Zavrieť

Porady

Kde v Money vykonať samozdanenie?

Programu Money znalí, existuje tam nejaká funkcia, ktorý mi vyráta vymeranie a odpočítanie DPH pri nákupe tovaru z EU?
V Pohode to je, len v Money to nikde nevidím. Poraďte prosím. Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    ahoj, ja pracujem v Money a nakupujem z EU.. neviem ale o tom, že by mal Money automatickú funkciu, aby mi sám vykonal samozdanenie. Možno ju má, ale ja ju nepoznám, a ani som o nej nečítala v rámci tých reportov čo posielajú s aktualizáciami. Takže ja to robím pekne sama cez ID-čka, na každú došlú fa. vystavujem jedno ID, kde sú dva pohyby. Je to dosť pracné, ale iný spôsob nepoznám.

    muzicek je offline (nepripojený) muzicek

    muzicek
    Money samozdanenie a samouplatnenie dane samozrejme robi automaticky!!! Je potrebne vsak nastavit prislusne parametre v nastaveni uctovneho roku. Toto automaticke samozdanenie funguje ale len pre podvojne uctovnictvo. Pre jednoduche to treba robit rucne. Vid prilohy.

    V skratke sa to da popisat nasledovne:
    Podla prilohy si nastavte sposob zauctovania generovanych ID vratane cleneni DPH v nastaveni uctovneho roku. Pozor postupy boli spracovavane este na starej verzii 9.100 a odvtedy sa zmenilo uzivatelske rozhranie aj clenenia DPH. Cize uz nie 4 a 17 ale 4 a 16. Princip prace vsak ostal nezmeneny.

    Pri prijimani faktury (ktora MUSI mat polozky) si zvolite typ ceny (IBA ZAKLAD) v 19% sazdbe!!! Clenenie DPH na doklade bude bez vplyvu.

    Po ulozeni takejto faktury sa v zozname faktur zaktivni tlacitko "REVERSE CHARGE" pomocou ktoreho sa vygeneruje automaticky ID s dvoma polozkami podla nastavenia uctovneho roka.

    V jednoduchom uctovnictve tato problematika nie je riesena. Treba postupovat podla prilohy.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    bendži
    ahoj, ja pracujem v Money a nakupujem z EU.. neviem ale o tom, že by mal Money automatickú funkciu, aby mi sám vykonal samozdanenie. Možno ju má, ale ja ju nepoznám, a ani som o nej nečítala v rámci tých reportov čo posielajú s aktualizáciami. Takže ja to robím pekne sama cez ID-čka, na každú došlú fa. vystavujem jedno ID, kde sú dva pohyby. Je to dosť pracné, ale iný spôsob nepoznám.
    No práve, že je to pracné, lebo aj ja to takto robím, preto sa pýtam, či tam nie je niekde funkcia, čo to urobí automaticky....

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    muzicek
    Money samozdanenie a samouplatnenie dane samozrejme robi automaticky!!! Je potrebne vsak nastavit prislusne parametre v nastaveni uctovneho roku. Toto automaticke samozdanenie funguje ale len pre podvojne uctovnictvo. Pre jednoduche to treba robit rucne. Vid prilohy.

    V skratke sa to da popisat nasledovne:
    Podla prilohy si nastavte sposob zauctovania generovanych ID vratane cleneni DPH v nastaveni uctovneho roku. Pozor postupy boli spracovavane este na starej verzii 9.100 a odvtedy sa zmenilo uzivatelske rozhranie aj clenenia DPH. Cize uz nie 4 a 17 ale 4 a 16. Princip prace vsak ostal nezmeneny.

    Pri prijimani faktury (ktora MUSI mat polozky) si zvolite typ ceny (IBA ZAKLAD) v 19% sazdbe!!! Clenenie DPH na doklade bude bez vplyvu.

    Po ulozeni takejto faktury sa v zozname faktur zaktivni tlacitko "REVERSE CHARGE" pomocou ktoreho sa vygeneruje automaticky ID s dvoma polozkami podla nastavenia uctovneho roka.

    V jednoduchom uctovnictve tato problematika nie je riesena. Treba postupovat podla prilohy.
    Ďakujem, vyskúšam, či to bude fungovať, mám verziu 10,022.

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    muzicek
    Money samozdanenie a samouplatnenie dane samozrejme robi automaticky!!! Je potrebne vsak nastavit prislusne parametre v nastaveni uctovneho roku. Toto automaticke samozdanenie funguje ale len pre podvojne uctovnictvo. Pre jednoduche to treba robit rucne. Vid prilohy.

    V skratke sa to da popisat nasledovne:
    Podla prilohy si nastavte sposob zauctovania generovanych ID vratane cleneni DPH v nastaveni uctovneho roku. Pozor postupy boli spracovavane este na starej verzii 9.100 a odvtedy sa zmenilo uzivatelske rozhranie aj clenenia DPH. Cize uz nie 4 a 17 ale 4 a 16. Princip prace vsak ostal nezmeneny.

    Pri prijimani faktury (ktora MUSI mat polozky) si zvolite typ ceny (IBA ZAKLAD) v 19% sazdbe!!! Clenenie DPH na doklade bude bez vplyvu.

    Po ulozeni takejto faktury sa v zozname faktur zaktivni tlacitko "REVERSE CHARGE" pomocou ktoreho sa vygeneruje automaticky ID s dvoma polozkami podla nastavenia uctovneho roka.

    V jednoduchom uctovnictve tato problematika nie je riesena. Treba postupovat podla prilohy.
    Super opisaný postup.

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    bendži
    ahoj, ja pracujem v Money a nakupujem z EU.. neviem ale o tom, že by mal Money automatickú funkciu, aby mi sám vykonal samozdanenie. Možno ju má, ale ja ju nepoznám, a ani som o nej nečítala v rámci tých reportov čo posielajú s aktualizáciami. Takže ja to robím pekne sama cez ID-čka, na každú došlú fa. vystavujem jedno ID, kde sú dva pohyby. Je to dosť pracné, ale iný spôsob nepoznám.
    bendži,

    nikdy ti nepadlo do oka v zozname prijatých faktúre hore medzi fukciami : opravi,ť vymazať, kopírovať.... fukcia REVERSE CHARGE ??Je to tam od keby sme vstúpili do EU.

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Katarína STR
    bendži,

    nikdy ti nepadlo do oka v zozname prijatých faktúre hore medzi fukciami : opravi,ť vymazať, kopírovať.... fukcia REVERSE CHARGE ??Je to tam od keby sme vstúpili do EU.
    nie nikdy, a pritom mi samej táto funkcia dosť chýbala, vďaka za rady aj za postup - muzicek, tiež to idem vyskúšať...

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    ešte mám otázočku, kde v rámci nastavení účtovného roku spustím Reverse Charge? Nikde to tam nemôžem nájsť... Ďakujem za radu

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    daj si : nástoje / nastavenie/ účtovný rok/ tam klikni na účtovníctvo a v pravom dolnom rohu máš šípku do prava, tak na ňu klikni niekoľkokrát a ako posledné sa ti zobrazí Reverse Charge.

    Nataly je offline (nepripojený) Nataly

    mladá pani Nataly
    Prosím o radu,
    ako dostať do riadkov DP ( r.23,24,25) dodávateľský dobropis z EU v JÚ.
    Cez záväzky mi neponúha riadky 23, 24. Poradíte mi súrne !!!!

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Do r. 23 a 24 vstupuju Tvoje dobropisy. Prijaté dobropisy idú do r. 25 ! Preto Ti to do záväzkov neponúka členenie 05U R24, ktoré je pre uskutočnené plnenia.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Ahojte, prosím o radu, v záväzkoch som urobila samozdanenie, ale sumu mám stále, že preplatiť, čo s tým? dík

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.