Zavrieť

Porady

Vzdor u dieťaťa - som zúfala...

ani neviem kde presne mám zaradiť svoju tému...

Len v skratke priblížim, mám 4,5 ročného syna a uz si s nim neviem rady...

Je to jedináčik, má aj nejake zdravotne problemy s travením... na druhej strany si neviem rady s jeho správaním... je veľmi tvrdohlavý ale veľmi tvrdohlavý, keď niečo chce a ja s tým nesúhlasím, snažím sa mu to vysvetliť, tak vôbec nepocúva moje vysvetlovanie, len kričí a kričí a nič nevníma... nedá si nič vysvetliť... vystupňuje sa to aj tým, že si bije rukou o hlavu až tak že keď sa začnem opať niečo hovoriť, tak mi začne zapchávať ústa...

a strašne kričí, vie sa rozkričať na plné ústa...

Musím sa priznať že už neviem ako reagovať na takéto prejavy, dam mu pozadnu, kričím, som ticho, ingonorujem ho, nič nepomáha...

ked máte nejake konkretne riešenia pomôžte mi budem rada...
Usporiadat
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
Kamarátka má integrovaného syna - 13ročný. Keby sa mala rozhodnúť znova, tak by to nerobila. Vyzeralo to, že mu tým pomôžu, no opak je pravda. No je to všetko v pedagógoch a v tejto spoločnosti, ktorá "odkukla" systém od západu, ale ľudia na to nie sú pripravení. Má mať prideleného špecialneho pedagóga, no keďže taký nie sú alebo peniaze nie sú, tak sa pri ňom striedajú vychovávateľky z družiny, ktoré sa k nemu správajú buď ako k retardovanému alebo grázlovi. Namiesto toho, aby ukázali spolužiakom, že sme rôzni a máme sa tolerovať, štvú ich proti nemu a izolujú ho. Bolo by toho veľa. Ak chceš, spýtam sa jej a dám Ti na ňu kontakt.
Nechcela som týmto všetkých hádzať do jedného vreca. Toto je prápad, ktorý poznám ja a je to o konkrétnej škole. Dúfam, že niekde to funguje ako má.
0 0
jarka3008 jarka3008

jarka3008 je offline (nepripojený) jarka3008

Ahojte, kto mi poradí nejaku dobru psychologičku alebo dobru dušu čo mi môže pomôcť.Som s manželkou v rozvodovom konaní a deti si striedame vždy po desať dní .Žijeme oddelene . Manželka si našla mladého priateľa a ktomu je ona alkoholička ,a nestara sa o deti. Stara sa o nich jej priateľ alebo jej matka.Odkedy sme odlúčeny s manželkou .Tak deti sú na nepoznanie..Dcéra ta ked sa hraje je to v poriadku ale z ničoho nič si sadne a dlho pozera na jeden bod.ako keby bola mimo.A syn ten je tak nervozny ze sa neda s nim vydržať.Keď ich mam ja tak je všetko v poriadku, ale ked ich berie manželka tak plačú že sa na to nemôžem pozerat.Poradite mi niekto kde by som mohol vyhľadať pomoc pre moje deti? Akosi sa mi nepačia
0 0
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
jarka3008 Pozri príspevok
Ahojte, kto mi poradí nejaku dobru psychologičku alebo dobru dušu čo mi môže pomôcť.Som s manželkou v rozvodovom konaní a deti si striedame vždy po desať dní .Žijeme oddelene . Manželka si našla mladého priateľa a ktomu je ona alkoholička ,a nestara sa o deti. Stara sa o nich jej priateľ alebo jej matka.Odkedy sme odlúčeny s manželkou .Tak deti sú na nepoznanie..Dcéra ta ked sa hraje je to v poriadku ale z ničoho nič si sadne a dlho pozera na jeden bod.ako keby bola mimo.A syn ten je tak nervozny ze sa neda s nim vydržať.Keď ich mam ja tak je všetko v poriadku, ale ked ich berie manželka tak plačú že sa na to nemôžem pozerat.Poradite mi niekto kde by som mohol vyhľadať pomoc pre moje deti? Akosi sa mi nepačia
Túto situáciu musia vyriešiť rodičia, kým nebudú oni v pohode, a nevytvoria deťom primerané prostredie, tak nemá význam vodiť deti k psychológovi. Deti vnímajú všetko čo sa okolo nich deje, aj keď si dospelí mnohokrát myslia, že pred nimi niečo utaja...
0 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

Prečítala som veľa kníh o výchove, niektoré som ani nedočítala, lebo som s ich výkladom nesúhlasila, ale nič ma tak neoslovilo ako JAMES DOBSON - DETSKÝ VZDOR. Teraz čítam už piatu jeho knihu a sú neprekonateľné. Je síce kresťanský autor, ale knihy sú písané tak, že sú čitateľné aj pre neveriacich. Všetkým vrelo odporúčam.
0 0
kaivorus kaivorus

kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac
agresivita, hyperaktivita,...
všetko sú následky jedenia sladkých pokrmov, premnoženia mikroorganizmov v tráviacom trakte, a z toho dôvodu ovplyvnenie
využívania vitamínovej minerálnej enzýmovej a aminokyselinovej bazy potravinovej základne.

Napíš RP, lepšie cez mail a dám inštrukcie , čo stým ďalej
1 1
Sliedič Sliedič

Sliedič je offline (nepripojený) Sliedič

Ahoj Darma111, zaujímalo by ma, ako a či sa synove správanie nakoniec vyriešilo? Ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať