Zavrieť

Porady

Rakovina zlcnika

Dobry vecer,
moja mamina ma 55 rokov.
Nemala ziadne zdravotne problemy...prislo to az tento piatok vecer.
Prisla z prace domov,navecerala sa a do rana mala zlcnikovy zachvat-vracala celu noc,mala teplotu,zimnicu...Bolo to take zle,ze sme museli zavolat pohotovost.
Nechali si ju v nemocnici,spravili vsetky mozne vysetrenia a na treti den jej oznamili,ze ma rakovinu zlcnika...!
Mozete ma nejako upokojit-je to mozne vyliecit alebo aspon predlzit zivot co najdlhsie?
Co by mala robit a co nie?Poradte!!
Preco prave nasa mamina...?
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

michalina7 Pozri príspevok
Zajtra ide mamina na biopsiu...drzte jej palce...vdaka...
Nebojsa, drzime palce...
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

Ahoj

Je my velmi luto tvojej a maminkinej situacie. Ja sama som sa nachadzala v podobnej situacii az dva krat v zivote. Zila som s maminou a babickou v jednom dome takze som mala velmi silny vztah k obom. A obe ochoreli na rakovinu.Tato situacia je velmi tazka pre cloveka ktory ochorie lebo aj ke vsetci okolo neho robia vsetko co je v ich silach v konecnom dosledku si chory uvedomuje ze za urcitu hranicu mu mozno nepomoze uz nikto. Ten strach je strasny cela psychika hra s chorym aj s ludmi co ho miluju. Neviem ci ti vobec niekto dokaze dat silu ale tvoja mamina teraz potrebuje hlavne aby ste boli pri nej, aby citila ze ju milujete a ze jej pomozete vo vsetkom. Ked ochorela moja babicka chodila som za nou skoro kazdy den do nemocnice a raz ma videl lekar pri nej plakat. Nikdy nezabudnem ako ma zjazdil ako mala dieta vrestal po mne ze sa az steny triasli ale mal pravdu. Povedal my ako si to mozem dovolit ju takto oberat o silu ze ona robi vsetko co moze aby tu zakernu chorobu prekonala a ja jej tam revem a vyvolavam v nej akurat pocit ze je to beznadejne. Boze tak strasne som sa hanbila normalne som ako zbabely sakal usla z nemocnice. )
Neviem ci ti moje skusenosti pomozu ale aspon to skusim.
Moja mamina ochorela na rakovinu pecene ked mala 38 rokov bola som mala mala som 11 a moc som tomu nerozumela ale pamatam sa ako sa nam stracala pred ocami bola zatata a tvrdo odmietala chemo. nakoniec isla zabralo ale objavilo sa to znova. Moja mamina neodmietala liecitela ale nikdy by to nenechaôa len na neho. A tak sa rozhodla pre spojenu liecbu. Jedneho jej odporucili. Dodrziavala liecbu ako kazali lekari a liecitel jej v navaznosti na to pomahal. Nebehal po nej rukami a nerozhanal energie ale robil jej caje miesal bylinky od vymyslu sveta pamatam si ako jedavala pupavove stopky a my sme to s bratom nechapali co to stvara. Po osmich mesiacoch sa dostavil vysledok mamina bola zdrava. Dnes ma 59 rokov a nema ziadne problemy. Avsak ked sa po dvoch rokoch chcela stretnut s panom liecitelom dozvedela sa ze zomrel na rakovinu pecene. Nikdy nam nikto nedokazal vysvetlit ako je to mozne ale boli sme stastny ze ju mame a ze nam ju vratil.
A moja babicka ochorela na rakovinu maternice mala 65 rokov pri testoch sa zistili metast. v hrubom creve a na jedmom ladvinovode. Babina zabojovala spravila vsetko co sa dalo chemo, ozarovanie, lieky. Lekari jej davali maximalne rok zivota. Po roku liecby jej museli spravit umely vyvod z creva nebolo to prijemne ale zvykla si a my co sme s nou zili tiez. Dozila sa 80 rokov. Nebol to bezproblemovy zivot ale zila a bola stastny ze vidi rast svoje pravnucence. Zomrela na srdiecko nie na rakovinu.

. Myslim ze najsilnejsou motivaciu je aby ste aj vy aj mamina mali preco zit a hlavne mamina. So skusenosti viem ze ked clovek miluje a ma pre koho zit dokaze aj nemozne. Takze na otazku ci odmietnut chemo alebo vziat liecitela ti mozem povedat len z mojich skusenosti pokial to zdarvotny stav a psychicky stav dovoluje neodmietajte ziadnu pomoc vsetko treba skusit, nech by to vyzaralo akokolvek blaznivo. Aj moja rodina to spravila mozno nie z najlepsieho dovodu ale zabralo to. Proste sme sa strasne bali ze ked neskusime vsetko budeme to lutovat.

Takze vela vela sily ti prajem a tvojej mamine samozrejme tiež


pa
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Úžasné...
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Silviin príspevok ma veľmi potešil, po včerajšku som to veľmi potrebovala. Nepozerávam Poštu pre teba, lebo v tomto období nerada pozerám citlivé alebo smutné príbehy (snažím sa len veselé a pozitívne veci pozerať - takže ani TV noviny nemôžem). Včera však bola telka zapnutá a bolo tam 17-ročné dievča. Mamka im zomrela, keď ona mala 6 rokov, mala ešte 2 starších súrodencov. Ich otec začal piť a deti skončili v DD. Vtedy som si uvedomila, že toto by som nikdy nikomu nepriala. Aj moja dcérka má 6 rokov. Nemyslím, že môj manžel by začal piť atď, ale až ma striaslo, keď som si to predstavila. Nič mi neostáva, len poraziť tú pliagu. Veď vidíme, že sa to dá, ak to vyšlo Silviinej mame, tak to môže vyjsť aj nám, že?
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

Verim že to dokažes velmi Ti to prajem a Tvojej dcerke tiež.
A nielen Tebe ale vsetkym ktori s touto chorobou bojuju.

Nenarodila som sa zdrava to nie ale moje ochorenia my priamo neohrozuju zivot, sice my ho zneprijemnuju ale neskracuju v tom mam vyhodu.

My zdravi alebo teda ako ja zdravší si často prečítame osudy ludí chorych na rakovinu casto sa nas to dotkne a sucitime. Prevda však je ze nemame ani najmensie tusenie ako sa citite, na co myslite. Nevieme si ani predstavit kolko sil vas stoji kazdodenny boj s tou chorobou, kolko usilia musite vynalozit na veci ktore su pre nas tak samozrejme. Ja napriklad mavam často problemy s ladvinami kde tu par krat za rok nejaky ten zachvat bolest jak hovado ledva sa da vyzdrat ale su lieky, kamen sa da rozbit alebo vyplavit, antibiotika zaberu a hor sa do zivota. My ochorieme a už panika boze terminy v praci, termin dovolenky a ako stihnem co som chcela a vy ?
Neviem ked takto citam osudy ludi pride my zivot nas zdravych taky jednoduchy a my si ho mnokrat nevazime.

A preto :

Všetkym Vám ktorí bojujete aj Vám ktorí drzite bojujucich za ruku. Obdivujem Vás za to ako dokazete znova a znova vstavat a snazit sa, za to ako stale v sebe dokazete vyvolat tuzbu zit a snahu este vydrzat. Za to s akou oddanostou sa pri svojom ochoreni este dokazete zaujimat o svojich blizkych a to aby aj oni boli stastny a aby ste ich svojou chorobou neukracovali o to pekne v zivote.
Nestracajte nadej a optimizmus ten je velmi potrebny aj ked nelieci ale lahsie sa to s nim zvlada.

Kazdy z Vás má svoje sny a tužby a plány a koli nim sa predsa oplati žiť a bojovat.

Alebo ako hovorila moja babina o svojej chorobe
Vychovala som styri deti osem vnucat a teraz cakam na prveho pravnuka a ziadna guca v mojom bruchu my nebude rikat ze uz ho neuvidim.


Vela vela vela sil
0 0
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
Už tu niekto spomínal, že to nie je iba fyzická choroba. Všetky choroby začínajú v psychike. V žlčníku sa "ukladá" nevyjadrený a nevyriešený hnev, zlosť a pocit krivdy. Určite by som to nenechala len na klasickú medicínu. Niečo z prírodných liečiv, na podporu, by prospelo.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Denisa Pozri príspevok
Už tu niekto spomínal, že to nie je iba fyzická choroba. Všetky choroby začínajú v psychike. V žlčníku sa "ukladá" nevyjadrený a nevyriešený hnev, zlosť a pocit krivdy. Určite by som to nenechala len na klasickú medicínu. Niečo z prírodných liečiv, na podporu, by prospelo.
Povedz tento názor malému decku ve veku cca 2 roky , ktoré sa lieči na onkológii .......

Nechcem ani vedieť , koľko hnevu , zlosti a pocitu krivdy sa nahromadilo v tom malom stvorení , ktoré.....ech , nerozčuľujem sa , nemám dosť chleba ..
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

U mňa je dosť možné, že to začalo v "hlave", mala som veľmi zlé obdobie (aj mamka mi vtedy zomrela) a ja som typ, čo sa nevie vyrozprávať a vykričať, ale všetko v sebe dusím a snažím sa všetko vyriešiť sama. Už som pochopila, že sa treba otvoriť a dovoliť ľuďom okolo mňa, aby mi pomohli. Ale vravím si, že ak je to nejaký trest pre moju rodinu, tak je dobre, že som to ja a nie moje deti.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

michellina, dnes myslim na Tvoju mamku. Nech vysetrenie neboli a hlavne nech dopadne dobre.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

buchač Pozri príspevok
Povedz tento názor malému decku ve veku cca 2 roky , ktoré sa lieči na onkológii .......

Nechcem ani vedieť , koľko hnevu , zlosti a pocitu krivdy sa nahromadilo v tom malom stvorení , ktoré.....ech , nerozčuľujem sa , nemám dosť chleba ..
akože musíte uznať,že Búchač ma pravdu-
0 0
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
Stanislav 1975 Pozri príspevok
akože musíte uznať,že Búchač ma pravdu-
Ja celkom nesúhlasím s buchačom. Toto by bolo na dlhšiu debatu, lebo väčšinu problémov, ktoré majú deti si určitým spôsobom prebrali z rodičov. Ak chcete, pozrite môj web v profile.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Denisa Pozri príspevok
Ja celkom nesúhlasím s buchačom. Toto by bolo na dlhšiu debatu, lebo väčšinu problémov, ktoré majú deti si určitým spôsobom prebrali z rodičov. Ak chcete, pozrite môj web v profile.
Pozrel som si LEN úvodnú stránku ......

Prepáč , ale aj tá mi stačila ......
A máš pravdu , bolo by to na nie dlhšiu , ale na veľmi dlhú debatu !
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

Denisa Pozri príspevok
Ja celkom nesúhlasím s buchačom. Toto by bolo na dlhšiu debatu, lebo väčšinu problémov, ktoré majú deti si určitým spôsobom prebrali z rodičov. Ak chcete, pozrite môj web v profile.
Vopred sa ospravedlnujem za pisanie bez znamemienok )
ahojte

Napisem tu taku mensiu slohovu pracu. Pravdepodobne tym riskujem ze odhalim zo seba viac ako je nutne a hlavne ze si niektorych ludi znepriatelim. Ale pripada my to dolezite tak to teda risknem.
Zaujal ma totiz uvedeny prispevok a reakcie na neho.
S liecenim ludi a to akymykolkvek metodami ci uz lekarom alebo liecitelom je to vzdy o danom cloveku.
Deniska sem poslala svoj prispevok z nenanapadnou formou reklamy svojej prace a svojich schopnosti. Netvrdim ze dane schopnosti nemas alebo ze nedokazes pomoct len ma uprimne velmi prekvapil sposob akym si svoju pomoc poskytla. Ja osobne som si uz tiez dala vylozit karty ale su to len karty, studovala som numerologiu a netvrdim ze nefunguje alebo v niecom nepomoze ale takto ?
Pozri ja mam za sebou studium psychologie, 15 rokov poctivo cvicim vychodne cvicenia, sama sa venujem studiu vychodnych liecebnych metod,akupresury, akupunktury, reflex terapie, ajurvedy studiu anatomie, neurologie a nadalej psychologie. Tiez by som ti tu mohla s cinskej mediciny vysypat presne popisy ktory organ na co reaguje, ktore myslienky spojobuju ake ochorenia ktore pocitove stavy vedu ku ktorym poskodeniam organov ale nie je to ani potrebne a ani nutne teda pokial z toho nechcem urobit prehliadku toho co viem ,a co chem aby druhy vedeli ze viem. Niesom ziadny liecitel robim to hlavne pre seba aby som si vedela pomoct sama so sebou a svojimi problemami.
S liecenim cloveka treba byt velmi opatrny a treba hlavne velmi dobre rozumiet psychologii ludskeho myslenia a pocitovania. Netvrdim ze musis mat ukoncenu medicinu to su skusenosti ktore clovek moze pri samostudiu a vnimani sveta nadobudnut aj sam. Liecenie cloveka funguje na jednoduchom zaklade prijatelnost a viera. To znamena ze ak chcem cloveku pomoct v prvom rade musim zabezpecit aby my veril, ze mu pomoct mozem a druha vec je prijatelnost. Fungujeme na jednoduchom principe : co my je prijemne to je pre mna prijatelne a tomu sa snazim priblizit. Co my je neprijemne je pre mna neprijatelne a tomu sa snazim vyhnut. Ak chces cloveku pomoct musis ho liecit ale prvym krokom nikdy nemoze byt liecenie alebo posyktnutie utzkovitych informaciii bez blyzsieho vykladu. Treba si cloveka najprv ziskat treba aby veril a to sa robi nadejou. Ak ty sem choremu sloveku ktory sa obava o svoj zivot napises ze to ma so svojich stavov emocionalnych a so svoiich postojov a td. Vlastne ho rovno odsudis na omylneho a neschopneho ktory si to po.... sam. Nemozes po takom prispevku ocakavat, ze sa za tebou ludia pohrnu aby si im pomohla, Nech by si mala teda s hladiska vedomosti akokolvek pravdu uz si prehrala. Aj keby si hned mala bozske schopnosti toto ich odradi. Ja viem ze mnohe pripady nemaju vela casu ale tolko casu je vzdy je to par minut staci jemny citlivy a pozorny pristup kedy ty pocuvas, nie oni teba. S liecenim je to o viere. Myslis ze ludia ktory sa zazracne uzdravili lebo verili v boha sa uzdravili vdaka nemu ? nie vdaka svojej viere. Uzdravili sa lebo verili ze sa uzdravia, a ze im v tom niekto pomoze. A v tom ohlade je jedno ci veria vo svoju lasku, vo svoju rodinu,vo svojho osetrujuceho lekara, V boha, v jahveho, v budhu,v alaha, alebo ja neviem v matiua Alebo vo svojho liecitela. Podstatne je ze verili. Ak chces pomahat ludia ti musia verit.
Clovek musi verit a citit s tvojho pristupu ze mu naozaj chces a vies pomoct, musi citit ze ty veris ze to dokaze. Ludia ktori su chory stracaju nadej a potrebuju ju ako sol, denno denne vidia vsetky tie nestastne pripady a potrebuju vediet ze to oni mozu zvladnut. Ak im ty ako prvu info poskytnes ze si za to mozu sami uz si prehrala. Nie preto ze by si nebola dobra ale preto ze clovek vtedy mysli takto : aha tak ze za toto mozem ja tym aky som, mam v sebe kopu myslienok a spomienok a citov ktorym nerozumiem a neviem si s nimi rady. Ja nemam sancu sa uplne zmenit tak rychlo a vsetko pochopit takze som prehral. Clovek sa ti nadobro uzavrie a ty statis moznost mu pomoct aj keby si mohla. A to bude ten lepsi pripad. V tom horsom Ti ten clovek upadne do totalnej depresie s vlastnej neschopnosti a medikamenty ktore na danu chorobu uziva v spojeni s vycerpanim organizmu s liecby vytvoria psychozu. A pritom to moze byt clovek ktory ma na to aby vyzdrave,l ma na to aby to zvladol ma na to chapes? Ale tvojim prvym krokom mozes sposobit ze sa vzda a to ulne zbytocne.
Takze ak sa pustas do niecoho je potrebne presne vediet kam ktory tvoj krok vedie a co nim ozes sposobit.
Mimochodom ani numerologia a ani karty nech povedia akukolvek pravdu nedokazu zvratit postupujucu nakazu organiznu. Je to len informacia o tom co sa v cloveku deje a cim je to sposobene ale oni neobsahuju navod ako z toho von. Takze ak ponuknes horemu A ponukni mu aj B pretoze inak ho zmeties.
A kazdy dobry a poctivy liecitel dokonca aj cinska medicina ak sa teda chceme na to obracat ti pri takychto diagnizach hovori o jednom: Najprv treba zvladnut pozastavit akutny prejav choroby alebo pomahat v sucinnosti s mediciskou liecbou. Potom ked clovek naberie silu a zotavi sa jeho organizmus s nasledkou a problemou potom je dobre zacat pracovat na prevencii pred opakovaynm pristupom alebo novou chorobou.

Dufam ze som sa Ta prilis nedotkla ale ak zoberies tento clanok rozumne bez negativnych emocii vsimnes si ze info v nom poskytnute Ti pri tvojej praci velmi pomozu.

Silvia
1 0
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
Silvia,
ja si tu nemienim nikoho získavať, ja neliečim ani nikde som nenapísala, že mám zvláštne schopnosti. Žiadne 100% návody ani nič podobné nikomu nevnucujem. Každému vyhovuje niečo iné. Chcela som poukázať, že je veľa iných možností ako klasická medicína a toto je jedna z nich. Kto chce a hľadá niečo iné, nájde ten spôsob, ktorí pomôže práve jemu. A nemusí to byť práve môj.
Beriem tvoj príspevok ako pohľad na určité veci. Tiež s niektorýmí tvojimi názormi nesúhlasím, ale zato sa ma nedotkli. Veď je to samozrejmé, že ľudia majú rozdielne názory a každý si myslí, že to čo robí je správne, a pritom nemusí ma pocit, že má "patent na rozum".
Tak by som našu diskusiu ukončila, lebo trochu odbiehame od pôvedného problému michalina7.
0 0
michalina7 michalina7

michalina7 je offline (nepripojený) michalina7

Dobry vecer,

dakujem vam vsetkym za podporu=jarkaL.Sorky,ze som sa neozvala skor...
Odvtedy ako som tu bola naposledy,sa veci yase menili...
Mamina sa citi vyborne,nema bolesti.Zmena nastala zo strany lekarov...Mala ist na biopsiu=ale spravili jej este vysetrenia=ct,magn.reyonanciu,fibroskopiu,vzsetren ie gastro=proste same hadicky...co je vyborne-zaludok,creva aj vsetko ostatne ma v poriadku.
So zlcnikom jej zatial robit nejdu nic,idu sa zamerat na pecen.
Na zaciatku tvrdili,ze sa to operovat neda-po poslednych vysetreniach tvrdia,ze to z pecene sa vyoperovat da...
Zajtra ju teda caka operacia -vyoperovania nadoru z pecene,ale nie laparoskopicky...
Takze dufame,ze to je spravna volba a pomoze to...
Ako sa mas ty,jarkaL?
Pozdravujem vsetkych a prajem vela zdravicka..
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
michalina7 Pozri príspevok
Ahojte,
velmi pekne vam vsetkym dakujem za povzbudenie!!!Naozaj zo srdiecka...
Odvtedy mamine lekari dalsiu vec-vobec nie dobru-ma metastazy na peceni!!!
Je to take smutne-cely zivot sa o niekoho starala- pracovala 25 rokov s detickami v materskej skolke a jasliach a 12 rokov s pacientmi v psychiatrickej liecebni...medzitym pravdaze o rodinu...
Najhorsie je,ze uz ma vsetko potvrdene a caka na datum prvej chemoterapie...
Je liecba liekmi ucinnejsia ako ozarovanie?Moze chemo odmietnut?Co si myslite o tvrdeniach Mudr.Jurkovica?
Navstivili sme aj liecitela-myslite,ze by mohol naozaj pomoct?Nemame s tym skusenosti...Mozete mi nejakeho poradit?Som zo Zilinskeho kraja.
Budem vdacna za kazdy ohlas,radu,povzbudenie...DAKUJEM
podla mňa je dobré veriť lekárom oni vedia čo robia neboj sa. maminku len podporuj a nezabudni jej hovoriť ako ju máš rada a čo pre teba znamená. to vie posilniť neuveriteľne človeka. chemoterapia je sviňa no pomáha tak ako ožarovanie.držím palce
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
http://www.nvr.sk/sk/pre-siroku-vere...ml?page_id=492
http://www.tvojanadej.sk/?idpg=20
http://krajmerova.blog.sme.sk/c/1041...sistovala.html zaujímavý článok.
som prihodila niečo skús pozrieť dúfam,že ti to pomôže
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Michalinka, ďakujeme za potešujúce informácie. Operácia pečene je vraj síce náročná, ale lekárom treba veriť, ak by si na to netrúfali, tak by sa do nej nepúšťali. Mne v auguste 09 tiež mali operovať aj pečeň, ale toľko sa babrali s črevami (7hodín), že pečeň nakoniec nechali tak. Čítala som Tvoj príspevok až teraz, takže mamka je už zrejme po operácii, dúfam, že dopadla dobre a nebude mať veľké bolesti. Ja som od včera v nemocnici na liečbe, zajtra idem domov. Ako sa mám? Ako pri CHT, včera to ešte ušlo, dnes som ako zbitý pes a zvykne to tak trvať ešte 3-4 dni, ale už som si zvykla, len nech to pomáha. Ešte by som pripojila svoj postreh, neviem či to tak bude aj u Tvojej mamky, ale moja rodina ma každý deň po operácii navštevovala (po jednom,nie skupinky), čo bolo fajn. Chybou bolo, že niekedy sa zdržali dlhšie a mne bolo trápne ich poslať preč a potom som bola veľmi unavená a vyčerpaná. Pacient po operácii naviac potrebuje pokoj a kľud, takže si všímaj u mamky, či ešte vládze a či si radšej nechce pospať. Držím palce.

P.S: Ešte som si spomenula na stránku, ktorá vznikla tuším v apríli, ja som sa tam zaregistrovala - je to taká psychická podpora pre onk. pacientov. Na tej stránke je aj typ na knihu od PhDr. Andrášiovej: Keď do života vstúpi rakovina, ja som si ju už kúpila. Stránka: onkopacient.sk
Naposledy upravil JarkaL : 14.07.09 at 17:20 Dôvod: doplnenie
0 0
michalina7 michalina7

michalina7 je offline (nepripojený) michalina7

Dobry vecer vsetkym,
mamina ma po operacii-trvala 4 hodiny...
Mali jej vyoperovat len TO z pecene,po operacii jej oznamili,ze zobrali aj zlcnik...Zatial sme sa s doktorom nerozpravali.Mame sa stavit zajtra
Bola trochu unavena,ale po narkoze to je asi normal...ale ma to uspesne za sebou...
jarkaL ,aj vsetci ostatni=DAKUJEM za podporu.
A drzim Ti vsetky palceky...
Chcem sa este spytat,ci mate skusenosti z Aloe vera gelom a horkymi marhulovymi jadierkami...
Citala som o tom,ale su na to rozne nazory..
DAKUJEM
0 0
michalina7 michalina7

michalina7 je offline (nepripojený) michalina7

Silviaz dakujem aj Tebe-velmi povzbudive...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať