Zavrieť

Porady

uctovanie predaja materialu a sluzieb

Dobry den bola by som velmi rada keby ste mi pomohli.
Nasa firma oravuje verejne osvetlenie, rozhlas atd. a pri tychto sluzbach tiez dodavame aj material ND - istice, svorky.... A nie som si ista ako to mam uctovat do vynosov. Ten material mame na sklade.
1. sluzba 602 a material na 642 a vyskladnenie 541/112
2. sluzba + material spolu na 602 a vyskladnenie 501/112.

Neda sa presne urcit ze co na tych fakturach prevlada raz je to sluzba inokedy material.

Moja predchodkyna to robila tym druhym sposombom a ja som si nie ista ci je to spravne...

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Pri službách podľa opisu fakturuješ iba službu, spotrebovaný materiál stačí uviesť na pripojenej výdajke k faktúre, aj to bez cien, prípadne aj nemusíš. To závisí.... ako požaduje odberateľ, zrejme nejaká obec. Faktúra 311/602+343, výdaj do spotreby na službu 501/112, pre účtovanie 642 niet dôvod, lebo poskytuješ službu. Teda druhý spôsob je správny a dostačujúci.
    Ale ak fakturujem iba material bez poskytnutia sluzby tak 311/642 + 343 a sklad 542/112??

    Dakujem

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    tvoj sposob pouzijes len vtedy ak prilezitoste predas material...

    inak je to klasika predaj tovaru... vynos na 604, naklad na 504

    Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

    Mária1412
    Ahojte..........prosím o radu.........účtujeme spôsobom B . ( poskytujeme internetové služby a fakturujeme mesačne, quartal, polrok, rok.)
    Ako účtovať predaj materiálu ktorý súvisi s dodávkou služby, ale je na samostatnej faktúre. Napr. zákaznikovi som fakturovala službu 1.7.2012 za Q a v auguste mu fakturujem už len materiál, lebo sa menila anténa. za výmenu -neučtujeme nič, len za anténu + nám podpiše dodatok o predlžení viazanosti a dostane 70 % žľavu.)
    Môžem to zaúčtovať ako 602 alebo 642??????? služba sa poskytuje vlastne celý rok. Ďakujem za vaše názory.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Mária1412 Pozri príspevok
    Ahojte..........prosím o radu.........účtujeme spôsobom B . ( poskytujeme internetové služby a fakturujeme mesačne, quartal, polrok, rok.)
    Ako účtovať predaj materiálu ktorý súvisi s dodávkou služby, ale je na samostatnej faktúre. Napr. zákaznikovi som fakturovala službu 1.7.2012 za Q a v auguste mu fakturujem už len materiál, lebo sa menila anténa. za výmenu -neučtujeme nič, len za anténu + nám podpiše dodatok o predlžení viazanosti a dostane 70 % žľavu.)
    Môžem to zaúčtovať ako 602 alebo 642??????? služba sa poskytuje vlastne celý rok. Ďakujem za vaše názory.
    Ak to súvisí s vašou predchádzajúcou dodávkou služby, tak kľudne účtuj na 602. Tá 642 je menej vhodná aj preto, lebo nákup tej antény by si musela preúčtovať z 501 na 542 ... napr. preto, aby to vo VZS bolo v páre.

    Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

    Mária1412
    áno súvisi to s predchádzajúcou dodávkou služby ( bez antény sa služba ani nedá dodať) a pri nákupe antén ich učtujem do 501.
    Ďakujem pekne.

    uctovanie predaja materialu a sluzieb

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.