Zavrieť

Porady

Rakovina zlcnika

Dobry vecer,
moja mamina ma 55 rokov.
Nemala ziadne zdravotne problemy...prislo to az tento piatok vecer.
Prisla z prace domov,navecerala sa a do rana mala zlcnikovy zachvat-vracala celu noc,mala teplotu,zimnicu...Bolo to take zle,ze sme museli zavolat pohotovost.
Nechali si ju v nemocnici,spravili vsetky mozne vysetrenia a na treti den jej oznamili,ze ma rakovinu zlcnika...!
Mozete ma nejako upokojit-je to mozne vyliecit alebo aspon predlzit zivot co najdlhsie?
Co by mala robit a co nie?Poradte!!
Preco prave nasa mamina...?
Usporiadat
michalina7 michalina7

michalina7 je offline (nepripojený) michalina7

Mamina nam umrela ...28.4.2010...najhorsi den v mojom zivote...som presvedcena,ze keby nesla na chemo,dopadlo by to inak-aspon trochu...vobec jej to nepomohlo,skor naopak...doktorom neverim
0 0
tana236 tana236

tana236 je offline (nepripojený) tana236

ahoj Michalina, uprimnu sustrat.....je mi to velmi luto, hoci sa nepozname, velmi s tebou sucitim a drzim palce, aby si to vsetko nejako zvladla....mojej mamke sa stalo presne to iste, ta ista diagnoza a rovnaky koniec, takze sme si presli presne tym istym. Len som ta chcela pozdravit, myslim na teba..neboj sa, postupne sa budes citit trosku lepsie a prekonas to.
0 0
pietro77 pietro77

pietro77 je offline (nepripojený) pietro77

Prosím michalina7 o odpoveď. Máme podobný osud. Mojej mame v lete 2013 našli nádor na žlčníku s prerastaním do pečene. Laparoskopicky vyšiel nádor nezhubný, tak naplánovali operáciu. Operovali ju v septembri a zobrali jej zlčník a 30 percent pečene. Z výsledkov po odobratí žlčníka jej vyšiel nádor zhubný, diagnóza C23. Po prečítaní tejto diskusie
ste mi dobrej nálady nepridali. V novembri mama nastupuje na 5 týždnovú kúru ožiare + chemoterapia do Blavy.
Rád by som sa podelil s Vašimi skúsenosťami. Prosím o najpresnejšie informácie z Vašej liečby, účinky terapie, vedľajšie účinky atď.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pietro77
Prosím michalina7 o odpoveď. Máme podobný osud. Mojej mame v lete 2013 našli nádor na žlčníku s prerastaním do pečene. Laparoskopicky vyšiel nádor nezhubný, tak naplánovali operáciu. Operovali ju v septembri a zobrali jej zlčník a 30 percent pečene. Z výsledkov po odobratí žlčníka jej vyšiel nádor zhubný, diagnóza C23. Po prečítaní tejto diskusie
ste mi dobrej nálady nepridali. V novembri mama nastupuje na 5 týždnovú kúru ožiare + chemoterapia do Blavy.
Rád by som sa podelil s Vašimi skúsenosťami. Prosím o najpresnejšie informácie z Vašej liečby, účinky terapie, vedľajšie účinky atď.
Ako som už písal http://www.porada.sk/t112253-rakovin...ml#post1050502 , tak žlčník - pečeň - pankreas sú prepojené nádoby .
Jedinec bez žlčníka vie existovať a pečeň je obnoviteľná ( dorastie ) ...
Výsledky sú , ako popisuješ . No opýtam sa :
Bolo postihnuté aj okolie - sú aj metastázy ???
Lebo tie ožiare + chemo slúžia ako následná liečba práve proti vzniku a aj šíreniu tých metastáz .
0 1
pietro77 pietro77

pietro77 je offline (nepripojený) pietro77

Zatiaľ sa ďalšie metastázy neobjavili, alebo ich zatiaľ nenašli.
0 0
Stefan 29 Stefan 29

Stefan 29 je offline (nepripojený) Stefan 29

Michalina ... presne viem čo prežívaš a aj ďalší. Naša mamka ochorela na rakovinu žlčníka, po pol roku nám zomrela. Bola to krásna, energická, vitálna, láskavá mama, žena, babka .... mala iba 52 rokov. Neskutočne nám chýba a milujeme a budeme ju milovať v každej jednej sekunde v každom nádychu pokial som na tomto svete. Doktori nevedia pomôcť, vedia veľmi málo....a klamú a zavádzajú. Rakovina žlčníka má rýchly a neúprosný priebeh. Je mi to veľmi ľúto. No treba veriť, že všetko má svoj zmysel a uchovať si lásku svojho milovaného človeka v srdci po celý život.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať