie

swovie je offline (nepripojený) swovie

Dobrý deň!

Chcela by som sa opýtať, či by mi vedel niekto poradiť, aké písomnosti treba poslať, ak sa zaujímate o prácu v štátnej správe, pričom sa neuskutočňuje výberové konanie? chcem totiž skúsiť poslať CV na viac úradov, mala by som záujem o prácu v administratíve(mám ukončenú VŠ), no neviem, čo všetko priložiť a čo by to malo obsahovať, keďže sa nehlásim na konkrétnu pracovnú pozíciu. za odpovede vopred ďakujem
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Dobrý deň, ako je to prosím, s funkciou "štátnozamestnanecké miesto", ak nastúpi človek na toto miesto a potom by chcel dať výpoveď? Je tam nejaký záväzok odpracovať niekoľko rokov, alebo tam platí takisto 2-3 mes. výpovedná lehota? Totiž priateľka sa chce zúčastniť VK na takéto miesto, ale zároveň jej známy prisľúbil "dobré miesto", ale až od januára 2012. Ďakujem.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

dobrava Pozri príspevok
Dobrý deň, ako je to prosím, s funkciou "štátnozamestnanecké miesto", ak nastúpi človek na toto miesto a potom by chcel dať výpoveď? Je tam nejaký záväzok odpracovať niekoľko rokov, alebo tam platí takisto 2-3 mes. výpovedná lehota? Totiž priateľka sa chce zúčastniť VK na takéto miesto, ale zároveň jej známy prisľúbil "dobré miesto", ale až od januára 2012. Ďakujem.
Služobný pomer nemožno skončiť okamžite výpoveďou, ale štátny zamestnanec sa môže dohodnúť so služobným úradom na ukončení pracovného pomeru dohodou k určitému konkrétnemu dátumu.
0 0
deexter deexter

deexter je offline (nepripojený) deexter

netreba odpracovat x rokov, mozes podat vypoved, vacsinou vypovedna lehota je 2 mesiace, alebo dohodou to ide tiez vacsinou. ja uz by som nesiel do statnej spravy ako bezny pracovnik, uradnik, jedine na vyssie miesto, na ministerstvo , funkcia, lebo ten plat tabulkovy je hanba, upratovacky maju asi viac a ta praca nie je vobec zaplatena, ja pracujem s ludmi, a ty vedia byt vseliaky, dostavam o par eur nad ziv.minimom, a to v ba, ziadne osobne, a priplatky ako si mnohy myslia, hladam si nieco ine uz...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
....hm.....
deexter Pozri príspevok
23-11-09
ahoj stefan-s, prosim ta ak mozes aky okruh otazok bol, ja idem zajtra a netusim co tam bude na teste...dakujem
deexter Pozri príspevok
dakujem :-) ..takze asi budu citovane zakony v spravnej a nespravnej forme a na mne je vybrat si najlepsie tu spravnu asi...lebo ucit sa naspamat zakony s ktorymi som sa nestretaval..dufam to nechcu
deexter Pozri príspevok
snazil som sa ich prestudovat...aspon keby som vedel asi kolko bude tych otazok z konkretneho zakona
deexter Pozri príspevok
a neviete prosim vas nahodou ake otazky mozem ocakavat na osobnom pohovore pred komisiou
deexter Pozri príspevok
dakujem, "nasu" ustavu som si cital , a novy zakon o statnej sluzbe este preberam...dakujem :-)
deexter Pozri príspevok
Dnes, 08:29 AM
netreba odpracovat x rokov, mozes podat vypoved, vacsinou vypovedna lehota je 2 mesiace, alebo dohodou to ide tiez vacsinou. ja uz by som nesiel do statnej spravy ako bezny pracovnik, uradnik, jedine na vyssie miesto, na ministerstvo , funkcia, lebo ten plat tabulkovy je hanba, upratovacky maju asi viac a ta praca nie je vobec zaplatena, ja pracujem s ludmi, a ty vedia byt vseliaky, dostavam o par eur nad ziv.minimom, a to v ba, ziadne osobne, a priplatky ako si mnohy myslia, hladam si nieco ine uz...
....BOH ochraňuj Slovensko ..........
0 1
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Juraj, tak number one!!!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať