Zavrieť

Porady

spoveď

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

prosím vás možno mi tu niekto poradíte....
v nedelu má naša dcéra prvé sv. prijímanie....
rodičom dekan v kostole odporučil ísť aj nám rodičom na spoveď
prosím je to naozaj nevyhnutné?
poprípade poradte ak by sme aj s manželom šli....máme jeden problém
neboli sme dosť dlho.....a z pamäte mi ušiel postup pri spovedi---čo sa hovorí a tak....prosím môžete trochu poradiť.....ako to chodí......
Usporiadat
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Pohar Pozri príspevok
dakujeeeeeeeeeem

ste tu naozaj niektorí zlatí
včera sme mali skúšku v kostole, aj dnes ideme
pani katechétka je zlatá aj dekan aj kapláni
tie deti majú trému a sú naozaj zlaté
ešte raz dakujem
Deti budú všetky zlatučké, také ešte nevinné U nás dekan s tými deťmi všetko prešiel, atmosféra bola príjemná a zároveň slávnostná. To je normálne, že majú deti trému a určite to celé budú intenzívne prežívať.
A so spoveďou dospelých sa netráp. Ak budeš mať "nutkanie" ísť, tak pôjdeš, ak nie, nič sa podľa mňa nedeje... hlavné je, ako sa človek správa k druhým ľuďom a nie či chodí každý deň do kostola.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Lenka1979 Pozri príspevok
... no dobre, asi som sa nemala vyjadriť vôbec. Nepísala som tu toho veľa, len to, čo si myslím ja. Ale nebudem sa hádať.
... apropo, v spovedi sa vyznať nemusíš... to musíš vnútorne cítiť.
dakujem za odpoved
ale poviem na rovinu tvoje odpovede mi vobec nepomohli.....

takže už mne osobne nemusiš radiť......
ľudia mi tu poradili POSTUP - čo som potrebovala.......
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Blankake Pozri príspevok
Deti budú všetky zlatučké, také ešte nevinné U nás dekan s tými deťmi všetko prešiel, atmosféra bola príjemná a zároveň slávnostná. To je normálne, že majú deti trému a určite to celé budú intenzívne prežívať.
A so spoveďou dospelých sa netráp. Ak budeš mať "nutkanie" ísť, tak pôjdeš, ak nie, nič sa podľa mňa nedeje... hlavné je, ako sa človek správa k druhým ľuďom a nie či chodí každý deň do kostola.
presne tak
dakujem za peknú odpoved
mám aj z tej nedele trému......ako to dopadne.....
pozerala som DVD - sv. prijímanie
no vždy ked pozerám - sa rozplačem....no neviem ako sa udržím v nedelu.....
majte sa a dakujem
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Pohar Pozri príspevok
neviem písala som čo som cítila.....
aj ľutujem že som sa sem obrátila....
lebo tu fakt sa niekedy do človeka pustia.......
ja dakujem všetkým za rady - boli milí....
ale poučenia že či ma bude niekto kontrlovať alebo nie to fakt od Lenka 1979 nepotrebujem
fakt lutujem že som reagovala na jej odpoved.......
Pohar... neobviňuj ma prosím Ťa z niečoho, z čoho som Ťa neobvinila ani ja.
Všimni si moje príspevky, ... to vôbec nebola citácia na Tvoj príspevok ani ničí iní... neodvolala som sa tam konkrétne v odpovedi na niečí názor. Tak prosím Ťa neobviňuj neuvážlivo a prečítaj si príspevky ODO MŇA dozadu.
Týmto príspevkom v tejto téme končím... nechcem sa ozaj hádať, nemám to za potrebu... nikdy som to na porade nerobila ani robiť nebudem, radšej ukončím písanie.

PS: prajem Tebe a Tvojej dcérke nádherný zážitok z prvého svätého prijímania, lebo je ozaj len a len... prvé. Peknú oslavu.
Lenka.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Lenka1979 Pozri príspevok
Pohar... neobviňuj ma prosím Ťa z niečoho, z čoho som Ťa neobvinila ani ja.
Všimni si moje príspevky, ... to vôbec nebola citácia na Tvoj príspevok ani ničí iní... neodvolala som sa tam konkrétne v odpovedi na niečí názor. Tak prosím Ťa neobviňuj neuvážlivo a prečítaj si príspevky ODO MŇA dozadu.
Týmto príspevkom v tejto téme končím... nechcem sa ozaj hádať, nemám to za potrebu... nikdy som to na porade nerobila ani robiť nebudem, radšej ukončím písanie.

PS: prajem Tebe a Tvojej dcérke nádherný zážitok z prvého svätého prijímania, lebo je ozaj len a len... prvé. Peknú oslavu.
Lenka.
dakujem veľmi pekne za tvoju odpoved
a máš pravdu už nebudem na teba reagovať....
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Ja na uzavretie tejto témy iba dodám:
Určite nikto nikoh neosočoval, ani neodsudzoval.
Prečo to takto berieš?
Ono je pravda že človek keď číta, tak číta niekedy aj medzi riadkami, iné je prečítať a iné vypočuť si keď to niekto hovorí priamo do očí, vtedy nám dopomáha aj vizuálny kontakt, aby nám pomohol pochopiť zmysel povedanej vety.
Ale skutočne si nemyslím že tu niekto osočoval, ale odsudzoval, resp. mal zlý názor.
Všetci sme nejakí, a každý máme iný názor.
Niektorí ťa len možno chceli trošičku podstrčiť, aby si neváhala ísť na tú spoveď. Ale samotné rozhodnutie je samozrejme len a len na tebe.
je to na rozhodnutí každého.
Ja mám tiež názor že pokiaľ dieťa navštevuje náboženstvo, tak by mali byť s tým zžitý aj rodičia.
Ono je to od uhla pohľadu ako sa kto na to pozerá, ale viem že moja dcééra na budúci rok ide na príjímanie, a tiež viem že je stým spojená nielen spoveď, ale tiež pravidelné detské omše a pod. Ale rada sa na túto púť s nou dám, aby videla podporu, a vedela že robí niečo správne.
Ale je to čisto len a len môj názor, a vôbec sa nebudem na nikoho hnevať či somnou ten názor zdieľa alebo nie.
Tak sa prosím nehnevajme jeden na druhého, a berme to tak že sme ludia a zdieľame rôzne názory.


Dcérke prajem krásny zážitok, a z vlastnej skúsenosti viem že určite bude nielen preňu ale aj pre Vás - rodičov, nezabudnuteľný.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

bv_alexandra Pozri príspevok
Ja na uzavretie tejto témy iba dodám:
Určite nikto nikoh neosočoval, ani neodsudzoval.
Prečo to takto berieš?
Ono je pravda že človek keď číta, tak číta niekedy aj medzi riadkami, iné je prečítať a iné vypočuť si keď to niekto hovorí priamo do očí, vtedy nám dopomáha aj vizuálny kontakt, aby nám pomohol pochopiť zmysel povedanej vety.
Ale skutočne si nemyslím že tu niekto osočoval, ale odsudzoval, resp. mal zlý názor.
Všetci sme nejakí, a každý máme iný názor.
Niektorí ťa len možno chceli trošičku podstrčiť, aby si neváhala ísť na tú spoveď. Ale samotné rozhodnutie je samozrejme len a len na tebe.
je to na rozhodnutí každého.
Ja mám tiež názor že pokiaľ dieťa navštevuje náboženstvo, tak by mali byť s tým zžitý aj rodičia.
Ono je to od uhla pohľadu ako sa kto na to pozerá, ale viem že moja dcééra na budúci rok ide na príjímanie, a tiež viem že je stým spojená nielen spoveď, ale tiež pravidelné detské omše a pod. Ale rada sa na túto púť s nou dám, aby videla podporu, a vedela že robí niečo správne.
Ale je to čisto len a len môj názor, a vôbec sa nebudem na nikoho hnevať či somnou ten názor zdieľa alebo nie.
Tak sa prosím nehnevajme jeden na druhého, a berme to tak že sme ludia a zdieľame rôzne názory.


Dcérke prajem krásny zážitok, a z vlastnej skúsenosti viem že určite bude nielen preňu ale aj pre Vás - rodičov, nezabudnuteľný.
dakujem za odpoved
ale nikoho som neobvinila s osočovanie
nemusíš tému uzatvárať ty - kľudne sem niekto ešte môže písať, ja budem len rada - za každú radu, postreh budem vďačná
žijú aj ľudia, ktorí totiž milo odpovedia, poradia, povzbudia a podobne
lebo žijú ľudia ( a k nim patrím aj ja) ktorí nechodia do kostola pravidelne, ani na spoved, ale som veriaca....a spovedám sa z hriechov aj vo svojom vnútri - čo je asi podľa mňa najdôležitejšie......
ale už sa to uberá iným smerom...takže....

dakujem všetkým za rady aký je postup pri spovedi.......to som chcela
a aj som to tu získala
ostatné je vec iných
prajme všetkým všetko dobré........
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

bože, ľudia dobrí, bavíte sa o spovedi v takejto atmosfére?

práve pre toto nechodím do kostola, celá ceremónia okolo cirkvi mi je proti srsti, neznášam ľudí, ktorí si myslia, že obyčajnou spoveďou vyriešia všetky svoje hriechy - a nemyslia to úprimne. Oveľa viac beriem človeka, ktorý urobí druhému zle a nakoniec sa mu úprimne ospravedlní, ako toho, kto príde do kostola, vyjde z neho "očistený" a ďalej robí rovnaké zlo. Ale to je . Lenže ste sa tu rovnako začali správať - bavíte sa o odpustení hriechov, ale píšete si so zášťou... o tomto je vaša viera?

Prepáčte mi tento príspevok, nechcem nikoho uraziť, nikoho sa dotknúť - len sa nad sebou zamyslite, prosím.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Marianna01 Pozri príspevok
bože, ľudia dobrí, bavíte sa o spovedi v takejto atmosfére?

práve pre toto nechodím do kostola, celá ceremónia okolo cirkvi mi je proti srsti, neznášam ľudí, ktorí si myslia, že obyčajnou spoveďou vyriešia všetky svoje hriechy - a nemyslia to úprimne. Oveľa viac beriem človeka, ktorý urobí druhému zle a nakoniec sa mu úprimne ospravedlní, ako toho, kto príde do kostola, vyjde z neho "očistený" a ďalej robí rovnaké zlo. Ale to je . Lenže ste sa tu rovnako začali správať - bavíte sa o odpustení hriechov, ale píšete si so zášťou... o tomto je vaša viera?

Prepáčte mi tento príspevok, nechcem nikoho uraziť, nikoho sa dotknúť - len sa nad sebou zamyslite, prosím.
ved práve prto lutujm že som sa sem s touto temou obrátila....
radšej som si ten postup mohla niekde "vygoogliť"
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Pohar Pozri príspevok
dakujem za odpoved
ale poviem na rovinu tvoje odpovede mi vobec nepomohli.....

takže už mne osobne nemusiš radiť......
ľudia mi tu poradili POSTUP - čo som potrebovala.......
Prepáč, ale toto si trošku prehnala...
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

syrik Pozri príspevok
Prepáč, ale toto si trošku prehnala...
čo som citila som napisla

a prosím už nereagujte na moj problem....
naozaj LUTUJEM že som sem pisla

stačila mi jedna odpoved - postup

nemala som vobec reagovat na iné odpoved....
ale takto to chodí........
fakt som sa už poučila(a nielen ja)
už sem fakt nepridám problém.......nemá to zmysel
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Dievčatá, už sa fakt nehádajme... každý žije podľa svojho presvedčenia - kto ale dokáže, že ktoré je to správne? Naozaj spovedať sa aj tak budeme všetci až tam hore (alebo dole?).
Každé náboženstvo má iné pravidlá, ale keď budeme žiť tak, že sa za to nebudeme musieť hanbiť, že nebudeme vedome ubližovať druhým, budeme rešpektovať jeden druhého... tak tým predsa nič nepokazíme, nie?
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Blankake Pozri príspevok
Dievčatá, už sa fakt nehádajme... každý žije podľa svojho presvedčenia - kto ale dokáže, že ktoré je to správne? Naozaj spovedať sa aj tak budeme všetci až tam hore (alebo dole?).
Každé náboženstvo má iné pravidlá, ale keď budeme žiť tak, že sa za to nebudeme musieť hanbiť, že nebudeme vedome ubližovať druhým, budeme rešpektovať jeden druhého... tak tým predsa nič nepokazíme, nie?
ano máte pravdu

ja som len chcela povedať
že aj tak mám toho dosť...
a chcela som si skrátiť hladanie postupo spovede...tak som to sem hodila
namiesto toho sa tu do mňa obuli niektoré "rozumy"....
čo teraz najmenej potrebujem.....
ked nemala Lenka 1979 konkrétnu radu - postup pre mňa nemala mi vôbec písať
ale to je jej vec......
teraz naozaj nepotrebujem debaty ako a prečo, a kedy
potrebovala som len POSTUP......

a končím s touto debatou..uberá sa to tam kde nechcem.....
nemala som to sem ani písať - pokazilo mi to deň

majte sa
a dakujem všetkým za dobré rady, postupy a podobne
pekný deň všetkým
0 0
Gaba30 Gaba30

Gaba30 je offline (nepripojený) Gaba30

Pracujem v súkromnej spoločnosti, ktorá sa zaoberá stavebnou činnosťou a personálnym leasingom. ...viac
Ale ty si chcela aj vedieť, či je to nevyhnutné. Nie len postup.
Ja len toľko. A nehádajme/te sa už. Myslím že máme veľa iných problémov.
Poharik. Dúfam, že sem ešte pridáš nejaký problém a nezanevrieš na poradu.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Gaba30 Pozri príspevok
Ale ty si chcela aj vedieť, či je to nevyhnutné. Nie len postup.
Ja len toľko. A nehádajme/te sa už. Myslím že máme veľa iných problémov.
Poharik. Dúfam, že sem ešte pridáš nejaký problém a nezanevrieš na poradu.
dakujem
nie nezanevriem
majte sa
pekný deň...........
idem riešiť veci ďalej.........
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Verím, že sa Ti dnes stane niečo milé, čo Ťa rozveselí, a na toto zabudneš

To vieš, téma náboženstva je háklivá téma, veď z histórie je veľa príkladov, keď boli kvôli náboženstvu boje a vojny...

Lenka to nemyslela zle, vyjadrila sa k tomu, či je nevyhnutné ísť na spoveď ako rodič.

Aj v iných témach sa na zadávateľa otázky niektorí tak osopili, že napísal, že ľutuje, že vôbec niečo písal...nedá sa svietiť, ľudia sme rôzni
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Blankake Pozri príspevok
Verím, že sa Ti dnes stane niečo milé, čo Ťa rozveselí, a na toto zabudneš

To vieš, téma náboženstva je háklivá téma, veď z histórie je veľa príkladov, keď boli kvôli náboženstvu boje a vojny...

Lenka to nemyslela zle, vyjadrila sa k tomu, či je nevyhnutné ísť na spoveď ako rodič.

Aj v iných témach sa na zadávateľa otázky niektorí tak osopili, že napísal, že ľutuje, že vôbec niečo písal...nedá sa svietiť, ľudia sme rôzni
dakujem pekne

majte sa
0 0
nsp nsp

nsp je offline (nepripojený) nsp

Prínosom Vašej spovede bude určite aj získaný pokoj vo svojom vnútri a oslobodenie sa od rôznych výčitiek, samoobviňovaní to som mal riešiť inak. Tu nejde o žiadne odsudzovanie človeka ale získanie "pokoja v duši"
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

nsp Pozri príspevok
Prínosom Vašej spovede bude určite aj získaný pokoj vo svojom vnútri a oslobodenie sa od rôznych výčitiek, samoobviňovaní to som mal riešiť inak. Tu nejde o žiadne odsudzovanie človeka ale získanie "pokoja v duši"
ano viem dakujem
ale už to pomaly ukončime túto debatu......

pokoj v duši treba každému to je jasné....
a aj chcenie pomôcť druhým......keď vieme čo potrebuje....
ale nechajme to
presne pre takých ľudí ako XY(nebudem už radšej menovať) sem nerada chodím.....nepomôžu a zbytočne mi len pokazila náladu, a už viem na 100% že som to sem nemala dávať (ale mám poučenie do budúcna)
a presne ma to len ubezpečilo aký sú ľudia navonok a vo vnútri....
a preto si svedomie viacej spytujem doma...
ale každý si spytujme to svoje...........
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Musim povedat, ze Pohar chapem. Ono to nie je jednoduche rozhodnutie it na spoved - mysim tym najma pre ludi, ktori nechodia pravidelne. Ja sam sa pamatam, aku som mal tremu zo spovede, ked som zacal chodit do kostola.

Musime si uvedomit, ze aj knazi su rozni, teda lepsi aj horsi a ze nase skusenosti s nimi su tiez rozne. Najdu sa naozaj taki, ktori mozno aj sami uz zabudli o com to je a baziruju na tom "vonkajsovom", tade na tej viditelnej sporotualite a "obradnosti", ktorej ma katolicka cirkev uz aj tak v sebe dost, aj bez toho, aby to niekto zdoraznoval.

Chcel som napisat, ze ste sa iste vsetci stretli aj s knazom, pre ktoreho odrapotanie presnej formulky je to najdolezitejsie z celej sviatosti. Ja tu nikoho nekritizujem, len to konstatujem. Potom sa ale nemozno cudovat, ze sa najdu taki, ktori maju zabrany ist na spoved aj vtedy, ked ide dieta na 1. sv. prijmanie. Nie kazdy je natolko asertivny, aby si z (pripadneho) takehoto pristupu knaza nic nerobil. My, ktori mame to stastie, ze mame vo farnostiach knazov, ktori su nam nie len vzorom, ale aj priatelom a "kamosom", by sme mali mat pochopenie pre pripadne obavy (aj zo spovede) tych ostatnych.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať