Zavrieť

Porady

rozpočtová organizácia účtovanie

ahoj

od zajtra začínam pracovať v rozpočt. organizácii.doteraz som robila podvojné účtovníctvo pre firmy..takže neviem či to budem zvládať...nevie mi niekto povedať základ. rozdiely medzi tymito dvoma účtovaniami? a kde by som mohla nájsť účt. osnovu pre rozp. org. skúšala som ju hľadať!

poprípade kto by bol ochotný mi odpovedať na moje otázky občas cez mail? len aby som sa trošku do toho účtovania dostala!bola by som vdačná
Usporiadat
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Účtuješ v Dataloku?
0 0
Lilien 15 Lilien 15

Lilien 15 je offline (nepripojený) Lilien 15

účtujem v ispine ale z Datalocku mám zostavu-rekapituláciu mzdy
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Chcela som byť nápomocná v programe, ja účtujem v Datalocku.
Neboj, ono sa to všetko zvládne.
0 0
Lilien 15 Lilien 15

Lilien 15 je offline (nepripojený) Lilien 15

Ďakujem,
tu sa v datalocku neúčtovalo,takže neviem....
A ked ti vyhodí rekapituláciu z datalocku, pri PN tak to ako zaúčtuješ? Na 521 dáš hrubú mzdu bez PN? Lebo v rekapit. mám hrubú mzdu aj mzdu bez OON rovnakú sumu... a Pn na konci.
A pri odchodnom je mzda bez OON menšia o to odchodné voči hrubej mzde.

toto sú také veci,že raz za čas... ostatné zatiaľ v pohode,takže uvidím To chce čas
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Ahoj. Ja mám zase mzdy vo Veme. PN účtujem 527/331, vôbec to nepreháňam cez 521. Odchodné som účtovala 527 alebo 528 (nie som si istá spamäti)/331.
0 0
Lilien 15 Lilien 15

Lilien 15 je offline (nepripojený) Lilien 15

aha, ja som myslela že v tom datalocku...
tu sa to účtovalo tiež na 527 , tak isto ako to odchodné čo som písala na začiatku-nejak v mínusoch....čo si myslím,že nebolo najlepšie...
0 0
moska moska

moska je offline (nepripojený) moska

Nám tiež mzdárky robia mzdy vo Veme. Tam majú pekne v zostavách položky ako majú byť v účtovníctve, takže pri úhrade mzdy to účtujem pekne z ich zostavy. Na predpis mi urobí tabuľku z ktorej predpíšem mzdy, Je tam koľko sú mzdy, dohody, odchodné, PN.... a tiež koľko sú čisté mzdy, odvody, daň, prípadne ak vypláca soc. fond.
Treba si to vykonzultovať so mzdárkou.
0 0
Lilien 15 Lilien 15

Lilien 15 je offline (nepripojený) Lilien 15

moska Pozri príspevok
Nám tiež mzdárky robia mzdy vo Veme. Tam majú pekne v zostavách položky ako majú byť v účtovníctve, takže pri úhrade mzdy to účtujem pekne z ich zostavy. Na predpis mi urobí tabuľku z ktorej predpíšem mzdy, Je tam koľko sú mzdy, dohody, odchodné, PN.... a tiež koľko sú čisté mzdy, odvody, daň, prípadne ak vypláca soc. fond.
Treba si to vykonzultovať so mzdárkou.
Ja robím aj mzdy.....a v tej rekapitulácii mi to tiež všetko rozpíše, aj príplatky, daň, odchodné a tak,len som nevedela ako to správne zaúčtovať...
ale spravím tak ako ste mi poradili, vďaka
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

prosím prosím o pomoc ... zrušili sme podnikateľský a darovací účet,nakoľko sa tieto účty vôbec nepoužívali. Lenže, takým urýchleným spôsobom,že zostatky boli vybraté do pokladne. Čiže som to preúčtovala cez 261. Ale teraz sme tie peniaze museli vložiť na prijímový účet ( viem,že sme to mali urobiť prevodom a nemusel byť problém,ale je to tak ako to je). Ako to zaúčtujem v pokladni? 261 sa na stranu MD nedá účtovať. Čo teraz s tým a ako to zaúčtovať na tom prijímovom účte? Asi to je dosť nezrozumiteľne popísané,ale prosím ak mi viete niekto poradiť, budem veľmi vďačná. Ja robím v RO len krátko a s týmto si fakt neviem poradiť. Vopred ďakujem.
0 0
moska moska

moska je offline (nepripojený) moska

nerozumiem prečo sa v pokladni nedá účtovať na 261 strana MD. Veď ak odvádzam peniaze na nejaký účet z pokladne, tak musím zaúčtovať 261/211
účtovanie .
Z darovacieho účtu 261/221
do pokladne 211/261
z pokladne 261/211
na príjmový 223/261
odvod zriaďovateľovi 351/223 + 354/351
príjem na BU od zriaďovateľa 222/354
na 384 alebo 372 ostali fin prostriedky, ktoré ste mali ako zostatok mimorozpočtového účtu
potom sa za tie financie niečo kúpi:
predpis fa 5**/321 + 384/697
úhrada fa 321/222
0 0
Mirka2014 Mirka2014

Mirka2014 je offline (nepripojený) Mirka2014

Dobrý deň prajem šikulky účtovníčky

Potrebujem vedieť, či táto debata je ešte aktuálna, posledné príspevky som videla z roku 2012. Začínam pracovať ako mzdárka v materskej škole. Budem pracovať s Vemou, má s ňou niekto skúsenosti????



Ďakujeem Vám
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať