Zavrieť

Porady

spoveď

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

prosím vás možno mi tu niekto poradíte....
v nedelu má naša dcéra prvé sv. prijímanie....
rodičom dekan v kostole odporučil ísť aj nám rodičom na spoveď
prosím je to naozaj nevyhnutné?
poprípade poradte ak by sme aj s manželom šli....máme jeden problém
neboli sme dosť dlho.....a z pamäte mi ušiel postup pri spovedi---čo sa hovorí a tak....prosím môžete trochu poradiť.....ako to chodí......
Usporiadat
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Boh tak lubi svet, az ho utopil, spalil, dal si ukrizovat syna a napokon pride Zjavenie svateho Janka, kde nastane vseobecna laska nebeska, pecene holuby budu lietat, sice s polamanymi kridlami, ale vraj predsa. Od bandy krestanov som ziadnu pomoc nedostal, iba skodu. Mna serie, ze sa vystatuju akousi krestanskou laskou, pricom ma zivot naucil, ze touto chorobou netrpia :-)
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

alabut Pozri príspevok
Boh tak lubi svet, az ho utopil, spalil, dal si ukrizovat syna a napokon pride Zjavenie svateho Janka, kde nastane vseobecna laska nebeska, pecene holuby budu lietat, sice s polamanymi kridlami, ale vraj predsa. Od bandy krestanov som ziadnu pomoc nedostal, iba skodu. Mna serie, ze sa vystatuju akousi krestanskou laskou, pricom ma zivot naucil, ze touto chorobou netrpia :-)
No neviem, cim trpis ty, ale ako vyrovnany clovek rozhodne neposobis
1 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Tiez som prestal reagovat na jeho nedostojne agresivne urazlive spravanie mimo temy ktore uz presiahlo vsetke medze slusnosti na tejto porade, dokonca je to uz forma diskriminácie a pejav intolerancie.
Z jeho profilu na porade je vidiet ze z nicim nieje a nebol ani raz spokojny, (nemenujem ho ani necitujem aby som nebol osobny) pise o sebe ze je v nom nenavist voci ... takze sa zaplietol v teme a protireci si. "Nehadzte perly pred svine"
Naposledy upravil amoo : 05.07.10 at 10:42 Dôvod: doplnenie
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
[quote]Spovedou sa o co snazia? Ja mam inu skusenost, ze iduc zo spovede ma nejaky ocisteny obycajne zrazi autom, pretoze na kolesach je k Bohu blizsie. Alebo iduc zo spovede mi rozbije plot, okno, ukradne, co moze. Moje jedine prianie - nech vsetkych krestanov aj s Bohom, co ich to uci, trafi slak.[/guote]
Smutné. Je mi ťa ľúto.
0 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

Smutné sú takéto postoje.A písať takýmto štýlom na porade si nemyslím,že je správne.
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Asi by sme sa mali snazit k temam odpovedat v pripade ak sme v teme znaly tak, ze nasu odpoved druha strana pochopi a bude jej to prinosom. Ved sme tu jedna velka rodina hoci z rozdielnymi nazormi, nevidim dovod preco by sme sa mali navzajom urazat. Cital som tu mnoho slusne podanych odpovedi ci uz z nimi suhlasim alebo nie, respektujem ich.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Známý vědec, prý to byl Bertrand Russell, kdysi pro širokou
veřejnost uspořádal přednášku o astronomii. Hovořil o tom,
jak Země obíhá okolo Slunce a jak se Slunce zase otáčí kolem
středu ohromného seskupení hvězd, kterému říkáme Galaxie.
Když byla přednáška u konce, zvedla se vzadu v sále
drobná postarší dáma se slovy: „To, co se nám zde snažíte namluvit,
pane, jsou nesmysly. Země je ve skutečnosti přeci plochá
a leží na krunýři velké želvy." Vědec se s nadhledem
usmál a odpověděl otázkou: „A na čem stojí želva?" „Jste
chytrý, mladý muži, velmi chytrý. Jsou tam samé želvy. Jedna
na druhé!"
0 0
Snajper2 Snajper2

Snajper2 je offline (nepripojený) Snajper2

bolo by možné aby kňaz prišiel za dotyčným domov ak sa mu náhodou nedá ale chce sa vyspovedať?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Je to kňazova povinnosť.
Snajper2 Pozri príspevok
bolo by možné aby kňaz prišiel za dotyčným domov ak sa mu náhodou nedá ale chce sa vyspovedať?
0 0
Snajper2 Snajper2

Snajper2 je offline (nepripojený) Snajper2

a ako sa to dá? alebo to treba nejako dohodnúť na fare?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Snajper2 Pozri príspevok
a ako sa to dá? alebo to treba nejako dohodnúť na fare?
Dá sa dohodnúť aj individuálna návšteva kňaza, bežne chodia spovedať po domoch v prvý piatok v mesiaci ... V oboch prípadoch to treba nahlásiť na fare.
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

všetkým z celého srdca odporúčam ísť aspoň raz v živote do Medžugoria, tam pochopíte podstatu spovede,
pochopíte, že to nie je len o vyrozprávaní sa, o odriekaní formuliek a aký je tam kňaz

po spovedi sa cítime čistejší, chcme byť lepší, zbavíme sa napätia a toho, čo v nás bolo zlé
ak na spoveď neideme, hromadí sa to v nás ako smetisko a zrazu je z toho hora špiny, zla depresie, zatrpknutosti a už ani nemáme pocit, že robíme niečo zlé, že ubližujeme a to už je cesta ku zlu, neprajnosti, závisti
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Celú túto diskusiu som nečítal, len som postrehol o tom že tu niekto píše o "rozvedených".
Bohužiaľ rozvedený človek už nemôže NIKDY prijať sväté prijímanie /oplátku/... nakoľko porušil prísahu pred Bohom...
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

aj rozvedený človek môže prijímať sväté prijímanie, ak nežije v ďalšom manželskom zväzku, ale aj tak sú ešte možnosti, o nich je potrebné sa informovať na farsko úrade, alebo priamo na biskupskom úrade
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

Nandrolon Pozri príspevok
Celú túto diskusiu som nečítal, len som postrehol o tom že tu niekto píše o "rozvedených".
Bohužiaľ rozvedený človek už nemôže NIKDY prijať sväté prijímanie /oplátku/... nakoľko porušil prísahu pred Bohom...
Problematika rozvodu manželstva je vysvetlená v Katechizme katolíckej cirkvi :
Definícia rozvodu , 2384
Kedy je prípustný civilný rozvod, 2383
Následky rozvodu katolíckych manželov, 1650,1664,2384-5,2400
Nerozlučiteľnosť manželstva a rozvod,2382
Nevinnosť nespravodlivo opusteného manželského partnera,2386
Starostlivosť o rozvedených,1651

http://www.katechizmus.sk/index.php?...=getk&kid=3181

nie je teda pravda , že už NIKDY nemôže prijímať túto sviatosť, len musí splniť aj určité záväzky
Boh človeka nikdy nezatracuje, neodmieta, je to naopak človek odmieta Boha
Naposledy upravil katka 23 : 31.07.12 at 14:12
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať